Menu główne

Informator VOD Nr 447

13-10-2023

Zapraszamy do serwisu FilmKlub, który obfituje w Polskie i zagraniczne filmy. Już teraz poznaj sto najgorętszych premier ostatnich lat, wśród których znaleźć można filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych świata, kino konesera, oraz nieśmiertelne hity. Co tydzień katalog uzupełniany jest o kolejne tytuły. Bądź na bieżąco!

Koncerty Stingray Qello

Pajęczyna

Tytuł oryginalny: Cobweb

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Nowy film producenta kultowych „BARBARZYŃCÓW” i najpopularniejszego horroru ostatnich lat „TO”.
Od dnia przeprowadzki do nowego domu, ośmioletni Peter co noc doświadcza przerażającej obecności. Na początku jest to tajemnicze, niepokojące stukanie za ścianą sypialni, które słyszy tylko on. Później koszmar narasta, wraz z pojawieniem się wstrząsających wizji. Najgorszy jest jednak fakt, że rodzice lekceważą strach syna, twierdząc, że dręczą go wytwory własnej, wybujałej wyobraźni. Skazany na samotną konfrontację z demoniczną siłą, Peter zaczyna podejrzewać, że najbliżsi ukrywają przed nim straszną rodzinną tajemnicę.

W filmie wystąpili Lizzy Caplan („Wieczór panieński", „Wywiad ze słoncem narodu") oraz Antony Starr (serial „The Boys", „Gutterbee: Wojna o kiełbasę").

Zimne ognie

Tytuł oryginalny: El fred que crema

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Czerpiąc ze swoich wielkich poprzedników – Victora Erice i nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem Carli Simón, kataloński twórca Santi Trullenque maluje obraz codzienności osadzonej w tradycji małej górskiej wioski w Andorze. Względny spokój zostaje zakłócony przez przybycie uciekającej przed nazistami grupy polskich Żydów z matematykiem Marianem (Ksawery Szlenkier) na czele, którzy za wszelką cenę pragną dostać się do Hiszpanii. Pogonią dowodzi bezwzględny i krwawy Lars Günther (Daniel Horvath), który nie cofnie się przed niczym, by ich znaleźć i zamordować. Nagłe wdarcie się wojny w ubogą i nudną codzienność mieszkańców staje się momentem próby dla ludzkich charakterów i moralności, a na jaw zaczynają wychodzić dawno skrywane sekrety.
„Zimne ognie” to unikalne w skali historii kina spojrzenie na II wojnę Światową z perspektywy malutkiej i formalnie neutralnej Andory. Ten górski kraj, zamieszkały wtedy przez ledwie 5 tysięcy mieszkańców, pełnił kluczową rolę korytarza przemytniczego między frankistowską Hiszpanią a Francją Vichy. „Zimne ognie” to pełna desperacji, wytrwałości i poświęcenia historia grupy polskich Żydów, uciekających przed nazistami do Hiszpanii. W rolach głównych: laureatka Srebrnej Muszli Greta Fernández („Elisa i Marcela”) i występujący w zagranicznych produkcjach Polak – Ksawery Szlenkier (serial Netflix „Kierunek: Noc”, „Żeby nie było śladów”, „Jack Strong”, „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie"). Reżyser filmu, Santi Trullenque, to ceniony kataloński dokumentalista, uczeń legendarnego Wernera Herzoga („Królowa pustyni", „Synu, synu, cóżeś ty uczynił") w jego Rogue Film School. „Zimne ognie” to jego fabularny debiut.

Król Algierii

Tytuł oryginalny: Omar la Fraise

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Omar (Reda Kateb) jest gangsterem starej daty, który zaszył się w Algierii, bo w ojczystej Francji grozi mu 20 lat więzienia. Przez wiele dekad był królem świata, teraz jest tylko ukrywającym brutalną przeszłość, anonimowym przechodniem. Niechętnie porzucając dawny styl życia, zatrudnia się w fabryce ciast, gdzie poznaje twardą dziewczynę, Samię (Meriem Amiar). W towarzystwie niezastąpionego wspólnika Rogera (Benoît Magimel) i nowej znajomej próbuje przywyknąć do zwykłego życia, jednak skłonność do rozpusty, narkotyków i przemocy nie daje o sobie zapomnieć. Bratając się z grupą lokalnych rzezimieszków, spędza czas w szemranych dzielnicach Algierii, uczestnicząc w walkach baranów i tajnych wyścigach wielbłądów. Beztroska nie trwa jednak wiecznie, a czyhające za rogiem kłopoty dają wreszcie o sobie znać, zmuszając Omara do walki o siebie i najbliższych.
Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i trzema Cezarami - Benoît Magimel („Marsylski łącznik”, „Pacification”, „Jack Mimoun. Sekret wyspy Val Verde", „Dopóki żyję", „Szybki konwuj") i laureat Cezara – Reda Kateb („Nadzwyczajni”, „Prorok”, „Wilcze echa”) w komedii gangsterskiej o dwóch bandytach w opałach, którzy uciekają przed francuskimi władzami do Algierii, by tam zacząć nowe życie. Film doceniony we Francji za wybitny aktorski duet Kateb-Magimel, świetne tempo, znakomity humor, młodzieńczą energię i barwny portret Algierii. „Król Algierii” to pełnometrażowy debiut reżyserski Eliasa Belkeddara – scenarzysty i producenta filmów „Athena” i „Dni mojej chwały”.

To, co ukryte

Tytuł oryginalny: Every Secret Thing

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kiedy znika trzyletnia dziewczynka, podmiejskie nowojorskie miasteczko aż szumi od spekulacji. Powraca temat tragicznej zbrodni sprzed siedmiu lat, kiedy, Alice Manning i Ronnie Fuller porwały niemowlę, które po kilku dniach zostało znalezione martwe. Teraz zwolnione, pełnoletnie już Alice i Ronnie zostają ponownie podejrzane. Detektyw Porter, która rozwiązała sprawę sprzed siedmiu lat, a teraz prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej dziewczynki, musi zajrzeć w głąb sumienia i zweryfikować poprzednie śledztwo. 
„To, co ukryte" to fabularny debiut uznanej dokumentalistki Amy Berg („Janis", „West of Memphis", „I zbaw nas ode złego"). Scenariusz został zaadaptowany przez Nicole Holofcener na podstawie powieści Laury Lippman i wyprodukowany przez Frances McDormand („Kochankowie z Księżyca", „Fargo") i Anthony'ego Bregmana. W filmie wystąpili: Dakota Fanning („Amerykańska sielanka", „Bardzo grzeczne dziewczyny", „Dobroczyńca"), Danielle Macdonald („Lady Bird", „Nie otwieraj oczu"), Diane Lane („Paryż może poczekać", „Liga sprawiedliwości"), Elizabeth Banks (seria „Igrzyska śmierci") i Common („Ocean ognia", „John Wick 2", „Selma").

Smyrna, moja miłość

Tytuł oryginalny: Smyrni mou agapimeni

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Poruszająca opowieść o jednej z największych tragedii w historii Grecji. Smyrna była wielonarodowym miastem, którego ulice tętniły życiem. Jednak pożar, który wybuchł w dzielnicy ormiańskiej zmienił to miejsce raz na zawsze. Jakie były okoliczności? Czy można było tego uniknąć? Członkowie rodziny Baltatzis przybliżają kulisy tych wstrząsających wydarzeń.

Debiutant

Tytuł oryginalny: Rookie

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
To opowieść o utraconych marzeniach i drugich szansach. Jest przesiąknięty olejem silnikowym i adrenaliną wyścigów motocyklowych.
Nicky jest ambitnym młodym człowiekiem, którego całym życiem są wyścigi motocyklowe, w czasie których daje z siebie wszystko, bez względu na cenę. Gdy podczas jednego z wyścigów dochodzi do wypadku, a diagnoza brzmi dla mężczyzny bardziej jak wyrok - załamuje się. Przygarnia go Vero - bratowa, która wraz z synem zrobi wszystko, by pomóc mężczyźnie stanąć na nogi.

 

Liga nietykalnych

Tytuł oryginalny: The Collective

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Grupa handlarzy ludźmi sieje spustoszenie i zagraża światowemu bezpieczeństwu. Wspierani przez wpływowych miliarderów zdają się być nietykalni. Gdy standardowe rozwiązania zawodzą, jedynym sposobem, by zatrzymać to okrucieństwo jest tajemnicza agencja o nazwie „Kolektyw”. Jej karkołomna misja zostaje powierzona nowicjuszowi, który ma zlikwidować zagrożenie i udowodnić swoją wartość.

Reżyserem filmu jest Tom DeNucci („Sejf"), który na plan zaprosił: Ruby Rose („Uwikłana„, „Zabójcza portierka"), Dona Johnsona („Co komu pisane", „High Heat", „Sejf"), Tyrese Gibsona („Niebezpieczny", „Morbius").

Klątwa molocha

Tytuł oryginalny: Moloch

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Betriek w dzieciństwie przeżyła tragedię - zamordowano jej babcię na jej oczach. Teraz mieszka wraz z rodzicami i swoją córeczką na skraju bagna w Holandii. Kiedy pewnej nocy ona i jej rodzina zostają zaatakowani przez nieznajomego, Betriek postanawia znaleźć wyjaśnienie. Czy to, co się dzieje, może mieć coś wspólnego z prowadzonymi na bagnach badaniami czy z miejscową legendą o czarownicy mieszkającej na nich mieszkającej? To, co odkryje, przerośnie najgorsze koszmary.

Fałszywe porwanie

Tytuł oryginalny: Take the Night

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Młody mężczyzna organizuje fałszywe porwanie swojego brata, które ma być jedynie, w jego mniemaniu, niewinnym, urodzinowym żartem. Niestety szybko okazuje się, że bandyci, których wynajął, mają własne, bardzo odmienne od podstawowych, plany.

Trzy królowe

Tytuł oryginalny: Queen Bees

Kategoria: komedia | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Prace budowlane w domu Helen zmuszają ją do tymczasowej przeprowadzki. Gdy zatrzymuje się w domu spokojnej starości, nie spodziewa się, że za chwilę jej życie zostanie wywrócone do góry nogami. Ogromna ilość intryg, zagmatwanych koneksji i ekscentrycznych postaci to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Prawdziwym wyzwaniem okazuje się starcie z szajką zawadiackich seniorek. Tamtejszych atrakcji i życia towarzyskiego pozazdrościłby im nie jeden akademik. Przed Helen czas arcyzabawnych przygód i wzruszeń, gdyż trafiła do miejsca, gdzie zacieśniają się najpiękniejsze przyjaźnie i spełniają najskrytsze marzenia.
W rolach głównych wystąpiły: Ellen Burstyn („Czego życzy sobie kobieta", „Requiem dla snu"), Jane Curtin („Szpieg, ktory mnie rzucił"), Ann-Margaret („Dwaj zgryźliwi tetrycy") i Loretta Devine („Mack i Rita"). W pozostałych: Christopher Lloyd („Ale jazda!", „Powrót do przyszłości"), James Caan („Kanciarz", „Ojciec chrzestny"), French Stewart („Marzenie Joy", serial „Trzecia planeta od słonca")..

48 godzin 25, odc. 9

Tytuł oryginalny: The First 48

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Impreza urodzinowa w Gwinnett County wymyka się spod kontroli, gdy jej gospodarz trafia na linię ognia.

Dla mnie już nie żyjesz, odc. 1

Tytuł oryginalny: #Dead2Me

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD - History.
Seria 'Dla mnie już nie żyjesz' opowiada historie miłości, która z czasem zmienia się w nienawiść… i kończy morderstwem. Zostały one opowiedziane w bardzo emocjonalny sposób przez nieświadomych niczego, znajomych morderców.

Starożytni inżynierowie, odc. 1

Tytuł oryginalny: Ancient Impossible

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: H 2

Biblioteka: H2.
Poruszyć góry Pokazujemy, jak starożytni Egipcjanie transportowali 1000-tonowe obeliski i jak Rzymianie w świątyniach w Baalbek przesuwali jeszcze cięższe obiekty.

Daniel Ashville i cuda inżynierii: The Sphere

Tytuł oryginalny: Building Impossible with Daniel Ashville

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Daniel Ashville podróżuje po świecie, dołączając do ekip budujących niesamowite obiekty - tunele, mosty, drapacze chmur oraz środki transportu.
Wraz z Danielem wyruszamy do Las Vegas, gdzie powstaje Sphere - obiekt, który ma być największą kulistą konstrukcją na świecie.

Ellie Goulding: Live in London

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Ten film z koncertu, nakręcony w Roundhouse w Londynie, zapewni wszystkim fanom spektakularne wrażenia. Brytyjska wokalistka Ellie Goulding wykonuje swoje hity, w tym „Burn”, „My Blood”, „Only You” i wiele innych…

Zientarowe Motolove, odc. 8

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Zientarowe Motoloveto program, w którym popularna dziennikarka motoryzacyjna Joanna Zientarska zaprasza widzów na spotkanie z osobami znanymi i ich samochodami. W każdym programie inna gwiazda prezentuje swój ulubiony samochód. Prowadząca rozmawia o tym aucie, a jednocześnie odkrywa rąbek prywatności naszego bohatera, jego przygody związane z tym pojazdem. Oprócz tego w każdym odcinku Joanna Zientarska prezentuje dwa auta z bogatej gamy samochodów używanych dostępnych w naszych salonach. Prowadząca testuje te auta, rozmawia z ekspertem o nich i radzi jak kupić, na co zwrócić uwagę i jak dobrze wybrać używane auto dla siebie.

Kiff, odc. 1

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Kiff chce wziąć pierwszy łyk z nowego szkolnego wodopoju i nic jej nie powstrzyma! Kiff dowiaduje się, że w domu Barrego wszyscy kąpią się w jednej wodzie i Kiff jest czwarta.

Kasia i Mim-Mim 2, odc. 18

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Kasia i jej pluszaki używają wyobraźni, aby brać udział w niesamowitych przygodach!

Klub 27 - wiecznie młodzi

Kategoria: dramat | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Tom (James Forgey) i Elliot (Joe Anderson) są członkami popularnej grupy rockowej i dobrymi przyjaciółmi. Pewnego dnia uzależniony od narkotyków Tom popełnia samobójstwo, dołączając w ten sposób do legendarnego Klubu 27 - grupy uzdolnionych muzyków, którzy nie dożyli swych 28. urodzin. Zrozpaczony Elliot postanawia wypełnić ostatnią wolę zmarłego i dostarczyć jego niewyrozumiałemu, surowemu ojcu napisany przez Toma list. W towarzystwie przypadkowo spotkanego sklepowego sprzedawcy (David P. Emrich) i autostopowiczki Stelli (Eve Hewson) wyrusza w podróż, podczas której będzie musiał przeżyć pełną wspomnień żałobę i odnajdzie spokój ducha oraz nadzieję na przyszłość.

Dr Nice – Z ręką na sercu

Tytuł oryginalny: Dr. Nice - Hand aufs Herz

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD - Romance TV.
Dr Moritz Neiss jest chirurgicznym geniuszem. Rozwój kariery przerywa mu jednak groźny wypadek i poważna kontuzja ręki. Na spotkaniu z notariuszem we Flensburgu dowiaduje się o niespodziewanym spadku: o córce.

The Inside Line - Najszybsi z najszybszych, odc. 237

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Magazyn The Inside Line - Najszybsi z najszybszych to cotygodniowa porcja wiedzy wprost ze świata Formuły 1. Na widzów czekają podsumowania wyścigów, wieści z padoku, a także najnowsze ciekawostki techniczne.

Nie budź licha

Kategoria: thriller | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Thriller psychologiczny z Markellą Giannatou w roli głównej. Zazdrosna żona porywa swojego niewiernego męża i jego kochankę i przetrzymuje ich jako zakładników w odizolowanym domu na pustyni.

Swerve

Kategoria: thriller | Biblioteka: Sundance

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Po wypadku na bezdrożach Australii mężczyzna znajduje walizkę pełną pieniędzy — i wkrótce trafia w pełen przemocy świat gangsterów, skorumpowanych policjantów i kryminalnych intryg.

Ministerstwo Czasu s. 2 odc. 3

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
W ramach swojej pierwszej misji Pacino przenosi się do 1604 r. Ma dopilnować, aby opublikowano epicką powieść Cervantesa, Don Kichota.

Alert: wydział osób zaginionych, odc. 3

Tytuł oryginalny: Alert: Missing Persons Unit

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: Free VOD – FOX.
Załoga szuka studentki, która zaginęła podczas imprezy. Z kolei Sidney i Keith starają się z powrotem przystosować do normalnego życia.

Sprawy Mathisów s. 1 odc. 1

Kategoria: reality | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Poznajcie rodzinę Mathisów. Jade, Greg Jr, Camara i Amir spędzają wieczór, wspólnie imprezując na mieście, a w tym czasie Greg i Linda opiekują się ukochanymi wnukami.

Fraud Squad 2, odc. 3

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: CBS Reality.
Zamożny menadżer żeruje na NHS. Pewien oszust podatkowy twierdzi, że jest szpiegiem.

Porzucony

Kategoria: romans | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Laura i Will są razem już cztery lata, ale on wciąż się jej nie oświadczył. Za radą przyjaciółki Laura mówi Willowi, że od niego odchodzi, mając nadzieję, że to skłoni ukochanego do podjęcia decyzji...

Lola i Liczby, odc. 1

Kategoria: animowany | Biblioteka: DuckTV

Biblioteka: DuckTV.
Lola, zabawna dziewczynka, która wiecznie jest w ruchu, jest zawsze gotowa do wspólnej zabawy ze swoimi przyjaciółmi liczbami od 1 do 10. liczmy razem!

Gruchoty za gotówkę 5, odc. 1

Tytuł oryginalny: Bangers and Cash

Kategoria: seria | Biblioteka: Viasat Explore

Biblioteka: Viasat Explore.
Na aukcji pojawiła się rzadka okazja: mercedes klasy G armii argentyńskiej, który brał udział w wojnie na Falklandach. Na sprzedaż wystawiono również kilka opli mant i furgonetkę morris series Z.