Menu główne

Informator VOD Nr 408

16-12-2022

Zapraszamy do serwisu Karaoke, w którym dostępne już są katalogi Kolędy, a wśród nich „Cicha noc” i „Bóg się rodzi”, ale też do katalogu Świąteczne, gdzie znajdują się wszystkim znane „All I Want For Christmas Is You” czy "Last Christmas”. Miłego śpiewania.

Śpiewaj Kolędy

Już teraz uruchamiamy katalog Święta z VOD, który zawiera uwielbiane przez wszystkich filmy świąteczne, które umilą najbliższe dwa tygodnie.

Święta z VOD

Trzy tysiące lat tęsknoty

Tytuł oryginalny: Three Thousand Years of Longing

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jeden z największych wizjonerów kina, George Miller („Mad Max”, „Czarownice z Eastwick”), przedstawia zapierającą dech w piersiach opowieść o tym, że mimo wszystko warto mieć marzenia. Zrealizowana z ogromnym rozmachem, pełna fantastycznych wizji baśń dla dorosłych o wielkiej miłości silniejszej niż rozum i upływ czasu.
Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć. Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżinn, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć. Dżinn jednak nie daje za wygraną. Aby zachęcić ją do wypowiedzenia życzenia opowiada jej niesłychane historie ze swojej przeszłości. W końcu Alithea decyduje się wypowiedzieć życzenie, które zaskoczy zarówno dżina jak i ją samą. W rolach głównych znakomici Tilda Swinton (w naszej bibliotece do zobaczenia w „Magiczny świat Davida Copperfielda”, „Suspiria”, „Nienasyceni”) i Idris Elba (w bibliotece „Dzień Bastylii”).

Szkoła w ogniu

Tytuł oryginalny: The 2and

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Vic Davis wyrusza, by odebrać syna z kampusu, niestety spóźnia się kilka godzin. W opustoszałym kampusie czekają już tylko dwie osoby - syn Vica i córka sędziego Sądu Najwyższego. Na miejscu okazuje się, że nie mógł przyjechać w bardziej odpowiedniej chwili, gdyż po dziewczynę przyjechali porywacze, których zleceniodawca pragnie w ten sposób przeforsować niewygodną ustawę.
W filmie Briana Skiby wystąpili Ryan Phillippe („Pod ścianą” i „Egzamin z życia” – dostępne w naszej bibliotece) i Casper Van Dien („Żołnierze kosmosu”).

Jak stworzyć bestseller

Tytuł oryginalny: Best Sellers

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
To nie będzie historia miłosna, choć zaczyna się jak typowy romans. To opowieść o młodej, ambitnej właścicielce chylącego się ku upadkowi rodzinnego wydawnictwa, Lucy, oraz podstarzałym pisarzu z piekła rodem, Harrisie. Pech chce, że tylko twórczość tego kłótliwego, uzależnionego od alkoholu ekscentryka zdoła ocalić firmę kobiety od bankructwa. Oboje szybko się przekonują, że życie potrafi zaskakiwać na wiele sposobów.
W rolach głównych wystąpili: Michael Caine („Prestiż”, „Mroczny Rycerz”) oraz Aubrey Plaza (serial „Biały Lotos”).

Recepta na święta

Tytuł oryginalny: The Christmas Cure

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Vanessa jest ambitną panią doktor, która przyjeżdża do domu rodzinnego na święta, by trochę zwolnić i odpocząć od codzienności i przygotować się do rozmowy, od której wyniku zależy czy otrzyma upragniony awans. Życie nie daje jednak za wygraną. Zaraz po przyjeździe kobieta dowiaduje się, że może przejąć po ojcu rodzinną klinikę. Sprawy dodatkowo komplikują się, gdy Vanessa spotyka swoją dawną miłość ze szkolnej ławy i zdaje sobie sprawę, jak bardzo pragnie gorącego uczucia. Możliwe, że te święta na zawsze zmienią życie Vanessy…

Piosenka na Gwiazdkę

Tytuł oryginalny: Christmas Solo

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jennifer w pojedynkę wychowuje dorastającą Charlotte. Nate jest singlem, który ma pod opieką Melissę. Gdy dwoje samotnych rodziców wpada na siebie w sklepie ze świątecznymi upominkami, od razu wiadomo, że coś z tego wyniknie. Coraz bardziej zbliżając się do siebie Charlotte i Nate napotykają jednak na przeszkodę, której w ogóle się nie spodziewali. Okazuje się bowiem, że Charlotte i Melissa świetnie się znają i… wyjątkowo nie lubią. Czy niezwykła atmosfera świąt doprowadzi do wielkiego rodzinnego pojednania?

Detektyw Knight: Odkupienie

Tytuł oryginalny: Detective Knight: Redemption

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Druga odsłona trylogii studia odpowiedzialnego za takie hity jak „John Wick”, czy „Igrzyska śmierci”. Bruce Willis jako detektyw James Knight będzie musiał zaprowadzić spokój na ulicach Nowego Jorku.
W Święta Bożego Narodzenia życzymy sobie wzajemnie dużo spokoju. Jednak tym razem Nowy Jork jest terroryzowany przez bezwzględnego zamachowca i grupę jego naśladowców. Gdy miasto potrzebuje nowego bohatera, detektyw James Knight ma szansę znaleźć odkupienie i odzyskać odznakę. Umowa jest prosta – musi schwytać mordercę i powstrzymać serię wybuchów.

Przypadek Elyse

Tytuł oryginalny: Elyse

Kategoria: Dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Elyse (Lisa Pepper) jest bogata, ma przystojnego męża i uroczego syna. Jej życie powinno być bajką, prawda? Dlaczego więc nie jest? Bezczelny partner (Aaron Tuvker) skrywa jakieś sekrety, przyjaciele nawet nie starają się udawać szczerych, a syn nie kocha tak, jak powinien. W dodatku to nieprzyjemne uczucie, że wciąż jest się obserwowanym. I kim jest ten starzec (Anthony Hopkins), który zadaje dziwne pytania? Nawet nie jest przystojny... Jednak to właśnie dzięki niemu Elyse pozna prawdę o sobie.

Cwaniaki z Hollywood

Tytuł oryginalny: The Comeback Trail

Kategoria: Komedia | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Robert De Niro, Morgan Freeman i Tommy Lee Jones w szalonej komedii o filmowcu, który wisi kasę mafii. Max Barber nie jest zbyt dobrym producentem filmowym, jego filmy nie przyciągają tłumów. Na dodatek zaciągnął dług u groźnego gangstera i musi go szybko spłać, jeśli nadal chce cieszyć się życiem. Barber wpada na diabelski pomysł. Chce nakręcić western, w którym zagra jeden z podstarzałych gwiazdorów filmowych. W trakcie filmu uśmierci aktora i zarobi wielkie pieniądze na jego ubezpieczeniu.

Agentka McCall 2, odc. 13

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Robyn McCall, była agentka CIA, tylko na pozór jest zwykłą samotną matką. W najgłębszej tajemnicy pomaga wymierzać sprawiedliwość w imieniu wszystkich tych, którzy nie mają już do kogo się zwrócić. Ukryte oblicze mrocznej mścicielki wkrótce zostaje zdemaskowane przez jej bystrą, nastoletnią córkę Delilah oraz ciocię Vi, która wspiera ją w prowadzeniu wspólnego domu.

Sprawiedliwość po amerykańsku, odc. 7

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Seria morderstw prominentnych funkcjonariuszy prawa pozostawia małe miasteczko w Teksasie ogarnięte strachem, a śledczy ścigają się z czasem, aby powstrzymać zabójcę, zanim uderzy ponownie.

Złoto Dacji: największy skarb Europy, odc. 2

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Dwa tysiące lat temu Rzymianie podbili Dację: krainę, w której wszędzie można było znaleźć złoto – od koryt rzek po kręte wąwozy zalesionych szczytów. Ta seria ma na celu odkrycie wielu tajemnic otaczających tę złotą krainę.

Breaking Limits, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: InUltra

Biblioteka: InUltra.
Łyżwiarstwo szybkie i snowboard: dwa sporty które sprawiają że ludzie jeżdżą szybciej bez silnika. Tym razem łyżwiarz szybki Beorn Nijenhuis wraz z prezenterem Julienem Changiem odwiedzają laboratoria, aby dowiedzieć się, w jaki sposób pomaga technologia?

The Rolling Stones: Live at Glastonbury

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Legendy rocka pierwszy raz podczas jednego z najbardziej ikonicznych festiwali świata - Glastonbury Festival. Tak wyjątkowe wydarzenie mogła uświetnić tylko wyjątkowa setlista, na której nie zabrakło największych hitów zespołu.

Bingo i Rolly w akcji 4, odc. 112

Kategoria: serial | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.
Bingo i Rolly są przeuroczymi psiakami rasy mops, które pod nieobecność swego właściciela przeżywają niesamowite przygody.

Plemienna szkoła przetrwania: Mekong, odc. 1

Tytuł oryginalny: Primal Survivor: Mighty Mekong

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic Channel.
Ekspert w dziedzinie surwiwalu Hazen Audel wyrusza na wyprawę życia - przemierza 800 kilometrów wzdłuż dorzecza Mekongu. W szczycie pory monsunowej pokonuje nieprzystępną dżunglę, podtopione równiny, wysokie lasy mgliste i wapienne góry. W trakcie tej pełnej wyzwań wędrówki Hazen polega wyłącznie na tradycyjnych umiejętnościach przetrwania, jakie stosują rdzenni mieszkańcy tego rejonu świata.

Misja: recykling, odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.
Przedsiębiorcy znaleźli nowy sposób na wykorzystanie komponentów kolejowych. Większość z nich po rozbiórce trafi na złom, ale niektóre zostaną odnowione i zyskają nowe życie.

Duch w butelce

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: Romence TV

Biblioteka: Romance TV.
Sophia, córka drwala, chciałaby zostać lekarką i praktykuje u doktora Rotha. Doktor wręcza jej kluczyk do szafki z lekarstwami, ale zabrania czegokolwiek dotykać. Sophia zauważa w szafce butelkę z uwięzionym duchem Merkuriuszem. W drzwiach pomieszczenia staje doktor Roth. Informuje dziewczynę, że jej ojciec nie jest już w stanie opłacać jej praktyk. Przerażona Sophia upuszcza butelkę z duchem na podłogę. Próbuje zaradzić nieszczęściu, ale Merkuriusz zdążył już narobić w wiosce wiele szkód.

Weekend z królem

Tytuł oryginalny: Hyde Park on Hudson

Kategoria: Dramat | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Scenariusz filmu powstał na podstawie pamiętników Margaret ‘Daisy’ Suckley. Nowy Jork 1939 r. Daisy (Laura Linney), spokrewniona z Franklinem D. Rooseveltem (Bill Murray), zostaje zaproszona do jego posiadłości w Hyde Parku. Schorowany polityk zaczyna interesować się młodą kobietą i zachęca ją do regularnych odwiedzin, które wkrótce zamieniają się w romans. Daisy staje się powiernicą prezydenta, który obiecuje jej wspólne życie. Tymczasem król Wielkiej Brytanii Jerzy VI (Samuel West) przybywa wraz z królową Elżbietą (Olivia Colman) do Stanów Zjednoczonych, aby zachęcić Roosevelta do zaangażowania się w walkę w nadchodzącej wojnie z nazistowskimi Niemcami.

Walka na odkurzacze

Tytuł oryginalny: Super Sucker

Kategoria: komedia | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Fred Barlow jest objazdowym sprzedawcą odkurzaczy, który szuka swojego „amerykańskiego snu”. Oczywiście sprzętu najnowszej generacji, czyszczącego wszystko ze stuprocentową skutecznością. Ludzie nie dają jednak wiary reklamowym sloganom, a Fred przegrywa w wynikach sprzedaży z kolegami z firmy. Szef postanawia uporządkować teren, więc pozostanie tylko najlepszy akwizytor. Fred jest zdesperowany, lecz czy ma szansę w „morderczym” wyścigu na odkurzacze? Pewne odkrycie okaże się szansą na sukces. Nie wszyscy wiedzą, że Jeff Daniels ma na swoim koncie dwie autorskie komedie: w obu przypadkach był reżyserem, scenarzystą oraz odtwórcą głównej roli.

Wydobywcy marmuru 2, odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: Viasat History

Biblioteka: Viasat History.
Michele, Mario i Luca muszą znaleźć najlepszy marmur, aby zaspokoić popyt; Luca jest zmuszony przenieść się do mniejszego kamieniołomu; kamieniołom Cava Piastrone przechodzi transformację.

Pojedynki Eda Stafforda - Ed kontra Matt Wright

Kategoria: seria | Biblioteka: More Discovery

Biblioteka: More Discovery.
Ed rzuca wyzwanie Mattowi Wrightowi. Na wyspach archipelagu Wanshan u wybrzeży Chin obaj budują tratwy, starając się zdążyć przed sztormem.