Menu główne

Informator VOD Nr 462

25-01-2024

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu FilmBox OD, w którym znajdują się filmy fabularne dokumentalne i seriale udostępnione w katalogach gatunkowych.

Koncerty Stingray Qello

Lęk

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Magdalena Cielecka („Pieśń imion”, „Ciemno, prawie noc”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”) i Marta Nieradkiewicz („Dzikie róże”, „Kamper”) jako siostry w porywających kreacjach aktorskich, jakich w polskim kinie nie było od lat. „Lęk” – zwycięzca Plebiscytu Publiczności na 39. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w reżyserii nominowanego do Oscara za film krótkometrażowy „Męska sprawa” Sławomira Fabickiego zabiera widzów w podróż poprzez śmiech i łzy, miłość i nienawiść, radość i smutek, aż do poruszającego finału, który zostaje w sercu na zawsze.
Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem - spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas rozmów, kłótni, płaczu i śmiechu. Czy będą umiały znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!

Tytuł oryginalny: All Fun and Games

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
A jeśli zabawa w chowanego, wisielca czy berka posunie się za daleko? Grupa nastolatków z miasteczka Salem odkrywa przeklęty nóż z prowokującym zaklęciem. Uwolniony demon zmusza ich do grania w makabryczne, śmiercionośne wersje gier z dzieciństwa z przerażającym ultimatum: grasz lub giniesz.
W filmie wystąpili młodzi i niezwykle popularni Natalia Dyer („Seks to nie grzech”, oraz serial „Stranger Things”) oraz Asa Butterfield („Kres drogi”, „X+Y równanie szczęścia”, serial „Sex Education”).

Mroczna strona księżyca

Tytuł oryginalny: Deo mun

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Siedem lat po katastrofie pierwszej koreańskiej załogowej misji na Księżyc, przyszedł czas na drugą próbę. Wszystko przebiega pomyślnie, lecz do czasu. Gdy silny wiatr słoneczny powoduje awarię statku, wydaje się, że wszystko jest stracone. Tlen kończy się nieubłaganie, a na ziemi jest tylko jeden człowiek, który podejmie się misji sprowadzenia astronauty w jednym kawałku.

Bitwa o Ardeny

Tytuł oryginalny: Battle of the Bulge: Winter War

Kategoria: z wojną w tle | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Rozpoczęła się bitwa o Ardeny. Porucznik Cappa i jego ludzie z 2-giej Dywizji Piechoty muszą znaleźć sposób na powstrzymanie niemieckiej inwazji wszelkimi możliwymi środkami. Podczas starcia przyjaciele nie są tym, kim się wydają, a wrogowie są wszędzie.
Reżyserem filmu i odtwórcą jednej z głownych ról jest specjalizujący się w tematyce wojennej w kinie Steven Luke, który na swym koncie ma np. „Gotowi do walki”. Do współpracy zaprosił legendę kina Toma Berengera („Krew i forsa", „Wojenne kwiaty") oraz Billy'ego Zane'a („Zakładnik z wyboru").

Kwiaty miłości

Tytuł oryginalny: Daffodils

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Rose (gwiazda serialu „iZombie” – Rose McIver) przypomina każdą z nas – jest nieprzewidywalna, humorzasta i chorobliwie zazdrosna. Kiedy na jej drodze pojawi się przystojny Eric (George Mason znany z „Psie pazury”), odnajdzie kogoś, kto da jej zrozumienie i schronienie. Miłość doda im skrzydeł, ale codzienność będzie próbowała ściągnąć ich na ziemię. Co zrobią, kiedy w ich życiu pojawią się powszednie troski: rachunki, praca i dzieci. Czy miłość może przetrwać próbę czasu?

Widoczna ciemność

Tytuł oryginalny: Darkness Visible

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Ronnie przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii, gdzie przeprowadziła się jego ukochana matka pochodząca z Indii. Pewnego dnia kobieta znika. Wkrótce Ronnie otrzymuje wiadomość z Indii, że matka po wypadku samochodowym leży w stanie ciężkim w szpitalu. Ronnie nie zastanawiając się długo, wyrusza do kraju przodków. Na miejscu poznaje swoją rodzinę i prawdę o swoich narodzinach. Gdy w tajemniczych okolicznościach umiera matka - młody mężczyzna, chcąc dowiedzieć się całej prawy - rozpoczyna własne śledztwo.

W jednej z ról wystąpiła Sia - australijska piosenkarka.

Między liniami życia

Tytuł oryginalny: Streamline

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Ben jest bardzo utalentowanym pływakiem, który ma duże szanse na kwalifikacje na olimpiadę. Niestety ponowne pojawienie się w jego życiu ojca alkoholika, który właśnie wyszedł z więzienia, może zaprzepaścić te szanse.
W roli głównej wystąpił Levi Miller („Moje wakacje z Rudym”), któremu na planie towarzyszyli Jason Isaacs („Śmierć Stalina”, „Porady doktora ptaszka”, „Creation Stories”), Jake Ryan („Wyrmwood: Apokalipsa”, „Dzikus”) i Laura Gordon („Piła V”).

Zapadlisko

Tytuł oryginalny: Singkeuhol

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Park Dong-won po latach oszczędzania i wyrzeczeń kupił wymarzone mieszkanie i przeprowadził się do niego wraz z rodziną. Już pierwszego dnia zauważają, że podłoga w nowym mieszkaniu jest krzywa. Wkrótce pojawiają się pęknięcia w elewacji, szyby zaczynają pękać i nasilają się problemy z ciśnieniem wody, a to dopiero początek. Wkrótce cały budynek zapada się kilkaset metrów pod ziemię. Kilku mieszkańców budynku i goście Park Dong-wona muszą połączyć siły, by przeżyć.

Głos sumienia

Tytuł oryginalny: Skin Traffik

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Zabójca wyrusza na misję uratowania młodej dziewczyny ze szponów brutalnych gangsterów, którzy handlują ludźmi jako walutą.
W filmie wystąpili: Mickey Rourke („The Palace”, „Dziewięć i pół tygodnia”, „Niezniszczalni”, „Hunt club”, „Zapaśnik”), Daryl Hannah („Kim jest Michael”, „Szkoła uczuć”), Dominique Swain („Śmierć to za mało”), Eric Roberts („Okraść Las Vegas”, „Granica śmierci”) i Michael Madsen („Na zakręcie”, „Luzaki”, „Diamentowy Striptiz”).

Moon

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Sam Bell od trzech lat samotnie przebywa na stacji kosmicznej na Księżycu. Jego jedynym towarzyszem jest superinteligentny komputer Gerty. Sam nie ma bezpośredniego kontaktu z Ziemią. Raz na jakiś czas otrzymuje jedynie krótkie wiadomości video od swojej ukochanej żony Tess. Tuż przed zakończeniem kontraktu dochodzi do niebezpiecznej awarii. Sam traci przytomność, a po przebudzeniu dokonuje szokującego odkrycia. Zaczyna wątpić w „życzliwość” Gerty’ego oraz jego zleceniodawców, a także we własne zdrowe zmysły…

W roli głównej, laureat Oscara, doskonały Sam Rockwell („Pan idealny”, „7 psychopatów”, „Życie nie gryzie”).

Najbardziej szokujące przypadki sądowe 5, odc. 26

Tytuł oryginalny: Court Cam

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Serial przedstawia dramatyczne momenty, do jakich dochodzi na salach sądowych - od przerażających wybuchów świadków po gwałtowne reakcje sędziów. Program, którego gospodarzem jest Dan Abrams, uzupełnia relacje z rozpraw o wywiady z sędziami, świadkami i ofiarami, dając pełny obraz zdarzeń, które doprowadziły zainteresowane strony przed oblicze Temidy.

Tajemnice skute lodem 3, odc. 3

Tytuł oryginalny: Secrets In The Ice

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Łącząc rozrywkę CGI, zaawansowaną technologię skanującą i badania naukowe, ten serial zabiera widza w najdalsze, najzimniejsze i najbardziej wrogie człowiekowi miejsca naszej planety, aby odkryć przed nim wielkie tajemnice, niegdyś ukryte w lodzie.

Tajemnice zaginionych miast: Prapoczątki Majów

Tytuł oryginalny: Lost Cities Revealed with Albert Lin

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Z pomocą supernowoczesnych urządzeń ekipa Alberta Lina odkrywa tajemnice zaginionych miast w odległych lokalizacjach i nieprzyjaznych warunkach.

Celem wyprawy Alberta są ruiny pradawnego miasta Majów - Palenque, w którym wznosi się Świątynia Inskrypcji zbudowana na piramidzie schodkowej.

Will Trent, odc. 11

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Will przyjmuje jako tajny agent tożsamość Billa Blacka, przestępcy o ciemnej przeszłości, żeby zlikwidować organizację narkotykową i odnaleźć zaginionego agenta DEA. Angie chce zostawić za sobą związek z Willem.
Agent specjalny Will Trent z Biura Śledczego Georgii (GBI) po narodzinach został porzucony i musiał przejść przez trudny okres dojrzewania w przeciążonym systemie opieki zastępczej w Atlancie. Jednak teraz, wiedziony determinacją, by wykorzystać swój unikalny punkt widzenia i upewnić się, że nikt nie zostanie porzucony tak, jak on, Will Trent ma najwyższy wskaźnik rozwiązanych spraw w GBI.

7. Rajdowy Ustroń 2023, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Po raz siódmy w Ustroniu odbyły się wyjątkowe zawody kierowców-amatorów o Puchar Kajetana Kajetanowicza. Na trasie miejskiego kryterium zaprezentowali się także czołowi polscy rajdowcy z zawodnikiem ORLEN Rally Teamu na czele.

Thirty Seconds to Mars: Live in London

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Ten film z koncertu, zarejestrowany w Roundhouse w Londynie, zapewni wszystkim fanom spektakularne wrażenia na żywo od początku do końca. Założony w 1998 roku przez braci Jareda i Shannona Leto - Thirty Seconds to Mars wykonuje swoje hity, w tym „Closer to the Edge”, „Up in the Air”, „City of Angels” i wiele innych…

Świat według Bundych VII, odc. 1

Tytuł oryginalny: Married with Children

Kategoria: serial | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox.
Przyjeżdżają krewni Peggy. Al, Kelly i Bud nie są tym zachwyceni. Kuzyni Peg wywołują wielkie zamieszanie w domu Bundych. Każą swojemu synowi podlizywać się Alowi, który ich zdaniem ma pieniądze. Maluch jest ulubieńcem Peg, ale Kelly, Bud i Al go nie znoszą. Wkrótce okazuje się, że rodzice chłopca wyjechali, zostawiając malca u Bundych. Tylko Peggy jest z tego zadowolona. Chłopczyk jest coraz bardziej niegrzeczny i przewraca cały dom do góry nogami.

Statek marzeń – Bahamy

Tytuł oryginalny: Das Traumschiff - Bahamas

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: RomanceTV

Biblioteka: Free VOD – Romence TV.
Kapitan Max Parger i jego załoga płyną 'Statkiem marzeń' na Bahamy. Podczas tego rejsu niektórych pasażerów spotkają duże niespodzianki. 20 lat wcześniej na Bahamach spotkali się i zakochali w sobie Melanie i jej mąż Philip Singer.

Bob Budowniczy, odc. 35

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Opowieść o Bobie Budowniczym i jego przyjaciołach: maszynach budowlanych, którzy współpracują i rozwiązują razem problemy, a my poznajemy moc pozytywnego myślenia i wspólnej pracy.

Przekręt 2, odc. 3

Tytuł oryginalny: Snatch

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Nie mając za grosz zaufania do Bianco, chłopcy postanawiają jednak podjąć się zleconej misji, by ocalić Lily i Lotti.

Dom łotrów s. 1 odc. 10

Kategoria: serial | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Ciężar korony. Na ostatnim (i obrzydliwym) posiłku łotrów zjawia się niespodziewany gość, a zwycięzca turnieju zgarnia tytuł Superłotra Ameryki oraz nagrodę główną.

Za tych, co na morzu

Kategoria: dramat | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Aaron jako jedyny przeżył dziwny wypadek, w którym podczas łowienia ryb zginęło pięciu mężczyzn.

Wyznania 2, odc. 7

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: Free VOD – CBS Reality.
Dla Grega, emerytowanego muzyka rockowego, jego psy są ważniejsze niż córki. Shana chce mieć rodzinę i 99 zwierzaków.

Życie rzymskiego żołnierza, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Polsat Viasat History

Biblioteka: Free VOD – Viasat History.
Odwiedzimy dwa miejsca niezwykle ważne dla życia legionistów w starożytnym Rzymie: fort Vindolanda i garnizon Lugdunum. Odkopane tu przedmioty pozwalają lepiej zrozumieć, jak żyli rzymscy żołnierze.

Astrid i Raphaëlle s. 4 odc. 4

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 uica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Nieśmiertelny. Gdy w parku zostają odnalezione zwłoki zasztyletowanego mężczyzny, dowody – ku zdziwieniu wszystkich – wskazują na samobójstwo.