Menu główne

Informator VOD Nr 459

05-01-2024

Zapraszamy do katalogów Viasat History i Viasat Explore i do nowości, które w nich się pojawiły, a wśród nich dokumenty o Dzikim Zachodzie, grobowcu Kleopatry i bezdrożach Australii.

Koncerty Stingray Qello

The Palace

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Najnowszy film laureata Oscara – Romana Polańskiego („Pianista”, „Rzeź”, „Autor widmo”, „Wenus w futrze”, „Prawdziwa historia").
Do ekskluzywnego hotelu w szwajcarskich Alpach, ściągają goście z różnych stron świata, by właśnie tam pożegnać XX wiek i przywitać nowy rok. Rozpieszczani przez obsługę hotelową, która zrobi wszystko i stawi się na każde zawołanie, goście to prawdziwy przegląd osobliwości. Jedni obawiają się końca świata, inni nie mogą pogodzić się z upływem lat, a niektórzy wręcz nie mogą doczekać się i odliczają sekundy do poranka.

W roli głównej wystąpił znakomity Oliver Masucci („Królewska gra”, „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a", serial „Dark”). W pozostałych rolach zobaczyć można: Fanny Ardant („DNA”, „Maria Callas”), Johna Cleese („Rybka zwana Wandą”, seria „Latający Cyrk Monty Pythona”), Joaquima de Almeidę („Breaking and Exciting”, „Fatima”) i Mickeya Rourke („Niezniszczalni”, „Dziewięć i pół tygodnia”, „Hunt Club”, „Warhunt. Demony wojny”).

Czas na pogodę

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Adam ma 50 lat i jest uosobieniem przeciętności. Ma za sobą serię życiowych porażek, w dodatku właśnie zmarła mu ciotka, a odziedziczone mieszkanie zostało zalane przez uciążliwą sąsiadkę z góry. Mężczyzna ją odwiedza i próbuje interweniować. Spotkanie z pogrążoną w alkoholowym nałogu 55- letnią Celiną zamienia się w emocjonalny rollercoaster, w którym mieszają się niechęć, wzajemna fascynacja, bliskość i przemoc. W miejsce odrazy i obojętności wkrada się cień głębszego uczucia. Adam zaczyna wierzyć, że Celina może odrodzić się na nowo. Celina wielokrotnie zraniona przez kolejnych mężczyzn jest sceptyczna i nieufna. Samobójstwo wydaje się jej prostszym rozwiązaniem niż wyrwanie się z wieloletniego marazmu. Co wybierze?

W rolach głównych wystąpili: Ewa Konstancja Bułhak („Wszystkie nasze strachy”. „Zabawa zabawa”, „Dzień kobiet”) i Łukasz Lewandowski („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Bliscy”, „Konwój”).

Podrabiani zakochani

Tytuł oryginalny: Robots

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
On to playboy i nadęty bufon, który wykorzystuje swojego robota-klona do pierwszych randek, by wkroczyć jak rycerz na białym koniu, gdy robi się bardziej pikantnie. Ona to miłośniczka drogich torebek, która chętnie korzysta z pomocy swojego sobowtóra, by naciągać na drogie prezenty napotkanych naiwniaków. Wszystko działa bez zarzutu, do czasu aż na ich wspólną randkę wysyłają swoje nie do końca legalne zamienniki. Kiedy między robotami zaczyna iskrzyć, postanawiają zbuntować się przeciwko swoim właścicielom i uciec w świat. Charles i Elaine muszą odkryć karty i pomimo niechęci do siebie ruszyć w pościg za swoimi klonami, zanim sytuacja całkowicie wymknie się spod kontroli…

W podwójnych rolach wystąpili: Shailene Woodley („Coś się kończy, coś zaczyna”, „Śnieżny ptak”, „Snowden”, „Mizantrop”) oraz Jack Whitehall („Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, serial „Good Omens”).

Krasnale rozrabiają

Tytuł oryginalny: There's Something in the Barn

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Amerykańska rodzina przyjeżdża do Norwegii, by spędzić święta w klimatycznym wiejskim domku, który niedawno odziedziczyli. Nie wiedzą jednak, że w spadku przypadło im znacznie więcej. Wkrótce okazuje się, że ich stodoła jest od dawna zamieszkana, a jej lokatorzy nie życzą sobie towarzystwa. Jedno jest pewne, te święta wszyscy zapamiętają do końca życia. O ile ktokolwiek przeżyje.
W filmie wystąpili: Martin Starr („Ucieczka więźnia 614”, „Konsultantka”, seriale „Tulsa King”, „Dolina Krzemowa”) oraz Amrita Acharia („Biała komnata", seriale „Rozgrzeszenie”, „The Good Karma Hospital”).

Toni i rodzina

Tytuł oryginalny: Toni, en famille

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Toni samotnie wychowuje pięcioro dzieci. Opieka nad taką gromadą to praca na cały etat. Na utrzymanie zarabia, śpiewając wieczorami w barach. 20 lat temu, zachęcana przez matkę, nagrała piosenkę, która stała się wielkim przebojem. Dzisiaj dwoje jej najstarszych dzieci przygotowuje się na studia, a w głowie kobiety rodzą się nowe pytania. Jak będzie wyglądało jej życie, gdy dzieci się wyprowadzą? Czy w wieku 43 lat znajdzie w sobie odwagę na życiowe zmiany?

Pełna pogodnego humoru i ujmującej szczerości opowieść o matce, która pierwszy raz w życiu postanawia zawalczyć o swoje potrzeby. Inspirująca historia o odwadze do poszukiwania własnej drogi i podjęcia życiowych zmian. W roli głównej Camille Cottin – uznana aktorka znana z ról w filmach „Paryska dziwka i książę”, „Mamy2mamy” i „Golda”. Nowy film producenta komediowych przebojów „Niezatapialni” i „Niewinne kłamstewka”.

Zawsze za mało

Tytuł oryginalny: Too Many Kicks

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film dokumentalny o kolekcjonerach butów sportowych w naszym kraju, tak zwanych sneakerheadów. Wśród nich znajdują się zarówno artyści, jak i zwyczajni ludzie - bez względu na wiek, zawód, miejsce zamieszkania - dla nich nigdy nie jest za dużo.

Kobieta z lasu

Tytuł oryginalny: She Came from the Woods

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Rok 1987. Wakacje dobiegają końca, dzieci przebywające na letnim obozie wyjeżdżają z ośrodka. Pozostaje posprzątać i zamknąć osób do kolejnych wakacji. W ostatnią noc, kilkoro nastoletnich opiekunów postanawia zabawić się na ostatniej wspólnej imprezie. W jej czasie postanawiają wywołać ducha z lokalnej legendy, by udowodnić, że jest to tylko bajka dla dzieci. Niestety szybko okazuje się, jak nieroztropnie postąpili. 

Huesera. Zbieraczka kości

Tytuł oryginalny: Huesera

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Valeria od dawna marzyła o dziecku i macierzyństwie. Kiedy dowiaduje się, że jest w upragnionej ciąży, wydawać się może, że nic lepszego nie może jej już spotkać. Niestety szczęście kobiety nie trwa długo.

Biała komnata

Tytuł oryginalny: White Chamber

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Niedaleka przyszłość. W Wielkiej Brytanii trwa wojna domowa. Młoda kobieta odzyskuje przytomność w tajemniczym białym pokoju. Znalazła się tam, by podczas wymyślnych tortur wyjawiła informacje, których jak twierdzi - wcale nie posiada.

W filmie wystąpili: Shauna Macdonald („Brud", „Pazur"), Oded Fehr („Mumia", „Resident Evil 2: Apokalipsa"), Amrita Acharia („Krasnale rozrabiają", seriale „Rozgrzeszenie”, „The Good Karma Hospital”) i Nicholas Farrell („Żelazna Dama", „303. Bitwa o Anglię", „Rydwany ognia").

Chodź do tatusia

Tytuł oryginalny: Come to Daddy

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Norval Greenwood otrzymuje list od ojca, który po trzydziestu latach ciszy proponuje spotkanie. Zaintrygowany Norval wyjeżdża więc a spotkanie z mężczyzną, którego nie zna i nie pamięta, gdyż zniknął z jego życia, gdy ten był małym chłopcem. W domu zastane mężczyznę, który nie przebiera w słowach, sporo pije, a jego zachowanie odbiega od ogólnie przyjętych norm. Po ostrej wymianie zdań i szarpaninie - ojciec umiera.  Norval jest w szoku. Co gorsze okazuje się, że zmieniono przepisy, które teraz zmuszają go do przechowania zwłok aż do dnia pogrzebu. Nie mając nic lepszego do roboty, młody mężczyzna zaczyna zwiedzać dom i przeglądać napotkane dokumenty. Natrafia na album ze zdjęciami z dzieciństwa i ku swemu przerażeniu spostrzega, że mężczyzna, podpisany jako tata, nie przypomina tego spoczywającego w pokoju obok. Wkrótce Norval zaczyna słyszeć tajemnicze dźwięki dochodzące z piwnicy. Zważywszy na okoliczności, początkowo podejrzewa swoją wyobraźnię, jednak po pewnym czasie postanawia to sprawdzić. W piwnicy odnajduje przykutego do ściany biologicznego ojca.

W roli głównej wystąpił Elijah Wood („Link do zbrodni", „Zakochany bez pamięci", seria „Władca Pierścieni"), Stephen McHattie („Operacja Goliat", „Wściekłość", „Istnienie"), Martin Donovan („Udręczeni", „Tenet") i Michael Smiley („Z lasu", „Zabójczy koktajl", „Censor").

Egzorcyzmy Carmen Farías

Tytuł oryginalny: El Exorcismo de Carmen Farías

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Carmen Farías Hinojosa jest dziennikarką, która niedawno straciła upragnione dziecko, z czym trudno się jej pogodzić. Po śmierci matki, kobieta dowiaduje się, że jako jedyna spadkobierczyni dziedziczy wszystko, ale ku dużemu zaskoczeniu otrzymuje także dom po babci, który, jak była przekonana, został sprzedany przed laty. Carmen wraz z mężem postanawiają tam pojechać. Gdy kobieta zostaje w domu sama, zaczynają się przytrafiać trudne do wyjaśnienia rzeczy. Wkrótce znajduje na strychy nagrania z egzorcyzmów, w których brała udział jej babcia. 

3096 dni

Tytuł oryginalny: 3096 Tage

Kategoria: dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Wiedeń, marzec 1998. Dziesięcioletnia Natascha idzie do szkoły. W pewnym momencie, tuż koło niej, zatrzymuje się biały samochód. Kierowca, bezrobotny inżynier Wolfgang Priklopil, wciąga ja do środka i wywozi na obrzeża miasta, do swojego domu. Nie chce okupu – chce, aby dziewczynka stała się jego własnością na zawsze. Pod garażem jest już przygotowana piwnica o wymiarach 2 na 3 metry. W tym pomieszczeniu Natasha spędzi kolejne 8 lat swojego życia.

Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni 6, odc. 6

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Michał Fajbusiewicz i Mieczysław Gorzka rozmawiają o sprawie nietypowej, w której 25-letni wyrok wydano w procesie poszlakowym. W 2014 roku syn wraz z partnerem 52-letniej pielęgniarki zgłosili jej zaginięcie. W domu znaleźli liczne ślady krwi.

Łowcy tajemnic, odc. 1

Tytuł oryginalny: Truthseekers

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Choć archeologowie od ponad 200 lat szukają odpowiedzi na to pytanie, wciąż nie wiemy, w jaki sposób starożytni Egipcjanie zbudowali Wielką Piramidę, czemu ona służyła i co kryje się pod nią.

Era supertransportu, odc. 5

Tytuł oryginalny: Destruction Decoded

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Od zarania dziejów ludzie spoglądali w niebo, wyobrażając sobie światy inne niż nasz. Dzisiaj dotarcie do nich jest już w zasięgu ręki.

Will Trent, odc. 8

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: Free VOD - FX.
Kiedy na biurko Willa trafia sprawa, która jest bliska jego sercu, odkrywa on, że w tym incydencie kryje się coś więcej, niż się wydaje. Tymczasem Angie i Ormewood prowadzą śledztwo w sprawie zamordowanego iluzjonisty, odkrywając przy tym kilka dodatkowych sztuczek, które miał w rękawie.

Billie Eilish: Live at Glastonbury

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts to drugi co do wielkości festiwal muzyczny na świeżym powietrzu na świecie. Znany głównie z występów muzycznych, oferuje także atrakcje taneczne, humorystyczne, teatralne, cyrkowe. W 2022 roku wystąpiła tam Billie Eilish.

NASCAR Cup Series 2023 The Pace Lap, odc. 30

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Cotygodniowy magazyn o wszystkim, co ważne w świecie NASCAR. Rozmowy z zawodnikami i przyszłymi gwiazdami sportu, a także zapowiedź nadchodzącego weekendu rywalizacji.

Superkoty, odc. 38

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD - Disney.
Kizia zjada zbyt dużo przysmaków i nie może wziąć udziału w misji.

Chupi idzie do szkoły, odc. 21

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Charley ma 5 lat. To magiczny wiek, w którym dzieci wiele rzeczy robią po raz pierwszy w życiu: jeżdżą na rowerku bez bocznych kółek, odwiedzają kolegów, a czasami — idą do szkoły.

Motowizjoner, odc. 94

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Motowizjoner to program dla pasjonatów motocykli pragnących poznać świat. Enrico Buscema oraz jego ekipa pokażą wam piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. W programie nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

W kontenerze

Kategoria: thriller | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Mężczyzna budzi się w kontenerze, mając przy sobie jedynie telefon komórkowy. Jego porywacze dają mu 24 godziny na zebranie 10 milionów dolarów okupu - inaczej czeka go śmierć.

Joaqin Phoenix: Jestem, jaki jestem

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Burzliwy rok z życia aktora, który ogłosił, że rezygnuje z błyskotliwej kariery w filmie, by rozpocząć nowy rozdział: karierę muzyka hip-hopowego.

Z miłości do zwierząt

Kategoria: komedia | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: Free VOD - CBS Europa.
Daisy Liu marzy o własnym psie — na razie jednak prowadzi tylko dom tymczasowy dla zwierzaków czekających na adopcję. Jednym z jej podopiecznych interesuje się celebryta Jace.

Astrid i Raphaëlle s. 4 odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Oko smoka. Duet detektywistyczny rusza do akcji, gdy ktoś kradnie diamenty z paryskiej wystawy, a szef ochrony zostaje znaleziony martwy.