Menu główne

Informator VOD Nr 416

10-02-2023

Jak co roku wszystkich zakochanych i nie tylko zapraszamy do naszej biblioteki VOD i katalogów Walentynki, Antywalentynki oraz katalog tylko dla dorosłych, w których każdy znajdzie z pewnością film dla siebie, w specjalnej, walentynkowej cenie.

Koncerty Stingray Qello

Bejbis

Kategoria: Komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Najnowszy film Andrzeja Saramonowicza, specjalisty od komedii, którego nadal cieszące się popularnością filmy „Testosteron”, „Lejdis” czy „Idealny facet dla mojej dziewczyny” – można obejrzeć w naszej bibliotece.

Ada i Mikołaj od kilkunastu lat są szczęśliwym małżeństwem. Uprawiają seks częściej, niż się kłócą, są rodzicami nad wiek rozgarniętej i czasami bezczelnej piętnastolatki, mają grono bardziej lub mniej wiernych przyjaciół. Słowem polska klasa średnia w średnim wieku. Tę z trudem budowaną i utrzymywaną szczęśliwą konstrukcją poważnie zachwieje nowy członek rodziny. Na skutek wydarzeń pewnej mocno zakrapianej imprezowej nocy, na świat przyjdzie Janek, cudowny, ale zupełnie nieplanowany dar od losu (czyli wpadka). Przyjaciele pukają się w czoła: „1 dziecko + 1 dziecko = 11 dzieci, a nie 2” – mówią, córka jest zaniepokojona pojawieniem się konkurencji, ale Ada i Mikołaj w pocie czoła starają się ogarniać zupełnie nową rodzinną rzeczywistość. Nieprzespane noce, wszechobecne pieluchy, brak seksu, coraz częstsze kłótnie. Nie tak miało być. Synka oczywiście kochają, ale między nimi zaczyna dziać się coraz gorzej. Ada jest wściekła na cały świat, a Mikołaj zaczyna rozglądać się za innymi. Jak w tej sytuacji odnaleźć radość życia, uratować miłość i zachować, chociaż drobny margines wolności? Łatwo nie będzie, ale może być naprawdę zabawnie.

W rolach głównych wystąpili: Marta Żmuda Trzebiatowska (do zobaczenia w filmie „Gejsza”) oraz Grzegorz Małecki (w bibliotece w „Na układy nie ma rady”).

Listopad

Tytuł oryginalny: Novembre

Kategoria: Thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

W listopadzie 2015 roku w Paryżu dochodzi do serii krwawych zamachów terrorystycznych. Oddział antyterrorystyczny pod dowództwem Heloise i Freda staje w obliczu niezwykle trudnego zadania: musi odnaleźć sprawców ataków, zanim uderzą ponownie, prowadząc w tym celu na terenie Europy i poza jej granicami jedno z największych polowań na terrorystów w dziejach ludzkości.

Nagrodzony Oscarem gwiazdor francuskiego kina Jean Dujardin (w naszej bibliotece do obejrzenia w „Agent Specjalny: Misja Afryka”, „Marsylski łącznik”, Niewinne kłamstewka”) w opartym na faktach i trzymającym widza w ciągłym napięciu thrillerze o poszukiwaniu terrorystów. Wstrząsające wydarzenia, które stanowią punkt wyjścia filmu, zapisały się na kartach historii jako najkrwawsze ataki we Francji od czasów II wojny światowej. Film z niezwykłą precyzją odsłania pełne napięcia kulisy pracy oddziału antyterrorystycznego tropiącego podejrzanych o dokonanie zamachów. „Listopad” okazał się wielkim hitem we Francji, gdzie w otwierający weekend obejrzało go w kinach prawie pół miliona widzów. Za kamerą stanął specjalista od mocnego kina i intensywnych emocji - Cédric Jimenez, reżyser „Północnego bastionu” i „Marsylskiego łącznika”. Oprócz Jeana Dujardina na ekranie zobaczymy również: Anaïs Demoustier („Nowa dziewczyna”, „Ocalić i zginąć”), Sandrine Kimberlain (w bibliotece do zobaczenia w „9 długich miesięcy”, „Kobieta z 6. piętra”, „Fanka”) i Jérémie’ego Reniera („Podwójny kochanek”, „Saint Laurent”). Światowa premiera „Listopada” odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes.

Tajniak

Tytuł oryginalny: Transfusion

Kategoria: Thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Sam Worthington („Avatar”, „Everest”), Phoebe Tonkin („Babilon”, „The Originals”) i Matt Nable („Przełęcz ocalonych”, „Riddick”) w poruszającym i naszpikowanym akcją thrillerze.

Ryan, były agent sił specjalnych, przechodzi na emeryturę i planuje odbudować relacje z synem. Obaj są pogrążeni w żałobie po rodzinnej tragedii, ale starają się znaleźć wspólny język i zacząć budować życie na nowo. Sprawy się jednak komplikują i Ryan zmuszony jest wniknąć do kryminalnego półświatka. To jego jedyna szansa, żeby znaleźć odkupienie i nie stracić syna raz na zawsze.

Kryptonim Banshee

Tytuł oryginalny: Code Name Banshee

Kategoria: Thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Oszukana, zdradzona i wściekła. Tak właśnie poczuła się płatna morderczyni Delilah (Jaime King), zwana Banshee, gdy odkryła, że jej kolejnym celem ma być... przyjaciel i dawny mentor. Zabójczo przystojny Caleb (Antonio Banderas) przed laty nauczył ją wszystkiego. W dodatku Banshee dowiaduje się, że mężczyzna ma córkę - doskonale wyszkoloną osiemnastolatkę. Troje speców od mokrej roboty łączy więc siły przeciwko tym, którzy oczekują od nich walki przeciwko sobie nawzajem.

Osadnicy

Tytuł oryginalny: Settlers

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Małżeństwo z dzieckiem żyje na niewielkiej farmie na Marsie. Pewnego dnia zostają zaatakowani. Ginie głowa rodziny. Pozostały przy życiu intruz stawia kobiecie ultimatum. Zostanie w osadzie przez trzydzieści dni, próbując się zintegrować, po tym czasie pozwoli kobiecie wybrać dalszą drogę.

Film w reżyserii Wyatta Rockefellera z Sofią Boutellą („Mumia”, „Atomic Blonde”) w jednej z głównych ról. W pozostałych zobaczyć można Ismaela Cruza Gordovę – gwiazdę serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie władzy” oraz Johnny’ego Lee Millera („Hakerzy”).

W złym miejscu

Tytuł oryginalny: Wrong Place

Kategoria: Akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Frank jest szeryfem w niewielkim miasteczku. W krótkim czasie jego poukładany świat wywraca się do góry nogami. Dowiaduje się, że u jego ukochanej córki wykryto raka, a wkrótce w wypadku samochodowym ginie jego żona. Frank załamuje się. Rok później otrzymuje pracę w ochronie sklepu. Pewnego dnia dochodzi do konfrontacji z miejscowym dealerem.

W rolach głównych wystąpili: Bruce Willis i Ashley Greene (znana ze serii „Zmierzch”).

Psychol

Tytuł oryginalny: Försvunnen

Kategoria: Thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Malin próbuje otrząsnąć się po samobójczej śmierci ukochanego brata. Próbując poukładać sobie życie na nowo, podejmuje decyzję o przeprowadzce na drugi koniec kraju. Po pokonaniu kilkuset kilometrów spostrzega, że jej śladem podąża mężczyzna w wozie terenowym. Próba zgłoszenia sprawy na policję, kończy się fiaskiem z braku podstawowych danych. Wkrótce kobieta zostaje porwana i uwięziona. Zdaje sobie sprawę, że jeśli nie uda jej się uciec – zginie.

Z jak Zachariasz

Tytuł oryginalny: Z for Zachariah

Kategoria: Thriller | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.

Po konflikcie nuklearnym Ameryka opustoszała. Przeżyli nieliczni. Jedną z ocalałych jest szesnastoletnia Ann. Błąka się z przygarniętym psem po opustoszałych miasteczkach, usiłując przetrwać. Pewnego dnia spotyka czarnoskórego Loomisa. Postanawiają osiedlić się w jakimś opustoszałym domu i spróbować uprawiać ziemię. Znajdują dom, reperują maszyny, urządzają się i żyją. Wspólna praca i świadomość, że mogą liczyć tylko na siebie, rodzi uczucie. Ann i Loomis są szczęśliwi… Nagle pewnego pogodnego dnia w ich życiu pojawia się ten trzeci… Caleb, i nic już nie będzie tak proste jak dotąd.

Czarodziejska Cukiernia Alicji, odc. 1

Tytuł oryginalny: Alice’s Wonderland Bakery

Kategoria: Dla dzieci |

Biblioteka: Disney.

Tytułowa Alicja jest prawnuczką dziewczynki, która w pogoni za białym królikiem trafiła do Krainy Czarów. Dziewczynka wraz z przyjaciółmi prowadzi Czarodziejską Cukiernię, a spod ich rąk wychodzą prawdziwe wspaniałości.

Busz w ogniu, odc. 6

Tytuł oryginalny: Fires

Kategoria: Serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.

„Busz w ogniu” to fabularyzowany serial oparty na historiach osób, które przeżyły sezon katastrofalnych pożarów w Australii i musiały sobie poradzić z następstwami tych wydarzeń. Każdy odcinek skupia się na innej grupie zwykłych ludzi zmuszonych do walki z niewyobrażalnym żywiołem i do podejmowania najtrudniejszych wyborów w życiu.

 

Zbrodnia prawie doskonała, odc. 6

Tytuł oryginalny: Imperfect Murder

Kategoria: Seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.

Morderstwo doskonałe jest jak orkiestra symfoniczna: jeśli jeden instrument jest rozstrojony, cały zespół brzmi podejrzanie fałszywie. To samo można powiedzieć o zabójstwie z premedytacją.

Wykute w ogniu 9, odc. 9

Tytuł oryginalny: Forged In Fire

Kategoria: Seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.

W pierwszym z pięciu odcinków kuźnia zostaje przekształcona w arenę gladiatorów, na której odbywają się epickie zawody, jakich jeszcze nie było. Kto zostanie pierwszym Gladiatorem Kuźni? Niech rozpocznie się walka.

Florence + the Machine: Live at the iTunes Festival

Kategoria: Nowości | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

Po tygodniu występów Florence Welch uświetniła ostatni koncert na Apple Music Festival 2015, jak i świętowała urodziny swojego ojca, doskonałym występem w londyńskim Roundhouse.

Plemienna szkoła przetrwania: Andy, odc. 3

Tytuł oryginalny: Primal Survivor: Over the Andes

Kategoria: Seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic Channel.

Hazen Audel zostawia za sobą bagna i sawannę i rozpoczyna trzeci etap swojej południowoamerykańskiej wędrówki - wspinaczkę w górach. Surwiwalowiec pokonuje nierówny teren, nagie szczyty, wąwozy i las mglisty. Stawia czoło chorobie wysokościowej, nagłej śnieżycy i niebezpieczeństwu związanemu z osunięciami ziemi. Celem górskiej przeprawy jest wzięcie udziału w lokalnym święcie, obchodzonym na dużej wysokości.

 

Starożytni kosmici 3, odc. 1

Tytuł oryginalny: Ancient Aliens

Kategoria: Seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.

Są ludzie, którzy wierzą, że Ziemię od tysięcy lat odwiedzają przybysze z innych planet. Jeśli to prawda, to czy można znaleźć dowody na to w opowieściach z amerykańskiego Dzikiego Zachodu?

Rejs ku szczęściu

Kategoria: Komedia romantyczna | Biblioteka: RomanceTV

Biblioteka: Romance TV.

Załoga kapitana Pargera, konsultant ślubny Tom i dwie pary narzeczeńskie ruszają w rejs na Kretę, największą grecką wyspę. Jedną z narzeczonych jest matka Toma, Kerstin Cramer. Tom, w przeciwieństwie do załogi statku, nie zna planów swojej matki.

Pod wodą: historia kontrowersyjnej broni, odc. 1

Kategoria: Seria | Biblioteka: Viasat History

Biblioteka: Viasat History.

Okręty podwodne działają w ukryciu, czając się w głębinach oceanów. Kiedy po raz pierwszy ich użyto, ponad 100 lat temu, mało kto wierzył w ich przydatność — zmieniło się to podczas I wojny światowej.

Freestyle

Kategoria: Dramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europe.

Motocykle, adrenalina – i dojrzewanie do dorosłego życia. Sporty ekstremalne przyciągają wielu. Nie każdy jednak potrafi uprawiać je z głową. Bezpieczeństwo i umiejętność zarządzania ryzykiem okazują się kluczowe. Przekona się o tym Cale, bohater filmu Williama Deara. Młody Cale Bryant marzy o dostaniu się do prestiżowego teamu, lecz stawia dopiero pierwsze kroki. Początkowe niepowodzenia nie zrażają chłopaka. Wsparcie mamy i młodszej siostry oraz poznanie uroczej Alex dodają mu sił. Determinacja, odwaga i nieustępliwe dążenie do celu odniosą skutek. Alex dostaje szansę udziału w prestiżowym wyścigu. Tytułowy freestyle jest odmianą motocrossu polegającą nie tylko na ściganiu się, ale jednoczesnym wykonywaniu efektownych, często niebezpiecznych akrobacji. 

Śmiertelny pułap

Kategoria: Akcja | Biblioteka: AMC

Biblioteka: AMC.

Terroryści podkładają bombę w samolocie. Pasażerowie na pokładzie muszą walczyć o utrzymanie maszyny w powietrzu: bomba jest tak skonstruowana, że eksploduje, gdy samolot zejdzie poniżej 800 stóp.