Menu główne

Informator VOD Nr 415

03-02-2023

Zapraszamy do serwisu FilmKlub, w którym każdego tygodnia pojawiają się nowości. „Pszczółka Maja. Mały wielki skarb”, „Miasto wyklętych”, „Gra szpiegów”, „Instynkt przetrwania” to tylko kilka z ponad stu tytułów, znajdujących się w katalogach.

Koncerty Stingray Qello

Bez pamięci

Tytuł oryginalny: Memory

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Liam Neeson („Lodowy szlak”, „Pasażer”, „Włoskie wakacje” – wszystkie do zobaczenia w naszej bibliotece), Guy Pearce (w bibliotece „Egzorcyzmy dnia siódmego”) oraz Monica Bellucci („Nieodwracalne”, „Malena”) w najnowszym filmie Martina Campbella, reżysera takich hitów jak „Casino Royale”, „GoldenEye” czy „Maska Zorro”. 

Alex Lewis jest doświadczonym zabójcą na zlecenie. Ostatnio cierpi na zaniki pamięci i planuje przejście na zasłużoną emeryturę. Będąc u schyłku tej pełnej tajemnic kariery, przyjmuje ostatnie zlecenie, które kieruje go w sam środek tajnej operacji FBI. Pomimo nasilających się objawów demencji, Alex próbuje rozwiązać zagadkę, która jest trudniejsza, niż mu się wydawało.

Memoria [Napisy PL]

Kategoria: Dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Kolejny w dorobku Apichatponga Weerasethakula, laureata najważniejszych światowych nagród filmowych, którego poprzednie „Cmentarz wspaniałości”, „Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia” zyskały uwagę widzów i krytyków.Huk. Metaliczny, głośny, przeszywający – jakby wydobywał się z wnętrza planety. Taki dźwięk prześladuje Jessicę – atakuje ją podczas bezsennych nocy, zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach jej podróży po Kolumbii. Ten dźwięk ją przeraża, ale również fascynuje. Czy postradała zmysły? Memoria to transcendentalna, hipnotyzująca podróż – opowieść o pamięci indywidualnej i zbiorowej, o tajemnym, niewidzialnym pomoście między teraźniejszością i przeszłością, o współczesnym świecie, który wydaje się wyhodowany, sztuczny i który łatwo można zainfekować. To film-sen, film-odyseja, unikalne doświadczenie zmysłowe, dźwiękowe i duchowe. To film, który pozostaje w widzu na zawsze.
W roli głównej fenomenalna Tilda Swinton, którą w naszej bibliotece można zobaczyć również w „Trzy tysiące lat tęsknoty”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Magiczny świat Davida Copperfielda”.

Mała mama [Napisy PL]

Tytuł oryginalny: Petite maman

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi?
Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes Portretu kobiety w ogniu, w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.
Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, wiele i wielu z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki.

Mack i Rita

Tytuł oryginalny: Mack & Rita

Kategoria: Komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

W najnowszym filmie Katie Aselton opowiada o młodej kobiecie, która nie ma odwagi być sobą.  
Czy starość może stać się wybawieniem? Dla niektórych z pewnością tak, jakkolwiek absurdalnie to brzmi. Przekona się o tym cierpiąca na brak weny twórczej pisarka Mackenzie "Mack" Martin, która w magiczny sposób stanie się 70-latką. Wówczas odkryje, że starość ma nie tylko swoje prawa, ale też przywileje! Jako wyzwolona Rita Mack zacznie robić wszystko to, czym nigdy wcześniej nie miała odwagi się zająć.
W rolach głownych wystąpiły: Elizabeth Lail („Countdown”) oraz doskonała laureatka Oscara – Diane Keaton („Zawsze jest czas na miłość”, „Miłość, ślub i inne nieszczęścia” – oba do zobaczenia w bibliotece).

Nie ma z nami celebryty

Tytuł oryginalny: Nobody Famous

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Początkująca aktorka uświadamia sobie, że w świecie show-biznesu nie można liczyć na szczere relacje. 
Tam, gdzie chodzi o pieniądze, trudno szukać prawdziwej przyjaźni. Boleśnie przekona się o tym początkująca aktorka Dani (Justine Nelson). Leniwy weekend, który miał upłynąć na podziwianiu muskulatury kolegów po fachu i plotkowaniu o niczym ze złośliwymi przyjaciółkami, zmieni się w pasmo udręk innego rodzaju, gdy wyjdzie na jaw, że to właśnie ona dostała rolę w dużej produkcji. Pozostali są przecież równie zdolni - zasługują na wielką szansę! I ani na chwilę nie pozwolą jej o tym zapomnieć.

Wolf Hound

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Trwa II wojna światowa. Wojska alianckie walczą o panowanie nad europejskim niebem z Luftwaffe - siłami powietrznymi III Rzeszy.Powołana zostaje Niemiecka specjalna grupa operacyjna KG 200, która ma za zadanie przejęcie brytyjskich i amerykańskich samolotów, by wykorzystać je jako konie trojańskie. Pierwszym w ten sposób przejętym bombowcem był B-17 i otrzymał kryptonim Wulfe Hound.
Rok 1944, okupowana Francja. Pilot myśliwca - kapitan David Holden musi uratować załogę przechwyconego B-17 i udaremnić spisek, co może zaważyć na wyniku II wojny światowej i całkowicie zmienić bieg historii.

Musimy porozmawiać o Kevinie

Tytuł oryginalny: We Need to Talk About Kevin

Kategoria: Dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film w reżyserii Lynne Ramsay, mającej na swoim koncie filmy „Nigdy cię tu nie było” oraz „Nazwij to snem”.
Eva jest matką Kevina, chłopca, który od najmłodszych lat sprawia spore problemy. Kobieta stara się kochać i otaczać syna należytą opieką mimo coraz częstszych i niebezpieczniejszych incydentów, do których dochodzi z jego udziałem. Niestety przy ojcu, chłopiec zachowuje się jak zwyczajne, zrównoważone dziecko, co utrudnia kobiecie jakiekolwiek interwencje.
W roli głównej wystąpiła Tilda Swinton („Memoria”). W pozostałych rolach zobaczyć można: Johna C. Reilly’ego („Chicago”) oraz Ezrę Millera („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”).

Tylko dla dorosłych

Tytuł oryginalny: Adult World

Kategoria: Komedia | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Amy (Emma Roberts) dziewczyna, która niedawno ukończyła college, wierzy, że jej przeznaczeniem jest zostać wielką poetką. Jednak sytuacja materialna zmusza Amy do odłożenia realizacji ambitnych planów i znalezienia pracy. Po bezowocnych poszukiwaniach zwykłej pracy dziewczyna zatrudnia się w księgarni z książkami dla dorosłych. Czy nowa praca stanie się dla niej inspiracją, która pozwoli zrealizować marzenie o pisarskiej karierze? I co powie na to jej literacki mentor – Rat Billings (John Cusack).

Spidey i super-kumple 2, odc. 60

Tytuł oryginalny: Marvel’s Spidey and His Amazing Friends

Kategoria: serial | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.

Perypetie Pajęczej Drużyny. Każdy odcinek to kolejna przygoda nieustraszonego Spider-Mana i jego oddanych przyjaciół.

Szpital New Amsterdam 5, odc. 11

Tytuł oryginalny: New Amsterdam

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.

Doktor Max Goodwin i jego oddany zespół powracają w piątym i ostatnim sezonie. Bohaterowie starają się połączyć troskę o wszystkich pacjentów z trudami życia osobistego. Załamany Max próbuje odzyskać kontrolę nad szpitalem. Frome ma problemy w małżeństwie, Bloom walczy o relację z siostrą, Reynolds odnawia kontakty z rodziną, a Wilder umacnia swoje więzi zawodowe.

Zbrodnia na prowincji, odc. 11

Tytuł oryginalny: Killer Town

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.

Przyjazna prowincja – wszyscy się znają, sąsiedzi pozdrawiają, dzieci beztrosko bawią na podwórkach. Niestety i taką sielankę nawiedzają tragedie. Wydział Zabójstw Heartland opowiada o chwilach, kiedy zbrodnie, jakie znali do tej pory tylko mieszkańcy wielkich miasta, zdarzają się w małomiasteczkowym otoczeniu.

Jak to wyjaśnić? 2, odc. 25

Tytuł oryginalny: The Proof Is Out There

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.

Mężczyzna wierzy, że podczas zbierania grzybów nagrał rozmowę z Wielką Stopą. Czy malowidła naskalne odkryte w Indiach dowodzą, że nigdy nie byliśmy sami? Czy jeden z naszych ekspertów uchwycił flotę UFO przelatującą przed słońcem?

Jay-Z: Live at Coachella

Kategoria: Nowości | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

Coachella Valley Music and Arts Festival to coroczny festiwal muzyki i sztuki odbywający się w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii w dolinie Coachella. W 2010 gościł tam Jay-Z.

Na granicy wytrzymałości, odc. 8

Tytuł oryginalny: Edge of the Unknown with Jimmy Chin

Kategoria: program | Biblioteka: ational Geographic Channel

Biblioteka: National Geographic Channel.

Narciarka Angel Collinson wielokrotnie zajmowała czołowe lokaty w różnych zawodach, może się też pochwalić nagrodą za przejazd z minimalną liczbą skrętów. Chcąc spróbować czegoś nowego, godzi się zjechać ze stromych gór Alaski na potrzeby filmu. W pewnym momencie traci kontrolę nad nartami i zaczyna się staczać po 300-metrowym zboczu. Zatrzymuje się dopiero na dole.

Klątwa gór złota, odc. 1

Tytuł oryginalny: Gold Hunters: Legend Of The Superstition Mountains

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.

Poszukiwania zaginionej kopalni złota Lost Dutchman to zwykle wyprawy samotników. Wayne Tuttle jednoczy siły z zespołem ekspertów i podąża tropem najnowszej wskazówki, która w końcu pomoże odkryć liczącą 500 lat tajemnicę Ameryki.

Następny zjazd Szczęście: Najlepsze przyjaciółki

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.

Jurij zostaje w Eisenach i zjawia się z Sybillą na kursie tańca. Czy Jurij i Sybilla są już parą? Katharina jest bardzo zaniepokojona, kiedy zauważa, że rodzi się w niej zazdrość. Jednak przed swoją przyjaciółką udaje, że miłość do Jurija należy już do przeszłości. Co jednak zdarzyło się w nocy, kiedy po szalonym wieczorze spędzonym na deskach SUP, Jurij, Sybilla i Christian wylądowali we troje w pokoju dziecinnym Jurija...?

Taaaki karp! 6, odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: Viasat Explore

Biblioteka: Viasat Explore.

Carcès to duże, naturalne jezioro. Wędkowanie w nim to prawdziwe wyzwanie — żyją tu bardzo duże ryby, zdaniem wielu wędkarzy trudne do złowienia.

Fort Bliss

Kategoria: dramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europe.

Subtelna i przejmująca opowieść o trudach powrotu z wojny ukazana z kobiecej perspektywy. Maggie Swann, amerykańska pielęgniarka wojskowa, wraca do domu po służbie w Afganistanie. Nie jest to jednak powrót szczęśliwy. Maggie jest w separacji z mężem, a ich kilkuletniego syna wychowuje obecna partnerka życiowa Richarda. Ponad rok nieobecności matki w życiu małego dziecka to szmat czasu. Maggie nie może się doczekać widoku syna, lecz Paul zdaje się jej nie rozpoznawać. Odbudowywanie relacji okazuje się niełatwym procesem. Dodatkowo Maggie wciąż nie może zapomnieć o Afganistanie. Kameralny dramat psychologiczny w reżyserii i ze scenariuszem Claudii Myers.

Wampir Reginald s. 1 odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Sci-Fi.

Zabójcze obciążenie. Żyjący na uboczu ze względu na swoją wagę, neofita-wampir Reginald uważa innych krwiopijców za przerażająco wyniosłych i osądzających po wyglądzie.