Menu główne

Informator VOD Nr 442

08-09-2023

Zapraszamy do serwisu FilmBox OD, w którym jak każdego miesiąca pojawiły się premiery, którą zaciekawią nawet najbardziej wymagających. Poza czwartym sezonem niezwykle popularnego serialu „Świat według Bundych” znalazły się dramaty, filmy akcji i thrillery, a wśród nich „Wkraczając w pustkę”, „Rush Hour” czy „Potępieńcy”.

Koncerty Stingray Qello

Wszystko o moim starym

Tytuł oryginalny: About My Father

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Ojciec Sebastiana to Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie, postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić, czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy. Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną i konserwatywną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę? Czy miłość naprawdę może wszystko wybaczyć?
Reżyserem filmu jest Laura Terruso, która na swym koncie ma popularny serial „I Want My Phone Back”. Do współpracy zaprosiła laureata dwóch Oscarów – Roberta De Niro („Wojna z dziadkiem”, „Red Lights”, „Co kryje miłość”, „Być jak Flynn”, „Cwaniaki z Hollywood”), któremu partnerowali: Sebastian Maniscalco („Złoty interes”, „Green Book”), Leslie Bibb („Mroczny lokator”, serial „Ulubiony boski idiota”), Kim Cattrall („Starożytne histerie – przygody frywolnych Rzymian”, serial „Seks w wielkim mieście”), David Rasche (seriale „Sukcesja”, „Impostor”) oraz Anders Holm (serial „Świat według Mindy”).

Małe królestwo

Tytuł oryginalny: Malá ríša/ Little Kingdom

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Słowacja, rok 1944. Młoda Eva pracuje w fabryce należącej do bogatego i aroganckiego właściciela o imieniu Bar. Jej plan polega na tym, aby trzymać głowę nisko i przetrwać, dopóki mąż Jack nie wróci z wojny. Pewnego dnia Jack pojawia się w wiosce, po opuszczeniu swojej jednostki, mając nadzieję, że wróci do dawnego życia – swojego i Evy. Niestety wszystko się zmieniło. Zrządzeniem losu do wioski przybywa również kobieta z przeszłości Jacka. Zna jego sekrety i jest gotowa zrobić wszystko, aby przetrwać. Ale to nie koniec problemów Jacka i Evy. 
W roli Evy wystąpiła znana z serialu „Wikingowie” Alicia Agneson. W pozostałych rolach zobaczyć można: Brian Caspe („Jojo Rabbit”, „Marsjanin”, „Azyl”), Lachlyn Nieboer („Charlie musi umrzeć”) i Klara Mucci (serial „Blago nama”).

Bliscy

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Ojciec (Olaf Lubaszenko) z dwójką swoich dorosłych dzieci (Izabela Gwizdak, Adam Bobik) poszukują matki, która pewnego dnia bez słowa wyjaśnienia odchodzi od męża. Jej zniknięcie jest impulsem do odpowiedzi na pytanie co to znaczy być dla kogoś kimś bliskim. Ojciec wraz z synem i córką udają się w podróż po zawiłym i tajemniczym świecie osiedla, odkrywając tropy, które tylko pozornie się łączą. Po drodze spotykają sąsiadów, których opowieści ujawniają zupełnie nieznany obraz matki. Podążają coraz dziwniejszymi ścieżkami, by w końcu odkryć zaskakującą prawdę. Rozdarty między groteską, a realizmem film „Bliscy” to portret bohaterów, którzy konfrontowani ze sobą, starają się uporządkować łączące ich relacje. 

„Bliscy” są drugim pełnometrażowym filmem Grzegorza Jaroszuka, reżysera wyjątkowego debiutu „Kebab i Horoskop”, który zdążył już zasłynąć jako twórca osobny, z dużym wyczuciem posługujący się tak ryzykownymi środkami jak absurd i groteska. 

Światowa premiera filmu miała miejsce na prestiżowym Karlovy Vary International Film Festiwal, ponadto „Bliscy” pojawili się także na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Off Camera. 
W obsadzie filmu znaleźli się: Olaf Lubaszenko („Kobiety mafii”, „Na chwilę, na zawsze", „Gwiazdy", „Miłość jest wszystkim", „E=mc2", „Wiedźmin"), Adam Bobik („Kobieta na dachu", „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", „Autsajder",„Minuta ciszy”), Izabela Gwizdak („Diagnoza”), Piotr Żurawski („Kebab i Horoskop", „Kamper", „Gotowi na wszystko. Exterminator”) i Piotr Trojan („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Wszystkie nasze grzechy", „PolandJa", „Kebab i Horoskop", „Chce się żyć”). Film został wyprodukowany przez firmę MD4, która w swoim łamiącym schematy portfolio ma takie obrazy jak: „Baby Blues” Katarzyny Rosłaniec, „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej i „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej.

Furia

Kategoria: Dokumentalne | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film dokumentalny o Aleksandrze Roli — wyjątkowej i bezkompromisowej zawodniczce MMA, która ku zdumieniu całego środowiska, w ciągu roku pokonała w Polsce wszystkie przeciwniczki, mimo że trenować zaczęła niewiele wcześniej. „Furia” to film o marzeniach i spełnianiu wyznaczonych celów oraz cenie, jaką za to płacimy, ale także o potrzebie bliskości, o tym, jak za wszelką cenę jej pragniemy i jak ją sobie rekompensujemy.

Chłopiec z niebios

Tytuł oryginalny: Walad min al-Janna/ Boy from Heaven

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Adam, chłopak z małej rybackiej wioski, przyjeżdża na prestiżowe stypendium do Kairu. Gdy staje się świadkiem tajemniczego zabójstwa kolegi, zostaje wplątany w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. Zmuszony do współpracy, zgadza się przeniknąć do Bractwa Muzułmańskiego — jednej z najpotężniejszych organizacji islamu, która nie zawaha się przed niczym, żeby chronić swoje tajemnice. Aby przeżyć, Adam bardzo szybko będzie musiał opanować reguły gry niezwykle brutalnego świata, wkraczając na ścieżkę, z której nie ma już powrotu.
Prawdziwe oblicze Bractwa długo pozostawało tajemnicą. Mimo że działa od blisko wieku, nikomu z zewnątrz nie udawało się go całkowicie poznać. Dla Adama, młodego studenta, opanowanie reguł obcego świata to przede wszystkim kwestia życia i śmierci. W tej grze staje się mistrzem, przekraczając wszystkie granice. Adam w języku arabskim oznacza proroka wygnanego z raju.

Król zabójców

Tytuł oryginalny: King of Killers

Kategoria: akcja, thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Grupa międzynarodowych płatnych zabójców dostaje arcyważne zlecenie. Mają unicestwić jednego z ze swoich kolegów po fachu. Poza okazałą nagrodą pieniężną do wygrania jest coś znacznie cenniejszego. Ten, który tego dokona przejmie koszulkę lidera i zostanie okrzyknięty „Królem zabójców”. Plan jest prosty – dopaść i zabić. Jednak sprawy szybko się komplikują, a myśliwi stają się ofiarami.
Film jest debiutem reżyserskim Kevina Greviouxa, aktora znanego z filmów „Faceci w czerni”, „Aniołki Charliego”, „Underworld”. Grevioux poza obsadzeniem siebie w jednej z ról, zaprosił na plan także: Franka Grillo („Operacja Wilk morski”, „Pod ostrzałem”, „Kosmiczny grzech”, „Wielkie oszustwo”), Stephena Dorffa („Martwy policjant”, „Mój przyjaciel wróg”) oraz zdecydowanie znającego się na sztukach walki Alaina Moussi („Nikt”, „Jiu Jitsu”, „Kickboxer: Odwet”).

Arquette: nie do zajechania

Tytuł oryginalny: You Cannot Kill David Arquette

Kategoria: Dokumentalne | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Aktor David Arquette po osiemnastu latach próbuje powrócić do sportu, który przyczynił się do wstrzymania jego hollywoodzkiej kariery. Po niesławnych mistrzostwach w ramach akcji marketingowej dla filmu „Ready to Rumble”, Arquette był powszechnie znany jako najbardziej znienawidzony człowiek w pro-wrestlingu na całym świecie. W jego karierze było pełno wzlotów i upadków, a także problemów rodzinnych związanych z walką z nałogiem. Prawie 20 lat po tym, jak „zdobył” pierwszy tytuł, szuka odkupienia, wracając na ring ... tym razem na serio.

Bez ściemy

Tytuł oryginalny: Maximum Truth

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Ekipa dokumentalna podąża za politycznym oszustem Rickiem Klingmanem, który łączy siły ze swoim kumplem Simonem, aby obalić rywala kandydata do Kongresu. 
W głównej roli wystąpił Ike Barinholtz („Sąsiedzi”, serial „Hydraulicy z Białego Domu”).

Idealny plan

Tytuł oryginalny: The Entitled

Kategoria: thriller | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Paul Dynan jest wykształconym, porządnym 24-latkiem, który liczył na to, że solidna edukacja i uczciwa praca zapewnią mu dobrobyt w życiu. Ale niespodzianka w postaci kryzysu gospodarczego brutalnie sprowadza go na ziemię. Bez pracy, perspektyw i nadziei na przyszłość, Paul decyduje się na desperacki akt. Porywa dorosłe dzieci trzech milionerów i domaga się trzech milionów okupu. Plan jest perfekcyjny, trochę gorzej z wykonaniem. W ciągu kilku pełnych napięcia godzin na jaw wychodzą skrywane sekrety porywaczy, porwanych oraz ich bogatych ojców. Sytuacja wymyka się spod kontroli.

W filmie wystąpili: Kevin Zegers („Uwięzieni”, „Dary Anioła: Miasto kości”), Ray Liotta („Chłopcy z ferajny”, „Hannibal”), Laura Vandervoort („Wściekłość”, „A więc wojna”), Victor Garber („Klucz do wieczności”, „Polowanie na prezydenta”, „Operacja Argo”).

48 godzin 25, odc. 4

Tytuł oryginalny: The First 48

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Nastolatek zostaje zamordowany, a życie innego zmienia się bezpowrotnie. To wszystko w wyniku jednej, fatalnej w skutkach decyzji.

Prawdziwe kłamstwa, odc. 11

Tytuł oryginalny: True Lies

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: Free VOD – FOX.
Rozczarowana życiem pani domu z amerykańskich przedmieść odkrywa ku swojemu zaskoczeniu, że jej nudny mąż informatyk jest zdolnym szpiegiem międzynarodowym. Serial oparty na filmie z 1994 roku.

Największe tajemnice świata 4, odc. 1

Tytuł oryginalny: History's Greatest Mysteries

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD - History.
Trwają badania nad wieloletnią, wodną tajemnicą Szkocji, która pozostaje nierozwiązana po stuleciach teorii, obserwacji i poszukiwań.

Największe katastrofy budowlane, odc. 10

Tytuł oryginalny: Massive Engineering Mistakes

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Analizujemy sytuacje, które budowniczowie woleliby przemilczeć. Przyglądamy się fatalnym błędom inżynieryjnym, skutkującym groźnymi wypadkami.
W tym odcinku nieudane wyburzanie bloku, opustoszała osada górnicza, katastrofa turbiny wiatrowej i błędy bristolskich inżynierów od transportu.

Matchbox Twenty: Live in London

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Ten film z koncertu, zarejestrowany w Roundhouse w Londynie, zapewni wszystkim fanom spektakularne wrażenia. Matchbox Twenty to amerykańska grupa muzyczna założona na Florydzie w 1995 roku. Podczas koncertu wykonuje swoje hity, w tym „Bright Lights”, „Parade”, „You're So Real” i wiele innych…

WRC Archiwum, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD - Motowizja.
Po dwóch europejskich rajdach, walka w sezonie 1990 przeniosła się do Afryki. Rajd Safari po raz kolejny udowodnił, że jest imprezą, gdzie bardziej od tempa liczy się przygotowanie.

Kiya and the Kimoja Heroes, odc. 1

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Kiya, ​​Motsie i Jay własnoręcznie wykonują latawce na nadchodzące święto.

Timmy Uczy I Bawi, odc. 13

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Każdy odcinek opowiada pewną historię, wprowadzając kluczowe słownictwo i odnosząc się do konkretnych umiejętności. A na końcu następuje nagroda w postaci wesołego tańca!

Bitwy starożytności, odc. 1

Tytuł oryginalny: Battles BC

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: H2

Biblioteka: Free VOD - H2.
Bezlitosne ataki Hannibala na tereny zajmowane przez Rzymian zagrażają przyszłości Imperium. Kartagiński wódz dokonuje niemożliwego, kiedy ze swoją armią i czterdziestoma słoniami pokonuje Alpy, by wykorzystać element zaskoczenia.

Wkraczając w pustkę

Tytuł oryginalny: Enter the Void

Kategoria: dramat | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Dwoje nastolatków, Oscar i Linda przylatują do Tokyo. Oboje mają dość kontrowersyjny sposób na życie - Oscar sprzedaje narkotyki, a Linda pracuje jako striptizerka w nocnym klubie. Chłopak udaje się do baru, by zawrzeć nowy układ. Policja jest już jednak na miejscu. Oscar zostaje postrzelony. Umierający chłopak ma przed oczami wspomnienia swojego życia. Widzi śmierć swoich rodziców oraz obietnicę, jaką złożył siostrze - że nigdy jej nie opuści. Jako bezcielesny duch, Oscar przemierza miasto i udaje się do siostry, nie może się z nią jednak skontaktować. Oscar staje się więźniem swoich pragnień i lęków.

Reżyserem filmu jest Gaspar Noé („Vortex”, „Climax”, „7 dni w Hawanie”, „Nieodwracalne”), twórca, który nie boi się, zaskakiwać, a częścieć szokować swoimi kolejnymi obrazami.

Winnica Wader - Nowe drogi

Tytuł oryginalny: Weingut Wader: Neue Wege

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance tV

Biblioteka: Free VOD - Romance TV.
Anne zamierza przestawić rodzinną, bogatą w tradycje firmę na produkcję win ekologicznych. Jej nowe metody - a przede wszystkim rezygnacja z trujących środków ochrony roślin - spotyka się z silnym oporem sąsiadów. Plantatorzy obawiają się nie tylko ataku szkodników, ale i utraty wizerunku bogatego w tradycje regionu winiarskiego. Konflikt pogłębia się, kiedy plantacja Anne zostaje częściowo zniszczona, a Anne atakuje w wywiadzie swoich sąsiadów. Po niedługim czasie Anne traci wszystkich sojuszników. Grozi jej nawet wykluczenie ze stowarzyszenia winiarzy! Bruno, bliski krewny Anne, chce wykorzystać spór i kupić jej ziemię na zlecenie japońskich inwestorów. Jego podwójnej gry nie zauważają ani Anne, ani pozostali winiarze.

Trucker Club, odc. 1016

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD - Motowizja.
Program przedstawiający inne oblicze polskich truckerów. O sobie i ciężarówkach opowiadają kierowcy i właściciele aut, których kamera ukazuje zarówno w czasie pracy, jak i po godzinach.

Wandal

Tytuł oryginalny: Vandal

Kategoria: thriller | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD - AMC.
Opowieść o młodym liderze ekipy malującej graffiti w Miami, który dorastając, doświadcza miłości, straty i konsekwencji swoich czynów, starając się zrozumieć swoją obsesję na punkcie swojej sztuki.

W filmie wystąpili: Daniel Zovatto („Coś za mną chodzi”, „Życie nie gryzie”, „Nie oddychaj”), Beau Knapp („Mosquito State”, „Niszczycielka”, „Nie przeżyje nikt”, „Skazani na przemoc”).

Turystyka. Punkt Zwrotny 

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Sundance

Biblioteka: Free VOD - Sundance.
Ludzie podróżują dziś więcej, niż kiedykolwiek w historii. Krytyczne głosy z całego globu ujawniają rzeczywiste warunki i konsekwencje działania jednej z największych gałęzi przemysłu na świecie.

Kompleks tatusia

Tytuł oryginalny: Daddy Issues

Kategoria: komedia | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: Free VOD - CBS Europa.
Henrietta ma 20 lat, mieszka w Londynie i uprawia stand-up. Kiedy umiera jej ojciec, dziewczyna dostaje w spadku dom w Los Angeles i rodzinną firmę do poprowadzenia.

Reżyserem filmu jest Laura Holliday.

Grime and Punishment 2, odc. 15

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CBS Realisty

Biblioteka: Free VOD - CBS Reality.
Alan i Emma pracują na jednym z najbardziej brudnych osiedli w Huntingdon. Mark i Rob są na tropie osoby, która wyrzuciła furgonetkę śmieci na pole golfowe.