Menu główne

Informator VOD Nr 386

17-06-2022

Tydzień z filmami familijnymi.
W tym tygodniu wśród naszych premier przeważają filmy familijne, a wśród nich znajdują się zabawne, pouczające,a niekiedy wzruszające, te dla młodszych, jak i starszych dzieci, z oglądania których także dorośli będą czerpać przyjemność. Zapraszamy do katalogu.

Tydzień z filmami familijnymi

Interior

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Reżyserem filmu jest Marek Lechki mający na swym koncie seriale „Pakt”, „Tajemnica zawodowa”, „Bez tajemnic”.
Magda i Maciek. Dwoje trzydziestokilkulatków szukających swojego miejsca na świecie. Ona, pewna siebie kobieta, stawiająca zawodowy sukces ponad rodzinę. On, uwięziony w szponach kapitalizmu, uciekinier, który wywraca swoje życie do góry nogami. Dwoje nieznajomych, których pozornie różni wszystko. Łączy ich jednak miejsce, w którym przyszło im żyć. To Polska – dla jednych kraj wielkich możliwości, dla innych ojczyzna zatracenia. Pewnego dnia ich losy skrzyżują się i sprawią, że nic nie będzie dla nich już takie samo. Czy Magda zdoła odmienić swoje życie i uratować rodzinę? Czy Maciek znajdzie dla siebie miejsce w świecie, który chce go zniszczyć?
W rolach głównych wystąpili: Piotr Żurawski (do zobaczenia w naszej bibliotece w „Kamper” i „Gotowi na wszystko. Exterminator”) i Magdalena Popławska (zobacz w naszej bibliotece film „Łowcy miodu: na ratunek pszczołom”). W pozostałych rolach zagrali: Paulina Chapko (serial „Oszukane”), Ilona Ostrowska (serial „Ranczo”), Tomasz Sapryk („Lokatorka”, „Sztuczki” – w naszej bibliotece).

Cały świat Romy

Tytuł oryginalny: Kapsalon Romy

Kategoria: familijny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Ciepła i wzruszająca opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni, radzeniu sobie z wyzwaniami i wsparciu, jakim mogą być dla siebie kobiety niezależnie od wieku.
Romy - zbyt dojrzała jak na swój wiek 10-latka oraz pełna rezerwy fryzjerka Stine są na siebie skazane. Wszystko dlatego, że mama dziewczynki wychowuje ją samotnie, a Stine jest jedyną osobą, która może jej w tym pomóc. Od samego początku chłodna relacja między babcią a wnuczką nie wróży nic dobrego. Zapracowana i borykająca się z chorobą Stine nie ma czasu ani cierpliwości do Romy, która zakłóca jej codzienną rutynę. Z czasem jednak okazuje się, że obie mają ze sobą więcej wspólnego, niż myślały i mogą być dla siebie wsparciem nawet w najtrudniejszych momentach.

Niezwykłe lato z Tess

Tytuł oryginalny: My Extraordinary Summer with Tess

Kategoria: familijny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Sam jest najmłodszym członkiem rodziny, który boi się samotności. W czasie wakacji obmyśla misterny plan (harmonogram samotnie spędzonych godzin), który pozwoli mu przywyknąć do samotności. Nie powiedzie się on jednak z kilku powodów. Przede wszystkim spotka Tess, dosyć tajemniczą i jednocześnie porywającą rówieśniczkę. Po drugie, poznając Tess, zacznie inaczej spoglądać na swoją rodzinę. I jeszcze nowe zrozumienie samotności wejdzie bocznymi drzwiami, znienacka, ale na tyle skutecznie, że Sam, zaryzykuje przyjaźń z Tess.

Po balu

Tytuł oryginalny: After the Ball

Kategoria: komedia romantyczna |

Biblioteka: VOD.
Kolejna wariacja na temat Kopciuszka. Kate, córka znanego projektanta mody, zdyskredytowana przez dwulicową macochę i przyrodnie siostry, używa przebrania, by ocalić firmę ojca.
W filmie wystąpili: Portia Doubleday („Ona”, „Carrie”), Chris Noth (serial „Seks w wielkim mieście”) oraz Lauren Holly („Głupi i głupszy”, „Czego pragną kobiety”).

Czarny młyn

Kategoria: familijny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Reżyserem filmu jest Mariusz Palej, twórca „Za niebieskimi drzwiami” – również dostępny w naszej bibliotece.
Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować je na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.

Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka

Tytuł oryginalny: Pettersson und Findus - Findus zieht um

Kategoria: familijny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kolejne przygody Pettsona i jego kota Findusa, które powstały na podstawie książki Svena Nordqvista.
Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów?

Lady

Tytuł oryginalny: The Lady

Kategoria: dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
W szarpanej wewnętrznymi konfliktami Birmie nie ma miejsca na demokrację. Wojskowy reżim za nic ma prawa obywateli. Jedyną szansą na przywrócenie normalności jest działalność Aung San Suu Kyi - córki antyrządowego aktywisty. Kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko, co w jej mocy, aby ocalić Birmę. Jej walka jest pozbawiona agresji – Aung Suu wybiera drogę pokoju, miłości i wiary w ludzi. Ta drobna, delikatna kobieta jest nieugięta – nawet kiedy los stawia ją w obliczu dramatycznego życiowego wyboru: walka w imię dobra ojczyzny czy szczęście swoje i swojej rodziny.

Ból i blask

Tytuł oryginalny: Dolor y gloria

Kategoria: dramat |

Biblioteka: HBO OD.
Obraz opowiada o serii ponownych spotkań, jakich doświadcza Salvador Mallo, podupadający na zdrowiu reżyser filmowy. Mężczyzna wraca do swojego dzieciństwa w latach 60., kiedy wyemigrował z rodzicami do wioski w Walencji w poszukiwaniu szczęścia, pierwszej dorosłej miłości w Madrycie lat 80., bólu wywołanego rozpadem tego związku, pisania jako jedynej formy terapii, odkrycia kina oraz pustki, nieskończonej pustki, która wywołuje niezdolność do dalszego kręcenia filmów.

Zielony rycerz. Green Knight

Kategoria: fantasy | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka: Canal+ na życzenie.
Kiedy Camelot odwiedza Zielony Rycerz, sir Gawain przyjmuje jego wyzwanie i próbuje zadać mu śmiertelny sztych. Poniósłszy porażkę, rok później musi udać się w długą podróż, aby otrzymać cios od swojego przeciwnika. Wysmakowany wizualnie film fantasy, dla którego za podstawę posłużył XIV-wieczny poemat. Reżyseria – David Lowery, gwiazda amerykańskiego kina niezależnego.

Michael Haneke. Kody

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: AleKino+

Biblioteka: AleKino+.
Sylwetka austriackiego reżysera, który uchodzi zarówno za prowokatora i surowego krytyka zachodniej cywilizacji, jak i precyzyjnego mistrza filmowej formy. Choć przed laty obrazy Michaela Hanekego budziły liczne kontrowersje, obecnie artysta cieszy się statusem klasyka, mającego na swoim koncie dwie Złote Palmy, za „Białą wstążkę" i „Miłość". Twórcy dokumentu prezentują wywiady przeprowadzone z Hanekem oraz jego współpracownikami.

David Rocco w Azji

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Kuchnia

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.
Europa to za mało. Tym razem David Rocco jedzie do Wietnamu, Kambodży, Tajlandii, Malezji i Singapuru. Tyle się nasłuchał o azjatyckim street foodzie, że po prostu musi spróbować! Zajrzy do gwarnych metropolii i wsi na uboczu. Przekona się, że nawet na skromnym, ulicznym straganie można przygotować wyborny posiłek. Czekają go ciekawe rozmowy z miejscowymi i zaskakujące, kulinarne odkrycia.

Strażnicy z Karaibów

Tytuł oryginalny: Coastguard Dutch Caribbean

Kategoria: dokumentalny |

Biblioteka: National Geographic.
Dla straży przybrzeżnej z wysp Curaçao, Aruba i Sint Maarten każdy dzień to nowe wyzwania. Program przedstawia kulisy ich niebezpiecznej pracy.

Przerób, nie wyrzucaj

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Domo

Biblioteka: Canal+ Domo.
Wyrzucić czy zostawić? Często stajemy przed takim dylematem, przyglądając się starym, zepsutym przedmiotom, zalegającym na strychach i w piwnicach. Niektóre z tych rzeczy mają wartość sentymentalną, więc trudno się z nimi rozstać. I wcale nie trzeba, o czym przekonują doświadczeni rzemieślnicy prowadzący ten program. Bo z zepsutego pianina można zrobić biurko, a ze starego kożucha – maskotkę.

Afryka - wodne królestwo

Kategoria: seria | Biblioteka: Planete+

Biblioteka: Planete+.
Pełna niespodzianek wyprawa na kontynent, który często kojarzymy jest z suszą i piaskami pustyni. Twórcy serii zabierają nas w podróż, w trakcie której zobaczymy wielkie jeziora, rozległe delty rzek, wilgotne lasy tropikalne oraz malownicze wybrzeża oceanu. Tam, gdzie wody jest więcej, świat roślin i zwierząt zachwyca swą różnorodnością.

Zaginieni na Alasce

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.
W 1950 r. w Trójkącie Alaskańskim zniknął wojskowy samolot transportowy z 44 osobami na pokładzie. Czy spowodowała to zła pogoda, czy może coś bardziej złowieszczego?

Babymetal: Live at Glastonbury Festival

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Babymetal to żeński, japoński zespół, który szturmem zawojował światową popkulturę, mieszanką melodyjnej muzyki rockowej i oszałamiających występów scenicznych. Tym razem artystki zaszczyciły swoją obecnością Festiwal Glastonbury.

II wojna światowa w kolorze: największe bitwy

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Rzadkie i niezwykłe materiały pokazane po raz pierwszy w kolorze zaprezentują szczegóły niektórych z najważniejszych bitew II wojny światowej.

Niszczycielka

Tytuł oryginalny: Destroyer

Kategoria: akcja | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Historia o kobiecie na rozstaju, w którą wcieliła się Nicole Kidman, jakiej nie zobaczycie w żadnym, innym filmie. Nowe wezwanie na miejsce zbrodni przypomina policjantce Erin Bell wydarzenia sprzed dwudziestu lat - wydarzenia, które przekreśliły jej szansę na stanie się znakomitą agentką FBI. Teraz kobieta musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Czy podejmie próbę zemsty, czy uda jej się naprawić dawne błędy i ostatecznie odbić się od dna?