Menu główne

Informator VOD Nr 382

20-05-2022

Tydzień z filmami dokumentalnymi.

W tym tygodniu jedną z naszych premier jest film „Dlaczego jesteśmy kreatywni?”, którego autor poświęcił wiele lat, by znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie. Zapraszamy do zapoznania się z tym, jak i z innymi filmami dokumentalnymi, które poruszają najróżniejsze tematy, wśród których każdy znajdzie ten interesujący.


Zapraszamy wszystkie dzieci do katalogu Nickelodeon, w którym czekają wielkie przygody, niesamowite zwierzęta, ogrom zabawy, a wszystko w towarzystwie Żółwi Ninja, Jimmy’ego Neutrona, Arnolda, Diego i Dory, oraz wielu innych.

Ups 2! Bunt na arce

Tytuł oryginalny: Ooops! The Adventure Continues

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Druga część niezwykłej opowieści o przyjaźni pokonującej wszystkie przeszkody.
Arka Noego od tygodni dryfuje po otwartym morzu z najlepszymi przyjaciółmi Finim i Idą na pokładzie. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą. Tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których resztki jedzenia i nasi bohaterowie zostają wyrzuceni za burtę. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc. Ida wraz z nowym kumplem Żelkiem zostaje uwięziona na odległej wyspie. Natomiast Fini budzi się w bajecznym zakątku wypełnionym dziwnie znajomymi istotami. Stworzeniami, które żyją razem w harmonii, ale też z niepokojem spoglądają w kierunku coraz częściej dymiącego wulkanu. Kiedy wstrząsy sejsmiczne przybiorą na sile, Fini będzie musiał dokonać niemożliwego i zrobić wszystko, by uratować nowych przyjaciół, odnaleźć Idę oraz własną, pozostawioną na Arce rodzinę.

Czas porachunków

Tytuł oryginalny: A Day to Die

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Bruce Willis („Szklana pułapka”, „Szósty zmysł”, „Armageddon”) w jednej z ostatnich ról. Obok niego zobaczymy Kevina Dillona („Pluton”, „Ekipa”), oraz Franka Grillo („Bodyguard i żona zawodowca”, „Poziom mistrza”).
Connor ma tylko jeden dzień, aby spłacić długi i ocalić swoją uprowadzoną, ciężarną żonę. Musi znaleźć sposób na zdobycie dwóch milionów dolarów. Stojąc przed niemożliwym zadaniem, postanawia reaktywować swój były oddział wojskowy, aby wspólnie stawić czoło śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Tytuł oryginalny: Why Are We Creative: The Centipede's Dilemma

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
30 lat. 50 rozmów. Jedno pytanie.
Podczas tej niezwykłej filmowej podróży spotkamy się z największymi postaciami współczesnej kultury, popkultury, nauki i polityki. To oni mają dziś największy wpływ na to, co oglądamy, czego słuchamy, w co się ubieramy i jak myślimy.
Wszyscy odpowiedzą na jedno przewrotne i intrygujące pytanie: dlaczego jesteście kreatywni? Poznamy odpowiedzi inspirujące, niektóre być może szokujące, ale też takie, które potrafią odmienić życie. Połączone stworzą fascynujący portret kilku pokoleń najbardziej wpływowych ludzi świata, zawarty w jednym z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat.
Na ekranie zobaczymy m. in. Davida Bowie, Björk, Wima Wendersa, Yoko Ono, Angelinę Jolie, Davida Lyncha, Quentina Tarantino, Bono, Nicka Cave’a, Stephena Hawkinsa, Dalajlamę, Johna Cleese’a, Jimmy’ego Page’a, Vivienne Westwood czy Umberto Eco.

Bonobo

Tytuł oryginalny: Bonobo

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Judith dowiaduje się, że jej córka zerwała zaręczyny, porzuciła studia prawnicze i przeniosła się do hipisowskiej komuny. Jej członkowie, zgodnie z zasadami bonobo, unikają konfliktów i zazdrości, cieszą się swoimi ciałami, a wszystkie nieporozumienia rozwiązywane są pokojowo. Przerażona matka wyrusza, by wybić córce z głowy jej nową ścieżkę życia. Jednak ekscentryczna liderka grupy namawia ją, żeby lepiej poznała zasady komuny i spędziła z nimi chociaż jeden dzień.

Niewidzialne

Tytuł oryginalny: Unseen

Kategoria: serial | Biblioteka: Folmy w paczkach

Biblioteka: Filmy w paczkach.
To tajemniczy dramat pokazujący, jak trudne do wyjaśnienia zjawisko wpływa na społeczność. Co by się stało, gdyby niektórzy z nas mogli pozostać niewidoczni?
Mała wioska w Belgii, a tam ogromna antena przekaźnikowa, która dzieli mieszkańców. Ptaki spadające z nieba. Ciągłe protesty i próby sabotażu. W cieniu tych wydarzeń, stopniowo  zaczynają znikać ludzie. Okazuje się, że stają się niewidzialni. Dla niektórych niewidzialność jest mocą, dla innych to choroba – błogosławieństwo lub przekleństwo. Niewidzialni są wkrótce postrzegani jako zagrożenie, a władze chcą ich kontrolować.

Infiltrator

Tytuł oryginalny: Snitch

Kategoria: thriller | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Właściciel firmy budowlanej John Matthews (Dwayne Johnson) dowiaduje się, że jego syn został fałszywie oskarżony o handel narkotykami. Chłopakowi grozi niewspółmierny do winy wyrok – 10 lat więzienia. Zdesperowany ojciec chce mu pomóc za wszelką cenę. Zawiera układ z agencją antynarkotykową oraz prokuratorem stanowym (Susan Sarandon). Decyduje się przeniknąć do środowiska przestępczego, by pod przykrywką 'odpracować' wolność swojego syna. Jednak sprawy przybierają nieoczekiwany obrót i wymykają się spod kontroli śledczych.

Justin Timberlake - iTunes Festival - Live at Roundhouse, London

Tytuł oryginalny: Justin Timberlake - iTunes Festival - Live at Roundhouse, London

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Zarejestrowany w londyńskim klubie Roundhouse koncert zapewni niezapomniane wrażenia zarówno fanom artysty jak i wszystkim miłośnikom doskonałej muzyki. Gwiazdor zaprezentował zgromadzonej publiczności między innym takie utwory jak „Sexyback”, „Cry Me a River”, „Suit and tie” i wiele innych.

Miłość ponad czasem

Tytuł oryginalny: The Time Traveler’s Wife

Kategoria: serial | Biblioteka: HBO OD

Biblioteka: HBO OD.
Wbrew wszelkim przeciwnościom losu młoda Clare Abshire spotyka przystojnego podróżnika w czasie Henry'ego DeTamble, w którym później się zakochuje.

Free Guy

Tytuł oryginalny: Free Guy

Kategoria: komedia | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka: Canal+ na życzenie.
Pobudka, śniadanie oraz praca w banku, która upływa pod znakiem rutynowych czynności i niemniej rutynowych napadów – właśnie tak wygląda codzienność faceta imieniem Guy, będącego postacią w sieciowej grze „Free City”. Niebawem jednak jego życie obiera nowy, bardziej ekscytujący kurs, a to za sprawą graczki Millie. Tocząca się w wirtualnym świecie komedia science fiction, z Ryanem Reynoldsem w roli głównej.

Wim Wenders. Desperado

Tytuł oryginalny: Wim Wenders. Desperado

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: AleKino+

Biblioteka: AleKino+.
Słyszysz: Wim Wenders, myślisz: klasyka, arthouse, „Niebo nad Berlinem”, Złota Palma za „Paryż, Teksas”. Niemiecki reżyser dorobił się statusu jednego z najważniejszych twórców kina ambitnego, wyrastającego ponad rodzimy kontekst i fetowanego na międzynarodowych festiwalach. W poświęconym mu dokumencie wypowiadają się m.in. Patti Smith, Francis Ford Coppola oraz Werner Herzog.

ABC gotowania - kuchnia meksykańska

Tytuł oryginalny: ABC gotowania - kuchnia meksykańska

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Kuchnia

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.
Coraz więcej osób chce wzbogacić swój jadłospis o potrawy znane z restauracji i wakacyjnych podróży. Idąc tym tropem, Marieta Marecka wprowadzi widzów w arkana kuchni meksykańskiej. Pokaże, jak przygotować idealną tortillę. Przyrządzi mięsne albondigas con chipotle, chicharrón i picadillo. Poda treściwe zupy, potrawy na bazie jajek oraz dania z ryb i owoców morza. A na deser - coś słodkiego.

Wyrwane głębinom

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Program śledzi losy ekip odzyskujących wraki morskie. Każda akcja to wyścig z czasem, by wydostać statki zniszczone przez szalejące sztormy.

Grunt to ogród 2

Tytuł oryginalny: Grunt to ogród 2

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Domo

Biblioteka: Canal+ Domo.
Drugie spotkanie z Katarzyną Bellingham, która zabierze nas do swojego ogrodu na Kaszubach. Wraz z nią będziemy wysiewać wiosenne warzywa i kwiaty, pielęgnować sadzonki, formować krzewy i rozmnażać rośliny wieloletnie. Założymy zielnik i zadbamy o kwiaty doniczkowe. Zaprojektujemy rabaty tak, by cieszyły oko przez cały rok. Nauczymy się robić efektowne ozdoby z gałązek, mchu i kwiatów.

Ocalić raj

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Planete+

Biblioteka: Planete+.
Nadal są na świecie miejsca, w których dzikie piękno natury objawia się z całą mocą. Wodospady Iguazu na granicy Argentyny i Brazylii. Turkusowe jezioro Kajyngdy w Kazachstanie. Wyspy Galapagos z ich endemiczną fauną. Krystalicznie czysta rzeka Caño Cristales. Rozwój turystyki, rolnictwa i przemysłu jest zagrożeniem dla tych ziemskich rajów. Na szczęście nie brak ludzi, którzy chcą je ochronić.

Autostrada 401

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Viasat Explore

Biblioteka: Viasat Explore.
Żółtodziób Sonny staje w obliczu ciężkiej próby, gdy karambol z udziałem 40 samochodów zmienia autostradę w strefę wojny; doświadczony Bear musi poradzić sobie z wypadkiem ogromnej ciężarówki.

Mściciel z Wall Street

Kategoria: akcja | Biblioteka: FilmBox

Biblioteka: FilmBox.
Ochroniarz Jim zostaje oszukany przez bankierów z Wall Street i tym samym traci wszystkie swoje oszczędności. Jego żona ciężko choruje, a jego nie stać na zapewnienie jej opieki medycznej. Jim decyduje się na ekstremalne działania i planuje krwawą zemstę na chciwych bankierach.