Menu główne

Informator VOD Nr 449

27-10-2023

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello i katalogu Nowości, gdzie dodane zostały występy takich gwiazd światowej sceny muzycznej jak: Foo Fighters, Guns N’ Roses, Coldplay, Velvet Revolver, Walk the Moon, The Wombats i Christine and the Queens.

Koncerty Stingray Qello

Mavka i strażnicy lasu

Tytuł oryginalny: Mavka. Lisova Pisnya

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko, co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca Mavkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Jestem otchłanią

Tytuł oryginalny: Io sono l'abisso

Kategoria: Ostatnio dodane | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Reżyserem filmu jest Donato Carrisi, twórca takich przebojów jak „W labiryncie" i „Dziewczyna we mgle".
Jego praca to śmieci. Ludzie nie zastanawiają się nad tym, co wyrzucają, ale on wie, że to tam kryją się ich tajemnice. Tak wybiera swoje ofiary. „Ludzie kłamią i oszukują, ale ich śmieci nie. Śmieci nigdy nie kłamią”. Aż pewnego dnia do jego sterylnej i samotnej egzystencji wdziera się dziewczyna. Rzuca się w wody jeziora jak niepotrzebna rzecz, a on ją ratuje. Ale jego praca nie polega na ratowaniu ludzi. Więc początkowo ucieka, ale później wraca, aby przyglądać się jej z ukrycia. On widzi to, czego nie widzą inni. Wie, że dziewczyna skrywa tajemnicę i potrzebuje pomocy. I tak ściąga na siebie uwagę Łowczyni, która nie spocznie, dopóki nie wypełni swojej misji. I jest coraz bliżej...
Najnowszy thriller mistrza kryminałów Donato Carrisiego, autora bestsellerowego „Zaklinacza”.

Reality

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
25-letnia Reality Winner (w tej roli gwiazda „Euforii” – Sydney Sweeney) jest tłumaczką, która po pracy prowadzi zajęcia jogi, robi zakupy w supermarkecie, sączy mrożoną latte i publikuje selfie na Insta. W stresowych sytuacjach chroni się humorem. Reality jest pełna sprzeczności. Zauważają to agenci FBI, którzy przeszukują jej dom. Dziewczyna jest podejrzana o wydrukowanie tajnych dokumentów.

Demeter: Przebudzenie zła

Tytuł oryginalny: The Last Voyage of the Demeter

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Reżyserem filmu jest André Øvredal, mający na swoim koncie filmy „Mortal", „Upiorne oowieści po zmroku" i „Łowca trolli".
Oparty na najbardziej wstrząsającym rozdziale „Draculi” Brama Stokera, horror producentów „Czarnego łabędzie”, „Zodiaka”, „Wyspy tajemnic”.
To miał być kolejny zwyczajny rejs. Morze było spokojne, prognozy nie zapowiadały sztormu. Gdy szkuner „Demeter” odbił od nabrzeża, nikt z załogi nie wiedział, że w jednej z dwudziestu czterech nieoznakowanych skrzyń znajdujących się na pokładzie, kryje się zło. Zapadł zmrok, a statek był na pełnym morzu, gdy odkryto pierwszą ofiarę. Wołanie o pomoc nie miało już sensu, a walka o przetrwanie okazała się boleśnie nierówna. Każda kolejna noc przynosiła śmierć, a istota będąca jej sprawcą pozostawała nieuchwytna. Im bliżej było do londyńskiego portu, tym bardziej oczywisty stawał się fakt, że najgorsze dopiero nadchodzi.

W roli głównej wystąpił Corey Hawkins znany z „Kong: Wyspa Czaszki", „Czarne bractwo: BlacKkKlansman" czy „Tragedia Makbeta". Towarzysą mu Aisling Franciosi („Klub Jimmy'ego"), Liam Cunningham („Mama Tina", seriale „Impact Winter", „Władcy wszechświata: Objawienie", „Gra o tron"), Chris Walley („Pixie", „1917").

Golda

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Rok 1973. Premier Golda Meir (Helen Mirren), znana również jako „Żelazna Dama Izraela” musi podjąć szereg kluczowych decyzji, aby uratować swój kraj przed wojenną zagładą. W obliczu śmiertelnego zagrożenia i pod ogromną presją, bierze na swoje barki losy miliona ludzkich istnień, stawiając czoło nie tylko siłom wroga, lecz także jej sceptycznemu gabinetowi i złożonym relacjom z Amerykanami.

W roli tytułowej zagrała laureatka Oscara Helen Mirren („Królowa", „Winchester. Dom duchów"). W rolach drugoplanowych zobaczyć mżna: Camille Cottin („Mamy2mamy", „Paryska dziwka i książę"), Liev Schreiber („W deszczowy dzień w Nowym Jorku", serial „Ray Donovan") i Rotem Keinan („Duże złe wilki").

Pan i pani szpieg

Tytuł oryginalny: Spy Intervention

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kiedy Corey Gage, największy szpieg na świecie, nagle spotyka kobietę swoich marzeń, postanawia porzucić pełną przygód egzystencję i osiedlić się na bezpiecznych przedmieściach. Wybiera życie, którego nigdy nie zaznał. Naturalnie wkrótce dopada go nuda, chociaż wcale nie chce się do tego przyznać.
Gdy światu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, były szef i przyjaciel Coreya (Blake Anderson) postanawia interweniować i potrząsnąć kolegą. Wkrótce okaże się, że powrót do dawnego życia pełnego przygód uratuje nie tylko świat, ale i małżeństwo szpiega.

W rolach głownych wystąpili Poppy Delevingne („Król Artur: Legenda miecza", „Kingsman: Złoty krąg") oraz Drew Van Acker (serial „Słodkie kłamstewka").

Moja ulubiona dziewczyna

Tytuł oryginalny: My Favorite Girlfriend

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Conrad wiedzie uporządkowane życie. Gdy poznaje Molly, do jego odmierzonej od linijki i przewidywalnej codzienności nagle wkrada się chaos. Wybranka serca posiada bowiem wiele, skrajnie różnych, osobowości.
Czasem miłość potrafi zaskoczyć od każdego wejrzenia! „Moja ulubiona dziewczyna” to nawiązująca do „50 pierwszych randek” przewrotna komedia romantyczna o mężczyźnie, który traci głowę dla kobiety o wielu osobowościach.

Uciekaj króliczku, uciekaj

Tytuł oryginalny: Run Rabbit Run

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jako lekarka zajmująca się płodnością, Sarah doskonale rozumie cykl życia: rodzisz się, żyjesz, a potem umierasz. I tyle. Ale kiedy zostaje zmuszona do zrozumienia coraz dziwniejszych zachowań swojej córki Mii, Sarah musi zakwestionować własne przekonania i zmierzyć się z duchem przeszłości.

W roli głównej wystąpiła znana z serialu „Sukcesja" Sarah Snook („Szajbus i pingwiny", „Rodzinne gniazdo").

Arcydzieło czyli dekalog producenta filmowego

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przygody samozwańczego i nadgorliwego reżysera Mariusza i jego dwóch kompanów Grzegorza i Piotra, którzy po nieudanej próbie realizacji filmu i ucieczce przed wierzycielami, postanawiają jednak dokończyć film i zostać gigantami światowego kina i rekinami szołbiznesu. Poszukują nowych inwestorów, nieważne czy to będzie Mauritius, Paryż, Nowy York, Seszele czy Bruksela. Ściemniając, przekonują wszystkich, że są bardzo ważnymi i szanowanymi biznesmenami. Kto to sprawdzi? Najwyżej połowa uwierzy a połowa nie, ale czy to ma jakieś znaczenie? Przecież, jakkolwiek by nie było Ściema to nasz sport narodowy.

Ponownie za i przed kamerą stanął Mariusz Pujszo („Ściema po Polsku", „Ostatni klaps", „Królowie życia", „Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości").

Ostatnie starcie

Tytuł oryginalny: Final Kill

Kategoria: akcja | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Mickey jest świetnie wyszkolonym specem od najtrudniejszych misji, którym nie są w stanie sprostać ograniczone prawem oficjalne służby. Działa jak duch, a w jego pracy liczy się tylko skuteczność. Zanim odejdzie na zasłużoną emeryturę, decyduje się przyjąć ostatnie zlecenie. Ma ochronić dwoje ludzi przed bezwzględnymi kryminalistami. Wkraczając na teren wroga, Mickey orientuje się, że został wciągnięty w spisek. Aby ocalić życie i wykonać zadanie, będzie musiał wykorzystać wszystkie znane sobie metody w walce z wrogiem, z jakim jeszcze nigdy nie miał do czynienia.

Absurdalne przestępstwa, odc. 11

Tytuł oryginalny: My Strange Arrest

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Przyjrzymy się dokładnie osobom, które trafiły do aresztu za popełnienie najdziwniejszych, najbardziej pokręconych i najosobliwszych występków.

Tajemnice Dolnego Śląska, odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD - History.
Łukasz Kazek, polski odkrywca i jeden z najpopularniejszych youtuberów zajmujących się historią Polski ponownie zagłębi się w przeszłość najbardziej tajemniczego regionu Polski. Zmierzy się z mitami i legendami, które wciąż są żywe wśród miejscowych.

Daniel Ashville i cuda inżynierii: Most w RPA

Tytuł oryginalny: Building Impossible with Daniel Ashville

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Daniel Ashville podróżuje po świecie, dołączając do ekip budujących niesamowite obiekty - tunele, mosty, drapacze chmur oraz środki transportu. Tym razem Daniel pomaga budować jeden z najdłuższych mostów wantowych w Afryce, który połączy brzegi wąwozu rzeki Msikaba 200 metrów nad lustrem wody.

Alert: wydział osób zaginionych, odc. 5

Tytuł oryginalny: Alert: Missing Persons Unit

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Zgłoszone zostaje zaginięcie pracownika opieki społecznej. Kiedy okazuje się, że odebrał sobie życie, policjanci zaczynają szukać ciężarnej kobiety, z którą był widziany, a która zniknęła przed dwoma laty. Tymczasem Sidney śledzi Keitha i boi się, że może on być niebezpieczny.

Hozier: Live at Coachella

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Coachella Valley Music and Arts Festival to coroczny festiwal muzyki i sztuki odbywający się w Empire Polo Club w dolinie Coachella na pustyni Kolorado w Indio w Kalifornii.
W 2019 roku wystąpił tam irlandzki piosenkarz Hozier, któremu ogólnoświatową popularność przyniósł singiel z 2013 roku - „Take Me to Church”.

Drift Open 2023, odc. 2

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
To, co wyróżnia Drift Open na tle innych lig driftingowych to zawody w centrum miasta. Od 2021 Dirft Open organizuje rundę na ulicach Kietrzu.

Chomi i Greta, odc. 14

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Chomik cierpi na amnezję po starciu z superzłoczyńcą. Małgosia i Nordle natrafiają na dziwną i potężną babeczkę.

Daisy i Ollie, odc. 8

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Serial dla przedszkolaków zachęcający dzieci do ciekawości i zadawania pytań na temat otaczającego je świata: od rzeczy ważnych po śmieszne, od spraw istotnych po głupstwa — i wszystko, co pomiędzy!

Złodziejski trick

Kategoria: kryminał | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Oszust nad oszustami - doświadczony złodziej Ripley szykuje się do swojego ostatniego skoku w karierze. Chce ukraść dwa jajka Faberge, warte 40 milionów dolarów, aby spłacić swój dług wobec rosyjskiej mafii i odejść na emeryturę, żyjąc w dostatku do końca swojego życia. Potrzebuje do tego pomocy, w tym celu proponuje współpracę młodemu i niedoświadczonemu Gabrielowi Martinowi, który ma niezwykłą charyzmę i ogromną pewność siebie.

Gabinet z widokiem na morze: Matka i syn

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD - Romance TV.
Lekarka Nora Kaminski ma wypadek i trafia do szpitala z urazem czaszkowo-mózgowym. Ale zamiast spokojnie zdrowieć, opiekuje się chorym na białaczkę, osiemnastoletnim Moritzem, który pilnie potrzebuje przeszczepu komórek macierzystych. Poszukiwania dawcy nie są jednak proste, ponieważ jedyną bliską osobą chłopka jest jego adopcyjna matka.

Motoślad, odc. 398

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Romence TV

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
W każdym programie Ostry uczciwie opowie o motocyklu nowym, używanym custom oraz motocyklu zabytkowym. Motoślad to program dla każdego, kto chce się dowiedzieć prawdy o motorach i ludziach, którzy na nich jeżdżą i zajawkach, które ich kręcą...

Snatch, odc. 7

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Lotti i Billy przetapiają złoto, podczas gdy Chloe szuka kupca. W międzyczasie Vic próbuje odnaleźć swój skarb, a Albert i Lily próbują uchronić go przed ponownym aresztowaniem.

Na polu w Anglii

Kategoria: horror | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Czasy angielskiej wojny domowej. Grupa dezerterów zostaje schwytana przez alchemika, który zmusza ich do pomocy w znalezieniu skarbu ukrytego na pewnym tajemniczym polu.

Ministerstwo Czasu s. 2 odc. 5

Kategoria: serial | Biblioteka: SCi-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Wirus z innego czasu. Susana zarządza sprowadzenie zakażonej grypą hiszpanką Irene z 1918 r. Ruch ten jest sprzeczny z regułami i naraża Ministerstwo na niebezpieczeństwo.

Plastyczna fuszerka s. 8 odc. 8

Kategoria: reality | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Na uszko. Kobieta prosi dr. Nassifa o usunięcie narośli na uchu. Dr Dubrow zajmuje się ofiarą przemocy, której trzeba wyleczyć zdeformowane piersi.

Wyznania 2, odc. 4

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: CBS Reality.
Uliczny pastor, David, trzyma w piwnicy swojego domu stado ponad 150 zwierząt. 22-letnia Kayla rezygnuje z nauki w szkole pielęgniarskiej, by móc poświęcić się ratowaniu psów.

Zabić miłość

Kategoria: dramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Po śmierci dziecka Cora, czarnoskóra gosposia, całą miłość przelewa na Jessie, córkę pracodawców. Gdy po latach Jessie zajdzie w ciążę z chłopcem z ubogiej rodziny, tylko Cora stanie po jej stronie.

Uczymy się z ducktv, odc. 3

Kategoria: animowany | Biblioteka: DuckTV

Biblioteka: DuckTV.
Bajeczki ducktv z silnym aspektem edukacyjnym. Dzieci uczą sie pierwszych pojęć i zostają wprowadzone do świata sztuki i muzyki. Programy w tej kategorii pobudzają wyobraźnię i kreatywność oraz rozwijają zdolności poznawcze