Menu główne

Informator VOD Nr 466

23-02-2024

Zapraszamy do odwiedzania katalogu „Ostatnia szansa”, w którym znajdują się filmy, które wkrótce znikną z naszej biblioteki, a warto je zobaczyć. 

Koncerty Stingray Qello

Strzępy

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają 'chorować'. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem - życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?

Film w reżyserii Beaty Dzianowicz, mającej na swoim koncie dobrze przyjęty „Odnajdę cię”, która ponownie do współpracy zaprosiła Michała Żurawskiego („Dzikie róże”, „(nie)znajomi”, serial „Król”) i Agnieszkę Radzikowską („Odnajdę cię”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”).

 

Żelazny most

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Bartłomiej Topa („Kebab i Horoskop”, „Miasto”, „Dziura w głowie”, „Dom zły”, „Trick”), Julia Kijowska („Pod Mocnym Aniołem”, „Czerwony pająk”) i Łukasz Simlat („Wymyk”, „Śniegu już nigdy nie będzie”, „Zbliżenia”, „Fuga”, „Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu czyli zniszczona wątroba i złamane serce”).
To dramatyczna opowieść o trójce bohaterów uwikłanych w miłosnej relacji. Pracujący na stanowisku sztygara Kacper ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara, również górnika. Żeby móc spotykać się z kochanką Magdą, Kacper wysyła Oskara do pracy na odległe i niebezpieczne odcinki kopalni. W czasie ich kolejnej schadzki w kopalni następuje tąpnięcie, a Oskar zostaje odcięty w zawalonym chodniku. Kochankowie rzucają się do akcji ratowniczej. Muszą uporać się z poczuciem winy oraz świadomością, że przyczynili się do dramatu  zasypanego męża i przyjaciela. Nie pomaga im gorące uczucie, którym siebie darzą. Zbyt wiele niepodjętych decyzji, zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Każdy z bohaterów będzie się musiał skonfrontować z nimi sam. 
Reżyserem filmu jest Monika Jordan-Młodzianowska, która ma na swoim koncie odcinki seriali „Komisarz Alex” i „Profilerka”.

Nóż w nocnej ciszy

Tytuł oryginalny: It’s a Wonderful Knife

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Reżyser Tyler MacIntyre, twórca „V/H/S/99” i „Tragedy Girls” wraca do dobrze znanego sobie gatunku.
Rok po serii krwawych zabójstw w wigilię Bożego Narodzenia, psychopatyczny morderca powraca do sielankowego miasteczka Angel Falls. Znowu nikt nie może czuć się bezpiecznie. Przerażona Winnie, która rok wcześniej straciła brata i bliską przyjaciółkę, wypowiada życzenie, że wolałaby nigdy się nie urodzić. Czasami jednak lepiej, gdy życzenia się nie spełniają…
W roli głównej wystąpiła Jane Widdop (serial „Yellowjackets”, „Angie: Zaginione dziewczyny”). W pozostałych: Joel McHale („Królowe przekrętu", serial „Stargirl"), Justin Long („Słodka zemsta", „Obserwowany", „Strefa komfortu", „Dom mroku"), Katharine Isabelle („Torment", serial „Hannibal").

Liczba doskonała

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Joachim to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Dawida, geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Dawida wkracza Ola. 

Najnowszy film jednego z najwybitniejszych Polskich reżyserów - Krzysztofa Zanussiego, twórcy „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Barwy ochronne”, „Obce ciało”. W roli głównej wystąpił Andrzej Seweryn („Niebezpieczni dżentelmeni", „Ukryta sieć", „Śubuk", „Każdy wie lepiej", „Sęp", „Ostatnia rodzina").  

Superposition

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Małżeństwo pogrążonych w kryzysie twórczym artystów, w poszukiwaniu weny porzuca zgiełk Kopenhagi na rzecz domu nad jeziorem gdzieś w szwedzkich lasach. Wymarzony spokój zakłócają jednak niepokojące zdarzenia i podejrzana rodzina z drugiej strony jeziora. Pewnego dnia ich synek gubi się w lesie i powraca odmieniony.

Gwiazda kultowego serialu „Rząd” i nominowanego do Oscara „Kochanka królowej” Mikkel Boe Følsgaard w najbardziej niepokojącym horrorze sezonu! „Superposition” to przebój duńskich kin, który zachwycił widzów i krytyków na festiwalach w Rotterdamie i Seattle. Film, który zapisze się Wam w pamięci na długo!
Porównywany przez zagraniczną krytykę do zeszłorocznych „Gości” Christiana Tafdrupa film, ściągnął do duńskich kin tłumy widzów. Zachwyca w nim niepokojąca, wgryzająca się w skórę atmosfera niepokoju i strefy niesamowitości. Debiutująca w pełnym metrażu reżyserka i scenarzystka Karoline Lyngbye wykorzystuje gatunkowe schematy do stworzenia uważnej wiwisekcji wewnętrznego rozpadu związku. W efekcie powstało dzieło wyjątkowe, które zachwyci zarówno fanów kina grozy, jak i tych spragnionych umysłowych rozterek.

Milion dni

Tytuł oryginalny: A Million Days

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
W ciągu jednej nocy astronauta musi zdecydować, czy kontynuować dzieło swojego życia, czy porzucić je dla znacznie ważniejszego celu.

W filmie wystąpili: Hermione Corfield („Gdy byłeś daleko", „Elita złodziei"), Simon Merrells („Łowcy duchów", seriale „Templariusze" i „Spartakus: Krew i piach") oraz Kemi-Bo Jacobs („Londyn w Ogniu", seriale „Wielka", „"List do króla").

Krwawe polowanie

Tytuł oryginalny: Hounded

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pewnej nocy, napad na okazały dom przybiera zły obrót dla gangu młodych złodziei. Właściciele posiadłości łapią ich a następnie robią z nich ofiary w wyjątkowo niebezpiecznym i krwawym polowaniu.

Bez paniki

Tytuł oryginalny: No Way Up

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Czy może być coś gorszego niż awaria samolotu i przymusowe lądowanie na środku oceanu? Owszem. Znacznie gorzej jest utknąć w tym samolocie głęboko pod wodą, w klaustrofobicznie małej kieszeni powietrznej w której tlen się nieubłaganie szybko kończy. A gdyby tego było mało, każda z zalanych przestrzeni samolotu wypełniona jest wygłodniałymi rekinami. Taką podróż przeżyją tylko nieliczni.

W filmie wystąpili: Sophie McIntosh (serial „Nowy wspaniały świat"), Will Attenborough („Kamdesh. Afgańskie piekło", „Ocean ognia", „Dunkierka"), Colm meaney („Kraj świętych i grzeszników") oraz Phyllis Logan (serial „Downton Abbey").

Odlotowa babcia

Tytuł oryginalny: The Nan Movie

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Najbardziej odlotowa Babcia w Wielkiej Brytanii (Catherine Tate) wyrusza w podróż życia z Londynu do Dublina, podczas której jej wnuk Jamie (Mathew Horne) próbuje połączyć ją po latach z siostrą Nell (Katherine Parkinson). Wycieczka nie przebiega tak, jak sobie wyobrażał Jamie, ponieważ bohaterka ma własne plany i po drodze wpędza ich co rusz w najróżniejsze dziwaczne sytuacje – np. trafiają na imprezę z australijską drużyną rugby, albo tańczą na całonocnym festiwalu muzyki rave.

Więźniowie słońca

Tytuł oryginalny: Prisoners of the Sun

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Międzynarodowa ekspedycja odkrywa zaginione miasto pod piramidą. Wkrótce muszą powstrzymać przebudzonych bogów starożytnego Egiptu przed rozpoczęciem apokalipsy.

 

Intruz

Tytuł oryginalny: The Host

Kategoria: akcja | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
W niezbyt odległej przyszłości obca rasa zwana Duszami najeżdża Ziemię, przejmując kontrolę nad ciałami i umysłami przedstawicieli gatunku ludzkiego. Pozostała przy zdrowych zmysłach grupa rebeliantów ukrywa się w jaskiniach i podziemnych tunelach, obserwując z przerażeniem zmiany zachodzące w świecie, który kiedyś do nich należał. Melanie Stryder (Saoirse Ronan) zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Dusza o imieniu Wagabunda. Melanie jest jednak wyjątkowo silną osobowością i toczy z Duszą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem. Stawką w tej rozgrywce będą nie tylko losy wszystkich bliskich dziewczyny, lecz również kwestia przetrwania gatunku ludzkiego.

W roli głonwej wystąpiła: Saoirse Ronan („Nigdy nie będę twoja", „Lost River", „Na plaży w Chesil"). W pozostałych: Max Irons („Klub dla wybrańców", serial „Trzy dni Kondora"), William Hurt („Córka króla", „Zniknięcie Eleanor Rigby: Oni") oraz Diane Kruger („Żegnaj królowo", „Ojcowie i córki", „Bękarty wojny").

Seryjni mordercy: Joel Rifkin, odc. 1

Tytuł oryginalny: Cold Case Files The Rifkin Murders

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Seryjny morderca Joel Rifkin zabił w Nowym Jorku 17 kobiet, zanim został ujęty w 1993 roku. Producent telewizyjny wykorzystuje swoją relację z Rifkinem, aby zdobyć informacje o jego dwóch niezidentyfikowanych jak dotąd ofiarach.

Gwiazdy lombardu: skarby Ameryki 2, odc. 1

Tytuł oryginalny: Pawn Stars Do America

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Rick, Corey i Chum są gotowi ubić szalone interesy w Teksasie, a przy okazji przeprowadzają jazdę testową Buicka Riviery z 1968, dają się zauroczyć kolekcji kowadeł i spotykają legendę NFL, Emmitta Smitha.

Alex Honnold: misja na Grenlandii, odc. 3

Tytuł oryginalny: Arctic Ascent with Alex Honnold

Kategoria: National Geographic |

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Zwieńczeniem wyprawy są: niebezpieczna wspinaczka na ścianę Ingmikortilaq i zaskakujące odkrycie dotyczące ważnego dla planety lodowca. 
Wyprawa ekipy Alexa Honnolda ma na celu wspięcie się na dotąd niezdobytą ścianę skalną i zbadanie wpływu zmian klimatycznych na Grenlandii.

Morderczynie, odc. 6

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX. 
Karolina jest dręczona poczuciem winy, gdy Michał walczy o życie w szpitalu. Dowiaduje się, że jej siostra wiedziała o wiele więcej o związku ich rodziców. Karolina konfrontuje się z podejrzanym w sprawie jej ojca.

Formula Student 2023, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Po raz pierwszy w Polsce odbyły się zawody Formula Student. Zespoły rywalizowały na Autodromie Słomczyn ze swoimi pojazdami w konkurencjach sportowo-inżynieryjnych.

2Cellos: Itunes Festival

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
ITunes Festival to coroczny festiwal muzyczny, który trwa ponad miesiąc w Londynie. Sponsorowany jest przez Apple Inc., a swoją pierwszą edycję miał w 2007 roku. W 2011 wystąpił tam chorwacki duet wiolonczelowy 2Cellos.

Inga Lindström: Decyzja podjęta nad rzeką

Tytuł oryginalny: Inga Lindström: Entscheidung am Fluss

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Göran z przyczyn zawodowych musi zostać w Sztokholmie. Siri Westin, fotografka, jedzie więc do Strömsberg sama. Chce spędzić tam urlop i zapomnieć o szarej codzienności. Całkiem niespodziewanie natrafia na wilka i obawia się, że te zwierzęta pojawiły się w okolicy. Nazajutrz poznaje Jonasa, z zawodu rzemieślnika, który pomaga jej w poszukiwaniu wilka. Jonas w pewien sposób pociąga Siri.

Chupi idzie do szkoły , odc. 22

Kategoria: da dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Charley ma 5 lat. To magiczny wiek, w którym dzieci wiele rzeczy robią po raz pierwszy w życiu: jeżdżą na rowerku bez bocznych kółek, odwiedzają kolegów, a czasami — idą do szkoły.

Przekręt 2, odc. 7

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Burmistrz stawia Albertowi ultimatum w związku z zachowaniem Vica. Ines zdradza swą prawdziwą tożsamość, komplikując jeszcze bardziej sytuację gangu.

Demony prerii

Kategoria: horror | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Dziki Zachód, XIX wiek. Kobieta mieszkająca na położonym z dala od ludzkich siedzib, dzikim skrawku ziemi powoli popada w szaleństwo...

Sekrety Biblii, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: H2

Biblioteka: Free VOD – H2.
Biblia to jedna z najbardziej wpływowych książek w dziejach. Ale czy poprzez tłumaczenia i za sprawą cenzury nie zniekształcono jej pierwotnej treści?

Pupstruction, odc. 27

Kategoria: serial | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Lusia unika wizyty u fryzjera, bo nigdy wcześniej się nie strzygła, ale odkrywa, że to może być fajne.

Grace s. 1 odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Śmiertelnie proste. Roy Grace, detektyw z Brighton prześladowany przez sprawę niewyjaśnionego zaginięcia żony, szuka narzeczonej przyjaciela, która zniknęła bez śladu.

Ministerstwo Czasu s. 3 odc. 7

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Czas cenzury. Irene przyłącza się do Pacina i Alfonsa w misji mającej na celu pomóc najnowszej produkcji Luisa Buñuela przejść przez frankistowską cenzurę.

Royal Rumble

Kategoria: sport | Biblioteka: Extreme Sports

Biblioteka: Free VOD – Extreme Sports.
Twoja szansa na ponowne przeżycie najlepszych z ostatnich wydarzeń premium WWE.

,