Menu główne

Informator VOD Nr 393

02-09-2022

Zapraszamy do odświeżonego serwisu FilmBox OD w którym poza dalszymi przygodami bohaterów serialu „Narzeczona ze Stambułu”, pojawiło się dużo ciekawych filmów, wśród których z pewnością każdy znajdzie interesujący tytuł dla siebie.

FilmBox OD

Również katalog InUltra TV został odświeżony. Tym razem zapraszamy do świata skateboardingu oraz do konkursu dla pięciu odważnych par, które wyruszają do afrykańskiej dziczy.

InUltra TV

Tydzień z wojną w tle.
Wojna to konflikt zbrojny między państwami, narodami, czy grupami etnicznymi pochłaniająca ofiary po każdej z walczących stron. W kinematografii to nie tylko filmy o czynnym udziale w walkach, ale także opowieści o ludziach. Tych, którym przyszło żyć w jej czasie, tych, którzy pomagali przywódcom, żołnierzom lub zwyczajnym jednostkom. To historie o bohaterach, szpiegach, agentach i zdrajcach.

Tydzień z wojną w tle

W tym tygodniu polecamy:

Wypadek

Tytuł oryginalny: The Good Neighbor

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jonathan Rhys Meyers („Dynastia Tudorów”, „Idol”, „Wikingowie”), Luke Kleintank („Midway”, „Szczygieł”) oraz Bruce Davison („Długoletni przyjaciele”, „La La Land”) w przerażająco realistycznym thrillerze.
Koszmar, który rozgrywa się w sąsiedztwie dotyka dwóch przyjaciół - Davida i Roberta. Pewnego wieczoru, mężczyźni przypadkowo potrącili rowerzystkę i pod wpływem emocji uciekli z miejsca wypadku. Wkrótce jednego z nich zaczynają dręczyć potworne wyrzuty sumienia, natomiast drugi jest gotów zrobić wszystko, aby chronić ich sekret.

Hipopotam

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Ted Wallace jest poetą tkwiącym od kilku lat w kryzysie twórczym i niepoprawnym krytykiem teatralnym, który nie stroni od alkoholu. Jego awanturnicze usposobienie przysparza mu coraz to nowszych wrogów i kłopotów. Pewnego dnia szef Teda traci cierpliwość. Mężczyzna traci pracę. Z pomocą przychodzi mu córka znajomych, którą ostatnio widział w pieluchach. Młoda kobieta proponuje mu małą fortunę w zamian za zbadanie serii bardzo trudnych do wytłumaczenia uzdrowień, które miały miejsce w posiadłości jej rodziców – Swafford Hall.
Film w reżyserii Johna Jencksa, który na plan zaprosił Fionę Shaw (serial o Harrm Potterze), Matthew Modine (serial „Stranger Things”), Tima McInneryego (serial „Gra o tron”).

Warhunt. Demony wojny

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Mickey Rourke („Sin City”), Robert Knepper („Skazany na śmierć”) i Jackson Rathbone („Saga Zmierzch”) w horrorze, którego akcja dzieje się podczas II wojny światowej w nazistowskich Niemczech. Samolot armii amerykańskiej rozbija się w niemieckim lesie, a ocaleni żołnierze szybko orientują się, że za linią wroga wojna to dopiero początek ich koszmaru.

Clara

Kategoria: sci-fi | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Isaac Bruno jest astronomem całkowicie pochłoniętym szukaniem dowodu na istnienie życia poza Ziemią. Obsesja pochłania go bezgranicznie i zaczyna zagrażać jego karierze. Mężczyzna nie chce słuchać rad przyjaciół i zatraca się w swoich badaniach, po części, aby zapomnieć o tragedii z przeszłości. Wszystko zmienia się jednak, kiedy Isaac poznaje artystkę o imieniu Clara, która podziela jego fascynację kosmosem. W rolach głównych wystąpili Patrick J. Adams (serial „W garniturach”) i Troian Bellisario (serial „Słodkie kłamstewka”).

Ciemność

Tytuł oryginalny: The Power

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Londyn, Styczeń 1974 roku. Młoda kobieta rozpoczyna pracę pielęgniarki w szpitalu. Za karę, zmuszona zostaje pozostać na nocnej zmianie. Kara jest tym dotkliwsza, gdyż w kraju pogrążonym w coraz większym kryzysie, zarządzone zostaje zaciemnienie, które ma pomóc w oszczędności energii. Jak się szybko okaże – w mrokach starego szpitala czai się niebezpieczna obecność.
W filmie wystąpili: Rose Williams (serial „Medyceusze: Władcy Florencji”)i Diveen Henry („Czarne lustro”).

Nocna jazda

Tytuł oryginalny: De nos frères blessés

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Taksówkarz odpowiada na kolejne zlecenie tej nocy, nic nie zapowiada, że kurs zmieni jego życie o 180 stopni, gdy zostanie wciągnięty w tajemniczą grę przez piękną pasażerkę…
W roli głownej AJ Bowen („Następny jesteś ty” – w naszej bibliotece).

Porndemia

Tytuł oryginalny: Porndemic

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przemysł filmów dla dorosłych do połowy lat 90. przeszedł głęboką przemianę kulturową, osiągając całkowitą akceptację w oczach społeczeństwa. Ale dla wielu był to świat marzeń, który miał się zawalić, gdy pięć aktorek odnoszących największe sukcesy, zachorowało na nieznaną dotąd chorobę - AIDS. W desperackim wyścigu z czasem, kluczowe postacie z branży rozpoczęły dochodzenie w celu znalezienia nieuchwytnego Pacjenta Zero.

Wirtuoz

Kategoria: thriller | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Elijah Wood, gwiazda cyklu 'Władca pierścieni', w hiszpańskim thrillerze, który pokazuje jak zawikłany i niebezpieczny może być świat pianistów.
Jeden z najbardziej utalentowanych pianistów swojego pokolenia, Tom Selznick decyduje się na zaprzestanie kariery z powodu uporczywej tremy przed występami publicznymi. Nieoczekiwanie, po kilkuletniej przerwie pojawia się na długo oczekiwanym przez publiczność koncercie w Chicago. Chwilę przed występem znajduje tajemniczą wiadomość w swoim zeszycie z nutami. Musi rozwikłać zagadkę kto i dlaczego skierował do niego ów list.

Truflarze

Kategoria: film | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka: Canal+ na życzenie.
Największą siłą dokumentu Dwecka i Kershawa są bohaterowie – starsi panowie, którzy latami zbierali najcenniejszą, białą odmianę trufli i u schyłku życia nie wyobrażają sobie, że mogą robić coś innego.
"Truflarze" zostają w pamięci także ze względu na psy, które pomagają w szukaniu rosnących głęboko w ziemi niezwykle cennych grzybów. Sfilmowane sceny ludzko-psiej zażyłości są zestawione z epizodami przedstawiającymi napastliwych sprzedawców, którzy wyrafinowaną sztukę zbierania trufli chcą sprowadzić do samego zysku, bez poszanowania wiekowej tradycji.

Grzechy przeszłości 3

Kategoria: serial | Biblioteka: AleKino+

Biblioteka: AleKino+.
W odległej Dysynni Valley dochodzi do zbrodni. Para detektywów, Cadi John i Owen Vaughan, zostaje wezwana do wyjaśnienia brutalnego morderstwa, lecz jak prowadzić dochodzenie, gdy prywatne życie policjantów znów wchodzi w ostry zakręt?

Na tropie nowych smaków: Chiny

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Kuchnia

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.
Australijski szef kuchni Adam Liaw jest specjalistą od inspirujących, kulinarnych podróży. Tym razem zawita do Chin, by zjeździć ten kraj wzdłuż i wszerz. Jakie smaki skrywa jedno z największych państw świata? Jak znaczne są różnice między kuchniami poszczególnych regionów? Od Pekinu do Szanghaju, od prowincji Anhui, przez Szantung, Junnan, Syczuan, Guangdong i Fujian po wyspę Hajnan.

Łowcy UFO

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.
Relacje doświadczonych i zasłużonych policjantów, którzy osobiście przeżyli spotkanie z UFO.

Przygoda z Bearem Gryllsem

Tytuł oryginalny: Running Wild with Bear Grylls: The Challenge

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.
Ekspert surwiwalu Bear Grylls ponownie zabiera w ekscytującą podróż artystów, którzy będą musieli się zmierzyć z niecodziennymi wyzwaniami.

„Lato na Mazurach”, kategoria: komedia.

Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Sabina cierpi na zespół Aspergera, doskonale radzi sobie z zapamiętywaniem liczb, natomiast ma spore problemy z relacjami społecznymi i międzyludzkimi. Nie potrafi na przykład rozpoznać, czy ktoś mówi żartem czy serio, i każdą wypowiedź traktuje ze śmiertelną powagą. W związku z tym często dochodzi do przykrych nieporozumień. Z takiego właśnie powodu Sabinę niedawno zwolniono z pracy i kobieta została kompletnie bez środków do życia. Wkrótce umiera jej ojciec, pozostawiając spory spadek. Sabina może teraz wyjechać na Mazury, gdzie jej matka i brat prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Na miejscu kobieta poznaje przyjaznych ludzi, którzy pomagają jej uporządkować relacje rodzinne, ale także uwierzyć w miłość.

Botticelli, Florencja i Medyceusze

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka VOD: Canal+ na życzenie.
Sandro Botticelli, mistrz włoskiego odrodzenia. Jego biografia oraz twórczość wciąż inspirują i są przedmiotem badań. Mówiąc o autorze „Narodzin Wenus”, nie sposób zapomnieć o renesansowej Florencji i rządzących nią Medyceuszach. Przed nami genialny twórca, zjawiskowe miasto nad Arno i wielka polityka.

Ogrodowe S.O.S.

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Domo

Biblioteka: Canal+ Domo.
Nie każdy ma rękę do roślin. Niektórym brakuje czasu, innym pomysłu. Bohaterowie tej serii zaniedbali swoje przydomowe ogrody, a chcieliby mieć przyjemną dla oka zieleń. Z pomocą przychodzą doświadczeni fachowcy: Diarmuid Gavin, Danny Clarke i Penny Lamb. Wystarczy im kilka dni, by zachwaszczoną działkę przemienić w piękny, a zarazem łatwy w utrzymaniu ogród. Zobaczcie, jak to się robi.

Ewolucja Jackiego Chana

Kategoria: dokumentalny |

Biblioteka: Planete+.
Jackie Chan; człowiek-instytucja: kaskader i aktor, scenarzysta i reżyser, a wreszcie i biznesmen. Jak nikt inny potrafi łączyć azjatyckie kino sztuk walki z chaplinowskim humorem oraz hollywoodzkim rozmachem. To jego przepis na sukces. Dokument Antoine’a Coursata ukazuje drogę Jackie Chana na filmowy szczyt.

Życie to pokusa

Kategoria: CBS Europa |

Biblioteka: CBS Europa.
Kiedy żona Rogera wyjeżdża z dziećmi na wakacje, w ich domku gościnnym ma zamieszkać jej instruktorka jogi — piękna, młoda kobieta. Słomiany wdowiec zostaje wystawiony na ciężką próbę.

Chippendales: mroczne sekrety

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
W latach 80. chippendalesi byli światowym fenomenem. Za zawrotnym sukcesem klubów stali Steve Banerjee i Nick De Noia, a ich współpraca zaowocowała powstaniem imperium. Jak się okazało światła rampy kryły świat narkotyków, mord i ogromną ambicję.