Menu główne

Informator VOD Nr 454

01-12-2023

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello – Nowości, a w nim: AC/DC, Muse, The Cure, Billie Eilish, Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age i Shakira.

Koncerty Stingray Qello

Wszystko wszędzie naraz

Tytuł oryginalny: Everything Everywhere All at Once

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Długo wyczekiwana premiera zdobywcy siedmiu Oscarów, w tym trzech w kategoriach aktorskich już dostępna.
Evelyn Wang, borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „Multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.

Film duetu: Daniel Kwan - Daniel Scheinert, ktory zasłynął surrealistycznym komediodramatem „Człowiek-scyzoryk". W najnowszym, wielokrotnie nagradzanym na festiwalch na całym świecie filmie, zaprosili do współpracy Michelle Yeoh („Wyznania gejszy", „Zabójczy koktajl", „Prawdziwa legenda"), Jamie Lee Curtis („Halloween", „Niewygodna prawda"), ktorym na planie towarzyszą Ke Huy Quan („Indiana Jones i Świątynia Zaglady", „Goonies") i Stephanie Hsu („Bez trzymanki").

After 5. Na zawsze

Tytuł oryginalny: After Everything

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Finał najgorętszego cyklu filmowego ostatnich lat, który w polskich kinach zgromadził ponad 1 200 000 widzów.
Tessa i Hardin nie są już razem. Każde z nich na własną rękę szuka szczęścia i spełnienia. Ona poświęca się pracy i przelotnym romansom. On po sukcesie swojej pierwszej książki korzysta z uroków popularności i imprezuje próbując zapomnieć o ukochanej. Gdy przyjaciele rzucają mu wyzwanie, by uwiódł piękną Natalie, Hardin wyjeżdża za dziewczyną do Lizbony. Pod gorącym słońcem Portugalii rozkwita romans, ale pojawiają się też kłopoty. Uwieczniona na wideo namiętna schadzka z dziewczyną wycieka do internetu. Ucieczki przed skandalem Hardin szuka w hazardzie, imprezach i kolejnych podbojach. Próbuje także wrócić do pisania, które przypomina mu, że im dalej jest od dawnej ukochanej, tym bardziej czuje pustkę, którą po sobie zostawiła. Czy jest jeszcze szansa, by odzyskać to, co stracone? Czy można naprawić dawne błędy i spróbować jeszcze raz?

Kraj świętych i grzeszników

Tytuł oryginalny: In the Land of saints and sinners

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Były zabójca Finbar Murphy wiedzie spokojne życie w nadmorskim miasteczku, wierząc, że wszystko co mroczne już za nim. Okazuje się jednak, że są grzechy, których się nie da pogrzebać. Gdy przeszłość upomina się o niego, Murphy zmuszony jest wybrać między tym co bezpieczne, a tym co słuszne. Ryzykując, że zostanie zdemaskowany, staje w obronie młodej dziewczyny i wypowiada wojnę lokalnym gangom.

Reżyserem filmu jest Robert Lorenz, twórca „Strzelca wyborowego" i „Dopóki piłka w grze". W roli głónwej wystąpił Liam Neeson („Ultimatum", „Lodowy szlak", „Włoskie wakacje", „Pasażer", „Chloe"), któremu na planie towarzyszyli Ciarán Hinds („Kobieta w czerwni", „Belfast"), Kerry Condon („Duchy Inisherin", „Wyśniony świat") i Desmond Eastwood (serial „Normalnu ludzie", „Więzy krwi").

Bez szans

Tytuł oryginalny: No Way Out

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Utalentowany fotograf Nick (Joey Bicicchi) niedawno przybył do Los Angeles. Gdy poznaje piękną Tess (Maia Mitchell), od razu zakochuje się w niej. Dziewczyna wprowadza go do świata mody, który jest jednocześnie kuszący i niebezpieczny. Napędzana seksem, narkotykami i wzajemną fascynacją ich miłość graniczy z obsesją. Tess postanawia poprosić Nicka o coś
niewyobrażalnego. Kiedy na światło dzienne wychodzi mroczna prawda, młodzi kochankowie wpadają na ścieżkę zemsty i zniszczenia, zacierając granice moralności. Pojawia się pytanie– jak daleko posuniesz się dla ukochanej osoby?

Drzwi do przyszłości

Tytuł oryginalny: Coyote

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przenosimy się do dystopijnej przyszłości, w której technologia teleportacji pozwala dwóm bohaterkom uciec przed ludobójstwem. W wyniku wybrania złego teleportu zostają rozdzielone. Aby się odnaleźć będę musiały wyplątać się z niebezpiecznej gry, w którą zaangażowani są skorumpowani politycy i szajka handlarzy ludźmi.

Uwierz w siebie

Tytuł oryginalny: Not to forget

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Mający na sumieniu wiele drobnych przestępstw, Chris staje przed sądem. W ramach zadośćuczynienia zobowiązany jest opiekować się swoją chorą na Alzheimera babcią. Gdy przyjeżdża na miejsce i odkrywa rozmiary jej majątku, w jego głowie rodzi się kolejny niecny pomysł. Jednak z biegiem czasu jego zapał słabnie, a pełen refleksji czas, który spędza z babcią pozwala mu dostrzec nowe wartości.

Saint Omer

Kategoria: dramat, film z napisami | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Francuski kandydat do Oscara i zdobywca Wielkiej Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji. Wstrząsający, prowokacyjny dramat sądowy, w którym na ławie oskarżonych zasiada młoda imigrantka posądzona o zamordowanie swojej 15-miesięcznej córeczki. Sprawa wydaje się być przesądzona: dziewczyna przyznaje się do winy. Jednak jej szokująca spowiedź przed przysięgłymi nie tylko komplikuje proces, ale i uniemożliwia łatwe ferowanie wyroków. Alice Diop scenariusz tej historii oparła na faktach, ale jej film staje się manifestem skierowanym przeciwko oskarżaniu – matek i kobiet, szczególnie tych „obcych”, o innym kolorze skóry. „Saint Omer” niepostrzeżenie konfrontuje nas z naszymi własnymi uprzedzeniami, sprawia, że odkrywamy w sobie ławników, adwokatów, sędziów. Ale ta opowieść sięga jeszcze głębiej: ku kolektywnym wyrwom w sercach i pamięci; ku córkom dziedziczącym traumy matek. Bo wykluczenie i pogarda też bywają narzędziem zbrodni. 

Gwiazdkowe wyzwanie

Tytuł oryginalny: The Christmas Challenge

Kategoria: komedie romantyczne | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Laura Ross prowadzi szanowany i lubiany podcast "Współcześnie niezależna", opisujący jej styl życia i podejście do wszelkiego rodzaju nowych i starych tradycji. Laura inspiruje kobiety do bycia sobą, kroczenia własną drogą i nieobawiania się samotności. Jej producent, Paul, jest jej najlepszym przyjacielem, ale oboje nigdy nie zdecydowali się na coś więcej. Wszystko się komplikuje, gdy otrzymują propozycję fuzji z krajową siecią podcastów i muszą zaimponować jej dyrektor, która dołącza do zespołu. Gdy anonimowy słuchacz przesyła pomysł codziennej aktywności w stylu adwentowego kalendarza, który ma budować świąteczny nastrój, duet Laury i Paula staje przed wyzwaniem ujarzmienia kolejnej tradycji.

Wrobiony

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk „Miłość po angielsku", „Narzeczony na niby"), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole, by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą dopiero co poznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi „Lato we Florencji"). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

 

Pojednanie

Tytuł oryginalny: The Forgiven

Kategoria: thriller | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Po zniesieniu Apartheidu arcybiskup Desmond Tutu spotyka się z brutalnym mordercą poszukującym odkupienia.

W filmie wystąpili: Eric Bana („Chopper", „Susza") i Forest Whitaker („Poszukiwany Steve McQueen", „Zrodzony w ogniu").

Uprowadzona: Koszmar Elizabeth Thomas, odc. 1

Tytuł oryginalny: Beyond The Headlines The Elizabeth Thomas Story

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Pięć lat po tym, jak została porwana przez najpopularniejszego nauczyciela w szkole, Elizabeth Thomas dzieli się swoimi wspomnieniami.

Starożytne imperia, odc. 1

Tytuł oryginalny: Ancient Empires

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Aleksander Wielki stworzył jedno z największych imperiów w dziejach świata. Prąc na wschód musiał jednak stawić czoła nie tylko coraz silniejszym wrogom, ale także nielojalności własnych żołnierzy.

Plemienna szkoła przetrwania: ekstremalne safari, odc. 3

Tytuł oryginalny: Primal Survivor: Extreme African Safari

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Wyprawa przez Wielkie Rowy Afrykańskie to marzenie wielu podróżników. Ekspert surwiwalu Hazen Audel wyrusza, aby spełnić swoje życiowe marzenie.
Nad jeziorem Baringo gniazduje ogromne stado flamingów. Żeby móc zobaczyć te wspaniałe ptaki, Hazen Audel musi wziąć udział w niezwykłym wyścigu.

Will Trent, odc. 2

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.

Biuro Śledcze stanu Georgia (GBI) kontynuuje dochodzenie w sprawie zaginionej dziewczyny, a Willa ogarnia frustracja podczas poszukiwań podejrzanych. Angie jest zmuszona przewartościować ocenę swoich dotychczasowych relacji, gdy prowadzi nową sprawę razem z Ormewoodem.

FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata 2023 - Finlandia, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
W Magazynie WRC zapowiadamy najbliższą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. Przypomnienie historii oraz poprzednich edycji, wywiady z zawodnikami, a także prezentacja tegorocznej trasy. Udajemy się jeszcze dalej na północ - z Estonii do Finlandii na kolejny niezwykle szybki rajd szutrowy.

Raven na chacie 6, odc. 113

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.

Booker i Neil pracują w szpitalu jako wolontariusze, przebierając się za superbohaterów, by zabawiać dzieci. Ivy próbuje dowiedzieć się, do jakiego sportu najlepiej się nadaje.

Spidey i super-kumple 2, odc. 110

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD.
Peter Parker, Gwen Stacy i Miles Morales kontynuują swoje przygody superbohaterów jako Team Spidey, do których dołączają nowi Avengersi - Iron Man, Ant-Man oraz Wasp i Reptil. Razem zmierzą się z nowymi, trudnymi wrogami Electro, Black Cat i Sandman, starając się chronić nie tylko swoją społeczność, ale także otaczający ich świat.

Jak borsuk z lisem, odc. 8

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Opowieść o przystosowaniu i akceptacji. Kiedy borsuk Edmund zakochuje się w pięknej lisicy, prosi ją, aby wraz z córką wprowadziły się do niego i stworzyły z nim jedną, „lisio-borsuczą' rodzinę.

Inga Lindström: Hanna i dobre życie

Tytuł oryginalny: Inga Lindström: Hanna und das gute Leben

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD - Romance TV.
Hanna, dziennikarka i autorka podcastów, rozstaje się ze swoim partnerem, ponieważ ten chciałby mieć dzieci, a z Hanną byłoby to niemożliwe. Hanna poznaje organmistrza Mikaela. On i jego córka Luna będą restaurować organy w kościele, który jest pod opieką ojca Hanny. Jednak matka Hanyy, Bille, ma wobec Mikaela dużo zastrzeżeń.

FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata 2023 - Kenia, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Retransmisja pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Safari Super Special Kasarani.

Zacznij od śniadania

Kategoria: dramat | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Życie zwykłego mężczyzny przybiera szalony obrót, gdy zostaje on poproszony o zorganizowanie zjazdu absolwentów swojego college'u.

Głębokie błękitne morze

Tytuł oryginalny: The Deep Blue Sea

Kategoria: dramat | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Uwięziona w małżeństwie bez miłości żona brytyjskiego sędziego wdaje się w płomienny romans z pilotem RAF, co okazuje się drogą do autodestrukcji.

W rolach głownych wystąpili: Rachel Weisz („Nieznajoma", „Na głęboką wodę", „Agora", „360. Połączeni") i Tom Hiddleston („High-Rise", „Thor", „Tylko kochankowie przerzyją").

Niech ktoś mnie pokocha

Kategoria: komedia | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: Free VOD.
Umierający ojciec Davida zapowiada, że jeśli jego dorosły syn się nie ożeni, zostanie wydziedziczony i straci rodzinną fortunę. David zaczyna szukać żony: zamieszcza ogłoszenie w Internecie.

Piekielne wakacje

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: CBS Reality.
Wywiady z ludźmi, których luksusowe wakacje zakończyły się katastrofą.

W zbliżeniu s. 1 odc. 50

Kategoria: seria | Biblioteka: E!

Biblioteka: Free VOD.
Chris Pratt. Historia, splendor, filmografia i ploteczki na temat twoich ulubionych gwiazd Hollywood.

Nimfa

Kategoria: sci-Fi | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD.
Dwie młode, przebywające na wakacjach Amerykanki odkrywają kryjówkę zabójczej syreny.