Menu główne

Informator VOD Nr 381

13-05-2022

Tydzień z filmami dla psiarzy i nie tylko.

Tydzień z filmami dla psiarzy i nie tylko

Przy okazji jednej z naszych premier – filmu „Pies” – zapraszamy wszystkich psiarzy, ale też nie tylko, do obejrzenia tego, jak i innych filmów z psami w roli głównej.

Zapraszamy do serwisu FilmBox OD, w którym pojawiły się nowości, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto do 25 maja pakiet FilmBox wraz z FilmBox OD jest odkodowany – zapraszamy serdecznie do odwiedzenia tego serwisu.

Pies

Tytuł oryginalny: Dog

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Komedia z pazurem o szorstkiej przyjaźni między żołnierzem po przejściach i psem z przeszłością. Film producentów hitów „Magic Mike”, „Świat w płomieniach”, „22 Jump Street, „Na skraju jutra”. Jednym z reżyserów filmu jest odtwórca głównej roli – Channing Tatum („Foxcatcher”, „Ave, Cezar!”). Były Ranger Jason Briggs nie umie sobie ułożyć życia bez wojska. Z entuzjazmem przyjmuje propozycję powrotu do służby. Szansa nazywa się Lulu i jest owczarkiem belgijskim o bogatej historii służby wojskowej. Briggs będzie mógł wrócić w kamasze pod warunkiem, że zawiezie Lulu na pogrzeb jej zmarłego pana. Kilkudniowa podróż kalifornijskim wy­brzeżem wydaje się być nie tyle zadaniem, co beztroskim urlopem. I byłaby taka, gdyby nie charakterek Lulu…

Mój dług

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Prześladowany przez bezwzględnego bandytę, młody przedsiębiorca Sławomir Sikora, w obronie najbliższych dopuszcza się morderstwa. Zostaje skazany na 25 lat więzienia, w którym walczy o przetrwanie wśród recydywistów. Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć i pozostać sobą. Każdy dzień jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Zyskuje szacunek współwięźniów oraz sojuszników. Dzięki przyjaźni ze skazanym uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka, Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone…
W roli głównej wystąpił Bartosz Sak (seriale „Ślepnąć od świateł”,„Belfer 2”). W pozostałych rolach wystąpili: Piotr Stramowski (dostępne w naszej bibliotece „Bad Boy”, „Fighter”), Olga Bołądź („Botoks”, „Kobiety Mafii” – do obejrzenia u nas), Piotr Polk (serial „Ojciec Mateusz”).

The Quake. Trzęsienie ziemi

Tytuł oryginalny: Skjelvet

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
W 2012 roku świat się nie skończył. Według prognoz, najgorsze dla Europy ma dopiero nadejść. Niemożliwe? „The Quake. Trzęsienie ziemi” to widowiskowy film katastroficzny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.
W 1904 roku trzęsienie ziemi o sile 5,4 w skali Richtera nawiedziło stolicę Norwegii – Oslo. Ruchy tektoniczne rejestrowane w Skandynawii wskazują na to, że taka katastrofa nie tylko może się powtórzyć, ale jej siła przekroczy skalę, jakiej dotąd nie rejestrowano na Ziemi.
Jak w przypadku olbrzymiej fali kilka lat wcześniej - tylko jeden człowiek dostrzeże zagrożenie – Kristian Eikjord. Czy uda mu się uratować najbliższych i ostrzec ludzi przed zbliżającą się katastrofą? Jaką cenę zapłaci za zaniedbanie władz? To będzie zagłada, jakiej świat jeszcze nie widział.
W kontynuacji filmu „Fala” ponownie wystąpili Kristoffer Joner („Zjawa”) i Ane Dahl Torp (do zobaczenia w „Nie tak miało być”).
Reżyserem jest twórca dostępnego w naszej bibliotece „Kapitan Szablozęby i skarb piratów” oraz filmu goszczącego na ekranach kin „Morze Północne w ogniu”.

Smaki miłości

Tytuł oryginalny: Feast of Love

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Morgan Freeman („Za wszelką cenę”, „Skazani na Shawshank”, „Choć goni nas czas”) w filmie Roberta Bentona, reżysera Oscarowych hitów - „Miejsca w sercu” oraz „Sprawy Kramerów”.
Cztery miłosne historie przeplatają się ze sobą, przedstawiając wzruszający obraz życia grupy przyjaciół z Oregonu. Gdy na swojej drodze spotykają zmysłową Chloe, ich spojrzenie na świat zupełnie się zmienia.

Diabelski młyn

Tytuł oryginalny: The Windmill Massacre

Kategoria: horror |

Biblioteka: VOD.
W życiu nie ma przypadków, a za każdy grzech czeka nas kara. To miała być zwyczajna wycieczka, dla zabicia czasu, po malowniczych okolicach Amsterdamu. Gdy autobus z turystami psuje się, po środku pustkowia, na jaw wychodzi sekret, który łączy pozornie przypadkowych ludzi. Szukając schronienia w opuszczonym młynie, odkryje, że w lokalnej, krwawej legendzie, jest więcej, niż tylko ziarno prawdy, a wrota piekieł czekają na przyjęcie grzeszników.

Za tych, co na morzu

Tytuł oryginalny: Fisherman’s Friends

Kategoria: komedia | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Daniel Meys i James Purefoy w uroczej brytyjskiej komedii o potędze przyjaźni i muzyki. Oparty na faktach filmowy hołd dla kultowej szantowej grupy Fisherman's Friends.
Podczas kawalerskiego weekendu w uroczym porcie Kornwalii Danny - cyniczny dyrektor muzyczny z Londynu - trafia przypadkiem na występ lokalnego zespołu szantowego. Złożona z miejscowych rybaków grupa ma w sobie niezwykłą dozę charyzmy. Zachwycony ich autentycznością Danny próbuje skłonić mężczyzn do podpisania kontraktu z wytwórnią, wietrząc znakomitą okazję do zarobku. Rybacy jednak bardziej cenią sobie przyjaźń i rodzinne więzy, niż niesprecyzowaną wizję fortuny i sławy. By zdobyć ich przychylność, Danny musi zmienić swoje podejście do życia i odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę jest miarą sukcesu i szczęścia.

Plemienna szkoła przetrwania: Amazonia”

Tytuł oryginalny: Survivor

Kategoria: program | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.
Surwiwalowiec Hazen Audel podejmuje wyzwanie życia. Musi pokonać 800 km przez Amazonię, dysponując wyłącznie tradycyjnymi metodami przetrwania. Wkracza w nieprzenikniony świat tropikalnej puszczy. Powodzie, węże, zatrute strzałki i bolesny rytuał to pierwsze atrakcje wyprawy.

9-1-1

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Athena prowadzi śledztwo w sprawie napadu na stację benzynową, które przybiera niespodziewany obrót, gdy ofiara i napastnik zamieniają się rolami. Tymczasem Bobby i reszta załogi ratują spanikowanego nurka oraz opiekuna domu, który boi się pająków. Eddie osiąga kres wytrzymałości, Chimney wraca na posterunek, a Maddie ma wieści dla Bucka, który musi wyjaśnić sprawy z Taylor.

AC/DC: Hells Highway

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
„Hell's Highway” to wspaniale zrealizowany występ jednego z najważniejszych i najznakomitszych zespołów rockowych w historii.

Ferrari: Wyścig po nieśmiertelność

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: HBO OD

Biblioteka: HBO OD.
Lata 50. były najwspanialszym i jednocześnie najniebezpieczniejszym okresem w historii sportów samochodowych. To właśnie wtedy sławę zdobył człowiek, który jest utożsamiany ze złotą erą wyścigów - Enzo Ferrari. Założyciel zespołu wyścigowego Scuderia Ferrari był wybitną postacią w świecie sportów motorowych, a jego wyróżnikami były wielkie ambicje i wola zwycięstwa. Podobny cel przyświecał jeżdżącym w barwach teamu kierowcom. Dwaj członkowie utytułowanego zespołu Ferrari - legendarni brytyjscy kierowcy Mike Hawthorn i Peter Collins - przekraczali granice sportu i bardzo blisko przyjaźnili się poza torem.... Twórcy dokumentu przedstawiają chwile triumfu i dramaty legendarnych kierowców teamu Ferrari, którzy żyli na krawędzi, stawiając wszystko na szali.

Nomadland

Kategoria: dramat | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka: Canal+ na życzenie.
Kopalnia gipsu zostaje zamknięta, więc Fern opuszcza miasteczko w Nevadzie. Przed nią życie koczowniczki i niekończąca się wstęga szos. Skromny w formie film drogi, pokazujący społeczność współczesnych nomadów i potęgę niepocztówkowych krajobrazów Ameryki. „Nomadland” został wyróżniony trzema Oscarami, wśród których jeden przypadł odtwórczyni głównej roli – Frances McDormand.

Cargo

Kategoria: serial | Biblioteka: AleKino+

Biblioteka: AleKino+.
Uchodźcy, przemytnicy, rodzinne dramaty, osoby bez skrupułów i o mężnych sercach. Ogniskujący się wokół losów Kiki, uciekinierki z Erytrei, fiński serial kryminalny, którego tłem jest proceder handlu ludźmi w dobie kryzysu imigracyjnego.

Donal - szybko, zdrowo, rodzinnie

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Kuchnia

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.
Donal Skehan jest znany polskim widzom jako gospodarz wielu programów kulinarnych. Tym razem młody kucharz proponuje praktyczne i sprytne podejście do gotowania. Jako ojciec dwójki małych dzieci nie ma czasu na wymyślne i pracochłonne potrawy. Stawia na prostotę i zdrowe, sprawdzone składniki. Gotuje też dania, które można zamrozić, by w razie braku czasu mieć gotowy obiad na wyciągnięcie ręki.

Ostatni król za żelazną kurtyną

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Nieznana historia, dzielnego 23-letniego Michała króla Rumunii, który podczas II wojny światowej, ryzykując życie, przeciwstawił się Hitlerowi, tylko po to, by zostać wydalonym z ojczyzny przez komunistyczne władze narzucone przez Kreml.

Tomasz Pągowski. Remont u Ciebie

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Domo

Biblioteka: Canal+ Domo.
Tym razem Tomasz Pągowski rusza w drogę i przeprowadza remonty w całej Polsce, od Pomorza po Podkarpacie. A jeśli podróż, to i przygoda! Tomasz oprowadzi nas po każdym mieście, które odwiedzi, opowie o jego architekturze i tradycjach budowlanych. Lecz głównym tematem programu pozostanie rzecz jasna metamorfoza jednego z pomieszczeń w mieszkaniach bohaterów. Poznamy wiele remontowych trików.

Ukryte skarby Afryki

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Planete+

Biblioteka: Planete+.
Wyprawa do najpiękniejszych miejsc w południowej Afryce, tam, gdzie natura objawia swą pierwotną siłę. Zobaczymy bajecznie kolorowe, kwietne dywany na wybrzeżu Namaqualandu i gody płetwali w rezerwacie De Hoop. Będziemy szybować nad majestatycznymi Górami Smoczymi, pasmem Kogelberg oraz bujnymi, pierwotnymi lasami, porastającymi zbocza.

Jak działa wszechświat? 8

Kategoria: seria | Biblioteka: More Discovery

Biblioteka: More Discovery.
Jowisz to król wszystkich planet. Sonda kosmiczna NASA, Juno, odkrywa tajemnice, które pomogą lepiej poznać Jowisza, Ziemię i całe życie wszechświata.

Starożytna apokalipsa

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Viasat History

Biblioteka: Viasat History.
Osiem tysięcy lat temu porośnięty bujną roślinnością raj Doggerland starło z powierzchni ziemi jedno niszczycielskie zdarzenie. Archeolodzy powoli odkrywają sekrety edenu z epoki kamienia.

Kaznodzieja 4

Tytuł oryginalny: Preacher

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: AMC.
Tulip i Cassidy przedzierają się przez świat, pragnąc, aby Bóg zapłacił za ostatni krwawy zwrot w swoim planie. Tymczasem stary przyjaciel przedstawia Jessemu wyjątkową okazję.

Instynkt wilka

Kategoria: kryminalny | Biblioteka: FilmBox

Biblioteka: FilmBox.
Karsten Aslaksen, główny inżynier dużej firmy chemicznej, pewnego dnia znika bez śladu. Jego kochanka wynajmuje prywatnego detektywa, Varga Veum, by go odnalazł. Detektyw odnajduje mężczyznę martwego w leśnym domku. Policja aresztuje męża kochanki, jednak Varg jest pewien, że to nie on jest sprawcą morderstwa.