Menu główne

Informator VOD Nr 463

02-02-2024

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu Filmklub, którego bogata biblioteka, jak co tydzień, wzbogacona została o kolejne, niezwykle ciekawe, tytuły.

Koncerty Stingray Qello

O psie, który jeździł koleją

Kategoria: przygodowy | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem Internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, stan zdrowia rozdzielonej z ukochanym pupilem Zuzi zaczyna się pogarszać. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem to poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc. W obsadzie filmu znaleźli się między innymi: Mateusz Damięcki („Lokal zamknięty", „Furioza", „Piksele", „Serce nie sługa", „Zagubiony czas"), Monika Pikuła („Matka Teresa od kotów") i Adam Woronowicz („Ślub doskonały", „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", „Zupa nic", „Czerwony pająk"). Za kamerą stanęła Magdalena Nieć („Detektyw Bruno”).

Niebezpieczny kochanek

Tytuł oryginalny: Cat Person

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
20-letnia Margot (Emilia Jones) jest atrakcyjną studentką, która dorabia pracując w kinie. Pewnego dnia spotyka tam kilkanaście lat od niej starszego miłośnika filmów – Roberta (Nicholas Braun). Ich rozmowa szybko zaczyna przypominać flirt, a następnie przeradza się w angażującą i ekscytującą wymianę wiadomości tekstowych. Robert wydaje się być interesujący, a ich relacji coraz bliżej do kuszącego romansu. Więź między nimi wymyka się jednak spod kontroli. Dziewczyna z jednej strony widzi Roberta jako czarującego, ale z drugiej strony zaczyna wyczuwać z jego strony zagrożenie. Pewnego wieczoru, gdy Margot poczuje narastającą niepewność i brak zaufania do Roberta, zdarzy się coś, co zmieni ich życie na zawsze.
Pełen elektryzującego napięcia i niepozbawiony czarnego humoru, prowokacyjny portret współczesnego randkowania, które z jednej strony kusi ekscytacją, ale z drugiej niesie poważne zagrożenie. Ten wciągający thriller został zainspirowany opowiadaniem opublikowanym na stronach „New Yorkera”, które w ciągu jednej nocy stało się największym wiralowym fenomenem literackim w historii i łącznie zostało przeczytane w rekordowej liczbie 2 milionów razy. „Niebezpieczny kochanek” to niezwykle aktualny w dzisiejszych czasach film, który z pewnością wywoła gorące dyskusje po seansie.
W rolach głównych zobaczymy aktorkę Emilię Jones (uhonorowanego trzema Oscarami hitu „CODA”, ale też „Starożytne histerie - przygody frywolnych Rzymian") oraz Nicholasa Brauna, znanego z obsypanego nagrodami serialu „Sukcesja”. Wśród obsady aktorskiej znaleźli się również: gwiazda Davida Lyncha – Isabella Rossellini („Dzikość serca”, „Blue Velvet”, „Helmut Newton. Piękno i bestia") i znany z serialu Marvela – Fred Melamed („WandaVision”). Producentką jest Helen Estabrook („Whiplash”) a reżyserką Susanna Fogel – nominowana do nagrody Primetime Emmy, współautorka scenariusza „Szkoły melanżu” w reżyserii Olivii Wilde.

Kaskada zbrodni

Tytuł oryginalny: Cascade

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
To miał być niewinny weekendowy wypad. Niestety w trakcie wędrówki, przy wodospadzie przyjaciele znajdują wrak samolotu i leżące obok zwłoki mężczyzny. Wkrótce odkrywają też torbę pełną narkotyków. A to dopiero początek ich kłopotów.

Wśród nocnej ciszy

Tytuł oryginalny: Silent Night

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
To miały być kolejne, spokojne święta. Jednak Brian i jego rodzina znaleźli się w niewłaściwym miejscu i czasie. Gdy strzelanina gangów odbiera mu ukochanego synka, mężczyzna postanawia poświęcić swoje życie zemście. Operacja krtani pozbawiła go głosu, lecz Brian nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jego determinacja i wściekłość przyprawia o dreszcze. Na miejscu bandytów, sam bym się zabił.

Rezyserem jest uznany tworca kina akcji John Woo - twórca „Bez twarzy", „Tajnej broni", „Mission: Impossible 2". W roli głównej wystąpił Joel Kinnaman, znany z roli w „Legionie samobójcow", a u nas do zobaczenia w „Diabelska jazda", „Sekrety z przeszłości".

Córka króla moczarów

Tytuł oryginalny: The Marsh King’s Daughter

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pozornie zwyczajne życie Heleny skrywa mroczną tajemnicę. Jest córką niesławnego „króla bagien”, którego historia wstrząsnęła całym krajem. Mężczyzna znęcał się nad swoją rodziną, którą przez wiele lat przetrzymywał na odludziu. Gdy trafił za kratki, Helenie udało się rozpocząć nowe życie, jednak przeszłość zaczyna się o nią upominać. Tym razem w niebezpieczeństwie jest cała jej rodzina.

Film w reżyserii Neila Burgera, twórcy „Voyagers", „Spragnieni życia", „Niezgodna" czy „Iluzjonista". W roli głównej gwiazda "Gwiezdnych Wojen" Daisy Ridley. Towarzyszą jej Ben Mendelsohn („Mizantrop", „Lost River", „Slow West") i Garrett Hedlund („Billie Holiday", „Wyśniony świat").

 

Inspektor Pająk

Tytuł oryginalny: Inspector Sun y la maldición de la viuda negra

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Wielka przygoda podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca.
Wsiadając na pokład luksusowego samolotu, Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!

Zakopani

Tytuł oryginalny: Centigrade

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Młode małżeństwo. On – głowa rodziny. Ona – pisarka w ciąży. Pewnego dnia zostają uwięzieni pod zaspami śniegu i lodu. Zamknięci w klaustrofobicznym pomieszczeniu będą musieli skonfrontować własne lęki i wzajemne oczekiwania względem siebie. Gdy zapasy zaczną się kurczyć, a temperatura spadać, zrobi się naprawdę gorąco. Czy ich związek wytrzyma tę próbę? Czy uda im się przetrwać i wyjść cało z tej opresji? „Zakopani” to mrożący krew w żyłach thriller, który najlepiej oglądać bezpiecznie w domu.

Bagno

Tytuł oryginalny: Quicksand

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Sofia i Josh są małżeństwem w trakcie rozwodu. Mimo że od miesięcy nie mieszkają razem, a każde spotkanie kończy się sprzeczką, wspólnie wyruszają do rodzinnego miasta kobiety, gdzie mają wygłosić wykłady na konferencji medycznej. W wolnym czasie wybierają się wspólnie na wycieczkę. Wybierając drogą na skróty - trafiają do Las Arenas - bardzo niebezpiecznego lasu, pełnego grzęzawisk. Po pewnym czasie Sophia wpada do jednego z nich. Josh nie zastanawiając się długo, wskakuje za nią, by ją uratować. Teraz oboje są uwięzieni.

Syrena z Paryża

Kategoria: komedia | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Romantyczna historia zranionego kochanka i zagubionej w Paryżu syreny.
Gaspard, odrzucony i zraniony kochanek, poprzysięga sobie już nigdy nie uwierzyć w miłość. Pewnego wieczora, na brzegu Sekwany niedaleko kabaretu, w którym śpiewa, znajduje nieprzytomną i bardzo piękną kobietę. Nie myśląc długo, zabiera ją do domu. Jasnowłosa Lula jest syreną i w niczym nie przypomina znanych Gaspardowi kobiet.

Playboy: mroczne sekrety 2, odc. 1

Tytuł oryginalny: Secrets Of Playboy

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Kobiety z całego kraju ubiegają się o szansę zostania Playmate, jednak tylko 12 z nich dostało się programu, który stacja Fox emitowała w 2002 r. Pokazywał on aspirujące Króliczki, rywalizujące w formule typowej dla reality show.

Łowcy tajemnic, odc. 2

Tytuł oryginalny: Truthseekers

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Niektóre cywilizacje, wydarzenia oraz obiekty fascynują i inspirują ludzi od wieków, zachęcając do poszukiwania ukrytych prawd: kopiemy głębiej, wspinamy się wyżej i wędrujemy dalej, by odkryć nieodkryte. W tej serii przyjrzymy się najsłynniejszym zagadkom świata. Cofniemy się do przeszłości, by zbadać to, jak mity przekazywane od pokoleń stały się największymi znanymi dotychczas tajemnicami. Jedno jest pewne: tam, gdzie są tajemnice, tam zawsze będą ich łowcy ¬– śmiałkowie, którzy nie cofną się przed niczym, by odkryć prawdę, która skrywa się w mitach i legendach.

Morski patrol: Hiszpania. Za burtą

Tytuł oryginalny: Border Protection Spain

Kategoria: seria |

Biblioteka: Free VOD - National Geographic..
Oglądamy jednostki Guardia Civil oraz służb celnych i ratownictwa morskiego podczas wykonywania zadań związanych z ochroną wybrzeża Hiszpanii.
Zaangażowani w operację antynarkotykową nurkowie z jednostki specjalnej muszą natychmiast porzucić bieżące zadania, by zapobiec utonięciu.

Sprawa Iwony Wieczorek, odc. 3

Kategoria: seria | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Trzeci ostatni odcinek to podsumowanie tropów w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Opowiemy jakie działania prowadziła policja i gdzie popełniono błędy. Sprawę przejęła nowa prokuratura, pojawił się nowy podejrzany w sprawie. Jakie są nowe kierunki w postępowaniu i czy sprawa ma szansę na rozwiązanie?

DMPJ, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Retransmisja pierwszego turnieju finałowego Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu.

Molly i Duch 2, odc. 41

Kategoria: serial | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Powrót utraconych wspomnień zmusza Strasza do podjęcia ważnych decyzji dotyczących życia po życiu.

Nightwish: From Wishes To Eternity: Live

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Nagrany na żywo z pamiętnego występu w Tampere w Finlandii Fini z Nightwish przybywają na amerykańskie wybrzeża ku uciesze metalowców ze Stanów. Ten energetyczny występ oddaje energię i atmosferę Nightwish w sposób rzadko spotykany.

Inga Lindström: Rodzinne święto w Sommerby

Tytuł oryginalny: Inga Lindström: Familienfest in Sommerby

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romence TV.
Milla, córeczka fotografki Tildy, budzi się ze śpiączki. Jej stan zdrowia jest dobry, ale dziewczynka nie pamięta ani o rozwodzie swoich rodziców, ani o rozstaniu dziadków. Tilda pragnie powoli przyzwyczajać Millę do nowej rzeczywistości. Chcąc jej to ułatwić, przekonuje babcię Norę i dziadka Johana, by udawali przed dziewczynką, że są nadal parą. Również i były partner Tildy, Robbie ma do niej wrócić na jakiś czas . Wszyscy starają się odegrać tę komedię dla dobra Milli, co się początkowo udaje. Do chwili, gdy w miejscowości pojawia się szarmancki Lasse ze swym adoptowanym synem Sibu. Lasse jest lekarzem, który kupił dom należący dotychczas do rodziny Johana...

Roztańczona Angelina 3, odc. 16

Kategoria: serial | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Roztańczona Angelina to mysz, która marzy o tym, by zostać baletnicą. Razem z przyjaciółmi tańczy i występuje w przedstawieniach.

Pierwszy śnieg

Kategoria: dramat | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Dramat z Guyem Pearce'em w roli głównej. Mężczyzna odwiedza wróżkę, chcąc poznać przyszłość, ale przepowiednia sprawia, że z czasem zaczyna popadać w paranoję.

Pokerowa twarz celebrytów s. 3 odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Cedric the Entertainer rozrabia. W wieczorze gier i zabaw, z zacisza własnych domów, rywalizować ze sobą będą Cedric the Entertainer, Tichina Arnold, Morris Chestnut i Amanda Seales.

Mam dość umierania

Kategoria: dramat | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Stambuł. 19-letni, początkujący raper z trudnej dzielnicy zakochuje się w 25-letniej, zamożnej DJ-ce — ale ich związek wkrótce staje się toksyczny.

Przeżyli katastrofę, odc. 2

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: Free VOD – CBS Reality.
Potężne tornado przemieszcza się przez miasto Joplin w stanie Missouri, kierując się w stronę lokalnego szpitala.

Projekt: Bobas

Kategoria: romans | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Gdy dwójka singli dostaje pod opiekę dwulatka, świat staje na głowie. Mimo wszystko Cassandra i Chris nie poddają się. Czy w ferworze zadań para ma szansę odnaleźć także uczucie?

Dziki Zachód, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Viasat Gistory

Biblioteka: Free VOD – Viasat History.
Gdy byłe brytyjskie kolonie na wschodnim wybrzeżu stały się Stanami Zjednoczonymi Ameryki, wzrok wszystkich skupił się na tym, co leżało na Zachodzie; umowa z Francją umożliwiła podbój tych terenów.

Astrid i Raphaëlle s. 4 odc. 5

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Ofiara głupca. Detektywki zastanawiają się nad swoim następnym ruchem po tym, jak znany szachista zostaje otruty podczas prestiżowego turnieju.

Ministerstwo Czasu s. 3 odc. 4

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Czas oświeconych. Podczas misji przekonania malarza Goyi, aby odnowił zniszczone arcydzieło, trio musi zmierzyć się z intrygą, złamanym sercem i nowym zagrożeniem.