Menu główne

Informator VOD Nr 467

01-03-2024

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu FilmBox OD, w którym znajdują się filmy fabularne dokumentalne i seriale udostępnione w katalogach gatunkowych.

Koncerty Stingray Qello

Święto ognia

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.
 
Miłość, której nie da się zapomnieć, pasja i cena sukcesu – to wszystko w nowym filmie ukochanej reżyserki Polaków – Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa”, „Zupa nic”, „Hel"), nagrodzonym na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dwiema statuetkami – za profesjonalny debiut aktorski dla Pauliny Pytlak oraz za najlepszą drugoplanową rolę żeńską dla Kingi Preis. Tym razem reżyserka powraca z lekko magicznym, pełnym humoru i wzruszeń projektem, który – jak sama mówi – jest najbardziej czułym i delikatnym z jej filmów. Podnoszące na duchu „Święto ognia” powstało w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego.
 
W głównych rolach w filmie zobaczymy debiutującą studentkę Akademii Teatralnej Paulinę Pytlak i tancerkę Baletu Narodowego Joannę Drabik, którym towarzyszyć będą: Tomasz Sapryk („Lokatorka", „Sztuczki", „Brigitte Bardot cudowna"), Kinga Preis („Prawdziwe życie aniołów", „Na chwilę, na zawsze", „Pod mocnym aniołem", „Córki dancingu"), Karolina Gruszka („Maria Skłodowska-Curie", „Szczęście świata", „Pani z przedszkola", „Francuski numer"), Katarzyna Herman („Kler", „Volta", „Demon", serial „1670") i Mariusz Bonaszewski („Historia Roja",„Daas", „Kurier", „Jack Strong"). Producentem „Święta ognia” jest Opus Film – studio odpowiedzialne za spektakularne, międzynarodowe sukcesy polskiego kina, w tym uhonorowaną Oscarem dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego „Idę” oraz nagrodzoną w Cannes „Zimną wojnę”.

Ciotka Hitlera

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Lata czterdzieste XX wieku. Leon wraz z synami pracuje na Wiśle jako piaskarz. Pewnego dnia mężczyźni wyławiają z rzeki kobietę i jej małą córkę. Okazuje się, że są Żydówkami, które uciekły z Warszawy, w której nie mogły dalej się ukrywać. Leon podejmuje heroiczną walkę o ich przetrwanie. Daje kobietom schronienie w swoim domu, ryzykując życiem własnej rodziny.

Połączeni

Tytuł oryginalny: Junction

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film porusza temat współczesnego kryzysu opioidowego w Ameryce i zadaje pytanie, jak do tego doszło - z trzech różnych punktów widzenia. Prezesa firmy farmaceutycznej, lekarza oraz pacjenta.
W filmie wystąpili: Ryan Eggold („Ojcowie i córki", serial „Szpital New Amsterdam"), Griffin Dunne („Zeszłen nocy") i w podwójnej roli reżysera i aktora Bryan Greenberg („Serce nie sługa").

Nowa nadzieja

Tytuł oryginalny: The End We Start From

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Niedaleka przyszłość. Anglia zmaga się potężną powodzią. Młoda matka wraz z mężem i noworodkiem zostaje zmuszona do opuszczenia domu i udania się do rodziców mieszkających na wsi. Niestety i tam kryzys ekologiczny zaczyna odciskać swoje piętno i sytuacja staje się coraz bardziej rozpaczliwa.

Latać każdy może

Tytuł oryginalny: Butterfly Tale

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Nastoletni Patrick bardzo chciałby latać i jak reszta motyli wziąć udział w migracji. Jest jednak mała przeszkoda, której nie da się oblecieć – jego krótsze skrzydełko. Na szczęście Patrick ma coś czego nie można przecenić - wspaniałych przyjaciół, którzy pomogą mu zrozumieć, że zamiast dopasowywać się do stada, warto zrobić to w swoim własnym niepowtarzalnym stylu. W końcu fajnie jest być innym!

Mroczne dusze

Tytuł oryginalny: All Souls

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Opowieść o świecie brutalnych gangsterów, policjantów próbujących zmienić codzienność na amerykańskich ulicach oraz tajnych informatorów, których życie jest narażone na niezwykłe niebezpieczeństwo.

Różyczka

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Znany pisarz przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą. Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną, z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza.
W filmie Jana Kidawy- Błońskiego („Gwiazdy") wystąpili: Andrzej Seweryn („Niebezpieczni dżentelmeni", „Liczba doskonała", „Ukryta sieć", „Śubuk", „Ostatnia rodzina"), Magdalena Boczarska („Idealny facet dla mojej dziewczyny", „Magnezja") i Robert Więckiewicz („Lejdis", „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", „Wymyk", „Wesele", „Żeby nie było śladów", „Konwój", „Disco Boy")

Stan wyjątkowy

Tytuł oryginalny: Koja je ovo drzava

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Surrealistyczna opowieść o szalonej kradzieży trumien ze szczątkami zmarłych prezydentów Chorwacji i Serbii; o generale, którego prześladuje pokusa popełnienia samobójstwa; ministrze chorwackiego rządu, który podczas uroczystości w więzieniu nieoczekiwanie zamyka się w jednej z cel i odmawia jej opuszczenia. W roli Prezydenta Chorwacji – wystąpił Daniel Olbrychski („Piąte: nie odchodź", „Polityka", „Wrobiony").

Brigitte Bardot cudowna

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Historia oparta na motywach podróży Telemacha w poszukiwaniu ojca, podobnie jak i u Homera pełna spotkań z postaciami mitycznymi, znajdując analogie w mitologii współczesnej kultury masowej i politycznej.
Jest połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Główny bohater, Adam, mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama bronił Albionu jako pilot II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo, czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku w swoim Spitfajerze i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały.
W filmie wystąpili: Magadalena Różczka („Dziewczyna z szafy", „Serce nie sługa"), Andrzej Grabowski („Republika Dzieci", „Pitbull. Niebezpieczne kobiety"), Weronika Rosati („Obce ciało", „Porady na zdrady", „Śniegu już nigdy nie będzie"), Eryk Lubos („Mały Jakub", „Zabić bobra", „Underdog", „Wyzwanie") i Joanna Opozda („Diablo. Wyścig o wszystko").

Gonjiam: Nawiedzony szpital

Tytuł oryginalny: Gon-ji-am

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Grupa śmiałków postanawia odwiedzić jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie - zamknięty szpital psychiatryczny w Gonjiam w rocznicę jego zamknięcia. Na miejscu chcą przeprowadzić transmisję na żywo. Na miejscu to, co miało być dobrą zabawą, okazuje się być śmiertelną pułapką.

Clifton Hill

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Siedmioletnia Abby była świadkiem porwania kilkunastoletniego chłopca. Gdy po latach powraca do rodzinnego miasta, wspomnienia tamtego dnia powracają. Nie mogąc się uwolnić od tych myśli, postanawia wszcząć własne śledztwo.

Charlotte Gray

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Trwa II wojna światowa. Pochodząca ze Szkocji Charlotte Gray dołącza do francuskiego ruchu oporu, aby odszukać zaginionego we Francji ukochanego. 
W roli tytułowej zagrała laureatka dwóch Oscarów – Cate Blanchett („Blue Jasmine"). W pozostałych zagrali: Billy Crudup, Michael Gambon („Kwartet") i Helen McCrory („Kobieta w czerni 2 - Anioł śmierci").

Pokój

Tytuł oryginalny: Room

Kategoria: dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Nagrodzony Oscarem, Złotym Globem i BAFTĄ 2016 za rolę Brie Larson ( „Basmati Blues")poruszający dramat o niezwykłej miłości matki i syna. Zwycięzca Nagrody Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego i Festiwalu w Toronto.
 
Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Kryminalne zagadki XXI wieku, odc. 7

Tytuł oryginalny: Murder In The 21st

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Odtrącona kochanka śledzi swojego byłego partnera w internecie i zaczyna grozić jego nowej dziewczynie. Gdy w końcu decyduje się spełnić swoje groźby, śledczy muszą przebić się przez istną pajęczynę kłamstw i manipulacji.

Niewyjaśnione tajemnice świata 4, odc. 1

Tytuł oryginalny: The Unxplained With William Shatner

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Ludzkość od zawsze fascynuje się koncepcją podróży w czasie. Co, jednak jeżeli takie podróże już miały miejsce w historii? Być może niektórzy zdołali rozedrzeć zasłonę linearnego czasu – świadomie albo… choćby i przez przypadek?

Szalone lata 90.: Walki i skandale

Tytuł oryginalny: Rewind the '90s

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Przyglądamy się, jak w latach 90. rozwijał się rynek tabloidów, którego paliwem były relacjonowane na bieżąco przez media skandale i konflikty.
Od Madonny po „Matrixa” - powracamy do lat 90., wspominając najważniejsze postaci i zjawiska dekady, która poprzedziła nowe milenium.

Evil, odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Sceptyczna psycholożka sądowa Kristen Bouchard zostaje zatrudniona przez kościół katolicki, żeby we współpracy z klerykiem Davidem Acostą oraz budowlańcem Benem Shakirem ocenić, czy seryjny morderca został opętany przez demona, czy jest zwykłym psychopatą. Kristen podoba się nowa praca i wkrótce dołącza do zespołu na stałe.

Porsche Carrera Cup Germany 2023, odc. 8

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Wielki finał sezonu niemieckiego pucharu Porsche mógł się odbyć tylko w jednym miejscu. Ostatnie dwa wyścigi roku miały miejsce tradycyjnie na Hockenheimringu.

Charli XCX: Reading and Leeds Festival 2022

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Festiwale w Reading i Leeds to para festiwali muzycznych, które odbywają się co roku w tych angielskich miastach. W 2022 roku odbył się tam koncert Charli XCX.

Rejs ku szczęściu – Podróż poślubna do Ligurii

Tytuł oryginalny: Kreuzfahrt ins Glück - Hochzeitsreise nach Ligurien

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Na pokładzie są już obie pary młodych, a konsultant ślubny Tom już przed uroczystością staje przed interesującym wyzwaniem. Młodsza para, Sofie i Julian, planuje 'mariage blanc' zwany też 'lavender wedding'. Znacznie starsza para, Thorsten i Carlotta, tylko pozornie ułatwiają Tomowi jego pracę.

Atlantic Rim 2

Tytuł oryginalny: Atlantic Rim: Resurrection

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Ziemia jest atakowana przez coraz potężniejsze potwory, które próbuje pokonać nowa, lepiej uzbrojona seria gigantycznych robotów. Sequel filmu z 2013 roku.
 

Blanca s. 2 odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: 13 ulica.

Blanca zostaje konsultantką policji, a Sebastiano oczekuje na proces. W międzyczasie posterunek policji w San Teodoro zostaje zaatakowany.

Crackodyl

Kategoria: horror | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD - Sci-Fi.

Floryda. Mockbusterowe szaleństwo sięga zenitu gdy aligator rusza na polowanie po tym, jak do miejscowego zbiornika wody dostała się metamfetamina.

,