Menu główne

Informator VOD Nr 394

09-09-2022

Tydzień z animowanymi zwierzakami.

W związku z premierą „Igrzyska zwierzaków”, opowiadającej o wyjątkowo odważnej kuoce, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu inne animacje o zwierzakach, w tym także o innych kuokach. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zabawnych przygód psów, kur, wilków, zajęcy i wielu, wielu innych zwierzaków.
 

FilmBox OD
 

Men

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Wizjonerski i trzymający w napięciu. Nominowana do Oscara Jessie Buckley („Córka”,„Pod ciemnymi gwiazdami” – oba do zobaczenia w naszej bibliotece) oraz Rory Kinnear („Nie czas umierać”, „Czarne lustro”) w jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku w reżyserii nominowanego do Oscara Alexa Garlanda („Ex Machina”, Anihilacja”).
Po śmierci męża Harper (Jessie Buckley) wyjeżdża i zaszywa się w odludnej posiadłości, gdzie próbuje uporać się z dręczącą ją przeszłością. Jednak ktoś lub coś z okolicznych lasów nie pozwala jej zaznać spokoju. Seria niepokojących wydarzeń budzi w młodej kobiecie lęki i mroczne wspomnienia z nieznaną dotąd siłą, a pobyt w sielskiej posiadłości zamienia się w jej najgorszy koszmar.

Złoto

Tytuł oryginalny: Gold

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Trzymający w napięciu thriller z Zackiem Efronem w roli głównej („Podły, okrutny, zły” – w naszej bibliotece) o tym, jak daleko gotowi są posunąć się ludzie, aby chronić swoje bogactwo.
Kiedy dwóch przemierzających pustynię mężczyzn odkrywa największy samorodek złota, jaki kiedykolwiek odnaleziono, dopada ich chciwość i wizja nieograniczonej fortuny. Szybko opracowują plan wydostania grudy złota i jej ochrony. Pierwszy z nich wyrusza po niezbędny sprzęt. Drugi walczyć będzie z przeciwnościami przyrody, dzikimi psami oraz tajemniczymi intruzami. A także z rosnącym przekonaniem, że został pozostawiony na pastwę losu.
Reżyserem i odtwórcą jednej z ról jest Anthony Hayes.

Igrzyska zwierzaków

Tytuł oryginalny: Daisy Quokka: World's Scariest Animal

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Witajcie w magicznym świecie Sanktuarium – gdzie zwierzęta mają głos, a marzenia się spełniają, jeśli wystarczająco się tego pragnie. To tutaj co roku rozgrywane się wielkie sportowe igrzyska, w których duzi i mali przedstawiciele fauny toczą zaciętą rywalizację o tytuły i cenne puchary. Kto tym razem stanie na podium i zdobędzie szacunek widowni? Czy będzie to któryś z dotychczasowych czempionów, a może zupełnie nowy śmiałek i pretendent do medali?

Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Frankiego. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

Reżyserem filmu jest Ricard Cussó, twórca przebojowych „O czym marzą zwierzęta” oraz „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, które również można obejrzeć w naszej bibliotece.

Jacht

Tytuł oryginalny: The Yacht/Stowaway

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Frank Grillo („Raport mniejszości”, „Avengers: Koniec gry”, „Noc oczyszczenia: Anarchia”), Ruby Rose („John Wick 2”, „The Meg”, „Orange Is the New Black”) oraz Patrick Schwarzenegger („W blasku nocy”) w najnowszym filmie producentów „Bez śladu” i „Ostatecznej rozgrywki”.

Czasami spadek potrafi być prawdziwym przekleństwem. Tak jest w przypadku Belli, która dziedziczy luksusowy jacht po swoim ojcu, z którym od lat nie miała kontaktu. Jedna niewinna noc na łodzi przerodzi się w koszmar. Gdy kobieta budzi się i odkrywa, że na pokładzie znajduje się trzech porywaczy, musi szybko obmyślić plan ucieczki, zanim padnie ich ofiarą.
 

Kopalnia

Tytuł oryginalny: Jättiläinen

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jussi, młody urzędnik, zostaje wysłany na północ Finlandii, by nadzorować dużą kopalnię niklu i uranu. Prowadzone przez Pekkę Perä przedsiębiorstwo eksperymentuje z nowymi metodami wydobywania drogocennych surowców, co pozwala na tworzenie nowych miejsc pracy. Wkrótce jednak Jussi odkrywa, że kopalnia stanowi poważne niebezpieczeństwo dla lokalnej ludności. Mężczyzna musi wybrać między dobrem mieszkańców a firmą.

Wielki zielony mur

Tytuł oryginalny: The Great Green Wall

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Wielki Zielony Mur jest nadzieją na odrodzenie i szansą na przyszłość dla młodego pokolenia, które nie będzie musiało opuszczać swych domów. Czy ta wizja jest realna? Czy jest szansą na zażegnanie kryzysu klimatycznego w Afryce?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć reżyser Jared P. Scott, twórca „Requiem dla amerykańskiego snu”.

Come Play

Kategoria: horror | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Zdesperowana matka toczy walkę o życie i duszę swojego syna, po którego rękę wyciąga przerażająca istota z równoległej rzeczywistości. Czasem przyjaciel jest gorszy niż wróg.

Mały Oliver czuje się inny i samotny. Od urodzenia nie mówi i porozumiewa się ze światem za pomocą smartfona i tabletu. Pewnego dnia za pośrednictwem tajemniczej aplikacji kontaktuje się z nim ktoś, oferując przyjaźń. Chłopiec jest szczęśliwy, że znalazł prawdziwego przyjaciela, nie podejrzewając, że właśnie wpuścił do naszego świata istotę o mrocznej duszy. Gdy rodzice Olivera zorientują się, co się dzieje, wrota do innego świata będą już otwarte, a ich zamknięcie wymagać będzie potwornej ofiary.

W filmie wystąpili Azhy Robertson (serial „Plotkara”), Gillian Jacobs („Najemnik” dostępny w naszej bibliotece) i John Gallagher Jr. („Cloverfield Lane 10”).

Adele: Live at Glastonbury

Tytuł oryginalny: Adele: Live at Glastonbury

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Adele, wielka gwiazda muzyki pop, podbiła publiczność festiwalu w Glastonbury w 2016 roku bogatym setem pełnym emocji i ciepła. Przed główną sceną festiwalu, słynną Pyramid Stage, zgromadziła się niezliczona rzesza fanów, tworząc morze głów ciągnące się po horyzont. Artystka rozpoczęła koncert perfekcyjnym wykonaniem wzruszającej ballady „Hello”.
 

Full Circle

Kategoria: seria |

Biblioteka: InUltra.
Richie Jackson odkrywa świat skateboardingu. Od jego legend kultury i trików po potencjał jako platformy rozwoju dla młodzieży - Full Circle to kompleksowa wycieczka po kultowym sporcie.

Garażowe historie 2

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka: Canal+ na życzenie.
Wyższy stopień samochodowej kultury. Następna odsłona garażowych historii. W każdym odcinku nowa renowacja auta przeprowadzana przez motoryzacyjnych pasjonatów, którzy wierzą, że auta mają dusze.

Winona Ryder - jak pokonać demony

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: AleKino+

Biblioteka: AleKino+.
Była aktorką uosabiającą pokolenie lat 90. Grała u największych reżyserów. Rozpisywały się o niej tabloidy, m.in. z powodu jej romansu z Johnnym Deppem. Potem jednak jej kariera wyhamowała. Ponownie przyspieszyła za sprawą serialu „Stranger Things”. Oto dokument ukazujący Winonę Ryder, nieszablonową gwiazdę Hollywood, walczącą ze swoimi demonami.

Świat szefów kuchni

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Kuchnia

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.
Bohaterami serii są młodzi szefowie kuchni z Brazylii, Argentyny, Japonii, RPA, Libanu, Szwecji, Polski, Kolumbii i Włoch. Wszystkich ich łączy jedno - kulinarne wykształcenie zdobyli we Francji i tu otworzyli swoje restauracje. W codziennej pracy wykorzystują inspiracje zaczerpnięte z dwóch różnych kultur, szukając nowych połączeń smaków i aromatów. Jaki jest tego efekt? Zobaczcie sami.

Żołnierze do wynajęcia

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.
Ekipa udaje się do portu Monrovia w Liberii, gdzie ma podjąć walkę z piractwem. Brak dróg wiodących w głąb kraju i brak policji czynią port doskonałym miejscem do prowadzenia działalności przestępczej.

Misja: naprawa

Tytuł oryginalny: Impossible Repairs

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.
Mike Davidson zabiera widzów za kulisy operacji prowadzonych z wykorzystaniem największych i najbardziej skomplikowanych maszyn na świecie.

Studio Uno

Kategoria: komedia | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Rzym, 1961. We Włoszech panuje pełna nadziei, radości i optymizmu atmosfera. Ogarnęła ona również trzy młode, całkowicie różniące się od siebie kobiety, które marzą o zmianach w swoim życiu. Giulia planuje ślub z mężczyzną, którego wprawdzie bardzo lubi, ale na pewno nie kocha. Rita pragnie zostać piosenkarką, musi jednak opiekować się swoim nieślubnym synem, którego istnienie chciałaby za wszelką cenę ukryć. Natomiast piękna Elena marzy tylko o tym, by stać się sławną. Wszystkie trzy kobiety spotykają się w telewizji RAI, gdzie czeka na nie przyjaźń, miłość, rozczarowanie i sukces. Walcząc o swoje prywatne szczęście, stają się częścią najsłynniejszego we Włoszech i cieszącego się powodzeniem telewizyjnego show lat sześćdziesiątych - Studio 1.

Albatross

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD: Canal+ na życzenie.

Biblioteka VOD: Canal+ na życzenie.
Nadmorskie miasteczko w Normandii. Mieszkający tu Laurent wiedzie spokojne, szczęśliwe życie. Kocha swoich bliskich i spełnia się zawodowo jako policjant. Jednak pewnego dnia ta sielanka dobiega końca, kiedy bohater przypadkiem zabija znajomego farmera. Dramat psychologiczny w reżyserii Xaviera Beauvois, twórcy głośnych „Ludzi Boga”.

Mistrzowie projektowania wnętrz 2

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Domo

Biblioteka: Canal+ Domo.
Druga edycja programu, w którym utalentowani Brytyjczycy walczą o przepustkę do kariery projektanta wnętrz. W każdym odcinku uczestnicy zmierzą się z wyzwaniem, wyznaczonym przez Michelle Ogundehin, byłą redaktor naczelną „Elle Decoration”. Będą urządzać m.in. biura, domy pokazowe, sklepy, salony fryzjerskie i restauracje. W roli prowadzącego - Alan Carr, popularny brytyjski komik i aktor.
 

Najwspanialsze zabytki Francji

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Planete+

Biblioteka: Planete+.
Autorzy serii zabierają nas na wycieczkę do sześciu francuskich miast, by pokazać cuda architektury z różnych epok, od starożytności po czasy współczesne. Nicea, Marsylia, Bordeaux, Lille, Lyon, i Strasburg szczycą się budynkami, które wyznaczały nowe trendy i przesuwały granice ludzkich możliwości. Dzięki animacjom komputerowym przekonamy się, jak wznoszono te wyjątkowe konstrukcje.

Przypadkowe spotkanie

Tytuł oryginalny: Random Encounters

Kategoria: komedia | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Laura mieszka w Los Angeles, chce zostać aktorką. Pewnego wyjątkowo pechowego dnia, kiedy czeka w kawiarni na przyjaciółkę, przypadkowo wylewa kawę na początkującego scenarzystę…

W roli głównej – Megan Markle.

Polskie zabójczynie 5

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Henryk, znany i lubiany śląski biznesmen zniknął z dnia na dzień. Jego żona, Gabriela, prosi o przelew firmowych pieniędzy na okup, po czym znika luksusowym samochodem. W poszukiwania małżeństwa angażują się służby i detektyw Krzysztof Rutkowski.

Wykute w ogniu 8

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
W tym odcinku o każdym aspekcie zadań zadecyduje uznany twórca broni z Hollywood, Dave Baker. Czterej zawodnicy będą musieli odtworzyć jedną z ulubionych broni Dave'a – saks.

Zaginiony świat Angkor Wat

Kategoria: seria | Biblioteka: Viasat Explore

Biblioteka: Viasat Explore.
Badania laserowe prowadzą zespół do nieodkrytych świątyń, a georadar ujawnia, w jaki sposób królowie zdobywali nowe terytoria. Czy ogromna piramida w dżungli była miejscem tajemniczego kultu?