Menu główne

Informator VOD Nr 414

27-01-2023

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello, w którym pojawiły się nowości, a wśród nich występy Florence+ the Machine, AC/DC, Queen, Jay-Z, One Direction, Michael Bolton i Kenny G. Serdecznie zapraszamy.

Koncerty Stingray Qello

Nel i tajemnica kurokota

Tytuł oryginalny: Pil

Kategoria: Dla Dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Dobra zabawa ma smak przygody! Nel i jej gang rusza na misję ratowania królestwa Mgiełkogrodu z rąk przebiegłego Tristana, który przemienia przyszłego króla w... kurokota. Mądra, pełna humoru i czarująca animacja dla całej rodziny o tym, że z najlepszymi przyjaciółmi można dokonać rzeczy niemożliwych!
 

Droga donikąd

Tytuł oryginalny: One Way

Kategoria: Thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Naszpikowany akcją, emocjonujący rollercoster z Machine Gun Kellym w roli głównej.
Po obrabowaniu bezwzględnego szefa mafii, Freddy (Machine Gun Kelly) ucieka z kulą w brzuchu i torbą pełną gotówki. Ciężko ranny, kupuje bilet w jedną stronę i próbuje ocalić to, co zostało z jego przestępczego życia. Jego ostatnia podróż ma być szansą na odkupienie i pojednanie z rodziną.
Reżyserem filmu jest Andrew Baird - twórca teledysków „Take Me” Korn, „This Means War” Avenged Sevenfold czy „Kiss Land” The Weeknd.
W roli głównej wystąpił Colson Bakre (lepiej znany jako Machine Gun Kelly), dla którego nie jest to pierwszy występ w filmie. W naszej bibliotece muzyka obejrzeć można także w produkcjach: „Po śladach mordercy” i „Gorzki kraj”. W pozostałych rolach wystąpili: Kevin Bacon („Footloose”, „Rzeka tajemnic”), Travis Fimmel (seriale „Wikingowie” i „Wychowane przez wilki”) i Drea de Matteo (serial „Rodzina Soprano”).

Wieczna noc

Tytuł oryginalny: The Long Night

Kategoria: Horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Grace po dzieciństwie spędzonym w sierocińcu i latach poszukiwań choćby śladu dotyczącego jej biologicznych rodziców, wreszcie ma szansę się czegoś dowiedzieć. Wyjeżdża ze swoim chłopakiem na spotkanie z detektywem, który coś odkrył. Spokojny weekend pary przybiera dziwny obrót, kiedy koszmarna sekta i jej maniakalny przywódca przybywają, aby wypełnić apokaliptyczną przepowiednię.

W roli głównej wystąpiła Scout Taylor-Compton („Halloween” i „Halloween II”). W pozostałych rolach wystąpili Nolan Gerard Funk (seriale „Stewardesa”, „Glee”), Deborah Kara Unger („Gra”, „Trzynastka”) i Jeff Fahey („Wyatt Earp”, serial „Lost: Zagubieni”).

Alcarràs [Napisy PL]

Tytuł oryginalny: Ne le dis à personne

Kategoria: Dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Opowieść przepełniona nostalgiczną aurą końca lata i szerzej – małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji. Spokój prowincjonalnego świata zostaje tu bezpowrotnie zaburzony przez agresywne wtargnięcie postępu technologicznego. W obliczu tych wydarzeń bohaterowie muszą  dokonać wyboru, który zaważy na ich dalszym losie. Co zwycięży: pragmatyzm, czy idealizm? W nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem „Alcarràs” śledzimy blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa.
Reżyserem filmu jest Carla Simón, której pamiętny debiut („Lato 1993”) także został doceniony przez krytykę i także można go zobaczyć w naszej bibliotece.

#Roxy

Kategoria: Komedie Romantyczne | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Roxy Rostand jest szkolną pięknością, w której od najmłodszych lat podkochuje się szkolny geniusz i żartowniś - Cyrus Nollen. Niestety przez swój wyjątkowo wydatny nos nie może zdobyć się na odwagę, by wyznać jej swoje uczucia. Pewnego dnia Roxy prosi Cyrusa o przysługę – pomoc w poznaniu Christiana, chłopaka, który wpadł jej w oko.
W roli głównej wystąpił dziecięcy gwiazdor studia Disney – Jake Short.

Miasto wyklętych

Tytuł oryginalny: Hinterland

Kategoria: Dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: Filmklub.
Nowy film Stefana Ruzowitzky’ego laureata Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny - „Fałszerze”. Nagroda publiczności na MFF w Locarno.
Wiedeń, 1920. Peter Perg wraca z wojny do domu, ale miasto, które zastaje, w niczym nie przypomina miejsca, które niegdyś znał. Wkrótce dochodzi do makabrycznych zbrodni, a ofiarami nieprzypadkowo padają weterani wojenni. Perg, widząc, co spotkało jego kolegów, nie zamierza siedzieć z założonymi rękami. Postanawia odnaleźć seryjnego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość. Droga do rozwiązania zagadki prowadzi przez mroczne dzielnice miasta, w którym roi się od niebezpieczeństwa i układów.

Gigantozaur 3, odc. 1

Tytuł oryginalny: Gigantosaurus

Kategoria: Gigantozaur 3 | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.

Serial animowany opowiadający o czworgu przyjaźniących się dinozaurach: Rudzi, Miłce, Czupurku i Dudku. Każdego dnia przeżywają coraz to nowsze przygody.

9-1-1 s. 6, odc. 1

Kategoria: Serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.

Serial opowiada o codziennych doświadczeniach przedstawicieli służb ratowniczych, w tym policjantów, strażaków oraz dyspozytorów, którzy reagując na nagłe przypadki, mierzą się z najbardziej zaskakującymi i stresującymi sytuacjami z możliwych. A poza niesieniem pomocy wszystkim w pilnej potrzebie, nie są też wolni od problemów w swoim życiu prywatnym.

48 godzin 24, odc. 28

Kategoria: Seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.

Kiedy ciężko pracujący pracownik budowlany zostaje brutalnie zamordowany w dniu wypłaty, detektywi z Tulsy odkrywają, że padł ofiarą pozornie nieoczekiwanego napastnika.

Starożytni: władza i pieniądze, odc. 8

Kategoria: Seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.

Oto ponury fakt, którego nie mogą uniknąć nawet najbogatsi megamilionerzy: każdy kiedyś umrze. Ci starożytni zdawali sobie sprawę, że spędzą więcej czasu w grobowcu niż w sali tronowej.

Thirty Seconds to Mars: Live At Download Festival 2013

Kategoria: Koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

Zespół Thirty Seconds to Mars od lat jest koncertowym fenomenem, w rekordowym czasie wyprzedającym bilety na kolejne trasy koncertowe. Koncert zarejestrowany w 2013 podczas festiwalu Download to niezapomniane wydarzenie, pełne fantastycznej muzyki i najlepszej oprawy wizualnej.

Wyprawa na dno 5: Rewolucyjne odkrycie

Kategoria: Seria | Biblioteka: National Geographic Channel

Biblioteka: National Geographic Channel.

Co znaleziony w meksykańskiej dżungli szkielet sprzed 13 tysięcy lat mówi nam o dawnych mieszkańcach Ameryki i ich świecie? Dzięki badaniom masowych grobów na zapomnianej wyspie naukowcy odkrywają, że nawet w czasach swojej świetności Wenecja miała powody, by obawiać się pewnego przeciwnika. Nowoczesna technologia pozwala odszukać dawno zaginione elementy historycznej układanki.

Łowcy UFO 3, odc. 1

Kategoria: Seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.

Zespół bada pogłoski o eksperymentach genetycznych prowadzonych ponoć na ludziach przez kosmitów i związanych z podziemną bazą ukrytą głęboko pod pustynią Nowego Meksyku.

Statek marzeń - Mauritius

Kategoria: Komedia romantyczna | Biblioteka: RomanceTV

Biblioteka: Romance TV.

Statek marzeń pod dowództwem kapitana Pargera bierze kurs na Mauritius, bajkową wyspę na Oceanie Indyjskim. Na pokład wchodzi między innymi Roman Hilbert. Mężczyzna od razu zauważa podobieństwo nauczycielki tańca, Jany Stern, do swojej zmarłej żony. Podczas pierwszej rozmowy Roman sprawia na Janie wrażenie bardzo samotnej osoby.

Wielkie budowle Rzymian, odc. 1

Kategoria: Seria | Biblioteka: Viasat History

Biblioteka: Viasat History.

Dziś Lyon to trzecie co do wielkości miasto Francji. W czasach starożytnych był to największy ośrodek i stolica Galii; miasto nazywało się wtedy Lugdunum.