Menu główne

Informator VOD Nr 419

03-03-2023

Jak co tydzień katalog Nowości w serwisie FilmKlub został odświeżony o kolejne tytuły, które zasiliły bogatą bibliotekę, gdzie każdy z widzów z pewnością znajdzie interesujący tytuł dla siebie.

Koncerty Stingray Qello

Zapraszamy także do serwisu FilmBox OD, oferującego bogatą bibliotekę popularnych, ale też mniej znanych filmów oraz seriali, a wszystkie podzielone na katalogi gatunkowe i tematyczne.

Serce dębu

Tytuł oryginalny: Le Chêne

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije „Serce dębu”.
Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego majestatycznego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos. „Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

Orzeł. Ostatni patrol

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, skryty w głębinach Morza Północnego sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne czyny, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To, co wydarzy się w kolejnych dniach, napisze ostatnią kartę z historii legendarnego polskiego okrętu i jego załogi.
Spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu. Za reżyserię odpowiada Jacek Bławut – zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za „Wirtualną wojnę” oraz Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni za „Jeszcze nie wieczór”.
W gwiazdorskiej obsadzie wystąpili: Mateusz Kościukiewicz („Magnezja”, „W imię”), Rafał Zawierucha („Zołza”), Adam Woronowicz („Zupa nic”, „Pani z przedszkola”), Tomasz Ziętek („Żużel”, „Konwój”), Antoni Pawlicki („Proceder”), Tomasz Schuchardt („Demon”), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Tomasz Włosok („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”) – wszystkie wymienione filmy są także dostępne w naszej bibliotece VOD.

Na skrzydłach orłów

Tytuł oryginalny: On Wings of Eagles

Kategoria: dramat, biograficzny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
W 1924 roku Eric Liddel wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, gdzie zdobył brązowy medal w biegu na 200 metrów oraz złoty w biegu na 400 metrów, ustanawiając przy okazji rekord świata - 47,6 sekundy. Mężczyzna, jako głęboko wierzący, odmówił wcześniej startu w swojej koronnej dyscyplinie - biegu na 100 metrów - gdyż miała ona zostać rozegrana w niedzielę. Po igrzyskach mężczyzna wyjeżdża do Chin, gdzie jako misjonarz podejmuje pracę nauczyciela. Gdy w 1937 roku Chiny zostają zaatakowane przez Japonię - Liddell pozostaje w kraju, by pomóc innym. Trafia do obozu.
W roli głównej wystąpił znany z serialu „Opowieść podręcznej” Joseph Fiennes.

Słoń

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.
Czuły film, który mocno przytula i przepełnia nadzieją! Queerowy romans, zdobywca nagrody w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i jeden z najpiękniejszych debiutów roku.
W rolach głównych wystąpili Jan Hrynkiewicz i Paweł Tomaszewski.

Siostra Pana Młodego

Tytuł oryginalny: Sister of the Groom

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Audrey jest szczęśliwą żoną i matką odnoszącą sukcesy zarówno zawodowe jak i w życi prywatnym. Zbliżają się jej czterdzieste urodziny, które to wywołują u kobiety stres. Co gorsze jej młodszy brat wraz z narzeczoną, jak na złość, właśnie w ten dzień postanawiają się pobrać. Od samego początku nic nie idzie po myśli kobiety. Wraz z mężem spóźniają się na przyjęcie mające na celu zapoznanie obu rodzin. Podczas kolacji dochodzi do niesnasek, a narzeczona brata i Audrey nie mogą znaleźć wspólnego języka.
W filmie wystąpili: Alicia Silverstone („A psa biorę ja!”, „Wampirzyce” – w naszej bibliotece), Tom Everett Scott („Bliski wróg”) oraz Charlie Bewley („Renegaci” – w bibliotece).

20 000 dni na Ziemi

Tytuł oryginalny: 20,000 Days on Earth

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
24 godziny z życia muzyka i międzynarodowej ikony kultury, Nicka Cave'a. Dzięki zaskakująco szczerym spostrzeżeniom i intymnemu portretowi procesu artystycznego film bada, co czyni nas tym, kim jesteśmy i celebruje transformacyjną moc twórczego ducha.

Zaczipowani

Tytuł oryginalny: Implanted

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Mieszkająca na Brooklynie Sarah, zgłasza się na ochotnika do firmy farmaceutycznej, która rozpoczyna testy na ludziach, wszczepiając nano-chipy. Kobieta ma nadzieję, że otrzymane pieniądze rozwiążą jej problemy finansowe i pomogą w opiece nad chorą na Alzheimera matką. Wszczepiony nano-chip został zaprojektowany z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji, aby przejąć kontrolę nad ciałem w momencie pojawienia się jakiejkolwiek choroby. Kiedy implant staje się złowieszczy, przejmuje kontrolę nad całym ciałem kobiety i każe jej popełniać zbrodnie, Sarah wpada w morderczą spiralę.

355

Kategoria: akcja | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Największe agencje wywiadowcze z różnych stron świata wpadają na trop międzynarodowej organizacji przestępczej, która planuje globalny atak zagrażający bezpieczeństwu ludzkości. Jest oczywiste, że żaden nawet amerykański wywiad w pojedynkę nie ma szans w konfrontacji z nowym zagrożeniem. Do życia, powołana zostaje więc międzynarodowa ściśle tajna supergrupa pod kryptonimem 355, w skład której wchodzą najlepsze agentki z nierzadko wrogich sobie wywiadów. Grupa indywidualności o niezwykłych zdolnościach i umiejętnościach musi pokonać dzielące je różnice i stanąć do walki o bezpieczeństwo świata.
W rolach głównych wystąpiła plejada gwiazd, a wśród nich: Jessica Chastain (w naszej bibliotece do zobaczenia w „Sama przeciw wszystkim” oraz „Panna Julia”), Diane Kruger („Cień”, „Żegnaj królowo” – w naszej bibliotece) , Penélope Cruz (u nas w: „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, „Mama”, „Boscy”) i Lupita Nyong'o („Czarna pantera”).

Czarodziejska Cukiernia Alicji, odc. 1

Tytuł oryginalny: Alice’s Wonderland Bakery

Kategoria: serial | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.
Tytułowa Alicja jest prawnuczką dziewczynki, która w pogoni za białym królikiem trafiła do Krainy Czarów. Dziewczynka wraz z przyjaciółmi prowadzi Czarodziejską Cukiernię, a spod ich rąk wychodzą prawdziwe wspaniałości.

9-1-1 s. 6, odc. 6

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Serial opowiada o codziennych doświadczeniach przedstawicieli służb ratowniczych, w tym policjantów, strażaków oraz dyspozytorów, którzy reagując na nagłe przypadki, mierzą się z najbardziej zaskakującymi i stresującymi sytuacjami z możliwych. A poza niesieniem pomocy wszystkim w pilnej potrzebie, nie są też wolni od problemów w swoim życiu prywatnym.

R. Kelly: jego wszystkie ofiary 3, odc. 1

Tytuł oryginalny: Surviving R. Kelly: The Final Chapter

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Uznawany za jednego z największych wokalistów R&B wszech czasów R Kelly zrobił wielką karierę, jednak wiódł styl życia playboya, które pełne było plotek o agresji i nachalnych zachowaniach.

Starożytni kosmici 14, odc. 1

Tytuł oryginalny: Ancient Aliens

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
W 2021 roku rząd USA odszedł od prowadzonej przez 70 lat praktyki zaprzeczania istnieniu UFO. Czy niebawem dowiemy się, że faktycznie te obiekty mają pochodzenie pozaziemskie?

Pharrell Williams: Live at Glastonbury

Kategoria: nowości | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts jest jednym z największych festiwali muzycznych na świecie. Tym razem zapraszamy na koncert wizjonera, który wskazuje trędy w muzyce - Pharrella Williamsa.

Ukraina: rok wojny

Tytuł oryginalny: Ukraine War from the Air

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic Channel

Biblioteka: National Geographic Channel.
24 lutego 2022 Rosja po raz kolejny zaatakowała Ukrainę, zmieniając na zawsze losy milionów ludzi. W programie zobaczymy pełną skalę tej brutalnej inwazji, uchwyconą z podniebnej perspektywy. Filmowcy zestawiają archiwalne zdjęcia sprzed wojny z nagraniami z dronów, zarejestrowanymi w tych samych miejscach. Łącząc wyjątkowe ujęcia z góry z poruszającymi relacjami ofiar wojny, dokumentaliści ukazują dramat narodu ukraińskiego i jego niezłomnego ducha.

Droners, odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: InUltra

Biblioteka: InUltra.
Od Nowego Jorku po Hongkong DRONERS towarzyszy ekipom FPV aby relacjonować podziemne wyścigi i poznać kluczowych graczy w rodzącej się społeczności dronów.

II wojna światowa: poszukiwacze skarbów 2, odc. 1

Tytuł oryginalny: WW2 Treasure Hunters

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.
Stephen Taylor, historyk amator i poszukiwacz militariów z II wojny światowej wraz z wokalistą zespołu Madness, 'Suggsem' McPhersonem, prezentują historyczne znaleziska z terenu Wielkiej Brytanii.

Życie to nie przedszkole

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Idealistycznie nastawiony do życia pedagog Freddy i jego żona Juliana mieszkają z dwójką dzieci w niewielkiej Konstancji. Juliana, która jest lekarką, musi dojeżdżać do pracy w Zurychu. Freddy ma wkrótce zostać kierownikiem przedszkola. Ale gdy Juliana dostaje propozycję przejęcia szpitala onkologicznego dla dzieci w Szwajcarii, ich dotychczas spokojny i uporządkowany świat nagle zaczyna chwiać się w posadach. Któreś z małżonków musi wybrać pomiędzy dziećmi i karierą. Związek Juliany i Freddyego przechodzi ciężką próbę.

W głębi lasu

Kategoria: horror | Biblioteka: AMC

Biblioteka: AMC.
Horror z udziałem Craiga Zimmermana i Haylie Duff. Wyjazd integracyjny zamienia się w walkę o przetrwanie, gdy grupa przyjaciół zostaje zaatakowana przez miejscowych, którzy nie lubią obcych.

Magiczny zegar

Kategoria: dramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Charles Lattimer prowadzi uporządkowane życie. Codziennie jeździ pociągiem do pracy i wraca do domu, w którym czeka na niego żona. Rutyna coraz bardziej doskwiera Charlesowi i mężczyzna marzy o zmianie, jednak Kristen zrzuca wszystko na kryzys wieku średniego. Pewnego dnia Charles kupuje antyczny kieszonkowy zegarek. Niespodziewanie z okien pociągu zaczyna dostrzegać zupełnie inny świat. W końcu decyduje się wysiąść i tak trafia do... 1896 roku. Na swojej drodze spotyka wdowę Laurę Brown. Telewizyjna produkcja zainspirowana jednym z odcinków kultowego serialu Strefa mroku – „A Stop at Willoughby”. W rolę Charlesa wcielił się Mark Harmon, doskonale znany polskim widzom za sprawą takich seriali jak „Szpital Dobrej Nadziei” czy „Agenci NCIS". Jako Laurę zobaczymy Mary McDonnell – aktorkę rozpoznawalną zarówno z dużego, jak i małego ekranu, a w tym „Mroczne zagadki Los Angeles" czy „Fargo".

Droga

Kategoria: akcja | Biblioteka: Sundance

Biblioteka: Sundance.
Film na podstawie powieści Cormaca McCarthy'ego. 
Na postapokaliptycznym pustkowiu ojciec i syn zmuszeni są do  poszukiwania pożywienia i schronienia, ale także unikania okrutnych gangów, a wszystko po to, by przetrwać i dotrzeć na wybrzeże oceanu.
W rolach głównych wystąpili: nominowany do trzech Oscarów Viggo Mortensen („Green Book” oraz „Zbrodnie przyszłości” – do zobaczenia w naszej bibliotece) oraz Kodi Smit-McPhee (w naszej bibliotece w „Slow West” oraz „2067”).