Menu główne

Informator VOD Nr 446

06-10-2023

Zapraszamy do katalogów Polsat Viasat History oraz Polsat Viasat Explore, w których pojawiały się nowie serie dokumentalne, a wśród nich „Przeklęte skarby”, „Gruchoty za gotówkę” i Królowe starożytnego Egiptu”.

Także biblioteka serwisu FilmBox OD została odświeżona, a tym samym w katalogach pojawiły się nowości wśród których z pewnością każdy zajdzie coś ciekawego dla siebie.

Koncerty Stingray Qello

Baby Broker

Tytuł oryginalny: Beurokeo/Broker

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Reżyserem filmu jest Hirokazu Koreeda, który w swym dorobku ma takie hity jak „Złodziejaszki”, „Jak ojciec i syn”.
Sang-hyun i jego przyjaciel Dong-soo, żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka. Porywacze przekonują ją, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna wyrusza z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety…
„Baby Broker” to cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytania o kwestie etyki, wolności wyboru, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.

Ostatnie tchnienie

Tytuł oryginalny: The Dive

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Dwie siostry przyjeżdżają na wybrzeże, by wspólnie ponurkować. Nie spodziewają się jednak, że ich beztroski wyjazd zamieni się w prawdziwy horror. Gdy jedna z sióstr zostaje uwięziona przez wielki głaz kilkadziesiąt metrów pod wodą, zaczyna się desperacka walka o życie. Co robić? Walczyć wspólnie, czy zostawić siostrę i szukać pomocy? Sytuacja jest beznadziejna, a czasu i tlenu jest coraz mniej.

Sen o okapi

Tytuł oryginalny: Was man von hier aus sehen kann

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Łącząc ciepły humor, baśniowość i realizm magiczny, „Sen o okapi” przywodzi na myśl najlepsze dokonania Wesa Andersona („Asteroid City”, „Kochankowie z księżyca”) czy Jean-Pierre’a Jeuneta („Amelia”). Ekranizacja bestsellerowej i przetłumaczonej na 22 języki powieści Mariany Leky pod tym samym tytułem, która w samych Niemczech sprzedała się w rekordowym nakładzie ponad 800 tysięcy egzemplarzy.
Pewnego pięknego, wiosennego dnia, życiem miasteczka pełnego ekscentrycznych mieszkańców wstrząsa wieść, że Selma śniła o okapi. Za każdym razem, gdy śni jej się to niepodobne do niczego, rzadkie zwierzę, ktoś umiera. Wnuczka Selmy, 11-letnia Luiza, i jej przyjaciel Martin są świadkami zmian, które za sprawą proroczego obrazu następują wśród osobliwej społeczności, gdyż wiadomość ta budzi powszechny popłoch i zamieszanie. Gdy senna przepowiednia staje się prawdą, to właśnie świat nastolatki wywraca się do góry nogami. Dziesięć lat później, w życiu dorosłej Luizy, pojawia się niespodziewany gość, który pomaga jej na nowo odkryć potężną i życiodajną moc miłości.

Jak łyse konie

Tytuł oryginalny: Long ma jing shen

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jackie Chan („Szpica”, „Wojna imperiów”, „Tajemnica pieczęci smoka", „1911", „Nasza niania jest agentem", „Tygrysy ze stacji Shagou") wciela się w rolę emerytowanego kaskadera Luo, który ledwo wiąże koniec z końcem, za przyjaciela mając swego ukochanego konia, Czerwonego Zająca. Gdy dowiaduje się, że zwierzak może zostać zlicytowany w ramach spłaty jego długów, Luo szuka pomocy u córki, z którą od lat nie utrzymywał kontaktu. Gdy z dnia na dzień koń staje się sensacją medialną, Luo dostaje drugą szansę i musi wybierać między karierą a rodziną.

97 minut do śmieci

Tytuł oryginalny: 97 Minutes

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Porwany Boening 767 rozbije się w ciągu 97 minut, gdy skończy mu się paliwo. Wbrew zdaniu zastępcy NSA Toyina, dyrektor Hawkins przygotowuje się do zestrzelenia samolotu, zanim ten spadnie i spowoduje katastrofalne szkody na ziemi. Los niewinnych pasażerów jest w rękach Alexa, tajnego agenta Interpolu, który przeniknął do komórki terrorystycznej.
Reżyser Timo Vuorensola po filmach „Iron Sky”, „Iron Sky. Inwazja” oraz „Smakosz: Odrodzenie” tym razem z powodzeniem podjął się wyreżyserowania thrillera. Na plan zaprosił takich aktorów, jak: Alec Baldwin („Łowcy burz”, „Imprezowi rodzice”, „Paryż może poczekać”, „Blue Jamine”, „Miłość w ciemności”), Jonathan Rhys Meyers („Amerykańska noc”, „Przetrwanie”, „Morderca bez pamięci”, „Czarny motyl”, „Inkarnacja”, „London Town”) i MyAnna Buring („Hiena”, „Anonimowi mordercy”, serial „Wiedźmin”).

Śmiertelni nieśmiertelni

Tytuł oryginalny: Grace and Grit

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film opowiada opartą na faktach historię kultowego filozofa Kena Wilbera i jego żony Treyi. Oparty na dziennikach Treyi i książce Kena, opisuje Kalifornię lat 80., ich znajomość, miłość i wyzwania, które stają im na drodze. Aby je pokonać, muszą odkryć między sobą nieziemską więź i bezgranicznie się pokochać.
W rolach głównych wystąpili: Mena Suvari („Hunt Club”, „American Beauty”) i Stuart Townsend („Królowa potępionych”, „Liga niezwykłych dżentelmenów”).

Minuta po śmierci

Tytuł oryginalny: The Minute You Wake up Dead

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film w reżyserii Michaela Mailera, twórcy „Miłość w ciemności” oraz „Droga zwycięzcy”.
Bankier inwestycyjny w małym miasteczku, przez którego wielu jego klientów straciło ogromne sumy, otrzymuje telefony z pogróżkami z pytaniem: "Gdzie będziesz w chwili, gdy obudzisz się martwy?" i zostaje wraz z ładną sąsiadką uwikłany w oszustwo ubezpieczeniowe, które prowadzi do wielu morderstw i uwikłań.
W rolach głównych wystąpili: Cole Hauser („Rytuał śmierci”, „Panama”, „Ostatni mistrz”), Jamie Alexander („Luzaki”, serial „Blindspot: Mapa zbrodni”) i Morgan Freeman („Rytuał śmierci”, „Bodyguard i żona zawodowca”, „Zatruta róża”, „Uwikłana”).

Historie nie do opowiedzenia

Tytuł oryginalny: Historias para no contar

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pięć zabawnych i absurdalnych historii z codziennego życia, które wszyscy znamy, ale wolelibyśmy o nich zapomnieć. Nieoczekiwane spotkania, publiczne upokorzenia czy niedorzeczne decyzje, z których trudno się wycofać. Każdy ich doświadczył, nikt nie chce do nich wracać.
W obsadzie tej błyskotliwej komedii zobaczymy gwiazdy hiszpańskiego kina, między innymi.: laureatkę nagród Goya – Maribel Verdu („Labirynt fauna”, „Śnieżka”) i Verónikę Echegui (serial „Fortitude”, „Terapia sercowa”).

Zabójcy

Tytuł oryginalny: Killers

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Dwaj psychopatyczni mordercy w swoich krajach dokonują makabrycznych zbrodni, nagrywając wszystko i publikując to w sieci. Oboje walczą o większy rozgłos i popularność. To tylko kwestia czasu, kiedy staną twarzą w twarz.

Alibi.com

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Porywająca komedia o facecie, który tak się wzbogacił na kłamstwach, że nie stać go już na szczerość! Jeden z największych francuskich komediowych przebojów ostatnich lat! Firma Grega – Alibi.com to strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej – Alibi.com zapewni Ci wymówkę na każdą okazję. Ale kij ma dwa końce. Gdy Greg z wzajemnością zakocha się w pięknej Flo, szczęście przysłoni mu pewien drobiazg: otóż Flo najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Co robi więc Greg, by ukryć swoją profesję? Kłamie jak z nut. Wkrótce jednak zaczyna cienko śpiewać, gdy okazuje się, że ojciec Flo jest jednym z jego klientów. Greg musi więc zbudować piętrową ściemę, która w przypadku wpadki pogrzebie jego wielką miłość, szczęście i złotodajną firmę. A kłamstwo, jak wiadomo, ma raczej krótkie nogi…

Za i przed kamerą wystąpił Philippe Lacheau, znany z filmów „Wszystko zostanie w rodzinie 1/2", „Wszystkozostanie w rodzinie", „Mąż, czy nie mąż?".

Nawiedzona narzeczona

Tytuł oryginalny: Over Her Dead Body

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Wszyscy mamy jakieś wady. Jedni starają się je zwalczyć, drudzy pielęgnują. Kate należy do tych drugich i nawet własna śmierć jej w tym nie przeszkadza. Henry - dawny niedoszły narzeczony próbuje poukładać swoje życie na nowo, lecz duch Kate na każdym kroku daje o sobie znać. Tym razem nie jemu, lecz jego nowej partnerce. Nadszedł więc czas by panie wyjaśniły tę kwestię między sobą.

W rolach głównych wystąpili: gwiazda Ant-Mana Paul Rudd, Eva Longoria („Pewnego dnia", „Frontera"), Lake Bell („Wszyscy moi mężczyźni", „Skazany") oraz Jason Biggs („American Pie").

Bejbis

Kategoria: komedia | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Ada i Mikołaj od kilkunastu lat są szczęśliwym małżeństwem. Uprawiają seks częściej, niż się kłócą, są rodzicami nad wiek rozgarniętej i czasami bezczelnej piętnastolatki, mają grono bardziej lub mniej wiernych przyjaciół. Słowem polska klasa średnia w średnim wieku. Tę z trudem budowaną i utrzymywaną szczęśliwą konstrukcją poważnie zachwieje nowy członek rodziny. Na skutek wydarzeń pewnej mocno zakrapianej imprezowej nocy, na świat przyjdzie Janek, cudowny, ale zupełnie nieplanowany dar od losu (czyli wpadka). Przyjaciele pukają się w czoła: „1 dziecko + 1 dziecko = 11 dzieci, a nie 2” – mówią, córka jest zaniepokojona pojawieniem się konkurencji, ale Ada i Mikołaj w pocie czoła starają się ogarniać zupełnie nową rodzinną rzeczywistość. Nieprzespane noce, wszechobecne pieluchy, brak seksu, coraz częstsze kłótnie. Nie tak miało być. Synka oczywiście kochają, ale między nimi zaczyna dziać się coraz gorzej. Ada jest wściekła na cały świat, a Mikołaj zaczyna rozglądać się za innymi. Jak w tej sytuacji odnaleźć radość życia, uratować miłość i zachować chociaż drobny margines wolności? Łatwo nie będzie, ale może być naprawdę zabawnie.

W rolach głownych wystąpili: Marta Żmuda Trzebiatowska („Ciacho") oraz Grzegorz Małecki („Na układy nie ma rady").

Cyfrowe dowody zbrodni, odc. 1

Tytuł oryginalny: Witness To Murder: Digital Evidence

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Dzięki pomocy cyfrowych narzędzi kryminalistycznych, władze podważają alibi mężczyzny, który jako jedna z ostatnich osób widział zaginioną 24-letnią biegaczkę. W ten sposób staje się on głównym podejrzanym o jej zamordowanie.

Ukraina: Wielka ewakuacja

Tytuł oryginalny: Evacuation

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD - History.
Film dokumentalny, pokazujący wstrząsające wydarzenia z ewakuacji podczas działań wojennych na Ukrainie. Przedstawione w tej produkcji postaci były skazane na śmierć, lecz udało im się przeżyć. Ich ocalenie wydaje się niczym innym jak cudem.

Starożytne odkrycia 3, odc. 1

Tytuł oryginalny: Ancient Discoveries

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: H 2

Biblioteka: H2.
Zobacz, jak przez wieki zmieniały się maszyny górnicze.

Przygoda z Bearem Gryllsem 2: Cynthia Erivo w Brecon Beacons

Tytuł oryginalny: Running Wild with Bear Grylls: The Challenge

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Pod okiem mistrza surwiwalu słynni goście uczą się umiejętności przetrwania. Później muszą wykorzystać zdobytą wiedzę w stresującej sytuacji.
Cynthia Erivo z Bearem Gryllsem wybiera się w najwyższe góry Walii, gdzie mistrz surwiwalu szkolił się, służąc w brytyjskich siłach specjalnych.

Jean-Michel Jarre: Live at Coachella

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Coachella Valley Music and Arts Festival to coroczny festiwal muzyki i sztuki odbywający się w Empire Polo Club w dolinie Coachella na pustyni Kolorado w Indio w Kalifornii.
W 2018 wystąpił tam pionier muzyki elektronicznej - Jean-Michel André Jarre.

Onboard, odc. 61

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

Superkoty, odc 28

Kategoria: serial | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Kizia czuje się niepotrzebna po tym, jak Maks ulepsza Koci przybornik

Jak borsuk z lisem, odc. 6

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Opowieść o przystosowaniu i akceptacji. Kiedy borsuk Edmund zakochuje się w pięknej lisicy, prosi ją, aby wraz z córką wprowadziły się do niego i stworzyły z nim jedną, „lisio-borsuczą" rodzinę.

Rodzina Steadów część 1

Kategoria: dramat | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Dramat historyczny produkcji USA. Rodzina Steedów przeprowadza się z komfortowego domostwa w Vermont do gospodarstwa na północ od Nowego Jorku. Benjamin Steed wraz z najbliższymi próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po przyjęciu religii Mormonów nawiązuje relacje z lokalną społecznością. Szybko okazuje się, że sąsiedzi Steedów są ze sobą skłóceni, a ich konflikt zaczyna wpływać też na relacje wewnątrz rodziny Benjamina.

Dr Nice – Stare rany

Tytuł oryginalny: Dr. Nice - Alte Wunden

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD - Romance TV.
Dr Moritz Neiss naraża się mieszkańcom wsi swoim egocentrycznym zachowaniem, ale jako lekarz już dawno zdobył ich zaufanie. Ku zadowoleniu wszystkich planuje objąć wakujący etat wiejskiego lekarza. Już przed otwarciem przychodni Neiss ma pierwszą pacjentkę. Desna Shan, szefowa hotelowej kuchni, cierpi na kamicę nerkową.

Autoportret Ostrego, odc. 147

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD - Motowizja.
W tym programie pojawiać się będzie to, co Ostrego interesuje najbardziej - wszystko to, co ma więcej niż dwa koła i wszyscy, którzy sprawiają, że te koła się obracają. Będzie to zdecydowanie autorskie spojrzenie 'Oczami Ostrego'.

Snatch, odc. 4

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Albert, Charlie i Chloe chcą spłacić Saula, zanim skończy im się czas. Lecą do Nowego Jorku, by sprzedać złoto — niestety popełniają błąd, który doprowadza do szalonego pościgu przez całe miasto.

Bolden

Kategoria: biograficzny | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Fascynująca i tragiczna biografia przeżywającego liczne trudności muzyka Buddyego Boldena, często uznawanego za pioniera jazzu.

Rodzina 10+, odc. 1

Kategoria: reality | Biblioteka: More Discovery

Biblioteka: Free VOD – More Discovery.
Plathowie to 11-osobowa rodzina z południowo-wschodniej Georgii w USA. Mają jasne włosy i niebieskie oczy, a łączy ich muzyka, religia i poszanowanie dla tradycyjnych wartości.

Ministerstwo Czasu s. 2 odc. 2

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Czas w jego rękach. Madrycki policjant z 1981 r. zostaje aresztowany 35 lat później podczas ścigania podróżującego w czasie mordercy, który w 1946 r. uciekł jego ojcu.

Alert: wydział osób zaginionych, odc. 2

Tytuł oryginalny: Alert: Missing Persons Unit

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: Free VOD – FOX.
Jason, Nikki i reszta załogi zajmują się przypadkiem sprawczyni, która przejechała mężczyznę, a następnie pod groźbą broni kazała mu wsiąść do samochodu. Tymczasem na jaw wychodzi coraz więcej informacji na temat porwania Keitha.

Plastyczna fuszerka s. 8 odc. 5

Kategoria: reality | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Nieszczęście w Meksyku. Dr Dubrow pomaga oszukanej kobiecie, której mąż zafundował jej w Meksyku straszną niespodziankę, każąc chirurgowi potajemnie wszczepić jej implanty.

Ofiary skalpela

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: CBS Reality.
Program ukazuje doświadczenia ludzi, których całe życie zmieniło się przez nieudane operacje plastyczne.

Miłość w Harmony Valley

Kategoria: romans | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Kiedy Tracey ulega poważnemu wypadkowi, jej przyjaciółka Emma czuje się winna. Stara się pomagać Tracey mimo niechęci ze strony jej brata, Willa. Wkrótce jednak Will będzie potrzebować pomocy Emmy.

Pory roku w ducktv – Jesień, odc. 4

Kategoria: animowany | Biblioteka: Duck TV

Biblioteka: DuckTV.
Specjalne odcinki związane z czterema porami roku, przestawiające zmiany zachodzące w przyrodzie i wiążące się z nimi czynności i działania. Bajeczki uczą dzieci o cyklach przyrody i zmieniającej się pogodzie.

Królowe starożytnego Egiptu, odc. 1

Tytuł oryginalny: Queens of Ancient Egypt

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Polsat Viasat History

Biblioteka: Viasat History.
Egipska królowa Teje rozpoczęła ponad 3 tys. lat temu rewolucję religijną, która pogrążyła cały Egipt w chaosie. Możliwe, że przetarła w ten sposób szlak dla powstania największych religii świata.