Menu główne

Informator VOD Nr 363

30-12-2021

Koncerty Stingray Qello

Tydzień z najczęściej wypożyczanymi filmami 2021 roku.
Zbliżający się koniec roku to najlepszy czas na podsumowania. Więc już teraz sprawdź, jakie filmy były najczęściej oglądane w 2021 roku. A wśród nich najlepsze filmy polskie i zagraniczne.

W tym tygodniu polecamy:

Zabójczy koktajl

Tytuł oryginalny: „Gunpowder Milkshake”

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Reżyserem filmu jest Navot Papushado, twórca doskonale przyjętego „Duże złe wilki”, który można obejrzeć w naszej bibliotece.

Sam dorastała w elitarnej grupie przestępczej zwanej „Firmą” i została wyszkolona na specjalistkę od najniebezpieczniejszych zleceń. Kiedy podczas jednego z zadań zabija niewłaściwą osobę, sprawy się komplikują, a Sam nie może już liczyć na wsparcie swojej organizacji. Teraz musi dopaść tych, którzy wydali na nią wyrok śmierci. Nie jest jednak sama – zemstę na „Firmie: niespodziewanie planuje również ktoś inny.

W roli głównej wystąpiła gwiazda filmu „Jumanji” i „Strażnicy Galaktyki” – Karen Gillian. Na planie towarzyszą jej Lena Headey („Twist” – w naszej bibliotece), Carla Gugino (serial „Californication”), Michelle Yeoh („Poziom mistrza” – do zobaczenia w naszej bibliotece) oraz Paul Giamatti (serial „Billions”).

Premiera kinowa odbyła się 27 sierpnia tego roku.

Wilk na 100%

Tytuł oryginalny: „100%Wolf”

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Freddy Lupin ma prawie trzynaście lat i jest dziedzicem znamienitego rodu wilkołaków. W dniu swoich trzynastych urodzin po raz pierwszy ma przejść przemianę i stanąć na czele swojej watahy. Jego ojciec też był kiedyś wodzem, ale poległ w obronie słabszych. Magiczna przemiana nie dokonuje się tak, jak to sobie Freddy wymarzył. Zamiast przybrać postać potężnego, budzącego respekt wilka, chłopak zmienia się w uroczego białego pudelka o różowej grzywce. W tej sytuacji, zamiast wodzem staje się pośmiewiskiem, a zaraz potem bezdomnym psem ściganym przez łowców bezpańskich zwierząt i pewnego szalonego mściciela. Freddy wciąż ma jednak serce wilka i nie zamierza się poddać. Z pomocą swojej nowej przyjaciółki, suczki Batty i całej czworonożnej ulicznej ferajny, Freddy Lupin udowodni, że nawet mały biały pudelek może być stuprocentowym wilkiem, jeśli tylko ma odwagę, rozum i krąg zaufanych przyjaciół.

Wredne igraszki

Tytuł oryginalny: „The Hating Game”

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Lucy Hale („Słodkie kłamstewka”, „Prawda czy wyzwanie”, „Krzyk 4”), Austin Stowell („Whiplash”, „Most szpiegów”) oraz Sakina Jaffrey („House of Cards”, „Czerwona jaskółka”) w nowej komedii Petera Hutchingsa - reżysera „Kiedy się pojawiłaś”.

W nowojorskiej korporacji organizowany jest konkurs na stanowisko dyrektora. To ogromna szansa dla jednego z młodych, ambitnych pracowników. Problem w tym, że chętnych jest dwoje, a wakat tylko jeden. Kandydaci decydują się na prosty układ – wygrany bierze wszystko, przegrany musi odejść. Między parą zaczyna iskrzyć i to nie tylko za sprawą rywalizacji. Wkrótce ich relacja zamienia się w płomienny romans.

Zapętleni

Tytuł oryginalny: „In the Loop”

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Scenarzysta popularnego serialu „Sukcesja” oraz reżyser „Śmierci Stalina” (w naszej bibliotece) przedstawiają błyskotliwą komedię o grupie ekscentrycznych amerykańskich i brytyjskich polityków, próbujących zapobiec konfliktowi między tymi dwoma krajami.

Sytuacja polityczna między USA i Wielką Brytanią jest wyjątkowo napięta. Zatarg staje się namacalny, gdy brytyjski sekretarz stanu udziela niefortunnego wywiadu. Parę źle dobranych słów wywołuje prawdziwą lawinę komicznych wydarzeń, jednak problem jest poważny. Do głosu dochodzą kolejne osoby, antagonizmy eskalują, a polityczna przepychanka utkana jest z fałszerstw, intryg i podstępów. Coraz więcej karier wisi na włosku, a przede wszystkim, ważą się losy obydwu krajów. Aby uniknąć wojny, trzeba będzie sięgnąć po bardzo nieszablonowe metody…

W filmie zagrali: Tom Hollander („Bohemian Rhapsody”), James Gandolfini (serial „Rodzina Soprano”), Mimi Kennedy (serial „Mamuśka”) i Anna Chlumsky („Moja dziewczyna”, serial „Figurantka”).

Jobs

Kategoria: biograficzny | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.

Fascynująca historia geniusza, który dał światu komputer osobisty, smartfon, tablet i stworzył najbardziej rozpoznawalną markę świata – Apple.

Był ekscentrykiem, buntownikiem, czasem szaleńcem. Zawsze uważał, że wie lepiej i zwykle się nie mylił. Od początku wiedział, czego chce i potrafił o to walczyć. Był niełatwym partnerem w biznesie i w życiu. Założył firmę w garażu, by po kilku latach wprowadzić ją na giełdę i stać się milionerem. Nawet w sytuacji, która innym wydawałaby się bez wyjścia, znalazł siłę, by po raz kolejny wspiąć się na szczyt, odzyskać Apple i zmienić kulejącą firmę w światową potęgę. Przeciwności losu zmieniły go jako człowieka, ale nie jako wizjonera. Dlatego to właśnie on przyniósł światu iPhone, Ipod i Ipad…

Kształt wody

Kategoria: dramat | Biblioteka: HBO OD

Biblioteka: HBO OD.

Niema Elisa Esposito (Sally Hawkins) pracuje jako sprzątaczka w tajnym rządowym laboratorium. Na co dzień prowadzi proste i szczęśliwe życie, mając wokół siebie głównie dobrych ludzi, takich jak jej sąsiad (Richard Jenkins) i jej koleżanka z pracy (Octavia Spencer). Wszystko zmienia się, kiedy do laboratorium zostaje przywiezione wodne stworzenie (Doug Jones), na którym będą przeprowadzane eksperymenty. Podczas kilku potajemnych spotkań rodzi się więź między Elisą i jej nowym znajomym, którego jest gotowa chronić za wszelką cenę. Mistrz narracji Guillermo del Toro przedstawia niezwykłą opowieść, której akcja toczy się około 1962 roku w Ameryce w czasach Zimnej Wojny.

Diana - księżna, która przyćmiła Koron

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

Diana – tragiczna ikona brytyjskiej monarchii, która wciąż budzi ciekawość i fascynację mimo kolejnych lat upływających od jej przedwczesnej śmierci. Twórcy dokumentu próbują spojrzeć z nowej perspektywy na historię królewskiej celebrytki, posiłkując się informacjami od byłego kamerdynera i zaufanego biografa.

Daniel Day-Lewis, The Heir

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: AleKino+

Biblioteka: AleKino+.

Jest jedynym aktorem w historii kina, który zdobył trzy Oscary za pierwszoplanową rolę męską. Znany z intensywności swoich ról - równie poruszających, co różnorodnych. Ceniony przez reżyserów takich jak Martin Scorsese czy Steven Spielberg. Jest aktorem instynktownym i bezkompromisowym: w zaledwie 20 filmach nigdy nie przestawał szukać granic swoich możliwości. Miał nadzwyczajną etykę pracy. Był to dla niego sposób na ucieczkę od rodzinnego dziedzictwa, które stało się zbyt ciężkie do zniesienia. Film nawiązuje do osobistych przeżyć i ich konsekwencji w życiu i aktorstwie...

Cudne wypieki Juliet

Kategoria: seria | Biblioteka: Canal+ Kuchnia

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.

Juliet Sear, brytyjska królowa cukiernictwa, gospodyni programów telewizyjnych i autorka książek kulinarnych, zaprasza do świata swoich cudnych wypieków. Na słodko i słono, na co dzień i od święta, z bogactwem kremów i dietetycznie, bez glutenu i dla wegan. W każdym tematycznym odcinku Juliet przedstawi cztery sprawdzone przepisy, do których z chęcią będziecie wracać.

Cuda współczesności: Mistrzowie smaku

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.

Adam Richman podejmuje pracę w sieci White Castle, by zobaczyć jak przygotowuje się w niej burgery sprzedawane w ilości ponad miliona sztuk dziennie!

Rush: Snakes And Arrows Live In Rotterdam

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

Zarejestrowany podczas dwóch występów kanadyjskiego trio w holenderskim Rotterdamie w 2007 roku, koncert przedstawia muzyków w szczytowej formie. Rush zaprezentował publiczności swoje największe hity, jak i dziewięć utworów z nowo wydanej i gorąco przyjętej płyty „Snakes and Arrow”.

Baza księżycowa nr 8

Kategoria: serial | Biblioteka: Canal+ na życzenie

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

Cap, Rook i Skip trenują w pustynnej bazie NASA, mając nadzieję, że zostaną pełnoprawnymi astronautami i wezmą udział w misji na Księżyc. Zanim jednak zrobią pierwszy krok w kosmos, będą musieli stawić czoła wielu przeszkodom – a także zaliczyć wiele wpadek. Gwiazdami i zarazem współtwórcami serialu komediowego są John C. Reilly, Tim Heidecker oraz Fred Armisen.

Małe i wspaniałe 5

Kategoria: serial | Biblioteka: Canal+ Domo

Biblioteka: Canal+ Domo.

George Clarke przedstawia najpiękniejsze domy o małym metrażu, w których niewielka przestrzeń została wykorzystana do ostatniego centymetra kwadratowego. Ich właściciele wykazali się pomysłowością godną naśladowania. Widzowie zobaczą m.in. kampera ozdobionego starymi płytami winylowymi i kompaktowymi, futurystyczny dom nad brzegiem jeziora oraz pływający, kolorowy dom.

Oparte na faktach

Kategoria: seria | Biblioteka: Planete+

Biblioteka: Planete+.

Rzeczywistość bywa znacznie ciekawsza od fikcji. Dlatego tak lubimy powieści i filmy oparte na faktach. Ta seria przedstawia osiem autentycznych historii bez fabularnych ubarwień. Poznamy zwyczajnych z pozoru ludzi, którzy w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach wykazali się odwagą, idealizmem, zaangażowaniem i hartem ducha. Będą wśród nich bojownicy, aktywiści, szwaczki, mnisi i uciekinierzy.

Zabójcze sztuki walki

Kategoria: seria | Biblioteka: H2

Biblioteka: H2.

Niewiele sztuk walki jest równie egzotycznych jak region, z którego się wywodzą. Silat stanowi chlubny wyjątek. To piękna i groźna technika powstała w południowo-wschodniej Azji. Stanowi jeden z najbardziej intrygujących systemów walki na świecie.

Egipt: miejsce pełne tajemnic

Tytuł oryginalny: „Lost Treasures of Egypt”

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: National Geographic.

Seria przedstawia kulisy pracy międzynarodowego zespołu archeologów, którzy za wszelką cenę chcą odnaleźć zaginione skarby starożytnego Egiptu.