Menu główne

Informator VOD Nr 411

05-01-2023

Zapraszamy do serwisu FilmBox OD, oferującego bogatą ofertę popularnych, ale też mniej znanych filmów oraz seriali, a wszystko to w uporządkowanych katalogach gatunkowych.

Ostatnia szansa

Tytuł oryginalny: Last Looks

Kategoria: Akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Gwiazdorska obsada w filmie reżysera odcinków seriali „Współczesna dziewczyna”, „Brooklyn 9-9", „Figurantka". W rolach głównych Charlie Hunnam („Dżentelmeni”, „Król Artur: Legenda miecza”, czy dostępny u nas „Prawdziwa historia gangu Kelly’ego”), Mel Gibson (dostępne w naszej bibliotece: „Gorąca linia”, „Panama”, „Niebezpieczny”), Morena Baccarin („Deadpool”, „Greenland”) oraz Dominic Monaghan (seria „Władca pierścieni”, „Zagubieni”).

Charlie Waldo (Charlie Hunnam) wraca do służby w policji, aby rozwiązać zagadkową sprawę morderstwa żony ekscentrycznego aktora (Mel Gibson). Gwiazdor ma swoje słabości, uwielbia zaglądać do kieliszka, ale czy potrafiłby dokonać tak okrutnego czynu? Odpowiedzi na to pytanie może nie znać nawet sam podejrzany, gdyż po kilku głębszych zwyczajnie urywa mu się film. Jedno jest pewne – aby rozwiązać tę zagadkę, Charlie będzie musiał sięgnąć po bardzo niestandardowe rozwiązania. 

W rytmie rumby

Tytuł oryginalny: Rumba la vie

Kategoria: Komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Tony (Franck Dubosc) pracuje jako kierowca szkolnego autobusu. Przed laty porzucił ukochaną kobietę, nie zdając sobie sprawy, że ta spodziewa się dziecka. Przez lata wiódł kawalerskie życie i prawdopodobnie zostałoby tak, gdyby nie problemy z sercem. Niepokojące wyniki badań sprawiają, że podejmuje decyzję o skonfrontowaniu się z przeszłością. Ku swemu zaskoczeniu dowiaduje się, że jest ojcem pięknej Marii, która jest instruktorką tańca. By poznać córkę, pod przybranym nazwiskiem, zapisuje się na kurs tańca przez nią prowadzony. Teraz, stawiając pierwsze kroki na parkiecie, w otoczeniu energicznego, roztańczonego towarzystwa, zrobi wszystko, aby nadać swemu życiu nowy sens.

Fenomen francuskiej komedii aktor- i reżyser – Franck Dubosc powraca z kolejnym, wyjątkowym projektem. Po hitach z jego udziałem: „Kręcisz mnie”, „Rodzinna zamiana ciał”, „10 dni z tatą”, które można zobaczyć w naszej bibliotece, przyszedł czas na kolejną komedię - uwodzącą latynoamerykańskimi rytmami opowieść o miłości, ojcostwie i zbawiennej sile tańca.  

Szkolna masakra tępym narzędziem

Tytuł oryginalny: Student Body

Kategoria: Thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Co jest najważniejsze w życiu licealistki? Oczywiście przystojny chłopak, koleżanka od serca i ekscytujące imprezy. Jane (Montse Hernandez) brakuje bratniej duszy, dlatego chce naprawić relację z przyjaciółką z dzieciństwa Merritte (Cheyenne Haynes). Drobne niesnaski między dziewczynami i pozostałymi rówieśnikami schodzą jednak na dalszy plan, gdy okazuje się, że w budynku szkoły grasuje brutalny seryjny morderca w masce. Jedyną troską Jane i jej znajomych staje się walka o przetrwanie.

Pogoń za Callowayem

Tytuł oryginalny: Pursuit

Kategoria: Akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Trzymający w napięciu film w reżyserii Briana Skuby, którego „Szkoła w płomieniach” jest także dostępna w naszej bibliotece.

Calloway (Emile Hirsch) jest synem szefa kartelu narkotykowego (John Cusack), a także zdolnym hakerem. Balansowanie na granicy prawa? Nigdy nie było mu obce. Odskocznią od ryzykownego hobby jest piękna żona. Życie nie może być piękniejsze. Wszystko się zmienia, gdy kobieta zostaje uprowadzona. Calloway zrobi wszystko, by ocalić ukochaną. I nie będzie przebierał w środkach. Tropem mściciela podąża nieustępliwy detektyw (Jake Manley). Który z nich zwycięży?

W rolach głównych wystąpił duet Hirsch - Cusack, który spotkał się już na planie filmowym w doskonałym „Nigdy nie dorośniemy” (można go także można znaleźć w naszej bibliotece).

Diablo. Wyścig o wszystko

Kategoria: Akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Pasją Kuby są szybkie samochody, zawrotna prędkość i ekstremalne wyścigi. Gdy okazuje się, że jego siostra Lena musi przejść bardzo kosztowną operację za granicą chłopak, chcąc zdobyć potrzebne środki, postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Talent i brawurę młodego kierowcy zauważa wpływowy gangster – Max. Proponuje chłopakowi udział w okrytym złą sławą wyścigu, który niejeden kierowca przypłacił kalectwem, a nawet życiem.  Kuba podejmuje ryzyko i wkracza do podejrzanego świata wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów. To właśnie w nim poznaje Ewę – obdarzoną wyjątkową urodą, nieugiętą zawodniczkę, która z zaciętej rywalki staje się jego wielką namiętnością. Wkrótce na jaw wychodzi jednak prawdziwa tożsamość dziewczyny. Od tego momentu życie Kuby znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.

„Diablo. Wyścig o wszystko” - najbardziej rozpędzony polski przebój ostatnich lat, który z pewnością zadowoli wszystkich miłośników pięknych samochodów i szalonej jazdy. Pierwsza tego typu produkcja w Polsce to zatankowana do pełna adrenaliną i ogłuszająca rykiem silników opowieść o młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów samochodowych. Świata, gdzie gra się wyłącznie o najwyższe stawki, a każda zła decyzja może być tą ostatnią.

W obsadzie znaleźli się: Tomasz Włosok (do zobaczenia w filmie „Undergog"), Mikołaj Roznerski („Fighter", „Porady na zdrady"), Cezary Pazura („Psy 3. W imię zasad"), Rafał Mohr („Trzy siostry T").

W pozostałych rolach wystąpili m.in.: podwójna Mistrzyni Europy w driftingu Karolina Pilarczyk - nagradzana uczestniczka międzynarodowych wyścigów samochodowych oraz Marcin „Różal” Różalski – popularny zawodnik KSW, mistrz wagi ciężkiej z 2017 roku. Reżyserem filmu jest Michał Otłowski – którego najnowszy film „Lokatorka" można znaleźć w bibliotece.

Larwy

Tytuł oryginalny: The Crawl Beneath

Kategoria: Horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Młody policjant Danny, wraz ze swoim wujkiem Bill'em restauruje zabytkowy samochód na jego odosobnionym ranchu, kiedy nadchodzi trzęsienie ziemi. Wujek Bill umiera przygnieciony przez auto, które również unieruchamia Danny'ego. Walka o życie zaczyna się w momencie, kiedy ze szczelin otwartych w ziemi wypełza coś strasznego.

Chór

Tytuł oryginalny: Boychoir

Kategoria: Dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.

Jedenastoletni Stet (Garrett Wareing) jest sierotą. Po śmierci matki, zrozpaczony i zły na cały świat, chłopak zaczyna sprawiać kłopoty. Ze swojego rodzinnego miasteczka w Teksasie trafia do szkoły z chórem chłopięcym. Zbuntowany nastolatek toczy nieustanne wojny to ze szkolnymi kolegami, to z bardzo wymagającym dyrygentem chóru Carvelle (Dustin Hoffmann), który dostrzega w nim wielki i niepowtarzalny talent. Zrobi wszystko, żeby chłopak rozwinął swoje umiejętności i odnalazł swoją drogę w życiu.

Busz w ogniu

Tytuł oryginalny: Fires

Kategoria: Serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.

To fabularyzowany serial oparty na historiach osób, które przeżyły sezon katastrofalnych pożarów w Australii i musiały sobie poradzić z następstwami tych wydarzeń. Każdy odcinek skupia się na innej grupie zwykłych ludzi zmuszonych do walki z niewyobrażalnym żywiołem i do podejmowania najtrudniejszych wyborów w życiu.

Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni 5

Kategoria: Seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.

Dziennikarz kryminalny Michał Fajbusiewicz rozmawia z Wojciechem Chmielarzem, który wrócił do sprawy z Gliwic, kiedy w 2001 roku zaginęło młode małżeństwo Sobańskich. Dopiero po kilkunastu latach od ich zniknięcia na jaw wyszła okrutna prawda.

Tajemnice skryte w dżungli

Kategoria: Seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.

Na Filipinach naukowcy znajdują starożytne kości nosorożców. W pobliżu granicy Kolumbii z Panamą w dżungli odkryto stary samochód. Na brazylijskiej wyspie roi się od tysięcy śmiercionośnych węży. W Kenii znaleziono ludzkie szczątki w jaskini.

Jack Johnson: iTunes Festival: Live at Roundhouse London

Kategoria: Koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

Ten koncert zarejestrowany w Roundhouse w Londynie zapewni wszystkim fanom spektakularne wrażenia na żywo od początku do końca. Klasyczny Jack Johnson z niezapomnianą wersją jego hitów: „Better Together”, „Good People”, „Taylor” i wiele innych.

Mira: nadworna detektyw 2

Kategoria: Dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.

Ośmioletnia Mira żyje w Jalpur w Indiach. Jako nadworna detektyw, przemierza królestwo pomagając rodzinie królewskiej rozwiązywać najbardziej zawikłane problemy i zagadki.

Plemienna szkoła przetrwania: Mekong

Tytuł oryginalny: Primal Survivor: Mighty Mekong

Kategoria: Seria | Biblioteka: National Geographic Channel

Biblioteka: National Geographic Channel.

Ekspert w dziedzinie surwiwalu Hazen Audel wyrusza na wyprawę życia - przemierza 800 kilometrów wzdłuż dorzecza Mekongu. W szczycie pory monsunowej pokonuje nieprzystępną dżunglę, podtopione równiny, wysokie lasy mgliste i wapienne góry. W trakcie tej pełnej wyzwań wędrówki Hazen polega wyłącznie na tradycyjnych umiejętnościach przetrwania, jakie stosują rdzenni mieszkańcy tego rejonu świata.

Brawurowe operacje II wojny światowej, odc. 1

Kategoria: Seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.

Analizy ekspertów, pokazy broni, rekonstrukcje wydarzeń i symulacje możliwe dzięki użyciu zaawansowanych technik graficznych złożą się na opowieść o agentach SOE zrzuconych za linią wroga, by powstrzymać prace nad nuklearnym programem Hitlera.

Zimowy zamek

Kategoria: Komedia romantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.

Hannah Fisher, pracownica biura podróży, nie przepada za zimnymi okolicami. Mimo to, jej szefowa wysyła ją do Kanady. Hannah ma wydać opinię o jednym z tamtejszych lodowych hoteli. Dociera do niego ze swoją najlepszą przyjaciółką, Phoebe. Jest zachwycona przepięknie urządzonym hotelem. I oczarowana jego właścicielem i projektantem, Benem Wadem.

Lokatorka

Tytuł oryginalny: A Love Song for Bobby Long

Kategoria: Dramat | Biblioteka: AMC

Biblioteka: AMC.

Po śmierci swojej samotnej matki młoda kobieta wraca do Nowego Orleanu, do domu, w którym spędziła dzieciństwo. Zastaje tam dwójkę obcych, którzy nie mają zamiaru się wyprowadzić.

W rolach głównych: Scarlett Johansson i John Travolta.

Pusta kołyska

Kategoria: Dramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka CBS Europa.

Zdolna prokuratorka Kathy DeMaio ma wypadek samochodowy. Ranna trafia do szpitala, gdzie dowiaduje się o samobójczej śmierci jednej z pacjentek. Sprawa od początku wydaje się dziwna i niejednoznaczna. Kathy postanawia razem z policją wyjaśnić zagadkę. Niebawem na jaw wychodzą pewne fakty, które prowadzą do miejscowej kliniki. Kathy z wielką determinacją szuka prawdy. Nie wie, że jej życiu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.