Menu główne

Informator VOD Nr 400

21-10-2022

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia odświeżonej aplikacji TOYA GO, dzięki której wszystkie nasze nowości VOD, Free VOD, ale także serwisy Filmklub, FilmBox OD, Koncerty Stingray Qello, Qczaj Fitness, Karaoke, Kamery oraz telewizja online – dostępne są na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello - Ostatni dzwonek, gdzie znajdują się koncerty, które już w przyszłym tygodniu zostaną zastąpione nowościami - występami takich gwiazd jak: Justin Timberlake, Jack White, Foo Fighters, Coldplay, Lenny Kravitz, Michael Bublé i Shania Twain.

Koncerty Stingray Qello

Na chwilę, na zawsze

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przebojowa idolka nastolatków oraz popularny niegdyś piosenkarz z mroczną tajemnicą. Ich spotkanie zmieni wszystko, a miłość poruszy do łez! Zdobywca Fryderyka, Paweł Domagała, w podwójnej roli – aktora i scenarzysty – w pełnym emocji i muzyki romansie „Na chwilę, na zawsze”. U jego boku debiutująca na dużym ekranie Martyna Byczkowska, znana z brawurowej roli w serialu Netflix „W głębi lasu”. Wszystko to w nowym filmie Piotra Trzaskalskiego, reżysera hitu „Mój rower”.
Pola (Martyna Byczkowska) jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec (Ireneusz Czop), a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa (Paweł Domagała) – charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?

Lena i Śnieżek

Tytuł oryginalny: Lena and Snowball

Kategoria: Familijny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Para niezdarnych złodziejaszków kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Lena boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy jednak zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje i ich zleceniodawca. Czy Lena zdoła ochronić białego lwa przed grożącym mu niebezpieczeństwem?
W tytułowej roli wystąpiła Melissa Collazo znana z serialu „Ktoś z nas kłamie”.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
W życiu bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody chłopak wiedział, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

Film był debiutem fabularnym Macieja Kawulskiego, który po jego sukcesie nakręcił „Underdoga”, którego można zobaczyć w naszej bibliotece.

Na plan zaprosił Marcina Kowalczyka („Hel”, „Anatomia zła”, „Córki dancingu” – wszystkie do zobaczenia w naszej bibliotece), Tomasza Włosoka (dostępne w naszej bibliotece „Na chwilę, na zawsze”, „Boże Ciało”, „Diablo. Wyścig o wszystko”), Adama Woronowicza (do zobaczenia u nas w „Zupa nic”, „Pani z przedszkola”, „Baby są jakieś inne”), ale też znanych ze świata muzyki Natalię Szroeder, Piotra Roguckiego i Marka Dyjaka.

Psy 3. W imię zasad

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać?

Film na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował Władysław Pasikowski, a na planie ponownie spotkają się Bogusław Linda, Cezary Pazura, Artur Żmijewski i Jan Frycz.

Ostatnie starcie

Tytuł oryginalny: Final Kill

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Mickey jest świetnie wyszkolonym specem od najtrudniejszych misji, którym nie są w stanie sprostać ograniczone prawem oficjalne służby. Działa jak duch, a w jego pracy liczy się tylko skuteczność. Zanim odejdzie na zasłużoną emeryturę, decyduje się przyjąć ostatnie zlecenie. Ma ochronić dwoje ludzi przed bezwzględnymi kryminalistami. Wkraczając na teren wroga, Mickey orientuje się, że został wciągnięty w spisek. Aby ocalić życie i wykonać zadanie, będzie musiał wykorzystać wszystkie znane sobie metody w walce z wrogiem, z jakim jeszcze nigdy nie miał do czynienia.

Reżyserem filmu jest Justin Lee - twórca „Badland”, „Legenda lasu”, „Ludożerca”, które można obejrzeć w naszej bibliotece.

W sidłach strachu

Tytuł oryginalny: The Security of Fear

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Clive nie potrafi otrząsnąć się po nagłej śmierci swojej ukochanej. Zdesperowany zgadza się na propozycję znajomego, by spróbować zmierzyć się z traumą z dala od zgiełku, w położonym na odludziu wiejskim domu. Wkrótce okaże się, że dał się wciągnąć w śmiertelnie niebezpieczną pułapkę. Dom, który miał być spokojnym schronieniem, to siedziba żądnej krwi sekty, której ofiary znikają bez śladu.

Szarlatan

Kategoria: dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Film w reżyserii Agnieszki Holland w 2021 został nagrodzony pięcioma Czeskimi Lwami.
Jan Mikolášek (1887-1973) dogłębnie poznał świat roślin i ich lecznicze właściwości. Z jego wiedzy czerpali ubodzy jak i ludzie z wyższych sfer, z prezydentem powojennej Czechosłowacji na czele. „Szarlatan” to rozgrywająca się na przestrzeni kilku dziesięcioleci opowieść o życiu Mikoláška, próbach okiełznania sił natury i walce z osobistymi demonami.

W rolę Jana wcieliło dwóch aktorów – dorosłego zagrał Ivan Trojan, młodego – jego syn Josef.

Żołnierze do wynajęcia

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.
Ekipa udaje się do portu Monrovia w Liberii, gdzie ma podjąć walkę z piractwem. Brak dróg wiodących w głąb kraju i brak policji czynią port doskonałym miejscem do prowadzenia działalności przestępczej.

Rezydenci 5

Tytuł oryginalny: The Resident

Kategoria: seria | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Serial „Rezydenci” prezentuje kolejne przykłady codziennego bohaterstwa, jakim wykazują się pracownicy ochrony zdrowia. Lekarze i pielęgniarki ze szpitala Chastain stają przed osobistymi i zawodowymi wyzwaniami, troszcząc się przede wszystkim o swoich pacjentów. W pełnym emocji piątym sezonie medycy walczyć będą z patologiami systemu i zmierzą się z wielkimi dramatami.

Koszmarna wyprawa 15

Tytuł oryginalny: Banged Up Abroad

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.
Dramatyczne historie ludzi, którzy trafili do więzień z dala od swoich ojczystych krajów i tam zapłacili straszną cenę za przestępcze życie.

Dowody zbrodni 2

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
„Dowody zbrodni” to serial, w którym prezentowane są zamknięte śledztwa kryminalne, które po latach udało się doprowadzić do finału.

Finansowe imperium: alkohol, hazard, seks

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Jack Daniel to pionier amerykańskiej whisky, Adolphus Bush stworzył kultowe piwo, Buck Duke udoskonalił nowoczesne papierosy, a Julius Shmid ominął prawo, sprzedając nowe prezerwatywy. A to wszystko podczas walki z ruchem wstrzemięźliwości.

Szczenięca miłość

Kategoria: komediaromantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Przyjaciółka zwierząt, Hailey Goode, urządza ze swoją przyjaciółką Daną imprezy, podczas których szuka właścicieli dla bezdomnych szczeniąt. Na jednej z takich imprez, dzięki małej Emily, Hailey poznaje atrakcyjnego, wdowca, Ryana. Hailey i Ryana poróżni wkrótce konflikt interesów. W miejscu, gdzie planowana jest budowa centrum handlowego, Hailey chciałaby stworzyć park dla psów. Jednak Ryan, urbanista, jest zaangażowany w projekt budowy centrum.

Zagubiona w ciemnościach

Kategoria: Thriller | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Amy Tolliver (Mae Whitman) jest młodą kobietą, dzielnie radzącą sobie z przeciwnościami losu w postaci choroby oczu i utraty wzroku. Pewnego dnia dziewczyna przybywa z wizytą do mieszkającej w górskim domu babci. Gdy babcia i chłopak Amy - David (Matthew Smalley) - wybierają się po sprawunki, dziewczyna nie spodziewa się, że jej samotne oczekiwanie zostanie zakłócone wizytą nieproszonego gościa - zbiegłego skazańca (Jason Gray-Stanford). Niepokojące odgłosy intruza oraz nadchodząca burza śnieżna, stają się tłem dla gry w kotka i myszkę oraz prawdziwej wojny nerwów między bezwzględnym kryminalistą a pozornie bezbronną dziewczyną.

Na fali

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Sundance.
Dokument, który obala wszelkie z góry przyjęte założenia na temat surfingu. Poznamy wiele fascynujących postaci, które poświęciły całe życie idei złapania doskonałej fali.

Mordercze rodzeństwa

Kategoria: Mordercze rodzeństwa 2 | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: 13 ulica.
Bracia Poland - realizują skomplikowany plan kradzieży setek tysięcy dolarów z opancerzonej furgonetki.

,