Menu główne

Informator VOD Nr 431

26-05-2023

Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej i nie tylko do odwiedzenia katalogu InUltra, w którym pojawiły się dwa sezony serii „Ultimate Goal”, który śledzi drogę do sukcesu i międzynarodowej kariery sportowej grupy kobiet z całego świata.

Koncerty Stingray Qello

Szczęście Mikołajka

Tytuł oryginalny: Le Petit Nicolas – Qu’est-ce Qu’on Attend Pour Etre Heureux

Kategoria: Dla Dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Prezentowany na Festiwalu w Cannes niezwykły film animowany o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów wszech czasów, a także o perypetiach jego twórców. Jednym z nich był Rene Goscinny współautor „Asterixsa i Obelixa”, a drugim ilustrator Jean-Jacques Sempé.
Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko, czego dotkną, zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.
Film zdobył nagrodę dla najlepszego animowanego filmu roku na Festiwalu w Annecy!

Matki

Tytuł oryginalny: Matky

Kategoria: Komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Cztery najlepsze przyjaciółki, którymi są cztery piękne kobiety, cieszą się życiem i związkami, a także dzielą się swoimi sekretami. Dwie z nich mają małe dzieci, jedna właśnie urodziła, a jedna jest w ciąży. Sara jest fanką portali społecznościowych, ale nigdy nie przypuszczała, że posiadanie dziecka może tak skomplikować życie. Hedvika żyje w złoconej klatce z mężem pracoholikiem, który często wyjeżdża i nic dziwnego, że fantazjuje o Davidzie, młodym atrakcyjnym piosenkarzu. Zuzana właśnie rozstała się z Kamilem i jest spłukana, ale ma dwoje uroczych dzieci, którymi musi się opiekować. Eliska jest w ciąży i kocha swojego chłopaka, ale jej niemożliwa, wtrącająca się matka nie. Macierzyństwo bywa trudne, ale te kobiet mogą na siebie liczyć.
W rolach głównych wystąpiły: Gabriela Marcinková („Szczęśliwego Nowego Roku” i „Szczęśliwego Nowego Roku 2”), Petra Hrebícková („Wszystko albo nic”), Hana Vagnerová („Milada”, serial „Expozitura”) oraz Sandra Nováková (serial „Przekraczając granice”).

Pora odkupienia

Tytuł oryginalny: The Enforcer

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Nominowany do Oscara za film „Ból i blask” Antonio Banderas („Boscy”, „Czarny motyl”, „Bodyguard i żona zawodowca", „Altamira", „Kryptonim Banshee") oraz Kate Bosworth („Włamywacz”, „Dom mroku”, „Zanim się obudzę") i Mojean Aria („Reminiscencja”) w najnowszym filmie scenarzysty takich hitów jak „Na fali” czy „Czas patriotów”.
Cuda (Antonio Banderas), główny egzekutor mafii wychodzi z więzienia i postanawia zmienić swoje życie, poświęcić wszystko na, co pracował przez lata. Gdy tylko odkrywa, że jego szefowa zajmuje się handlem kobietami, postanawia stanąć w obronie młodej dziewczyny, której pomógł uniknąć aresztowania. Będąc świadomy konsekwencji, przeciwstawia się bezwzględnym kryminalistom, by znaleźć odkupienie i stanąć po stronie tego, co słuszne.

Sam i Kate

Tytuł oryginalny: Sam and Kate

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Inspirująca miłosna historia z oscarową obsadą. Na ekranie zobaczymy Dustina Hoffmana („Magik z Nowego Jorku”, „Szef”) i Sissy Spacek („Gentelman z rewolwerem”, „Castle Rock”). W ich dzieci wcielili się syn Hoffmana – Jake („Siostra pana młodego") oraz córka Spacek – Schuyler („Kwaśne pomarańcze").
Sam (Jake Hoffman) wraca do rodzinnego miasta, aby zaopiekować się schorowanym ojcem Billem (Dustin Hoffman). Ich wspólne rozmowy i rozliczenia z przeszłością sprawiają, że mężczyźni zbliżają się do siebie i otwierają na nowe relacje. Gdy Bill spotyka swoją dawną znajomą Tinę (Sissy Spacek) szybko odkrywa, że nigdy nie jest za późno na miłość. W tym samym czasie Sam zaczyna randkować z jej córką Kate (Schuyler Fisk). Ta podnosząca na duchu historia o dwóch przeplatających się uczuciach wzrusza i pokazuje, że czasem tak niewiele trzeba by napisać swoje życie na nowo.
Film jest debiutem pełnometrażowym aktora Darrena Le Gallo („Dopóki piłka w grze”).

Spowiedź mściciela

Tytuł oryginalny: Confession

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jeden kościół, jeden ksiądz, ranny mężczyzna z naładowaną bronią.
Intensywny thriller rozgrywający się w czasie rzeczywistym, jednej nocy, podczas której mściciel wyzna wszystkie swoje grzechy z przeszłości i będzie chciał rozliczyć się z tymi, którzy go zdradzili.
Film w reżyserii Davida Betona, twórcy „Skok na Hatton Garden” oraz serialu „EstEnders”. W Rolach głównych wystąpili: Stephen Moyer („Skazani na przemoc", „Objazd", „The caller - telefon z przeszłości", serial „Czysta krew”) oraz Colm Meaney („Pixie", „Milionerzy na trzy dni”, „Detektyw Marlowe" ).

Troll: niezwykła opowieść

Tytuł oryginalny: Troll: The Tale of a Tail

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Czarne chmury zbierają się nad światem trolli, a mroczne siły zła ściągają na niego niebezpieczeństwa. Gdy król Grom traci swój ogon i zamienia się w kamień, jedyną osobą, która może uratować królestwo, jest jego syn – książę Trym. Nasz młody bohater ma tylko trzy dni, aby odnaleźć zgubę i ocalić ojca. Uzbrojony w spryt i odwagę, wyrusza ku przygodzie w towarzystwie swoich najwierniejszych przyjaciół.

Rezydenci 6, odc. 13

Tytuł oryginalny: Residents

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Conrad musi opuścić świętowanie szóstych urodzin Gigi, kiedy Sammie trafia do szpitala z wysoką gorączką, a Kit staje przed koniecznością proszenia o przysługę, żeby przeprowadzić leczenie. W końcu pojawia się serce do przeszczepienia gubernatorowi Betzowi, który czeka na operację.

Seryjni mordercy: Zabójczy duet, odc. 4

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.

Ślady opon znalezione na miejscu zbrodni Donny Bennett Johnston dostarczyły policji długą listę podejrzanych: wszystkich w rejonie Baton Rouge, którzy kupili te właśnie opony.

Tajemnice starożytności: śmierć, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Na przestrzeni wieków tajemnica śmierci inspirowała dziwne ceremonie, wywoływała dziwaczne rytuały i zapoczątkowała złożone wierzenia religijne. Badając podejście do śmierci, ta seria rzuca nowe światło na tajemnice starożytnych cywilizacji.

UFO: przełomowe śledztwa, odc. 5

Tytuł oryginalny: UFOs: Investigating the Unknown

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.
Powstało wiele teorii spiskowych dotyczących UFO i Strefy 51, ściśle tajnej amerykańskiej bazy wojskowej. Członkowie jednej z grup na Facebooku, zafascynowani tym popkulturowym fenomenem, planowali nawet wtargnięcie na teren obiektu, by poznać wreszcie odpowiedzi na dręczące opinię publiczną pytania. Po raz pierwszy od roku 1969 wysocy rangą urzędnicy Departamentu Obrony zostają wezwani na publiczne przesłuchanie Kongresu w sprawie UFO.

Pharrell Williams: Live at Glastonbury

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts jest jednym z największych festiwali muzycznych na świecie. Tym razem zapraszamy na koncert wizjonera, który wskazuje trędy w muzyce - Pharrella Williamsa.

The Inside Line Najszybsi z najszybszych, odc. 222

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Motowizja.
Magazyn The Inside Line - Najszybsi z najszybszych; to cotygodniowa porcja wiedzy wprost ze świata Formuły 1. Na widzów czekają podsumowania wyścigów, wieści z padoku, a także najnowsze ciekawostki techniczne.

Miraculous: Biedronka i Czarny Kot 5, odc. 114

Tytuł oryginalny: Miraculous: Tales of Ladybug and Cat Noir

Kategoria: serial | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.
Tikki i Plagg z przykrością widzą, jak ich właściciele wycofują swoje uczucia, i dokonują drastycznego wyboru, który dużo zmieni w Paryżu.

Samobójczo zakochani

Tytuł oryginalny: My Suicidal Sweetheart

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Kiedy para pacjentów szpitala psychiatrycznego zakochuje się w sobie, ich uczucia nikt nie powstrzyma. Max pragnie śmierci odkąd skończył sześć lat. Wiele razy próbował odebrać sobie życie, lecz za każdym razem ponosił porażkę. Gdy w dniu 21. urodzin Max ponownie usiłuje się powiesić, rodzice podejmują decyzję o oddaniu chłopaka pod opiekę specjalistów w zakładzie zamkniętym. I tu spotyka Maxa niespodzianka — Grace, w której zakochuje się na zabój. I która pragnie śmierci jeszcze bardziej niż on… Niezależny komediodramat autorstwa Michaela Parnessa, który stworzył zabawne postacie, a klimat buduje tu wisielczy (chwilami dosłownie) humor. Zarówno Max, jak i Grace zyskują dzięki niezwykłym kreacjom Davida Krumholtza („Na karuzeli życia", „Nocny patrol") i Natashy Lyonne („Russian Doll", „Sypiając z innymi"), którym partnerują im między innymi: Rosanna Arquette („Klub miliarderów", „Nietykalny", „Uśmiech Etruska"), Lorraine Bracco („Zaprzysiężeni") i David Paymer („Żona idealna").

Wszechświat: Zagadki starożytności 2, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.
Zjawiska astronomiczne niegdyś uważano za zwiastuny nieszczęść. Czym dokładnie były? I czy którekolwiek z nich wpłynęło na historię świata?

Taka historia

Tytuł oryginalny: 2BPerfectlyHonest

Kategoria: Komedia | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Frank i Josh są partnerami biznesowymi. Jednak tuż przed przejściem w tryb online, ich start-up upada.

Rodzina to nie koncert życzeń

Tytuł oryginalny: Familie ist kein Wunschkonzert

Kategoria: komedia | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Dzięki badaniu DNA przeprowadzonym w ramach policyjnego stażu 22-letnia Filomena dowiaduje się, że jej tata, Joos, nie jest jej biologicznym ojcem. Chciałaby podzielić się poznaną prawdą z najbliższymi podczas przyjęcia zorganizowanego z okazji srebrnych godów jej rodziców. Filomena jedzie na uroczystość ze swoimi siostrami, Laurą i Kristin, które są tak pochłonięte swoim życiem, że nie dociera do nich, co planuje Filomena.

Warsztat-reaktywacja - Fly N'High

Kategoria: seria | Biblioteka: More Discovery

Biblioteka: More Discovery.
Richard i jego ekipa ruszają do Phoenix, aby pomóc warsztatowi Fly N'High. Czy legendarny niegdyś warsztat naprawiający samochody terenowe ma jeszcze szansę odbić się od dna?

Wyznania, odc. 17

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: CBS Reality.
Robin zmniejszyła swoje stado zwierząt domowych z 21 do 13. Shelley i Chris z kolei zwiększyli liczbę swoich kotów z 65 do 84. Flossie miała 36 zwierząt, teraz ma tylko dwa.

Autoportret Ostrego, odc. 140

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Motowizja.
W tym programie pojawiać się będzie to, co Ostrego interesuje najbardziej - wszystko to, co ma więcej niż dwa koła i wszyscy, którzy sprawiają, że te koła się obracają. Będzie to zdecydowanie autorskie spojrzenie 'Oczami Ostrego'.

Krystal

Kategoria: dramat | Biblioteka: AMC

Biblioteka: AMC.
Dramat z Rosario Dawson w roli głównej. Młody mężczyzna zakochuje się w byłej striptizerce i dołącza do grupy Anonimowych Alkoholików tylko po to, by być bliżej niej.

Zaprzysiężeni s. 13 odc. 14

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: 13 ulica.
Przed nami kolejne perypetie policyjnego wyjadacza Franka Reagana (Tom Selleck) i jego podwładnych z Nowego Jorku.

Historia pewnej krowy

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Sundance

Biblioteka: Sundance.
Niezwykła opowieść o tym, jak mało znana, szkocka odmiana bydła zdominowała światowy rynek wołowiny i stała się globalną marką, słynącą z niezrównanej jakości steków.

The Ark s. 1 odc. 7

Kategoria: serial | Biblioteka: SciFi

Biblioteka: SciFi.
Po odkryciu, że nie są sami w kosmosie, członkowie załogi odkrywają również kolejne informacje na temat ich własnego pochodzenia.