Menu główne

Informator VOD Nr 451

10-11-2023

FilmKlub to serwis, z którym nie można się nudzić. A to za sprawą katalogu podzielonego tematycznie, w którym co tydzień, w każdy czwartek, pojawiają się kolejne nowości.

Koncerty Stingray Qello

Od 7 listopada FOX zmienił nazwę na FX. Poza dobrze znanymi serialami, pojawią się nowe tytuły. Warto śledzić katalog Free VOD – FX.

Ultimatum

Tytuł oryginalny: Retribution

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Mieszkający w Berlinie amerykański biznesmen Matt Turner (Liam Neeson) odbiera tajemniczy telefon, gdy odwozi dzieci do szkoły. Głos ze słuchawki informuje go, że w jego samochodzie, pod jego fotelem, znajduje się bomba, a brak współpracy czy próba kontaktu z policją grożą natychmiastową eksplozją. Aby uratować siebie i bliskich, Matt będzie musiał wykonać szereg zleceń nieznanego szantażysty. Jeśli odmówi, uzbrojony ładunek wybuchnie, zabijając Matta i niszcząc wszystko dookoła. Zmuszony do ciągłej jazdy, niemogący opuścić pojazdu mężczyzna rozpoczyna bezprecedensową walkę z czasem i desperacki wyścig po to, by ocalić życie.

Mistrz kina akcji Liam Neeson powraca w pełnym napięcia thrillerze zemsty prosto od reżysera hitów „Predators” i „Stranger Things”. Tym razem gwiazda „Uprowadzonej” zmierzy się w zabójczym wyścigu z czasem, a towarzyszyć mu będą: Arian Moayed (serial „Sukcesja” oraz filmy „Spider-Man: Bez drogi do domu”, „Upupieni”) oraz Matthew Modine („Ptasiek”, „Hipopotam”, „Po własnych śladach”). Producenci filmu mający na koncie obrazy „Pasażer” i „Non Stop” gwarantują zawrotne tempo i nieprzewidziane zwroty akcji w tym podnoszącym adrenalinę widowisku.

Pokusa

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
„Pokusa” to ekranizacja bestsellera Edyty Folwarskiej, w reżyserii Marii Sadowskiej – twórczyni hitów „Dziewczyny z Dubaju” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.
Oparta na faktach opowieść o atrakcyjnej i ambitnej Inez, która od zawsze marzyła o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak, jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy ważny materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje, będzie musiała zachować tylko dla siebie.

W roli głównej wystąpiła Helena Englert (seriale „Znaki”, „#BringBackAlice”). W pozostałych rolach zagrali: Andrea Preti („Dziewczyny z Dubaju”), Piotr Stramowski („Narzeczony na niby”, „W spirali”, „Sługi wojny”), Joanna Liszowska („Swingersi”).

Zwierzaki na resorach

Tytuł oryginalny: Rally Road Racers

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Zhi, początkujący rajdowiec, otrzymuje szansę rywalizacji z aktualnym mistrzem toru. Aby wygrać, musi pokonać zdradliwy teren najeżony przeszkodami oraz nieustępliwych rywali. Czy Zhi zdoła przezwyciężyć swoje lęki, by udowodnić, że ma w sobie to, co uczyni go prawdziwym mistrzem? Czas na ekscytującą przygodę pełną adrenaliny i pasji, w której przyjaźń jest bezcenna, a marzenia spełniają się same.

Niebezpieczny obserwator

Tytuł oryginalny: Unfollower

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Atrakcyjna i przebojowa instruktorka fitness Jo staje się ofiarą cyberprześladowania. Jeden z jej social mediowych fanów okazuje się niebezpiecznym przestępcą, który właśnie ją wybrał na kolejny cel ataków.

Dahmer

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jeffrey Dahmer jest pracownikiem fabryki czekolady. Na pierwszy rzut oka to spokojny i bardzo uczynny młody mężczyzna. Prawda jednak jest o wiele bardziej przerażająca. Pod tą maską kryje się seryjny morderca, który 15 lutego 1992 roku został skazany za zabójstwo 15 osób na 937 lat więzienia.
W roli tytułowej wystąpił Jeremy Renner, gwiazda Avengersów, którego u nas można zobaczyć w filmie „Imigrantka”.

Dziennik zakrapiany rumem

Tytuł oryginalny: The Rum Diary

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Rok 1960, amerykański pisarz Paul Kemp porzuca wielkomiejskie życie i wyrusza do Portoryko, gdzie podejmuje pracę w podupadającej gazecie San Juan Star. Tam zaprzyjaźnia się z fotoreporterem Salą, z którym zamieszkuje. Korzystając z uroków wyspy, wpada w alkoholizm, wkrótce też traci głowę dla pięknej, ale zaręczonej Chenault.

W roli głownej wystąpił Johnny Depp („Richard mowi do widzenia", „Czekając na barbarzyńców", seria "Piraci z Karaibów"), a na planie towarzyszyli mu: Giovanni Ribisi („Selma", seriale „Pete kombinator" i „The Offer"), Aaron Eckhart („Dziękujemy za palenie", „Krytyczna godzina", „Między światami"), Ambert Heard („I zapadła ciemność", „72 godziny"), Richard Jenkins („Kształt wody", „Wciąż ją kocham") oraz Michael Rispoli ("Kick-Ass", seriale „Miasto cudów", „Kroniki Times Square").

Wielorybnik

Tytuł oryginalny: Kitoboy

Kategoria: dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
15-letni Leshka mieszka w dalekiej od cywilizacji wiosce nad Cieśniną Beringa i poluje na wieloryby. W miejscu, w którym zawsze panował spokój, wszystko wywraca się do góry nogami, gdy dociera tu Internet. Ulubionym zajęciem mężczyzn staje się oglądanie internetowego show pewnej tajemniczej dziewczyny o pseudonimie HollySweet999. Zauroczony piękną nieznajomą, Leshka zaczyna uczyć się angielskiego i podejmuje odważną, być może najważniejszą w swoim życiu decyzję – postanawia pokonać stukilometrowy odcinek oddzielający Rosję od Ameryki, odnaleźć dziewczynę i wyznać jej miłość.

Skandal w rodzinie królewskiej: książę Andrzej, odc. 1

Tytuł oryginalny: Secrets of Prince Andrew

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Książę Andrzej urodził się w rodzinie królewskiej, został bohaterem wojennym i chlubą rodu, ale jego życie przybrało zły obrót, gdy nawiązał przyjaźń z Jeffreyem Epsteinem i rzucił się w wir przyjemności.

Sekrety tajnych stowarzyszeń, odc. 6

Tytuł oryginalny: Secret Societies In The Shadows

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD - History.
Do jakiego stowarzyszenia należeli Brak Stoker, Sir Arthur Conan Doyle oraz H.P. Lovecraft? Zakon Złotego Blasku zajmował się okultyzmem. Położył fundament pod religię wicca, a jego członkowie studiowali alchemię i badali podróże astralne.

Ekstremalne katastrofy, odc. 1

Tytuł oryginalny: Destruction Decoded

Kategoria: program | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
W starciu z potęgą żywiołów człowiek jest kompletnie bezbronny. Zobaczymy najstraszliwsze klęski w historii ludzkości, ich genezę i skutki.
Woda jest bezcennym zasobem, ale wobec jej niszczycielskiej potęgi, manifestującej się poprzez powodzie czy tsunami, często pozostajemy bezradni.

Alert: wydział osób zaginionych, odc. 7

Tytuł oryginalny: Alert: Missing Persons Unit

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Jason i Nikki korzystają z pomocy siostry bliźniaczki, kiedy sprawa zaginięcia zmienia się w śledztwo dotyczące domniemanego zabójstwa. Tymczasem Kemi doradza C w sprawach uczuciowych, a Keith robi się lekkomyślny.

The Wombats: Glastonbury 2019

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
The Wombats to założony w Liverpoolu w 2005 roku zespól grający indie rock i nową falę. W 2019 roku wystąpili na Festiwalu Glastonbury - drugim co do wielkości festiwalu muzycznym na świeżym powietrzu na świecie. Znany jest głównie z występów muzycznych, oferuje również atrakcje taneczne, humorystyczne, teatralne, cyrkowe.

Valvoline Rajd Małopolski 2023, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Ponad dwa lata ciężkiej pracy przyczyniły się do tego, że najważniejszy rajdowy cykl w Polsce wrócił do Małopolski. Oprócz podstawowych kwestii jak znalezienie odpowiednich dróg i ich zabezpieczenie, organizatorzy tradycyjnie stanęli przed wyzwaniem zrobienia z Valvoline Rajdu Małopolski jednego z największych wydarzeń roku w polskim sporcie motorowym.

Blue 3, odc. 129

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Judo chce się bawić w ziemi z Blue i Bingo, ale nie powinna brudzić swojej sierści.

Strażnicy Miasta 2, odc. 7

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Animowany serial o przygodach pojazdów służb ratowniczych. W ich mieście każdy może zostać bohaterem!

Owd Bob

Kategoria: familijny | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Historia młodego, osieroconego chłopca, który zostaje wysłany do Irlandii, aby zamieszkać ze swoim dziadkiem. Dla chłopca dostosowanie się do wiejskiego życia jest trudne, ale wkrótce odkrywa, że życie poza miastem, ma też swoje zalety.

Szalony dzień

Tytuł oryginalny: Ein Wahnsinnstag

Kategoria: komedia | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD - Romance TV.
W centrum Kolonii znaleziono bombę lotniczą z czasów II Wojny Światowej. Stawia to ogromne wyzwania przed samotnymi rodzicami, Philippem i Frederike. Szkoła ich dzieci musi zostać tymczasowo zamknięta, a przecież za kilka godzin Philipp i Frederike muszą się wykazać w pracy swoimi zawodowymi kompetencjami. Postanawiają więc pomóc sobie wzajemnie w tym szalonym dniu.

Autoportret Ostrego, odc. 149

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
W tym programie pojawiać się będzie to, co Ostrego interesuje najbardziej - wszystko to, co ma więcej niż dwa koła i wszyscy, którzy sprawiają, że te koła się obracają. Będzie to zdecydowanie autorskie spojrzenie Oczami Ostrego.

Anioły nie płaczą

Kategoria: thriller | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Malarka stopniowo traci wzrok i wdaje się w romans, który przybiera mroczny obrót, gdy na jaw wychodzi przeszłość jej nowego kochanka.

Córki Abril

Kategoria: dramat | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Kiedy 17-letnia Valeria zachodzi w ciążę, jej starsza siostra kontaktuje się z ich dawno nieobecną matką. Matka zjawia się, aby pomóc córce, ale jej przybycie powoduje mnóstwo problemów i komplikacji.

Fraud Squad 2, odc. 4

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: CBS Reality.
Pewien oszust dla zabawy organizuje fałszywe wypadki. Ujawniony zostaje największy w historii Wielkiej Brytanii przekręt dotyczący uprawnień dla niepełnosprawnych.

Architektura miłości

Tytuł oryginalny: Art of Falling in Love

Kategoria: romans | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Czy żywiołowa malarka i spokojny architekt mają szansę na wspólną, szczęśliwą przyszłość, kiedy na jaw wyjdą ich długo skrywane tajemnice?

Wampir Reginald s. 1 odc. 1

Tytuł oryginalny: Reginald the Vampire

Kategoria: serial | Biblioteka: SciFi

Biblioteka: SciFi.
Zabójcze obciążenie. Żyjący na uboczu ze względu na swoją wagę, neofita-wampir Reginald uważa innych krwiopijców za przerażająco wyniosłych i osądzających po wyglądzie.

W zbliżeniu s. 1 odc. 14

Kategoria: E! | Biblioteka: Free VOD

Biblioteka: E!.
Historia, splendor, filmografia i ploteczki na temat twoich ulubionych gwiazd Hollywood.