Menu główne

Informator VOD Nr 412

13-01-2023

Zapraszamy do serwisu FilmKlub, w którym każdego tygodnia pojawiają się nowości. „Gra szpiegów”, „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Gorący temat” czy „Infiltrator” to tylko kilka z ponad stu tytułów.

Filmklub

Egzorcyzmy siostry Ann

Tytuł oryginalny: Prey for the Devil

Kategoria: Ostatnio dodane | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film w reżyserii specjalizującego się w horrorach Daniela Stamma, którego „13 grzechów” również można znaleźć w naszej bibliotece.
Siostra Anna jest przekonana, że jej powołaniem jest walka z demonami. Wie, że na skutek dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa zyskała pewien wyjątkowy dar. Kościelne zasady są jednak jednoznaczne – egzorcystami mogą być tylko księża. Dla kobiet spotkanie z demonem jest po stokroć bardziej niebezpieczne. Pragnienie Anny jest silniejsze niż strach i rozsądek. Jej mistrz i mentor, pozwala jej uczestniczyć w procesie szkolenia egzorcystów z pozycji obserwatorki. Podczas jednej z przerażających sesji, Anna doświadcza obecności demona o niesłychanej mocy. Jest on zbyt potężnym przeciwnikiem dla początkujących egzorcystów, ich dusze stają się dla niego łatwym łupem. Wkrótce okazuje się, że jedyną osobą zdolną stawić mu czoła jest właśnie siostra Anna. Nie jest to bowiem ich pierwsze spotkanie.
W roli głownej wystąpiła Jacqueline Byers (serial „Ocaleni”). Na planie towarzyszyli jej Colin Salmon („Nikt”, serial „Krypton”), Christian Navarro (seriale „Kleszcz” i „Vinyl”) oraz Virginia Madsen („Candyman”, „Armia Boga”). 

Wojna o spadek

Tytuł oryginalny: The Estate

Kategoria: Ostatnio dodane | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Toni Collette („Dziedzictwo. Hereditary”, „Mała Miss”), Anna Faris („Straszny film”, „Tajemnica Brokeback Mountain”), Kathleen Turner („Miłość, szmaragd i krokodyl”) oraz David Duchovny (seriale „Californication”, „Z Archiwum X”) w nowej komedii twórcy hitów „Zgon na pogrzebie” oraz „Kochanie, poznaj moich kumpli”.
Macey i Savanna prowadzą kawiarnię, której grozi zamknięcie.  Gdy okazuje się, że ich kapryśna krewna jest śmiertelnie chora, kobiety wpadają na genialny pomysł - planują wkupić się w jej łaski. Wszystko po to, by odziedziczyć jej wielką posiadłość. Jednak ich plan zaczyna się komplikować gdy odkrywają, że pozostała część rodziny ma równie chciwy i podstępny plan. 

Wino o smaku miłości

Tytuł oryginalny: La dégustation

Kategoria: Ostatnio dodane | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pełna czułości i ciepłego humoru komedia romantyczna o poszukiwaniu bliskości, drugiej szansie i gorącym uczuciu, które w ludziach wyzwolić może… wino. W rolach głównych występują laureaci Cezara: Isabelle Carré („Przepis na miłość”, „Wspominać rzeczy piękne”) i Bernard Campan („Szczęściarze”, „Za ile mnie pokochasz?”). Film producenta „Faceta na miarę”, „Dziewczyny z lilią” i „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. „Wino o smaku miłości” jest ekranizacją sztuki „La Dégustation” autorstwa samego reżysera filmu, Ivana Calbéraca, uhonorowanej prestiżową francuską Nagrodą Moliera w kategorii Najlepsza komedia.
Hortense (Isabelle Carré) jest kobietą o wielkim sercu, którym nie ma się z kim podzielić poza kotem, rozgoryczoną matką i grupą dokarmianych w lokalnym kościele bezdomnych. Pewnego dnia, podczas zakupu wina, Hortense poznaje Jacques’a (Bernard Campan) – ponad 50-letniego, zrzędliwego właściciela winiarni, znajdującej się na skraju bankructwa. Pragnąc zobaczyć go ponownie, Hortense zapisuje się na warsztaty degustacyjne w jego sklepie. Tam spotyka m.in. przyjaciela Jacques’a, niezdarnie próbującego ją uwieść, oraz nowego stażystę, posiadającego – jak się wkrótce okaże – rzadki dar rozpoznawania smaków i brutalnej szczerości. Jednak z upływem czasu, im bliżsi sobie stają się Hortense i Jacques, tym mocniej zaczyna doganiać ich własna przeszłość.

Kopciuszek i kamień życia

Tytuł oryginalny: Ella and the Little Sorcerer

Kategoria: Dla Dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa. Niestety żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Przyjaciele udają się na pełną przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawę do dalekich krain. Spotkają na swojej drodze zaczarowaną chmurę, chodzące drzewa, gadatliwego dżina, utalentowaną kulinarnie kotkę, pozornie niebezpiecznego niedźwiedzia, a także mieszkającą w wielkim pałacu Królową Lasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że będący ostatnią nadzieją Kamień Życia znajduje się w złych rękach. Ukradła go bowiem mieszkająca na odludziu Królowa Pustyni, która za jego sprawą pragnie zostać najpotężniejszą czarodziejką na świecie. Czy przyjaźń Kopciuszka i jej przyjaciół okaże się na tyle silna, aby wytrwać do samego końca tej niesamowitej przygody? Jeżeli jest to uczucie szczere i prawdziwe to nie straszne mu nawet największe czary tego świata!

Kolano Ahed [Napisy PL]

Tytuł oryginalny: Ha'berech

Kategoria: Dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Łobuzerska stylówa i grymas buntu na twarzy: tak Y. dociera do wyschniętego na wiór Sappiru, gdzie w lokalnej bibliotece ma się odbyć spotkanie dotyczące jego ostatniego filmu. Prawie wszystko jest tu martwe: włącznie ze spalonymi słońcem paprykami na porzuconej plantacji. A jednak jest ktoś, komu na tym miejscu zależy: Yahalom, pracowniczka Ministerstwa Kultury, idzie na etyczny kompromis i swoją działalnością przywraca tam życie. Godzenie się na absurdy systemu ma jednak swoje konsekwencje, które Y. prowokacyjnie wywleka na wierzch.
Nadav Lapid, twórca nagrodzonych Złotym Niedźwiedziem „Synonimów”, wchodzi w sam środek narodowego konfliktu, w którym dialog przestaje być możliwy, a strategiczne pozycje już dawno zostały obsadzone. Kraj staje się polem tożsamościowej i politycznej bitwy oraz przedmiotem własności – jak tytułowe kolano rewolucjonistki, bezczelnie użyte przez każdą ze stron sporu – a  pytanie „do kogo należy mój kraj?” odbija się echem wśród kamiennego krajobrazu pustyni Negew.

Momentum

Kategoria: Thriller | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Alex (Olga Kurlenko) daje się namówić swojemu byłemu partnerowi do udziału w ostatnim skoku. Planowana kradzież drogocennych diamentów ma ich ustawić na resztę życia. Okazuje się jednak, że szlachetne kamienie były jedynie przynętą. Teraz, zamieszana w morderstwo i ścigana przez zawodowego zabójcę (James Purefoy) Alex musi odkryć tajemnice skrywane przez tych, którzy wzięli ją na cel.

Szpital New Amsterdam 5, odc. 8

Tytuł oryginalny: New Amsterdam

Kategoria: Szpital New Amsterdam 5 |

Biblioteka: FOX.
Max dowiaduje się, że przynoszący zyski oddział szpitala wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Iggy odkrywa dozorcę z niezwykłymi talentami. Reynolds leczy inspirującego pacjenta i czyni plany wobec jego ojca. Wilder dostaje nauczkę, żeby nie wyciągać pochopnych wniosków, stawiając diagnozę.

Zabójcze wakacje, odc. 12

Kategoria: Zabójcze wakacje |

Biblioteka: CI Polsat.
Dziesiąty hrabia Shaftesbury spędza większość czasu w barach Cannes na południu Francji, wydając resztki fortuny Shaftesbury.

Niewyjaśnione tajemnice świata 2, odc. 7

Kategoria: History | Biblioteka: Free VOD

Biblioteka: History.
Przez wieki ludzkość spoglądała na Księżyc z zachwytem. Ale czy Księżyc jest tylko skałą unoszącą się w przestrzeni? Czy może skrywać głębokie tajemnice, a może nawet posiadać niesamowitą moc? Właśnie tego spróbujemy się dowiedzieć.

Adele: Live at Glastonbury

Kategoria: Pop - Rock | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Adele, wielka gwiazda muzyki pop, podbiła publiczność festiwalu w Glastonbury w 2016 roku bogatym setem pełnym emocji i ciepła. Przed główną sceną festiwalu, słynną Pyramid Stage, zgromadziła się niezliczona rzesza fanów, tworząc morze głów ciągnące się po horyzont. Artystka rozpoczęła koncert perfekcyjnym wykonaniem wzruszającej ballady „Hello”.

Wyprawa na dno 5: Zaginiony plan filmowy

Kategoria: National Geographic | Biblioteka: Free VOD

Biblioteka: National Geographic Channel.
Zapraszamy na wyprawę archeologiczną do świata filmu! Z odmętów wody i z głębi piaszczystych wydm wydobywamy fragmenty Fabryki Snów. Odwiedzimy słynne hollywoodzkie studia filmowe i poszukamy owianej legendą scenografii do filmu „Dziesięcioro przykazań” z lat 20. XX wieku, która po zakończeniu zdjęć została skutecznie ukryta przed ludzkim okiem. Sprawdzimy także, co niszczejące opuszczone miasteczko mówi o życiu na Dzikim Zachodzie.

II wojna światowa: zaginione filmy, odc. 1

Kategoria: History 2 | Biblioteka: Free VOD

Biblioteka: H2.
Przedstawiamy unikatowe i wyczerpujące materiały archiwalne. Za sprawą pamiętników i dokumentów źródłowych mamy okazję spojrzeć na wojnę oczami tych, którzy walczyli w jej najważniejszych bitwach.

Miłość w Salzburgu

Kategoria: Romance TV | Biblioteka: Free VOD

Biblioteka: Romance TV.
Babcia opowiada swojej wnuczce romantyczną historię opowiadająca o tym, jak w Salzburgu spotkali się utalentowany, austriacki kompozytor Freddie i beztroska, młoda Amerykanka, Annabelle. Freddie zgodnie z rodzinną tradycją pracuje w banku. Annabelle namawia go jednak, żeby spełnił swoje marzenie i został kompozytorem. Freddie popada w wewnętrzny konflikt. Ma posłuchać głosu rozsądku czy serca przepełnionego miłością do Annabelle?