Menu główne

Informator VOD Nr 404

18-11-2022

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello – Ostatni dzwonek, gdzie pojawiły się koncerty, które już w przyszłym tygodniu zostaną zastąpione nowymi. To ostatnia szansa by zobaczyć występy: Tiesto, Rival Sons, R.E.M., The Moody Blues i Norah Jones.

Koncerty Stingray Qello

Jak zostałem samurajem

Tytuł oryginalny: Paws of Fury: The Legend of Hank

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Porywająca komedia animowana dla całej rodziny luźno inspirowana kultową komedią Mela Brooksa „Płonące siodła”.
Film współtwórców sukcesu takich animacji jak „Król lew”, „Jak wytresować smoka”, „Kung fu panda” i „Madagaskar 2”.
Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajska katana. Hank jest psem i nic już tego nie zmieni, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Uparty z niego zwierzak, więc przybywa na kocią wyspę, by wbrew naturze i miauczącym drwinom pobierać nauki u legendarnego wojownika. Idzie mu całkiem nieźle, ale z pewnością nie jest jeszcze gotowy, gdy przychodzi chwila próby. Legendarny złoczyńca, największy wróg kociego rodu, przypływa na wyspę, by przegnać z niej wszystkie koty, kotki i kocięta. Tylko Hank może stawić mu czoła, ale nie zdoła zrobić tego sam. Musi przekonać kocią brać, że warto zaufać psu i stanąć łapę w łapę do walki o ukochany dom.

To musi być miłość

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kto powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Trzy siostry są przyjaciółkami od serca, które trzymają się razem na dobre i złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania. Czy ich faceci w swojej totalnej niezdarności znajdą sposób, żeby odzyskać serca sióstr?
W filmie wyreżyserowanym przez Michała Rogalskiego (jego filmy „Gotowi na wszystko. Exterminator” i „Letnie przesilenie” można znaleźć w naszej bibliotece) wystąpili: Małgorzata Kożuchowska („Proceder”, „Banksterzy”, „Bad Boy” – do zobaczenia w naszej bibliotece), Anna Smołowik („(nie)znajomi”, „1800 gramów” – do zobaczenia w bibliotece, Rafał Królikowski (w bibliotece w „Wyzwanie”, „Kurier”), Tomasz Karolak (seria „Planeta singli”) i Jan Englert („Miłość jest wszystkim”, „Lejdis”).

Serce nie sługa

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę. Daria i Filip znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą jej złożył, że jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Czy miłość może zacząć się od przyjaźni? Czy faktycznie jest w stanie przetrwać wszystko? A przede wszystkim - czy może trwać wiecznie? W filmie w reżyserii Filipa Zylbera (inny jego film w bibliotece „Jak poślubić milionera?”) zagrali: Roma Gąsiorowska (do zobaczenia w bibliotece w „PolandJa”), Paweł Domagała (najnowszy film z jego udziałem „Na chwilę, na zawsze”, znajduje się w Ostatnio dodanych), Mateusz Damięcki (dwie odmienne jego role w filmach „Furioza” i „Lokal zamknięty” – w bibliotece) i Magdalena Różczka („1800 gramów”).

Wyzwanie

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
W mazurskiej scenerii rozgrywa się historia dwóch nierozłącznych przyjaciół - policjantów, którzy po ostentacyjnym odejściu ze służby otwierają pub i przystań nad urokliwym jeziorem w Morągu. Jak się okazuje, ich odejście z policji jest częścią misternego planu rozwiązania zagadki kryminalnej dotyczącej miejscowej bizneswoman. Sprawy komplikują się, gdy do pracy w ich pubie zgłasza się młoda dziewczyna, będąca jak się szybko okazuje, córką jednego z nich, a o której istnieniu nie miał pojęcia.
Film w reżyserii Macieja Dutkiewicza, twórcy filmów „Nocne graffiti” i „Fuks”. W rolach głównych wystąpili: Rafał Królikowski („Ciało”, „Czarny Mercedes” – oba do znalezienia u nas) oraz Eryk Lubos („Underdog” w bibliotece).

Niebezpieczny

Tytuł oryginalny: Dangerous

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Zresocjalizowany socjopata otrzymuje wiadomość o śmierci brata. Wyrusza więc w podróż na wyspę Guardian, by uczestniczyć w pożegnaniu brata. Na miejscu dostrzega kilka niepokojących znaków, które wskazują, iż śmierć nie była tylko niefortunnym wypadkiem.
Reżyserem filmu jest twórca piątek odsłony filmu „Piła” – David Hackl. W roli głównej wystąpił Scott Eastwood (u nas w „Kamdesh. Afgańskie piekło”). Na planie towarzyszyli mu: Mel Gibson („Waleczne serce”), Tyrese Gibson („Szybcy i wściekli 7”), Famke Janssen („X-Men”) i Kevin Durand („X-Men Geneza: Wolverine”).

Elita złodziei

Tytuł oryginalny: The Misfits

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Znany przestępca Richard Pace zostaje zwerbowany przez grupę niekonwencjonalnych złodziei i zostaje wciągnięty w skomplikowany napad na złoto, który może mieć daleko idące konsekwencje dla jego życia i życia innych.
W filmie Renny’ego Harlina, twórcy „Egzorcysta: Początek”, wystąpili Pierce Brosnan (w bibliotece w „Autor widmo”, „Nauka spadania”, „Kontrola absolutna”), raper i komik Nick Cannon, Tim Roth („Rob Roy”) i Jamie Chung (seriale „Naznaczeni”, „Gotham”).

Koszmar tamtych lat

Tytuł oryginalny: Arthur, malédiction

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przerażający horror, w którym baśniowy sen miesza się z koszmarem, a scenariusz napisał sam Luc Besson.
18-letni Alex, który od najmłodszych lat był wielkim fanem serii filmów o przygodach Artura i Minimków w reżyserii Luca Bessona otrzymuje szansę spełnienia swojego marzenia z dzieciństwa. Wraz z przyjaciółmi udają się do opuszczonego domu, w którym kręcono filmy. Nie podejrzewają jednak, że wycieczka ich marzeń zamieni się w krwawy koszmar. Nastolatkowie będą musieli zmierzyć się z serią pułapek i sprostać brutalnym wyzwaniom, o których im się nie śniło.

Przetrwanie

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Epidemia kolejnego wariantu wirusa COVID 19 zdziesiątkowała ludność. Władze nie radzą sobie z zaistniałą sytuacją. Część ludzi umieszczona jest w obozach, niektórzy żyją koczowniczym trybem życia, ukrywając się przed innymi, którzy by przeżyć, nie poprzestaną na kradzieży. Jednym z takich ludzi jest Ben, ukrywający się na rodzinnej farmie i żyjący z tego, co sam wyhoduje, znajdzie lub ukradnie. Pewnego dnia na farmie pojawia się wycieńczona młoda dziewczyna. Niestety jej śladem podąża grupa śmiałków, którzy wierzą, że dziewczyna jest jedyną szansą na przetrwanie ludzkości.
W rolach głównych wystąpili: Jonathan Rhys Meyers (u nas w „Wypadek”, „Morderca bez pamięci”, „Czarny motyl”) oraz John Malkovich („Red”).

Wyścig ze śmiercią

Tytuł oryginalny: Bullet Proof

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Po kradzieży pokaźnej ilości gotówki z kryjówki sadystycznego szefa mafii, złodziej znajduje w bagażniku pasażera na gapę. Okazuje się, że jest to ciężarna partnerka mafiosa, której mężczyzna przeszkodził w ucieczce. Co gorsze Temple jest bardzo niepocieszony z powodu straty i w ślad za złodziejem wysyła swojego najlepszego człowieka.
W roli głównej wystąpił sam reżyser James Clayton („Genesis Code”). W pozostałych rolach zobaczyć można: Vinniego Jonesa („60 sekund”) i Lina Lecompte („Monster High”).

Zasadzka

Tytuł oryginalny: Al Kameen

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
W styczniu 2015 roku w Jemenie, bojówki ruchu Huti odsunęły od władzy prezydenta i rząd, przejmując wkrótce kontrolę nad większością kraju.
W marcu międzynarodowa koalicja, w skład której weszły Zjednoczone Emiraty Arabskie, podjęła decyzję o interwencji mającej na celu przywrócenie stabilności.
W strefie wojny patrole mające na celu niesienie pomocy miejscowej ludności stały się codziennością. Mimo upływu trzech lat – bitwa nadal trwa, a patrole nadal są potrzebne. Tuż przed powrotem do kraju, grupa żołnierzy wyrusza na swój ostatni patrol. Nikt nie spodziewa się, że zmierzają prosto w zasadzkę.

November Man

Kategoria: thriller | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Emerytowany agent CIA Peter Devereaux (Pierce Brosnan) zostaje przywrócony do służby i wysłany z misją do Moskwy. Jego celem jest przechwycenie agentki CIA posiadającej niezwykle cenne informacje na temat rosyjskiego prezydenta-elekta Arkady'ego Fedorova (Lazar Ristovski). Nieoczekiwanie zadanie komplikuje były podwładny i wychowanek Petera, David Mason (Luke Bracey).

Foo Fighters: Live at Glastonbury

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Festiwal Glastonbury to drugi co do wielkości festiwal muzyczny na świeżym powietrzu na świecie. Znany głównie z wydarzeń muzycznych, zawiera również atrakcje taneczne, humorystyczne, teatralne, cyrkowe. W 2017 roku wystąpił tam jeden z bardziej rozpoznawalnych zespołów ostatnich lat - Foo Fighters.

Szpital New Amsterdam

Tytuł oryginalny: New Amsterdam

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Doktor Max Goodwin i jego oddany zespół powracają w piątym i ostatnim sezonie. Bohaterowie starają się połączyć troskę o wszystkich pacjentów z trudami życia osobistego. Załamany Max próbuje odzyskać kontrolę nad szpitalem. Frome ma problemy w małżeństwie, Bloom walczy o relację z siostrą, Reynolds odnawia kontakty z rodziną, a Wilder umacnia swoje więzi zawodowe.

Najpiękniejsze trasy kolejowe, odc. 1

Tytuł oryginalny: World's Greatest Train Journeys from Above

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

„Najpiękniejsze trasy kolejowe” tytuł oryginalny „World's Greatest Train Journeys from Above”, kategoria: seria.
Biblioteka: National Geographic.
Autorzy sześcioodcinkowej serii zabierają widzów w ekscytującą podróż, która wiedzie najpiękniejszymi trasami pociągów na całym świecie. Od Norwegii i Szwajcarii, przez Kanadę i Meksyk, po Australię - zobaczymy urzekające krajobrazy, poznamy tajniki inżynierii kolejowej, a także poznamy ludzi, którzy pracują przy tych niesamowitych liniach kolejowych bądź mieszkają w ich pobliżu.

Tajemnice pokoju przesłuchań, odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Kiedy ukochana nauczycielka plastyki zostaje zamordowana we własnym domu, jej mąż i coraz większa lista podejrzanych stają przed trudnymi pytaniami w pokoju przesłuchań.

Wykute w ogniu 7

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
W drugiej części Letnich Igrzysk pozostało trzech kowali. Jednak wyzwania jeszcze się nie skończyły, ponieważ muszą wykuć od podstaw grecki miecz Xiphos w trakcie jednej rundy.

Zgłębiając przeszłość. Prawdziwy doktor Frankenstein

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

„Zgłębiając przeszłość. Prawdziwy doktor Frankenstein”, kategoria: seria.
Biblioteka: H2.
W XVII w. Johann Konrad Dippel próbował naukowo „ożywiać” ciała. Upiorny doktor został następnie uwięziony za alchemię i wykradanie ciał.

Walentynki do kwadratu

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Helen, zamknięta w sobie florystka, nie ma czasu na miłość. Henry, jej przyjaciel z dzieciństwa a teraz botanik, chciałby ją rozweselić i zaprasza ją na bal maskowy. Helen jest oczarowana jednym z uczestników balu, zamaskowanym Charlesem. Niestety, po balu dziewczyna nie może się niczego dowiedzieć o tajemniczym mężczyźnie. Henry, który potajemnie się w niej kocha, pomaga jej odnaleźć Charlesa.

Niezawodny plan

Kategoria: akcja | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Kelvin, Sam i Rob stworzyli zespół, który opracowuje plany napadów rabunkowych. Jednak tylko teoretycznie. Niestety, o ich umiejętnościach dowiaduje się gangster Leo, który nie tylko realizuje jeden z pomysłów, ale i zmusza przyjaciół do opracowania skoku wartego wiele milionów dolarów. Stawką jest życie młodych ludzi...

Duma Brampton

Kategoria: dramat | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Rozczarowany zawodowy baseballista porzuca karierę sportową i wraca do rodzinnego miasta. Tam dowiaduje się, że od jego wyjazdu wiele spraw się zmieniło...

Astrid i Lilly ratują świat

Kategoria: serial | Biblioteka: SciFi

Biblioteka: SciFi.
Po nieumyślnym otwarciu portalu do innego wymiaru, para licealistów ma za zadanie ratować świat przed potworami.