Menu główne

Informator VOD Nr 465

16-02-2024

Zapraszamy do serwisy Koncerty Stingray Qello – Nowości – w którym pojawiły się koncerty takich sław jak Billy Talent, Tom Petty and the Heartbreaker, Sarah Brightman, Robert Plant, 2Cellos, Megan Thee Stallion i Andrea Bocelli.

Koncerty Stingray Qello

Dogman

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Najnowszy film Luca Bessona, twórcy kultowego „Leona Zawodowca”, którego filmy „Anna” i „Valerian i miasto tysiąca planet” można obejrzeć w naszej bibliotece.
Czy psy można kochać bardziej od własnej rodziny? Douglas nie ma co do tego wątpliwości. Potworne tortury, którym poddany został jako dziecko przez fundamentalistycznie religijnych ojca i brata, zmieniły go na zawsze. Już jako dorosły Douglas szuka sprawiedliwości, tożsamości i miejsca dla siebie, eksperymentuje i chwyta dzień. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się nie tylko lekarstwem na samotność, ale i świetnymi kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto…
W roli głównej wystąpił Caleb Landry Jones znany z ról w „Nitram”, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri„ ale też „Kamdesh Afgańskie piekło”, „The Florida Project”, „Długie podanie”.

Niewierni w Paryżu

Tytuł oryginalny: Coup de chance

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Fanny i Jean sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina, byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi...
Oto pięćdziesiąty film w dorobku reżysera i scenarzysty – Woody’ego Allena, twórcy nagrodzonych Oscarami®: „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Annie Hall” czy niedawnych hitów „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”, „Magia w blasku księżyca”, „Śmietanka towarzyska”, „Hiszpański romans”, „Na karuzeli życia”. Twórca po raz trzeci w swojej karierze powraca na ulice francuskiej stolicy, aby opowiedzieć przewrotną i pełną ekscytującego napięcia historię pewnego romansu.
Tym razem reżyser do współpracy zaprosił: Lou de Laâge („Niewinne”), Nielsa Schneidera („Curiosa. Sztuka uwodzenia”, „Dalida”) i Melvila Poupauda („Dzięki Bogu”).

Kordelia

Tytuł oryginalny: Cordelia

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kordelia to kobieta, która dopiero dochodzi do siebie po ogromnej traumie, jaką przeżyła. Przyjeżdża do londyńskiej rezydencji, zajmowanej przez jej siostrę bliźniaczkę Caroline i chłopaka Caroline - Matta. Kordelia odkrywa, że w mieszkaniu na piętrze słychać grę na wiolonczeli.
Muzykiem okazuje się być Frank, uroczy, choć tajemniczy mężczyzna, z którym Kordelia nawiązuje niepokojącą relację.
W roli głównej wystąpiła: Antonia Campbell-Hughes („Zoo”, „3096 dni”). W pozostałych rolach zobaczyć można: Aluna Armstronga („Possum”), Katherine McCormack („Aspekty życia”, „Pieśń imion”), Michael Gambon („Kwartet”).

Atomic Blonde

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Charlize Theron („Tully”, „Monster”) oraz James McAvoy („Mój syn”, „Brud”) w filmie współtwórcy sukcesów takich hitów jak „John Wick”, „Podziemny krąg”, „300” i „Troja”.
Ekranizacja kultowej graficznej powieści Antony’ego Johnstona.
Berlin, czasy Zimnej Wojny. Lorraine Broughton, tajna agentka MI6, zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina w celu odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów. Misja nie będzie łatwa, Lorraine nie może ufać nikomu i często musi bronić swojego zdania, również pięściami.

Jestem twój

Tytuł oryginalny: Ich bin dein Mensch

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Rewelacja Festiwalu w Berlinie!
Przewrotna i błyskotliwa romantyczna komedia reżyserki głośnego serialu „UNORTHODOX”.
Alma jest kobietą niezależną i ambitną. Bardziej niż mężczyźni interesuje ją praca naukowa. By zdobyć fundusze na badania archeologiczne, decyduje się wziąć udział w nietypowym eksperymencie. Ma spędzić trzy tygodnie w towarzystwie przystojnego i szarmanckiego Toma, który według wszystkich danych jest spełnieniem jej najskrytszych marzeń. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że Tom jest robotem do towarzystwa. Stworzony w supernowoczesnym laboratorium ma spełnić jej wszystkie pragnienia.
W rolach głównych wystąpili: Dan Stevens („Jak wywołałem byłą żonę”, „Gość”, „Ryzykowny układ”) i Maren Eggert („Eksperyment”).

Malowany welon

Tytuł oryginalny: The Painted Veil

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Naomi Watts („Poznasz przystojnego bruneta”, „Decydująca godzina”, „Niesamowita historia Sam Bloom”, „Osaczona”), Edward Norton („Co w trawce piszczy?”, „Kochankowie z księżyca”) i Liev Schreiber (serial „Ray Donovan”) w wielokrotnie nagradzanym melodramacie Johna Currana z niezapomnianą muzyką dwukrotnego laureata Oscara Alexandra Desplat
Lata 20. ubiegłego wieku. Kitty, piękna przedstawicielka londyńskiej socjety, znudzona mieszczańskim życiem poszukuje odmiany losu w małżeństwie z lekarzem bakteriologiem, Walterem Fane, który prowadzi badania w odległym Szanghaju. Jednak gdy Walter oddaje się pracy, jego żona nawiązuje gorący romans z tamtejszym brytyjskim konsulem. Kiedy zdrada wychodzi na jaw, lekarz w akcie zemsty przyjmuje posadę w odległej wiosce, spustoszonej przez śmiertelną epidemię cholery i zmusza Kitty do wspólnej podróży.

Wiek Adaline

Tytuł oryginalny: The Age of Adaline

Kategoria: romans | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Blake Lively, gwiazda serialu „Plotkara” do zobaczenia w filmach „Elvis i Anabelle", „Śmietanka towarzyska", ikona Hollywood Harrison Ford oraz Michiel Huisman („Córka Boga”) w zrealizowanej z wielkim rozmachem romantycznej epopei o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swego miejsca w czasie.
Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Ta pełna przygód i dramatycznych wydarzeń samotna podróż przez życie trwa przez cały niemal XX wiek. W końcu Adaline znajduje miłość, dla której chce wyrzec się nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

Labirynt

Tytuł oryginalny: Prisoners

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Keller Dover (Hugh Jackman) staje twarzą w twarz z najgorszym koszmarem rodzica: jego sześcioletnia córka Anna zostaje porwana. Pierwszy trop prowadzi do samochodu, który zaparkowano nieopodal. Prowadzący śledztwo detektyw Loki (Jake Gyllenhaal) aresztuje jego kierowcę, Alexa Jonesa, ale wkrótce wypuszcza go z braku dowodów. Zdeterminowany Dover, wiedząc, że życie jego dziecka jest w niebezpieczeństwie, bierze sprawy w swoje ręce. Do czego zdoła posunąć się zrozpaczony ojciec, by ochronić swoją rodzinę?
Hugh Jackman („X-Men”, „Nędznicy”), Jake Gyllenhaal („The Good Girl”, „Donnie Darko”) w filmie Denisa Villeneuve, twórcy takich przebojów, jak „Diuna”, „Blade Runner 2049”.

Przykładny obywatel

Tytuł oryginalny: Cold Pursuit

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Liam Neeson w sensacyjnej opowieści o ojcu, który mści się za śmierć swojego syna. Remake norweskiego kryminału „Obywatel roku” tego samego reżysera Hansa Pettera Molanda.
Prostolinijny i spokojny z natury kierowca pługu śnieżnego dowiaduje się o śmierci swojego syna. Zabili go handlarze narkotyków. Żądny zemsty ojciec rozpoczyna bezwzględną eliminację wszystkich zamieszanych w śmierć chłopaka.
W roli głównej wystąpił Liam Neeson („Bez pamięci”, „Ultimatum”, „Lodowy szlak”, „Włoskie wakacje”). W pozostałych zobaczyć można: Laurę Dern („Dzika droga”, „Park Jurajski”) i Michaela Eklunda („Pan idealny”).

Zaginione miasto Z

Tytuł oryginalny: The Lost City of Z

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Charlie Hunnam („Pacific Rim”, „Dżentelmeni”), Tom Holland („Prywatna wojna”, „Niemożliwe”), Sienna Miller („High-Rise”) i Robert Pattinson (Saga „Zmierzch”) w opartej na faktach opowieści o brytyjskim podróżniku opętanym wizją odnalezienia legendarnego El Dorado. Nowy film twórcy „Emigrantki” i „Królów nocy”.
Początek XX wieku. Brytyjski wojskowy i podróżnik Percy Fawcett w sercu amazońskiej dżungli odkrywa ślady istnienia nieznanej wcześniej, zaawansowanej indiańskiej cywilizacji, która kiedyś zamieszkiwała te tereny. Jego rewelacje nie znajdują uznania w gronie naukowców traktujących rdzenną ludność Amazonii jako 'dzikusów'. Wspierany przez rodzinę i przyjaciół Fawcett postanawia wyruszyć w głąb dżungli, by odnaleźć ruiny dawnej stolicy mitycznego El Dorado i tym samym udowodnić swoją teorię.

Guwernantka

Tytuł oryginalny: The Turning

Kategoria: horror | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Gwiazda serialu „Stranger Things” w stylowym gotyckim horrorze zrealizowanym przez scenarzystów serii „Obecność” i „Domu woskowych ciał” oraz współreżyserkę seriali „Daredevil” i „Opowieść podręcznej”.
Kate zostaje zatrudniona jako guwernantka osieroconego rodzeństwa Flory i Milesa. Szybko odkrywa, że zarówno dzieci, jak i zamieszkiwana przez nie budząca lęk wiejska posiadłość, skrywają mroczne tajemnice...
Reżyserem filmu jest Floria Sigismondi, która na swym koncie ma teledyski dla takich gwiazd muzyki jak: David Bowie, Muse, Dua Lipa, Sam Smith, Katy Perry czy Rihanna.
W obsadzie znaleźli się: Mackenzie Davies („Tully”, „Słowo na M.”), Finn Wolfhard („To”, „Szczygieł”), Brooklynn Prince („Córka króla moczarów”, „Osadnicy”, „The Florida Project”) i Joely Richardson („Gwiazdkowa randka mojego taty”, „Świąteczny kac”, „Snowden”, „Red Lights”).

Morderca z internetu, odc. 4

Tytuł oryginalny: I Met my Murderer Online

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Każdy odcinek opowiada historię osoby, która poznała swojego mordercę przez internet. Czy chodzi o dreszczyk randkowania online, wizję szybkiego zarobku czy okazję do skoku w bok, każda opowieść jest inna, ale wszystkie kończą się równie tragicznie.

Wikingowie: podbój Ameryki, odc. 1

Tytuł oryginalny: Viking Quest America

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
W sercu kultury Wikingów w Norwegii archeologowie, mediewiści i lokalni szkutnicy zebrali się, aby zbadać tajemnice, jakie kryją przed nami szkielety dawnych okrętów tego ludu – i jego starożytne sagi.

Morski patrol: Hiszpania. Na lądzie, morzu i w powietrzu

Tytuł oryginalny: Border Protection Spain

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Łodzie i śmigłowce hiszpańskiej straży wybrzeża ścigają groźnych przestępców. Czy uda się ich złapać, zanim wpłyną na wody terytorialne Maroka?
Oglądamy jednostki Guardia Civil oraz służb celnych i ratownictwa morskiego podczas wykonywania zadań związanych z ochroną wybrzeża Hiszpanii.

Morderczynie, odc. 4

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Karolina to młoda i ambitna policjantka, która usiłuje odnaleźć zaginionego ojca. Podczas pozornie błahej interwencji Karolina trafia na ofiarę morderstwa. Wkrótce sprawa zaginięcia ojca przybiera nieoczekiwany obrót.

Wojciech Woda - na starcie wielkiej kariery, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Wojciech Woda to jeden z wielu młodych, perspektywicznych polskich kierowców kartingowych. W tym roku startował głównie w FIA Karting Academy Trophy, gdzie reprezentując Polskę wygrał ostatnią rundę cyklu we włoskiej Cremonie.

Billy Talent: Live At Festival Rock Am Ring

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Rock Am Ring (Nürburgring) to organizowany od 1985 roku festiwal muzyczny, który odbywa się co roku na torze wyścigowym Nürburgring w zachodnich Niemczech. W 2022 roku wystąpił tam kanadyjski zespół Billy Talent.

Zespół założony został w 1993 roku w Mississauga, przez wokalistę Bena Kowalewicza, gitarzystę Iana D'Sa, basistę Jonathana Gallanta i perkusistę Aarona Solowoniuka. Na pierwsze sukcesy zespół czekał aż dziesięć lat, a jego popularność nie slabnie. Do dziś muzycy wydali siedem albunów studyjnych.

Inga Lindström: Dwa światy

Tytuł oryginalny: Inga Lindström: Das Postboot in den Schären

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Kreatorka perfum Saga i jej brat Sören prowadzą dobrze zapowiadające się przedsiębiorstwo. Jednocześnie Saga musi zająć się swoim owdowiałym ojcem. Po śmierci żony Gunnar coraz bardziej popada w apatię. Gdy jednak dowiaduje się, że Saga zna Elsę, jego młodzieńczą miłość, a obecnie znaną piosenkarkę, ożywia się. Elsa odwiedza Gunnara na jego niewielkiej wysepce, jednak wtedy wkracza do akcji jej manager Lars. Dla tego wroga kobiet liczy się tylko jedno: by Elsa, „najlepsza klacz w jego stajni”, wystąpiła podczas bardzo ważnego koncertu za kilka dni. Wraz ze spotkaniem Sagi i Larsa dochodzi do zderzenia dwóch światów, które nie mogą się od siebie bardziej różnić.

Strażnicy Miasta 2, odc. 10

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: JimJam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Animowany serial o przygodach pojazdów służb ratowniczych. W ich mieście każdy może zostać bohaterem!

Szesnasty odcinek

Kategoria: horror | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Trójka youtuberów chce zwiększyć oglądalność swojego przygodowego kanału. Wyruszają do Casablanki, nieświadomi, że miasto skrywa przerażającą tajemnicę.

Relatively Famous: Praca na ranczu s. 1 odc. 5

Kategoria: serial | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Para w kłopotach. Austin i Hana nie radzą sobie z emocjami. Zbliża się wielkie otwarcie i bohaterowie dowiadują się, za co każde z nich będzie odpowiedzialne.

Kochankowie

Kategoria: dramat | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Młody mężczyzna z problemami wraca do domu swojego dzieciństwa po zawodzie miłosnym — i wkrótce odkrywa, że musi wybierać między dwiema pięknymi i bardzo różnymi kobietami.

Wszechświat 2, odc. 1

Tytuł oryginalny: The Universe

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History 2

Biblioteka: Free VOD – H2.
Czy planety takie jak Ziemia pojawiają się często, czy jesteśmy dziwacznym wyjątkiem? Naukowcy opowiadają o poszukiwaniu obcych form życia i planet, istniejących poza układem słonecznym.

Niebezpieczny lot 2, odc. 6

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: Free VOD – CBS Reality.
Marcio znów jest w swoim żywiole, kiedy dostaje zlecenie na lot z Florydy do Singapuru. Największym wyzwaniem okazuje się współpraca z nowymi pilotami.

Królewski przepis na miłość

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Emma, amerykańska cukierniczka, ma przygotować wypieki na ślub króla Sanovii. Jest zachwycona, ale okazuje się, że musi dzielić kuchnię z zarozumiałym Oliverem — królewskim synem.

Astrid i Raphaëlle s. 4 odc. 7

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Ankou. Astrid i Raphaëlle wszczynają śledztwo, gdy dziedzic jednego z rodów Bretanii zostaje znaleziony martwy w barze – mimo że umarł już 2 lata wcześniej.

SurrealEstate s. 2 odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Zaufaj procesowi. Luke mierzy się z problemami, zajmując się zamieszkaną nieruchomością, a Susan traci głowę dla domu, który ma niezwykłego właściciela.

Risto Gusto, odc. 1

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: DuckTV

Biblioteka: Free VOD – Duck TV.
Rzućmy okiem na restaurację Basila, Yama i Oregano oraz zerknijmy, jakie smakołyki są wykonywane w kuchni Risto Gusto. Nie będzie żadnych pytań o to, co jest zdrowe a co nie, ponieważ nasi ulubieńcy zawsze oferują nam tylko to, co najlepsze.

,