Menu główne

Informator VOD Nr 388

01-07-2022

Tydzień z Naomi Watts.

W tym tygodniu mamy premierę filmu „Decydująca godzina” z Naomi Watts w roli głównej. Ta brytyjska aktorka zdobyła uznanie rolą w filmie „Mulholland Drive” Davida Lyncha, który to film utorował jej drogę do światowej kariery i dwóch nominacji do Oscara. Zapraszamy do obejrzenia kilku poprzednich ról tej uzdolnionej aktorki.

Koncerty Stingray Qello

Zapraszamy do odwiedzenia katalogów Viasat History i Viasat Explore, w których pojawiły się nowe serie i programy dokumentalne, a wśród nich „Wielkie budowle Rzymian”, „Grobowce Egiptu” czy „Wydobywcy marmuru”.

Koncerty Stingray Qello

Decydująca godzina

Tytuł oryginalny: The Desperate Hour

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Amy rok temu straciła męża. Powoli wraca do siebie, jednak jej nastoletni syn, wciąż nie może się otrząsnąć. Pewnego dnia, podczas joggingu, w środku lasu, daleko od domu, otrzymuje informację, że doszło do tragedii w szkole syna. Wiele wskazuje, na to, że to Noah mógł być sprawcą. Ma do dyspozycji tylko telefon i bardzo, bardzo mało czasu próbuje zdobyć jak najwięcej informacji, a co ważniejsze – dotrzeć do szkoły.

W roli głównej wystąpiła Naomi Watts („Niesamowita historia Sam Bloom” – w naszej bibliotece).

Reżyserem filmu jest Phillip Noyce, twórca „Dawcy pamięci”, który również można zobaczyć w naszej bibliotece.

Z miłości do mody

Tytuł oryginalny: Haute Couture

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pracująca dla domu mody Christiana Diora Esther pragnie zakończyć swoją karierę głównej krawcowej w wielkim stylu. Ostatnia nadzorowana przez nią kolekcja ma być ukoronowaniem jej dotychczasowych dokonań. Pewnego dnia zostaje okradziona w metrze przez 20-letnią Jade – zbuntowaną dziewczynę, której w życiu daleko do luksusów symbolizowanych przez markę Dior. Losy obu kobiet splatają się i Esther, mimo początkowego uprzedzenia, dostrzega w złodziejce wielki modowy talent. Zamiast wezwać policję – kobieta postanawia zaopiekować się Jade i proponuje jej pracę w swojej pracowni krawieckiej. Będzie to początek szorstkiej, ale też niezwykle ważnej i pięknej relacji między obiema bohaterkami. Jade dostanie szansę na spełnienie swoich marzeń, a Esther być może znajdzie godną następczynię, która przywróci modowym kolekcjom spod znaku Diora świeżość  i świetność.
W rolach głównych Nathalie Baye - gwiazda serialu „Gdzie jest mój agent?” oraz Lyna Khoudri – aktorka z najnowszego filmu Wesa Andersona „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”.

Królewska gra

Tytuł oryginalny: The Royal Game

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Reżyserem tego niemiecko-austriackiego filmu jest Philipp Stölzl twórca „Medicus”, „Zakochany Goethe”.
Po wkroczeniu nazistowskich wojsk do Wiednia, austriacki prawnik Josef Bartok (Oliver Masucci) wraz z żoną próbuje wydostać się z kraju do Ameryki, ale podczas ucieczki wpada w ręce Gestapo. Aresztowany przez tajną policję stanowczo odmawia współpracy, przez co zostaje uwięziony w samotnej celi. Tam rozpoczynają się wielomiesięczne psychiczne tortury, mające złamać jego opór i skłonić do ujawnienia poufnych informacji. Dzięki wykradzionemu staremu podręcznikowi Josef samodzielnie opanowuje grę w szachy, która z jednej strony pomaga mu przetrwać psychiczną udrękę, z drugiej jednak – przybiera kształt niebezpiecznej obsesji.

Ekranizacja bestsellerowego opowiadania Stefana Zweiga, którego prace zainspirowały m.in. twórców filmów „Grand Budapest Hotel” czy „Na zawsze Twoja”. W obsadzie filmu znaleźli się: Oliver Masucci („Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledore’a”, serial „Dark”), Albrecht Schuch („Berlin Alexanderplatz” - do zobaczenia w naszej bibliotece), Birgit Minichmayr („Upadek”, „Biała wstążka”) i Andreas Lust („Monachium”, „Rewanż”).

Objazd

Tytuł oryginalny: Detour

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Młody student prawa bez zastanowienia wchodzi w układ z bandytą, który oferuje zabicie jego ojczyma – mężczyzny, który według niego jest odpowiedzialny za wypadek, po którym jego matka zapadła w śpiączkę.
Film w reżyserii Christophera Smitha, twórcy „Piąty wymiar” i „Redakcja”, który do współpracy zaprosił cenionych aktorów, a wśród nich: Tye Sheridan („Player One”), Bel Powley („Carrie Pilby” – w naszej bibliotece) i Stephen Moyer (serial „Czysta krew”).

Zbieg

Tytuł oryginalny: Black Site

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Wciągające kino akcji ze znakomitą obsadą - Jason Clarke („Everest”, „Mudound”, „Wielki Gatsby”), Michelle Monaghan („Detektyw”, „Kod nieśmiertelności”, „Mission: Impossible – Fallout”) oraz Jai Courtney („Niezgodna”, „Legion samobójców”, „Spartakus: Krew i piach”).
Hatchet to błyskotliwy i wyjątkowo niebezpieczny kryminalista, który trafia do ściśle tajnej placówki wojskowej. Gdy podczas jednego z przesłuchań udaje mu się uciec, cały obiekt zamienia się w krwawe pole bitwy. Funkcjonariusze CIA będą musieli zatrzymać zbiega, zanim sami staną się jego ofiarami.

Genialny wynalazek

Tytuł oryginalny: Ingenious

Kategoria: komedia | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Matt (Dallas Roberts) to twórca pomysłowych, ale kompletnie niepraktycznych wynalazków i właściciel podupadającej firmy International Gifts. Sam (Jeremy Renner), przyjaciel Matta, to urodzony sprzedawca. Odpowie na każde pytanie, jakie mu zadasz. Gina (Aylet Zurer), żona Matta, pracuje jako stewardessa i z wytrzymałością godną bohatera znosi wszelkie zachowania pasażerów na pokładzie samolotu. Pewnego dnia Matt doznaje oświecenia. Niczym piorun z jasnego nieba pojawia się w jego głowie genialny pomysł, który pozwoli mu uratować podupadającą firmę oraz pokonać kryzys w małżeństwie.

Nowi mutanci

Tytuł oryginalny: The New Mutants

Kategoria: akcja | Biblioteka: HBO OD

Biblioteka: HBO OD.
Pięciu młodych ludzi, którzy mają szczególne moce, jest zmuszonych do poddania się leczeniu w tajnej instytucji – rzekomo, aby uchronić się przed swoimi zdolnościami. Poproszeni przez dr. Cecilię Reyes o podzielenie się swoimi historiami, młodzi "pacjenci" szybko zaczynają rozumieć, że należą do klasy ludzi zwanych mutantami, którzy historycznie byli marginalizowani. Gdy ponownie przeżywają historie związane ze swoim pochodzeniem, ich wspomnienia zdają się zamieniać w przerażającą rzeczywistość. Wkrótce kwestionują to, co jest prawdą, a co nią nie jest. Jasne staje się też, że opiekująca się nimi instytucja nie jest tym, czym się z pozoru wydaje. Pytanie brzmi – dlaczego są przetrzymywani w niewoli i kto próbuje ich zniszczyć?

Wyspa Bergmana

Tytuł oryginalny: Bergman Island

Kategoria: dramat | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka: Canal+ na życzenie.
Para filmowców, Chris i Tony, przyjeżdża na wyspę Fårö, by tam pochylić się nad swoimi scenariuszami. Między kobietą a mężczyzną tli się konflikt, rzeczywistość zaś miesza się z fikcją. Pokazywany na konkursie w Cannes, dramat odwołujący się do wielkiego Ingmara Bergmana, twórcy „Scen z życia małżeńskiego”, który żył i pracował właśnie na Fårö.

Film w reżyserii Mii Hansen-Løve, która w swoim dorobku ma takie hity, jak „Ojciec moich dzieci”, „Co przyniesie przyszłość”.

W filmie wystąpili: Vicky Krieps („Old”), Tim Roth (serial „Gwiazda szeryfa”), Anders Danielsen Lie („Najgorszy człowiek na świecie” – dostępny w naszej bibliotece) oraz Mia Wasikowska („Alicja w Krainie Czarów”).

Westwall. Spisek

Kategoria: serial | Biblioteka: AleKino+

Biblioteka: AleKino+.
Julia, młoda policjantka, wdaje się w romans z Nickiem, który okazuje się neofaszystą. Znajomość z nim pozwala Julii zinfiltrować środowisko groźnych radykałów. Tropy prowadzą w góry Eifel, do pohitlerowskich bunkrów. Julia odkrywa w nich kryjówkę terrorystki, z którą łączy ją więcej, niż mogła sobie wyobrazić.

Irlandzka przygoda z Donalem

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Kuchnia

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.
Tym razem sympatyczny szef kuchni, Donal Skehan, zabiera widzów na kulinarną wyprawę do swojej ojczyzny. Pokaże nam Irlandię z lokalnej perspektywy oraz, rzecz jasna, od kuchni. Podróżując po kraju Donal będzie próbował regionalnych specjałów i potraw, serwowanych w restauracjach i pubach. A to wszystko w malowniczej scenerii wyspiarskich krajobrazów.

Wielka szansa

Tytuł oryginalny: The Big Leap

Kategoria: seria | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
To serial o drugich szansach, pogoni za marzeniami i sięganiu po to, co nam się należy. Bohaterowie, których mimo różnorodności łączy dotychczasowy brak szczęścia, decydują się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w tanecznym reality show, które może jednak zrujnować im życie.

Zaginione skarby Cesarstwa Rzymskiego

Tytuł oryginalny: Lost Treasures of Ancient Rome

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.
Międzynarodowy zespół archeologów staje przed fascynującym wyzwaniem wydobycia na światło dzienne zaginionych sekretów imperium rzymskiego.

Leżące między Pompejami a Wezuwiuszem Herkulanum padło ofiarą gwałtownej erupcji wulkanu z 79 roku. Jakie sekrety kryją jego ruiny?

Ucieczka do miasteczka

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Domo

Biblioteka: Canal+ Domo.
Coraz więcej Brytyjczyków chce zamieszkać z dala od zgiełku. Marzą o własnym domu i choćby kawałku ogródka. Często wybierają wieś, ale nie każdy jest gotów na tak radykalną zmianę. Na szczęście są jeszcze miasteczka - spokojne i pełne uroku, ale niepozbawione miejskich udogodnień, a przy tym znacznie tańsze od dużych aglomeracji. W każdym odcinku poznamy rodzinę, która szuka wymarzonego lokum.

Damon Albarn - bohater klasy średniej

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Planete+

Biblioteka: Planete+.
Damon Albarn, urodzony w Londynie wokalista, kompozytor, producent i multiinstrumentalista, od 30 lat miesza na brytyjskiej scenie muzycznej. Wymyślił Blur i Gorillaz, nagrywał płyty w Afryce i pomógł w karierze wielu tamtejszym muzykom. Jest jedną z najbardziej prężnych postaci popkultury, a także bystrym obserwatorem rzeczywistości, skorym do celnych komentarzy.

Leon Bridges: Apple Music Festival

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Występ artysty miał miejsce na Apple Music Festival, serii festiwali organizowanej przez firmę Apple od 2007 roku.

Zbrodnia po angielsku 4

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Na skutek działalności seryjnego zabójcy w Ipswich zaczęły znikać młode kobiety, po czym znajdowano ich nagie zwłoki. Zanim policja ujęła Dusiciela z Suffolk, Steven Wright przez wiele dni bawił się z detektywami w kotka i myszkę.

II wojna światowa w kolorze: największe bitwy

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Rzadkie i niezwykłe materiały pokazane po raz pierwszy w kolorze zaprezentują szczegóły niektórych z najważniejszych bitew II wojny światowej.

Malowane serce

Tytuł oryginalny: The Paint Job

Kategoria: komedia | Biblioteka: AMC

Biblioteka: AMC.
Will Patton wciela się w postać Wesleya, malarza pokojowego, który angażuje się w niebezpieczny trójkąt miłosny, romansując z żoną swojego szefa.

W pozostałych rolach wystąpili: Bebe Neuwirth („Jumanji”, „Jumanji: Następny poziom”), Robert Pastorelli („Tańczący z wilkami”) i Richard Hamilton („Faceci w czerni”).

Nie można pocałować panny młodej

Tytuł oryginalny: You May Not Kiss the Bride

Kategoria: komedia | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: CBS Europa.
Na skutek pechowego zbiegu okoliczności skromny fotograf z USA zostaje zmuszony do poślubienia córki chorwackiego gangstera, której właśnie kończy się wiza. Wkrótce jego żona zostaje porwana.

W rolach głównych wystąpili: Dave Annable (serial „Yellowstone”) i Katharine McPhee (serial „Smash”). W pozostałych rolach zobaczyć można: Kathy Bates, Vinniego Jonesa, Menę Suvari i Roba Schneidera.