Menu główne

Informator VOD Nr 391

12-08-2022

Tym razem zapraszamy na dwa tygodnie z filmami dokumentalnymi. Poza filmami „Animal” i „W rytmie Kuby”, które są premierami, zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi tytułami dokumentalnymi w katalogu, wśród których są filmy poruszające najróżniejsze tematy.

Dwa tygodnie z filmami dokumentalnymi

Zapraszamy do serwisu FilmKlub, w którym każdego tygodnia pojawiają się nowości. „Wilk z Wall Street”, „Greenland”, „Transcendencja”, „Tajemniczy ogród” to tylko kilka z ponad stu filmów znajdujących się w katalogach gatunkowych, stworzonych dla ułatwienia znalezienia interesującego tytułu.

FilmKlub

Akcja, dramat, thriller, familijny, seriale – wszystko to i wiele innych znajduje się w serwisie FilmBox OD, w którym, jak co miesiąc, pojawiły się nowe filmy i odcinki seriali, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rodzinna zamiana ciał

Tytuł oryginalny: Le sens de la famille

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pewnego ranka rodzina Morelów z przerażeniem odkrywa, że ich ciała i dusze uległy kompletnemu przemieszaniu. Sześcioletnia córeczka jest teraz w ciele ojca. Który jest teraz w ciele nastoletniego syna. Który jest teraz w ciele starszej siostry. Która jest teraz w ciele swojej matki… Która jest teraz w ciele sześcioletniej Chachy. Rozumiecie coś z tego? Spokojnie – oni też nie – ani trochę! Ale prawdziwe kłopoty dopiero przed Morelami. Bo z pracy wydzwania wredny szef, w szkole zapowiedzieli klasówkę, a do drzwi dobija się właśnie napalona sympatia z liceum. I jak tu teraz żyć i do reszty nie zwariować?
Franck Dubosc i Alexandra Lamy – przebojowy duet z francuskiego hitu „Kręcisz mnie” – ponownie razem na dużym ekranie.

Książę

Tytuł oryginalny: The Duke

Kategoria: biograficzny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Laureaci Oscara Jim Broadbent („Żelazna Dama”, „Król złodziei” – w naszej bibliotece) i Helen Mirren („Królowa”, „Red”) w filmie Rogera Michella, twórcy „Weekend z królem” i „Notting Hill”.
Oparta na niesłychanych, lecz prawdziwych wydarzeniach komedia o zwykłym człowieku, który, niczym Robin Hood, ośmieszył brytyjskie władze dokonując kradzieży pewnego arcydzieła w szczytnym celu. Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

Detektyw Bruno

Kategoria: familijny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przez pewien incydent na planie kariera Księskiego - odtwórcy roli detektywa Bruno - wisi na włosku. Paparazzi i konkurencja depczą mu po piętach. Aktor jest zdruzgotany. Wówczas w jego życiu pojawia się chłopiec, który najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial… „Detektyw Bruno”. Chłopcem tym jest Oskar, który od niedawna mieszka w rodzinnym domu dziecka. Choć ma liczne rodzeństwo i kochających opiekunów – tęskni za swoimi rodzicami. Kiedy przypadkowo wpada mu w ręce wcześniej przygotowana przez nich niespodzianka – zabawa w odkrywanie urodzinowego skarbu, Oskar natychmiast wyrusza na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa. Trzeba wynająć najlepszego detektywa na świecie. Kto nim jest? Oczywiście Detektyw Bruno! Oskar nie przyjmuje do wiadomości, że Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Widząc, jak bardzo chłopiec zapatrzony jest w swojego idola, menadżerka aktora postanawia wykorzystać tę okazję do podreperowania reputacji swojego podwładnego.
W rolach głównych wystąpili: Iwo Rajski („Magnezja”, „Sala samobójców. Hejter” – do zobaczenia w bibliotece) oraz Piotr Głowacki („Planeta singli”, „1800 gramów” – oba dostępne w naszej bibliotece). W pozostałych rolach zobaczyć można Karolinę Gruszkę („Miasto”, „Szczęście świata”, „Maria Skłodowska-Curie” – w bibliotece), Dorotę Kolak („Zabawa zabawa”, „Chce się żyć” – oba dostępne w naszej bibliotece) i Ireneusza Czopa (serial „Komisarz Alex”).

Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu czyli zniszczona wątroba i złamane serce

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pogrążona w depresji i alkoholizmie trzydziestolatka postanawia usunąć niechcianą ciążę. Oczekując na zabieg, spędza czas z ojcem dziecka – przypadkowo poznanym dilerem narkotyków i jego znajomymi.

Badman

Tytuł oryginalny: Super-héros malgré lui

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Reżyserem i odtwórcą głównej roli jest Philippe Lacheau, komik znany z filmów „Mąż, czy nie mąż?”, „Alibi.com”, „Wszystko zostanie w rodzinie” – dostępnych w naszej bibliotece.
Cedric jest aktorem, ale popularnością cieszy się tylko w swojej rodzinie, i to nie w całej. Wciąż jednak marzy, że los się do niego uśmiechnie i dostanie rolę, która wywinduje go na szczyt. I wiecie, co? Marzenia się spełniają, choć nie każdemu wychodzi to na zdrowie. Na skutek splotu przypadków Cedric dostaje rolę Badmana, czyli superbohatera, przy którym Avengersi to stadko nieśmiałych przedszkolaków. Czy to może wypalić? Nie wiadomo, bo niedoszły gwiazdor pierwszego dnia zdjęciowego ulega wypadkowi, na skutek którego uwierzy, że naprawdę jest Badmanem. Odziany w kuse rajtuzy i kostium rusza w świat toczyć bezpardonową walkę ze złem. Z tym, że zło jest prawdziwe, a jego moce, no cóż, nie do końca.

X

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Absolutny triumf horroru! Oryginalny, przyprawiający o dreszcze i pełen zwrotów akcji najnowszy film od studia A24, które dało nam m.in. „Dziedzictwo. Hereditary” i „Midsommar. W biały dzień”. Mistrzowski horror Ti Westa o młodych filmowcach, którzy w domu na odludziu chcą nakręcić swój sekretny film, lecz muszą zmierzyć się z ekscentrycznymi gospodarzami i z przerażającymi wydarzeniami, których nie było w scenariuszu... W rolach głównych: Mia Goth („Suspiria”, „Nimfomanka”) Jenna Ortega („Krzyk”, „Naznaczony”) i Scott Mescudi, znany jako raper Kid Cudi.

Animal

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolożka znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami.
Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają mianem „szóstego masowego wymierania” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jane, Bell i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.
Ten film nie tylko podsumowuje obecną sytuację, lecz także zwiększa świadomość widzów. „Animal” ma wstrząsnąć widzami, wrzucić ich do dzikiego świata zwierząt, który bardzo różni się od tego świata, który znają, czyli swoich coraz bardziej zamkniętych miejskich środowisk. Autorzy nakręcili sceny krajobrazów, zwierząt i ekosystemów z myślą o wywołaniu silnych emocji.

Góra śmierci

Tytuł oryginalny: Feng bao

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
To wciągające i doskonale zrealizowane kino katastroficzne. Trwająca od dziesięciu lat budowa nowego tunelu szybkiej kolei jest w końcowym etapie. To kosztowne przedsięwzięcie nie może zostać wstrzymane więc kierownictwo budowy nie chce nawet słyszeć o przewidywanych problemach. Niestety dochodzi do wstrząsów, które naruszają strukturę geologiczną góry, w której wydrążony został tunel. Może dojść do osuwiska, a co za tym idzie katastrofy. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

W rytmie Kuby

Tytuł oryginalny: A Tuba to Cuba

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Wyrusz w muzyczną podróż po kraju, gdzie każdy jest młody, a muzyka porywa do tańca. „W rytmie Kuby” opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić. Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy. „W rytmie Kuby” to triumf ludzkiego ducha. Używając muzycznego języka, wzywa nas do tego, abyśmy zrozumieli, że wszyscy jesteśmy tacy sami. To muzyczny most w świecie, w którym budowane są mury.

Stworzeni dla siebie

Tytuł oryginalny: As They Made Us

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Wzruszająca opowieść, którą stworzyła znana z serialu „Teoria wielkiego podrywu” Mayim Bialik.
Na ekranie zobaczymy Dustina Hoffmana („Rain Man”, „Sprawa Kramerów”), Diannę Agron („Porachunki”, „Jestem numerem cztery”), Candice Bergen („Pozycja obowiązkowa”, „Wszyscy moi mężczyźni” – oba do obejrzenia w naszej bIbliotece) oraz Simona Helberga („Boska Florence” – w bibliotece).
Abigail, rozwiedziona matka dwójki dzieci, za wszelką cenę stara się opiekować bliskimi, lecz choroba rodziców i problemy z bratem sprawiają, że ilość obowiązków zaczyna ją przerastać. Jednak jej determinacja oraz nowa miłość sprawiają, że kobieta odnajduje w sobie dodatkowe siły i odkrywa, że rodzina jest najważniejsza.

Zakwakani

Tytuł oryginalny: Quackerz

Kategoria: animowany | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Fantastyczna animacja, zwariowane tempo, lotni bohaterowie i uskrzydlający humor, czyli: komedia aż pióra lecą! Dawno temu, w czasach gdy cały drób był wolny, a jaja nikomu nie kojarzyły się z jajecznicą, pewną kaczą wyspą wstrząsnęły nieoczekiwane i gwałtowne wypadki. Oto starzejąca się już Zła Czarodziejka postanowiła za wszelką cenę zachować młodość. Była tylko jedna osoba, która mogła jej to zapewnić – kaczy Mędrzec. Jednak dobrowolnie Mędrzec tego nie chciał zrobić! Czarodziejka musiała więc go porwać!
Tymczasem na wyspie ląduje zamorska eskadra walecznych kaczek. Córka jej dowódcy – piękna Eryka i syn mędrca –Żółtodziób, muszą szybko doprowadzić do sojuszu swoich ojców, by pokrzyżować plany podstępnej Czarodziejki, które są gorsze niż ptasia grypa.

Mike Oldfield - Live at Montreux

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Mike Oldfield to legenda muzyki. Artysta miał zaledwie 19 lat, kiedy w 1973 wydał jeden z najsłynniejszych albumów w historii - „Tubular Bells'. Płyta ta sprzedała się na świecie w ponad 16 milionach egzemplarzy. Tym razem prezentujemy koneserom wspaniały koncert zrealizowany podczas festiwalu w Montreux.

Yellowjackets

Kategoria: serial | Biblioteka: Canal+ na życzenie

„Yellowjackets”, kategoria: serial. Biblioteka: Canal+ na życzenie.
Samolot z żeńską drużyną piłkarek rozbija się w ostępach Ontario. Licealistki muszą przetrwać w dziczy. Po 25 latach przyjdzie im raz jeszcze stawić czoła mrocznym wydarzeniom z przeszłości. Doceniony przez krytykę, rozgrywający się na dwóch płaszczyznach czasowych serial z pogranicza psychologicznego dreszczowca i horroru.

Zaczęło się w środę 3

Kategoria: serial | Biblioteka: AleKino+

Biblioteka: AleKino+.
Faith Howells (Eve Myles), adwokatka z walijskiego miasteczka, zmaga się z nowymi problemami w życiu zawodowym. Musi zająć się m.in. skomplikowanym przypadkiem śmiertelnie chorego chłopca czy też walką o opiekę nad dziećmi rozwiedzionej pary. W sferze prywatnej również boryka się z wieloma zawirowaniami.

Francuskie wędrówki Julie. Uczta w stylu Belle Epoque

Kategoria: program | Biblioteka: Canal+ Kuchnia

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.
Tym razem Julie Andrieu zaprasza na ucztę z czasów Belle Epoque. W przygotowaniach pomogą jej scenograf Charles Kaisin i kucharz Dominique Le Stanc.

Wielka szansa

Tytuł oryginalny: The Big Leap

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
To serial o drugich szansach, pogoni za marzeniami i sięganiu po to, co nam się należy. Bohaterowie, których mimo różnorodności łączy dotychczasowy brak szczęścia, decydują się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w tanecznym reality show, które może jednak zrujnować im życie.

W poszukiwaniu potwora

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.
Żarłacze białe to najbardziej zabójczy mieszkańcy oceanu. Podpływają blisko plaż i coraz częściej atakują ludzi. W programie próbujemy ustalić, dlaczego rośnie agresywność tych drapieżników.

Misja: Naprawa

Tytuł oryginalny: Impossible Repairs

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.
Mike Davidson zabiera widzów za kulisy operacji prowadzonych z wykorzystaniem największych i najbardziej skomplikowanych maszyn na świecie. Tym razem Mike wsiada do lokomotywy ciężkiego pociągu towarowego, wiozącego poszukiwany minerał od granicy z Białorusią do portu w Kłajpedzie.

Lato na Elbie

Kategoria: komedia | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Maja i Thorsten od dwóch lat są rozwiedzeni. Mimo to coroczny urlop z synami jest dla nich ciągle bardzo ważny. Pomysł jest dobry, wykonanie marne. Kiedy Maja przybywa na Elbę, Thorsten chce wracać do Niemiec - ze względów zawodowych. Dla obu nastoletnich synów ważne są tylko ich smartfony i szybkie wi-fi. W Mai budzi się opór. Inaczej wyobrażała sobie wspólny urlop. Mimo że rozwiodła się z Thorstenem, jej zdaniem powinno istnieć coś takiego jak poczucie wspólnoty. Bo czy w innym przypadku warto jechać razem na urlop?

Znaleźć wymarzony dom

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Domo

Biblioteka: Canal+ Domo.
Seria przedstawia Australijczyków, którzy spełnili już swoje marzenie o idealnym domu. Dla każdego z nich oznacza to coś innego. Designerska willa nad oceanem, dom z prefabrykatów, budynek pasywny, stylowa posiadłość lub zaadaptowany kościół. Prowadząca, Deborah Hutton, rozmawia z właścicielami, by poznać ich historię. Wraz z nią odwiedzimy różne regiony kraju, od Queensland po Tasmanię.

Lawrence z Arabii - opowieść prawdziwa

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Planete+

Biblioteka: Planete+.
Thomas E. Lawrence, brytyjski oficer, podróżnik i dyplomata, stał się sławny m.in. dzięki oscarowemu filmowi Davida Leana z 1962 roku. Peter O’Toole przekonująco zagrał romantycznego bohatera, który podczas I wojny światowej zjednoczył Arabów w walce z Imperium Osmańskim. A jak się ma ten wizerunek do rzeczywistości?

Polskie zabójczynie 5

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Henryk, znany i lubiany śląski biznesmen zniknął z dnia na dzień. Jego żona, Gabriela, prosi o przelew firmowych pieniędzy na okup, po czym znika luksusowym samochodem. W poszukiwania małżeństwa angażują się służby i detektyw Krzysztof Rutkowski.

Morgan Freeman: wielkie ucieczki

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Czterech mężczyzn planuje ucieczkę z najbardziej osławionego amerykańskiego więzienia. Trzem udaje się dotrzeć do brzegu. Jednak jak potoczyły się ich losy po opuszczeniu wyspy, do dziś pozostaje to tajemnicą.

Grobowce Egiptu

Kategoria: seria | Biblioteka: Viasat History

Biblioteka: Viasat History.
Zahi i jego zespół odkrywają sarkofagi pochodzące z okresu Nowego Państwa i Epoki Późnej starożytnego Egiptu. Sarkofagi trzeba zbadać, ale okazuje się, że to nie koniec niespodzianek...