Menu główne

Informator VOD Nr 428

05-05-2023

Nowy miesiąc to towości w serwisie FilmBox OD. Dramaty, thrillery, filmy dla dzieci i młodzieży - mamy wszystko. A jeżeli nie film, to może serial „Świat według Bundych"?

Koncerty Stingray Qello

Zapraszamy także do Filmklubu, w którym w tym tygodniu dodaliśmy dwie części animowanego przeboju „Potworna rodzinka", przy których bawić się będą zarowno dzieci, jak i dorośli.

Śubuk

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

„Śubuk” to najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny” i nominowanego do Oscara hitu „Boże Ciało”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol, aktorskie odkrycie ostatnich lat, znana między innymi z filmów „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej i „Magnezja” Maćka Bochniaka. Wspierają ją – nagradzany na całym świecie za rolę w filmie „Ostatnia Rodzina” – Andrzej Seweryn („Każdy wie lepiej", „Zbliżenia"), kilkukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Aleksandra Konieczna („Żeby nie było śladów" i wspomniane wyżej „Ostatnia Rodzina”, „Boże Ciało”), Filip Pławiak („Czerwony Pająk”, „Prosta historia i morderstwie"). Reżyserem „Śubuka” jest Jacek Lusiński, twórca poruszającego obrazu „Carte Blanche”.
Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”. Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia. Kobieta ma przeciwko sobie również zawziętego sąsiada Feliksa, który – słysząc krzyki dziecka w mieszkaniu – donosi na policję, że ta znęca się nad synem. Maryśka jednak nie poddaje się.

Wtajemniczone

Tytuł oryginalny: Soft and Quiet

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przerażający thriller, którego akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym i przedstawia jedno popołudnie z życia Emily, pozornie zwyczajnej nauczycielki z przedmieścia. Kobieta organizuje spotkanie dla kobiet z sąsiedztwa, które łączy podobny światopogląd. Napięcie rośnie, gdy poznajemy je bliżej. Nie ulega wątpliwości, że wystarczy jedna iskra, by doszło do tragedii. Kiedy w lokalnym sklepie dochodzi do sprzeczki, Emily i jej grupa daje ujście nagromadzonym emocjom, uprzedzeniom i wierze we własną wyższość. Kilka niegroźnych z pozoru słów rozpoczyna lawinę przerażających zdarzeń, przed którymi nie ma odwrotu.

Kryptonim: Shadow Dancer

Tytuł oryginalny: Shadow Dancer

Kategoria: thriller, dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Reżyserem jest James Marsh, twórca filmu „Na głęboką wodę”.
Belfast, lata 90. Colette aktywistka IRA zostaje aresztowana po nieudanym zamachu w metrze. Mac jest agentem brytyjskiego wywiadu, który werbuje szpiegów. Colette otrzymuje od Maca wybór: albo będzie współpracować i będzie mogła wrócić do domu, albo nie zobaczy już swojego syna. Kobieta przyjmuje układ, jednak nie spodziewa się, że w IRA od dawna szukają zdrajców.
W rolach głównych zagrali doskonała Andrea Riseborough („Szalony świat Louisa Waina”, „Possessor”, „Byłam tu kiedyś”, „W cieniu wroga”) oraz Clive Owen („Wypisz, wymaluj miłość”, „Valerian i miasto tysiąca planet”). W pozostałych rolach zobaczyć można: Gillian Anderson (seriale „Z Archiwum X”, „The Crown”), Aidana Gillena („Blitz”, serial „Gra o tron”) oraz Domhnalla Gleesona („Gwiazdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”).

Bitwa światów

Tytuł oryginalny: Ci sha xiao shuo jia

Kategoria: sci-fi, fantasy | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Guan Ning bezskutecznie poszukuje zaginionej córki, która jak wierzy, została porwana przez handlarzy ludźmi. Niespodziewanie otrzymuje propozycję od potężnej korporacji, która oferuje swoją pomoc w odnalezieniu dziewczynki w zamian za zamordowanie pewnego młodego pisarza powieści fantasy. Okazuje się bowiem, że jego powieść w tajemniczy sposób ma wpływ na realny świat.

Serce Jamajki

Tytuł oryginalny: Inna de Yard

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Twórcy filmu przenoszą nas do serca Jamajki, śledząc sesje nagraniowe prawdziwych weteranów muzyki reggae. Pełni pasji i zapału wciąż tworzą muzykę, która łączy kolejne pokolenia słuchaczy na całym świecie. Tym razem zbierają się, by opowiedzieć swoje historie, ale też wspólnie nagrać płytę, na której znajdą się akustyczne wersje najbardziej znanych przebojów, po czym wyruszyć w trasę koncertową.
Reżyserem filmu jest Peter Webber – twórca nominowanego do trzech Oscarów obrazu „Dziewczyna z perłą”.

Potworna rodzinka

Tytuł oryginalny: Happy Family

Kategoria: animowany | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy, ich przebrania przestały być tylko żartem i stały się rzeczywistością. Tak, tak! Zostali zamienieni w potwory!
Po obejrzeniu filmu, zapraszamy do obejrzenia części drugiej.

Ultra-Viola i Czarny Skorpion, odc. 15

Tytuł oryginalny: Ultra Violet & Black Scorpion

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.
Viola jest zażenowana nową peleryną Czarnego Skorpiona. Gdy peleryna przeszkadza w łapaniu przestępców, dziewczynka postanawia się jej pozbyć.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 19, odc. 8

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Serial medyczny, opowiadający losy lekarzy ze szpitala w Seattle, z których część zaczynała kariery w tej placówce jako stażyści. Główną bohaterką jest doktor Meredith Grey, córka słynnej specjalistki w dziedzinie chirurgii, która stara się pogodzić wyzwania pracy zawodowej oraz prywatne relacje z innymi członkami personelu szpitala, do których należy były partner jej matki.

Seryjni mordercy: Zabójczy duet, odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Dwóch seryjnych morderców działających niezależnie od siebie przez dekadę terroryzuje Baton Rouge w Luizjanie i okolicach.

Skarby splamione krwią, odc. 4

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Urzędnicy celni w Memphis znajdują zrabowane antyki w przesyłce oznaczonej jako „próbki płytek”. Pościg przez kontynenty prowadzi do muzułmańskich ekstremistów w Iraku. Skandal dotyka rodzinę Greenów.

Rejs z Disneyem

Tytuł oryginalny: Making the Wish: Disney’s Newest Cruise Ship

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.
W liczącej dwieście lat niemieckiej stoczni nad Morzem Północnym powstaje cud współczesnej inżynierii. Setki robotników, inżynierów, architektów, projektantów, animatorów, kompozytorów, pisarzy, aktorów i marynarzy przekształcają 144 tysiące ton stali w być może najbardziej niesamowity statek w całej historii żeglugi. Marzenie stopniowo staje się rzeczywistością - Disney Wish już wkrótce wypłynie w pierwszy rejs.

Maroon 5: iTunes Festival: Live in London

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

Ten film z koncertu, nakręcony w Roundhouse w Londynie, zapewni wszystkim fanom spektakularne wrażenia na żywo od początku do końca. Maroon 5 z charyzmatycznym wokalistą Adamem Levine (który jest także aktoerem i zobaczyć go można w „Mamuśki mają wychodne") z niezapomnianymi wersjami ich hitów: „Moves Like Jagger”, „Daylight”, „This Love” i wiele innych…

WRC Archiwum: Budowa samochodu rajdowego: Ford Fiesty Rally3

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Motowizja.
M-Sport Poland to polska filia zespołu odnoszącego sukcesy w Rajdowych Mistrzostwach Świata, który zajmuje się przygotowaniem samochodów marki Ford. Program pokazuje krok po kroku etapy powstawania Forda Fiesty Rally3, najnowszej rajdówki, którą ścigają się między innymi zawodnicy w klasyfikacji Junior WRC. Napędzany na cztery koła samochód został skonstruowany i jest produkowany w podkrakowskich Balicach.

Opowieść o odwadze: Dwie rodziny

Kategoria: dramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Dwie opowieści zainspirowane książką „Rescuers: Portraits of Moral Courage in the Holocaust" - o heroizmie czasów II wojny światowej. W niewielkim węgierskim mieście Niemcy zakładają getto. Osiemnastoletnia Malka Csizmadia z przerażeniem obserwuje to, co dzieje się wokół niej. Pewnego dnia zaczyna rozmowę z jednym z uwięzionych mężczyzn. Szarany był żołnierzem, a zadenuncjowali go koledzy z oddziału. Poruszona jego historią dziewczyna postanawia mu pomóc, nie zważając na grożące jej niebezpieczeństwo. Druga historia dzieje się w Niemczech. Małżeństwo Althoffów prowadzi obwoźną grupę cyrkową. Występują także dla żołnierzy, dbając o dobre układy z oficerami. Powód jest szczególny: w trupie znajduje się wielu obcokrajowców, a wśród nich ukrywa się żydowska rodzina. Wydaje się, że Adolf i Maria stworzyli skuteczny system, by chronić Żydów. Jednak niebezpieczeństwo przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. W rolach głównych wystąpili Michael Rapaport („Drobne cwaniaczki") i Robin Tunney („Szkoła czarownic") oraz Daryl Hannah („Kim jest Michael") i Tim Matheson („Laleczka", „Uśmiech Etruska"). 

Na tropie gigantów, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History 2

Biblioteka: H2.
Bracia Jim i Bill Vieira odkrywają ukrytą, nieznaną do tej pory komorę, w której, jak twierdzą, może być pogrzebany ogromny szkielet.

Świat według Bundych, odc. 1

Tytuł oryginalny: Married with Children

Kategoria: serial | Biblioteka: FilmBox On Demand

Biblioteka: FilmBox OD.
Pierwszy odcinek znanego serialu „Świat według Bundych”. Al - w tej roli Ed O'Neill (serial „Współczesna rodzina") dostaje od swojego kolegi z pracy bilet na mecz koszykówki. Chce pójść na niego po pracy, ale jego żona Peggy (Katey Sagal) nie pozwala mu na to, bo zaprosiła na wieczór nowych sąsiadów, Marcy i Steve’a. Okazuje się, że sąsiedzi są młodym, kochającym się małżeństwem. Jednak krótka wizyta u Budnych sprawia, że Steve wraca do oglądania meczów, czego nie akceptuje jego żona, a Marcy zaczyna wysuwać różne podejrzenia wobec swojego męża.

Odznaka sportowa dla początkujących

Tytuł oryginalny: Sportabzeichen für Anfänger

Kategoria: komedia | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Po dyskusji podczas zebrania rodziców, Stefanie Eckhoff, samotna matka, i Betram Dinkler, wdowiec, postanawiają wystartować w zawodach sportowych. Szybko orientują się, że przecenili swoje siły, ale w żadnym wypadku nie mają zamiaru się wycofać. Czy potrafią wygrać uczciwie, czy muszą uciec się do wybiegów?

Warsztat-reaktywacja - Northrich Collision

Kategoria: seria | Biblioteka: More Discovery

Biblioteka: More Discovery.
Richard pomaga największemu jak dotąd warsztatowi o powierzchni niemal 2 tys. metrów kwadratowych. Pojawia się jednak problem: Russell i Chris trafiają w środek rodzinnego sporu.

Ferrari Challenge Europe 2023, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Motowizja.
Zawodnicy startujący w seriach Ferrari Challenge nie mogli narzekać na brak ścigania w zimowych miesiącach. Specjalnie z myślą o kierowcach z Europy i Ameryki Północnej zorganizowano mini-cykl na bliskowschodnich torach wyścigowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Moje życie z jąkaniem

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: CBS Reality.
Czworo niezwykłych młodych ludzi mających problem z jąkaniem opowiada o swoich zmaganiach, wyzwaniach codziennego życia i walce o to, by ich głos został usłyszany.

Sekretne ściany

Kategoria: horror | Biblioteka: AMC

Biblioteka: AMC.
Horror z udziałem Jeri Ryan. Matka z dwiema nastoletnimi córkami wprowadza się do starego domu na przedmieściach Detroit. Szybko przekonują się, że ich nowe mieszkanie kryje przerażającą tajemnicę.

Katastrofa s. 3 odc. 6

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: 13 ulica.
Kendra i jej zespół robią wszystko, próbując odkryć prawdziwą przyczynę katastrofy promu.

Życie Płata Figle

Tytuł oryginalny: Life's a Breeze

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Sundance.
Komediodramat w reżyserii Lance'a Daly'ego. Rodzina musi przezwyciężyć dzielące ją różnice w poszukiwaniu zaginionej fortuny na ulicach Dublina.

The Ark s. 1 odc. 4

Kategoria: serial | Biblioteka: SciFi

Biblioteka: SciFi.
Kiedy członkowie załogi nagle zaczynają cierpieć na halucynacje, muszą szybko ustalić źródło tego psychologicznego ataku.

Lodowi wikingowie 3, odc. 5

Kategoria: seria | Biblioteka: Viasat Explore

Biblioteka: Viasat Explore.
Olbrzymie pęknięcie w lodzie nadal jest problemem dla wszystkich załóg. Trevor ma kolejne kłopoty ze sprzętem - musi dokonać dużego zakupu, aby spróbować uratować sezon.