Menu główne

Informator VOD Nr 461

19-01-2024

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello i katalogu Nowości, gdzie pojawiły się występy takich gwiazd jak: Take That, Thirty Seconds to Mars, Sheryl Crow, , Katy Perry, Nightwish, Steve Aoki i John Lee Hooker.

Koncerty Stingray Qello

Niebezpieczni dżentelmeni

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Tadeusz Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski – cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy – budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na kanapie zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobija się właśnie stróż prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego - wszystko to w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego.
Tomasz Kot („Wyrwa", „Bikini Blue", „(nie)znajomi", „Wróg doskonały"), Marcin Dorociński („Biały potok", „Psy 3. W imię zasad", „Małżeńskie porachunki", „Na granicy"), Andrzej Seweryn („Ukryta sieć", „Śubuk", „Każdy wie lepiej", „Ostatnia rodzina") i Wojciech Mecwaldowski („Pan T.", „Juliusz", „Dziewczyna z szafy") jako artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku w sensacyjnej historii, której próżno szukać na kartach podręczników!

Ukryta sieć

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Młoda dziennikarka prowadzi śledztwo, które może wstrząsnąć nie tylko jej rodziną, ale całym krajem. Uważa, że to co służby kwalifikują jako nieszczęśliwy wypadek, w rzeczywistości było precyzyjnie zaplanowaną zbrodnią.
„Ukryta sieć” to adaptacja bestsellerowego thrillera Jakuba Szamałka, jednego z największych fenomenów wydawniczych ostatnich lat. W głównych rolach zobaczymy Magdalenę Koleśnik (serial „Kruk”), Andrzeja Seweryna („Ostatnia rodzina”, „Zbliżenia", „Pan Tadeusz") i aktorskie objawienie ostatniego czasu – Piotra Trojana („25 lat niewinności”, „Bliscy", „Johnny”).
Julita wie, że dobry news jest w cenie i z dnia na dzień może zrobić z niej gwiazdę mediów. Choć prawda jest niebezpieczna, młoda dziennikarka podejrzewa, że pewien celebryta odszedł z tego świata z czyjąś pomocą, a nie na skutek wypadku. Im więcej znaków wskazuje, by odpuścić, tym bardziej dziewczyna wnika w sieć intryg i kłamstw. Każdy krok ma swoje konsekwencje, bo obserwuje ją ktoś, kto może pozyskać jej najskrytsze tajemnice i jednym kliknięciem zburzyć jej świat. Nieznany przeciwnik jest bezwzględny, a najbliższych sprzymierzeńców Julita znajduje w rodzinie. Okazuje się jednak, że śledztwo dotyczy zaledwie wierzchołka góry lodowej, a to, co pod spodem, może wstrząsnąć nie tylko światem jej bliskich, ale całym krajem.

Nestorka

Tytuł oryginalny: Juniper

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Siedemnastoletni Sam ma autodestrukcyjne skłonności, które mogły doprowadzić do jego śmierci. Wraca do domu ze szkoły z internatem, gdzie zastaje przykutą do wózka inwalidzkiego pochodzącą z Wielkiej Brytanii babcię Ruth. Ruth była kiedyś fotografką wojenną. Żyła pełnią życia i nie stroniła od alkoholu. Wkrótce Sam musi skonfrontować się z zakrapianym alkoholem dowcipem i inteligencją swojej babci. Ich pierwsze spotkanie jest dziwne. Drugie brutalne. Sytuacja pogarsza się, kiedy Sam zostaje sam z babcią i jej opiekunką Sarah na czas wakacji. Oboje mają silne charaktery i zaczyna się walka o dominację, dzięki której Sam wróci do życia, a Ruth zmierzy się z własną śmiertelnością.

Reżyserem filmu jest Matthew J. Saville, aktor znany z „X". W roli głównej, znakomita Charlotte Rampling („Młoda i piękna", „Terrorysta", a u jej boku zagrali Marton Csokas („Freelance", „Głosy ze ściany", „Pionek. Zbrodnia jest grą") oraz George Ferrier (serial „Ktoś z nas kłamie"). 

Apaches: gang z Paryża

Tytuł oryginalny: Apaches

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jest rok 1884. Billie jest sierotą wychowującą się z nieco starszym bratem i innymi im podobnymi na ulicach Paryża. Dzieciaki utrzymują się z drobnych przestępstw i kradzieży. Pewnego dnia Świat Billie wywraca się do góry nogami - jej ukochany brat, zmuszony przez Jésusa będącego przywódcą gangu do próby odwagi - ginie na jej oczach. Dziewczynka oskarżona o zamordowanie brata trafia na piętnaście lat do więzienia. Gdy wreszcie wychodzi na wolność - z trudem odnajduje się nowym Paryżu. Pchana jednak przez żądzę zemsty - wkrada się w łaski gangu Jésusa i eliminuje jednego jej członka, po drugim, by na końcu stanąć oko w oko z samym Jésusem.

W roli głownej wystąpiła Alice Isaaz („W maju niech się dzieje, co chce"), Niels Schneider („Dalida", „Curiosa. Sztuka uwodzenia", „Pożądanie") i Rossy de Palma („Madame", „Tajemnice Saint-Tropez", „Tęsknię za Tobą").

Wybaw nas

Tytuł oryginalny: Deliver Us

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Watykan wysyła księdza Foxa, by zbadał sprawę ciężarnej zakonnicy, która twierdzi, że jest to niepokalane poczęcie. Istnieje obawa, że jest to spełnienie przepowiedni o narodzinach bliźniąt - mesjasza i antychrysta.

W filmie wystąpili: Lee Roy Kunz (serial „Słodkie kłamstewka"), Thomas Kretschmann („Pianista", „Dżungla", „Czekając na Anyę") i Alexander Siddig (seriale „Demony da Vinci", „Gra o tron", „Gotham").

Wirus 32

Tytuł oryginalny: Virus-32

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pojawia się nieznany wirus, który bardzo szybko się rozprzestrzenia, zmieniając ludzi w inteligentne i żądne krwi maszyny do zabijania. Jedyną szansą dla tych, którzy jeszcze nie zostali zakażeni, wydaje się fakt, że po każdym ataku Zombie popadają na 32 sekundy w swego rodzaju stan uśpienia.

Wrogi

Tytuł oryginalny: Hostile

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Juliette przeżyła apokalipsę. Teraz, uwięziona na pustkowiu we wraku samochodu, musi walczyć o przetrwanie z głodem, pragnieniem, ranami i stworzeniami, które wychodzą jedynie nocą.

Syndykat zabójców

Tytuł oryginalny: Murder Syndicate

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kiedy matka – głowa rodziny płatnych zabójców, dowiaduje się o ciężkiej chorobie, rozpoczyna się walka o przejęcie władzy i całego imperium stworzonego przez długie lata.

Czyja to córka?

Tytuł oryginalny: Mommy Is a Murderer

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Karina prowadzi sklep z asortymentem dla dzieci i właśnie tam poznaje kilkuletnią Mallie - rezolutną dziewczynkę, która upatrzyła sobie jedną z sukienek uszytych przez Karinę. Kobieta szybko znajduje wspólny język z matką dziewczynki - nieco tajemniczą Leną. Po jakimś czasie jednak Karinę zaczyna niepokoić dziwne zachowanie Leny. Wkrótce Karina zyskuje pewność, że Mallie nie jest córką kobiety, a porwaną kilka lat wcześniej dziewczynką o imieniu Emily.

Voyagers

Kategoria: Sci-fi | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Gwiazdorska obsada w thrillerze Neila Burgera, reżysera hitów „Jestem Bogiem" i „Niezgodnej".
W głównych rolach jedne z najgorętszych nazwisk młodego pokolenia Hollywood - Tye Sheridan („Hazardzista", „Objazd", „Fałszerz") i Lily-Rose Depp („Cicha noc", „Planetarium"), a także genialny Colin Farrell („Yang", „Panna Julia",„7 psychopatów").
Gdy przyszłość ludzkiego gatunku stoi pod znakiem zapytania, naukowcy odkrywają odległą planetę jako potencjalne miejsce do skolonizowania. Problem w tym, że dotarcie do niej zajmuje 86 lat. Jedynym sposobem na powodzenie tej wielopokoleniowej wyprawy jest wysłanie genialnych, młodych kadetów, aby ich potomkowie mogli tworzyć nowy wspaniały świat. Sprawy się komplikują, gdy pasażerowie odkrywają mroczne sekrety ich misji. Chaos na statku potęguje paranoja i strach, a astronauci nie wiedzą gdzie leży prawda, ani komu można zaufać.

Kryminalne zagadki XXI wieku, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Po tym, jak na mało uczęszczanej drodze zostają odnalezione zwłoki zaginionej dziewiętnastolatki, huragan sprzecznych teorii autorstwa dziennikarzy i śledczych-amatorów zmusza detektywów do dojścia po pajęczynie błędów aż do przerażającej prawdy.

Niewyjaśnione tajemnice świata 3, odc. 39

Tytuł oryginalny: The UnXplained With William Shatner

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Przez całą historię ludzkość wierzyła, że pewne relikwie mają mistyczne moce. Czy najzwyklejsze w świecie przedmioty – takie jak ząb czy włócznia żołnierza – naprawdę mogą czynić cuda?

Morski patrol: Hiszpania. Problem graniczny

Tytuł oryginalny: Border Protection Spain

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD – National Geographic.

Oglądamy jednostki Guardia Civil oraz służb celnych i ratownictwa morskiego podczas wykonywania zadań związanych z ochroną wybrzeża Hiszpanii.
Straż wybrzeża podąża tropem przemytników. Współpraca hiszpańskich i francuskich celników pozwala przeprowadzić operację specjalną na Maderze.

Sprawa Iwony Wieczorek, odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: FX

Biblioteka: Free VOD - FX.
W pierwszym odcinku opowiadamy o wydarzeniach ostatniej nocy przed zaginięciem Iwony Wieczorek. Co wydarzyło się w drodze do domu, do którego nigdy nie dotarła. Dowiadujemy się kim była Iwona i jakie miała marzenia. Kiedy policja zignorowało zgłoszenie zaginięcia. Detektyw Rutkowski zajął się sprawą.

Drift Open 2023, odc. 5

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Od ponad dekady Trackwood na węgierskim Rabócsiring w Mariapocs to wielki festiwal driftingu w Europie Centralnej. W tym roku częścią tego wydarzenia stała się także liga Drift Open.

Myszka Miki: Frajdomek 2, odc. 40

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Ekipa udaje się na Zimową Górę, chcąc spotkać Śnieżną Królewnę.

Tomek i Przyjaciele 19, odc. 15

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Dzięki przygodom Tomka i jego przyjaciół dzieci dowiadują się jak ważna jest przyjaźń, uczciwość, umiejętność pracy w zespole - no, i co to znaczy być Naprawdę Użytecznym Parowozem.

Creepshow 4, odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Cassie, ścigana przez potwora, sprowadza niebezpieczeństwo na nieznajomego, którego prosiła o pomoc. Pewnego fotografa torturują jego własne prace.

Witaj w domu Nikki Glaser? s. 1 odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: E!

Biblioteka: Free VOD - E!.
Nie ma to jak w domu?. Aktorka komediowa Nikki Glaser porzuca Hollywood i jedzie do mieszkających w St. Louis rodziców. Tam odnawia swój związek z byłym chłopakiem, Chrisem.

Dawn Wall: Wspinaczka po rekord

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Wspinacz sportowy Tommy Caldwell próbuje poradzić sobie z fatalnym momentem w życiu pokonując jedną z najtrudniejszych tras wielowyciągowych na świecie.

Randkowy instruktor

Kategoria: komedia | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: Free VOD - CBS Europa.
Dziennikarka Kate ubiega się o posadę w gazecie, lecz jej konkurentem zostaje profesjonalny swat Joseph. Para staje do zawodów: ona ma napisać o nim artykuł, on ma ją wyswatać.

Ciężarówką po bezdrożach Australii 2, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Viasat Explore

Biblioteka: Free VOD – Viasat Explore.
Steve Grahame rusza w kolejną podróż po jednych z najtrudniejszych dróg na świecie. Dion Fisher, specjalista od transportu ciężkiego, musi przewieźć dwie gigantyczne, 40-metrowe konstrukcje.

Chicago P.D. s. 10 odc. 17

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Wyjście z otchłani. Śledztwo w sprawie napadu na sklep wskazuje na winę paru nieoczywistych podejrzanych. Burgess czyni postępy na drodze do poradzenia sobie z traumą.

4 Jeźdźcy: Apokalipsa

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Gdy katastrofy wydają się sygnalizować nieuchronną apokalipsę, naukowcy ścigają się z czasem, aby zwalczyć to zagrożenie.