Menu główne

Informator VOD Nr 443

15-09-2023

Zapraszamy do katalogu More Discovery, w którym pojawiły się nowe programy, a wśród nich serie „Cztery żony i mąż”, „Rodzina Chantel” oraz „Rodzina 10+”.

Koncerty Stingray Qello

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Tytuł oryginalny: Ernest et Célestine: Le voyage en Charabie

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Niedźwiedź Ernest i mała myszka Celestyna podróżują do rodzinnej krainy poczciwego misia, aby naprawić zepsute skrzypce. Ta egzotyczna ziemia to również dom najlepszych muzyków na świecie, a jej powietrze stale przesycone jest dającymi radość dźwiękami. Jednak, gdy dwójka przyjaciół przybywa na miejsce, okazuje się, że granie jakiejkolwiek muzyki zostało tu zakazane wiele lat temu. Dozwolona jest tylko jedna nuta. Wszystko to za sprawą ustanawiających wymyślne prawa sędziów, którym przewodzi ojciec Ernesta. Dla niedźwiedzia i jego mysiej przyjaciółki to niewyobrażalne, bo oboje kochają wszelkie dźwięki. Wspólnie z poznanymi przyjaciółmi oraz tajemniczą zamaskowaną postacią, spróbują przywrócić muzykę i szczęście do krainy niedźwiedzi.
Oto kontynuacja nominowanego do Oscara filmu, który urzeka piękną animacją i szczerymi emocjami. Twórcy tego obrazu mają w swoim dorobku pracę przy produkcjach, w których występowali najsłynniejsi bohaterowie dziecięcego świata, w tym: „Smerfy”, „Lassie i przyjaciele”, „Pszczółka Maja” oraz „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”. Tutaj każda nuta jest na wagę złota, a każdy uśmiech może zburzyć mur!

Szansa na zwycięstwo

Tytuł oryginalny: Pour l'honneur

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Dwie wioski z południa Francji rywalizują ze sobą od zawsze. Jednak gdy w okolicy pojawia się grupa uchodźców, wstrząsając życiem lokalnej społeczności, trwające od prawie wieku spory przybierają na sile. Antagonizmy między mieszkańcami wiosek osiągają szczyt podczas corocznych derbów w rugby, ale tym razem obecność przyjezdnych, nieoczekiwanie uczestniczących w rozgrywkach, sprawi, że wynik jubileuszowego, setnego meczu zaskoczy wszystkich.

W filmie w reżyserii Philippe Guillard wystąpili: Olivier Marchal („Ibiza", „Nie mów nikomu", „36", „Jego dzielnica"), Olivia Bonamy („Pięknotki na wojnie"), Camille Aguilar (serial „Genialna Morgane") i Nabiha Akkari („Na zawsze razem", serial „Biuro szpiegów").

Post Mortem [Napisy PL]

Kategoria: horror, film z napisami | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jest mroźna zima 1918 roku. Przez kraj przeszła pierwsza wojna światowa i grypa hiszpanka. Wielu ludzi nie żyje, a niezliczone ilości duchów utknęły na naszym świecie. Tomas chodzi od wioski do wioski i fotografuje zmarłych. Za sprawą napotkanej osieroconej dziewczynki Anny, trafia do miejsca, które różni się od poprzednich. Nocą słychać tu niewyjaśnione odgłosy, ludzie umierają bez przyczyny, a na fotografiach Tomasa pojawiają się niewyraźne, nieznane postacie.

Reżyserem filmu jest Péter Bergendy, który z pomocą aktorów sprawdzonych przy pracy na planie poprzednich filmów, stworzył niezwykle klimatyczny i wciągający film grozy.

Bez trzymanki

Tytuł oryginalny: Joy Ride

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Cztery ekscentryczne przyjaciółki wyruszają w podróż w poszukiwaniu biologicznej matki jednej z nich. Podczas wyprawy udaje im się złamać kilka serc i wywołać aferę na międzynarodową skalę, ale ani na krok nie zbliżają się do celu. Gdy wydaje się, że ich wspólna droga to niekończące się pasmo porażek, nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że każda z nich odkrywa w sobie coś przełomowego.

W głównych rolach wystąpiły Sherry Cola („Coś się kończy, coś zaczyna"), Stephanie Hsu („Wszystko wszędzie naraz"), Ashley Park (serial „Zbrodnie po sąsiedzku").

Blisko [Napisy PL]

Tytuł oryginalny: Close

Kategoria: dramat, film z napisami | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Nagrodzone Grand Prix w Cannes „Blisko” Lukasa Dhonta to niezwykle czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest spontaniczna i żywa. Jednak plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak Lukas Dhont - autor pamiętnej „Girl”. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania. 

Obok stawiających pierwsze kroki na planie wilmowym Edenem Dambrine i Gustavem De Waele, towarzyszyły im gwiazdy takie jak: Léa Drucker („My dwie", „Piątka z porodowki", „Niebieski pokój"), Émilie Dequenne („Dyskretny urok niebezpiecznych myśli", „Do zobaczenia w zaświatach") i Kevin Janssens („Ardeny",  „Pokój tajemnic").

Zawsze będę widzieć wasze twarze

Tytuł oryginalny: All your Faces

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Programy sprawiedliwości naprawczej umożliwiają nawiązanie dialogu ofiarom i sprawcom przemocy w bezpiecznej przestrzeni, pod nadzorem specjalistów i wolontariuszy. Wśród uczestników takich spotkań znajdują się: Chloé – ofiara napaści seksualnej, Grégoire, Nawelle i Sabine – ofiary włamania i porwania, a także Nassim, Issa i Thomas – skazani sprawcy brutalnych napadów. W tej trudnej i pełnej skrajnych emocji podróży, zebrani muszą przezwyciężyć wzajemną niechęć, by wspólnie odnaleźć ukojenie i przebaczenie.
Producenci francuskiego hitu „Niezatapialni” oraz reżyserka „Fanki” Jeanne Herry przedstawiają głęboko poruszający i budzący wielkie emocje film o wytrwałości, zbawieniu i przebaczeniu. Obsada filmu pęka w szwach od najbardziej znamienitych nazwisk francuskiego kina: Adèle Exarchopoulos („Na krawędzi”, „Pięć diabłów”, „Północny bastion”), Gilles Lellouche („Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”, „Nasze najlepsze wesele”, „Marsylski łącznik", „Kryptonim HHhH"), Leïla Bekhti („Zakochany Paryż”, „Kołysanka”, „Drugie życie pana Alaina"), Jean-Pierre Darroussin („Skarb Mikołajka”, „W rytmie rumby”), Anna Benoît („Żegnaj, królowo”, „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki") oraz Denis Podalydès („Tańcz, Elise”, „Chocolat”, „Nie ma tego złego...").

Strefa komfortu

Tytuł oryginalny: Safe Spaces

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Josh jest profesorem na nowojorskiej uczelni. Podczas wykładu wpędza jedną ze swoich studentek w zakłopotanie, za co musi ponieść konsekwencje, które w najgorszym wypadku mogą skutkować nawet utratą pracy. Mężczyzna postanawia złapać oddech i przemyśleć całą sytuację. W tym celu decyduje się spędzić weekend w gronie swoich bliskich.

W roli głownej wystąpił Justin Long („Jak nie zwariować w święta", „Dom mroku", „Movie 43"), na planie towarzyszyli mu: Kate Brrlant („Nie martw się, kochanie"), Lynn Cohen („Nocne czuwanie", „Magik z Nowego Jorku", „Monachium"), Fran Drescher („Piękna i Borys bestia", serial „Pomoc domowa"), Richard Schiff („Amerykańska baśń", „Ray", „Człowiek ze stali", „Kod Annie Parker").

Godland [Napisy PL]

Tytuł oryginalny: Vanskabte land

Kategoria: dramat, film z napisami | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas. Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar. Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia.
Najnowszy film Hlynura Pálmasona („Biały, biały dzień„ i „Zimowi bracia"), był przebojem festiwalu w Cannes. W obsadzie znaleźli się popularni skandynawscy aktorzy: Elliott Crosset Hove („Zimowi bracia", „Kartoteka 64"), Ingvar Sigurdsson („Biały, biały dzień", „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera"), Vic Carmen Sonne („Zimowi bracia", „Wakacje") i Jacob Lohmann („Jeźdzcy sprawiedliwości", „Kod Dedala", „Wybawienie", „Darkland", „Kochanek królowej").

Szalony weekendy

Tytuł oryginalny: The Long Weekend

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Dużo pracy, zero seksu. Tak wygląda życie pracującego w reklamie Eda Waxmana. W dodatku grozi mu zwolnienie jeśli nie wyrobi się z terminami, a dwa dni na przygotowanie dużej kampanii to niewiele czasu. Tymczasem jego brat Cooper wpada na pomysł jak rozluźnić zestresowanego braciszka i organizuje mu weekend z nieznajomą. Nieświadomy Ed jeszcze nie wie, że za chwilę pozna kobietę swoich marzeń.

W braci wcielili się: Brendan Fehr („Świąteczny pocałunek", serial „Roswell") oraz Chris Klein („American Pie", „Byliśmy żołnierzami").

Wyrolowani

Tytuł oryginalny: Extinct

Kategoria: animowany | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Ola i Olo od zawsze mają w życiu pod górkę i pod …dziurkę. Co z tego, że należą do uroczego gatunku Flumaków, którym zachwycił się sam Karol Darwin, skoro jest to gatunek na wylot zagrożony. Flumaki to takie okrągłe istoty z prześwitem w środku, co upodabnia je bardzo do donatów. Są zresztą nie mniej słodkie. Niestety los rzadko uśmiecha się do Oli i Ola, którzy nawet przez własnych ziomali uważani są za nieogarniętych i fajtłapowatych. Ale fortuna kołem się toczy! Tuż przed katastrofą, która na zawsze ma zmieść z powierzchni Ziemi całe plemię Flumaków, Ola i Olo wyruszają w podróż w czasie, dzięki której być może uda im się odwrócić bieg historii. Przyszłość, do której trafią, okaże się jeszcze bardziej zakręcona niż ich ojczysty rok 1885, ale powrót do przeszłości to na razie mission impossible. W towarzystwie nieletniego dinozaura, szczeniaka Czarusia i kilku innych oryginałów, Ola i Olo muszą rzucić się w wir przygody, by odnaleźć zaginionego naukowca, który podobno wie, jak to wszystko odkręcić.

Szokujące morderstwa: Kalifornia 3, odc. 1

Tytuł oryginalny: The Real Murders Of Orange County

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Popularna organizatorka imprez z Laguna Beach zostaje zamordowana w swoim domu. Śledczy korzystają zarówno z nowoczesnych, jak i staroświeckich metod, aby złapać dwóch morderców i przywrócić spokój wśród zżytej, nadmorskiej społeczności.

Triumf i upadek nazistów, odc. 5

Tytuł oryginalny: The Abyss: Rise And Fall of The Nazis

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD - History.
Naziści cieszą się pełnią władzy. Ich terror przybiera na sile, a dyskryminująca Żydów polityka Hitlera spotyka się z szerokim poparciem.

Baroni narkobiznesu: Cel numer jeden

Tytuł oryginalny: Drug Lords: The Takedown

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Poznajemy szczegóły wyjątkowo trudnego śledztwa, które doprowadziło do ujęcia Curtisa Warrena, ustosunkowanego barona narkotykowego z Liverpoolu.
Przedstawiamy relacje agentów, śledczych i informatorów, ujawniające szczegóły poszukiwań i aresztowania najpotężniejszych baronów narkotykowych.

Franz Ferdinand: T In The Park

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Festiwal T in the Park to duży szkocki festiwal muzyczny, który odbywa się niemal corocznie od 1994 roku (impreza nie odbyła się w 2017 roku). Jej nazwa pochodzi od głównego sponsora, firmy piwowarskiej Tennents.
W 2014 roku wystąpił tam pochodzący z Glasgow zespół Franz Ferdinand.

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2023, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD - Motowizja.
Nowy sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczęty! Na początek kierowców czekał weekend wyścigowy na Torze Poznań.

Spidey i super-kumple 2, odc. 91

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Pająki ratują pana Von Carnegie przed Gobbim i Nosorożcem, którzy szukają skarby.

Jak borsuk z lisem, odc. 5

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Opowieść o przystosowaniu i akceptacji. Kiedy borsuk Edmund zakochuje się w pięknej lisicy, prosi ją, aby wraz z córką wprowadziły się do niego i stworzyły z nim jedną, lisio-borsuczą rodzinę.

Kryminalne zagadki starożytności, odc. 1

Tytuł oryginalny: Mummy Forensics

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: H2

Biblioteka: Free VOD - H2.
W magazynku wiktoriańskiego muzeum na północy Anglii znajduje się peruwiańska mumia. Chcąc rozwikłać skrywaną przez nią tajemnicę, ekipa badaczy odbywa podróż w czasie. Rozwiązanie zagadki może zakwestionować dotychczasowe ustalenia historyczne.

Camino

Kategoria: dramat | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Oparty na faktach, nagrodzony sześcioma nagrodami Goya, kontrowersyjny film hiszpańskiego reżysera, opowiadający historię Alexii González-Barros y González, która w wieku czternastu lat zmarła na raka i była uważana za świętą. Kilka lat po jej śmierci kościół katolicki rozpoczął proces jej beatyfikacji. Jedenastoletnia Camino (z jęz. hiszp. 'Droga') choruje na nowotwór, który zaczyna uciskać jej rdzeń kręgowy i doprowadza do uszkodzenia kręgów szyjnych. Matka dziewczynki - konserwatywna katoliczka i zwolenniczka organizacji Opus Dei - jest przekonana, że choroba córki to próba wiary. Namawia dziewczynkę, aby ofiarowała swoje cierpienie Jezusowi.

Winnica Wader - Tylko razem jesteśmy silni

Tytuł oryginalny: Weingut Wader: Nur zusammen sind wir stark

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD - Romance TV.
Anne, winiarka z Palatynatu, szefowa winnicy Wader, od początku ma same problemy. Najpierw z najwyższym trudem udaje jej się uratować winorośle przed atakiem mrozu. Potem organ nadzorczy zamyka jej firmę z powodu podejrzenia oszustwa. Produkcja i sprzedaż ruszą dopiero wtedy, gdy wyjaśni się, czy 3000 litów wina zostało sprzedane na czarno i kto przesiarkował czerwone wino. To trochę potrwa, a przez ten czas winnica Wader może zbankrutować. Żeby temu zapobiec, matka Anne, KätHX (Leslie Malton) musiałby odpowiedzieć za swoje brzemienne w skutki błędy w prowadzeniu firmy.

FIA European Truck Racing 2023, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD - Motowizja.
Od rywalizacji na skróconej konfiguracji włoskiego toru Misano zaczęła się rywalizacja w mistrzostwach Europy samochodów ciężarowych. Tytułu w sezonie 2023 broni ponownie Węgier Norbert Kiss.

Snatch, odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Albert, Charlie i Billy obstawiają mecz bokserski, ale zostają oszukani przez powiązanego z mafią właściciela klubu. Przyjaciele planują napad.

Mój Kumpel Duch 

Kategoria: komedia | Biblioteka: Sundance

Biblioteka: Free VOD - Sundance.
Kiedy jego żona wyjeżdża z miasta, fotograf-mizantrop planuje spokojny, samotny weekend w domu — ale jego plany krzyżuje pojawienie się starego przyjaciela, który ujawnia niepokojący sekret.

Niebezpieczny lot 2, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: Free VOD - CBS Reality.
Cory i Pete łączą siły, aby dostarczyć nietypowy ładunek do Kenii, ale potworna zamieć i lód mogą doprowadzić do katastrofy. Marcio i Kerry znowu spotykają się w kokpicie.

Plastyczna fuszerka s. 8 odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Fortuna kołem się toczy. Niemal uśmiercona przez korekcję brzucha wdowa chce usunąć sobie srom. Ofiara nękania prosi o korektę nosa. Tancerka planuje zmniejszyć piersi.

Polisa śmierci

Tytuł oryginalny: Damaged Care

Kategoria: dramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: Free VOD - CBS Europa.
Na faktach: po odchowaniu dzieci lekarka Linda Peeno wraca do pracy jako recenzentka medyczna. Odkrywa, że cały system ochrony zdrowia nakierowany jest na zysk. Linda staje do walki z systemem.

W roli głownej wystąpiła Laura Dern („Dzika droga", serial „Biały Lotos"). W pozostałych zobaczyć można: Reginę King („Ray", serial „Watchmen"), Adama Arkina („Świnia", „Włamywacze do usług") i Hiro Kanagawę („Sierota. Narodziny zła", serial „iZombie").