Menu główne

Informator VOD Nr 358

26-11-2021

Koncerty Stingray Qello

Tydzień z...francuską komedią. 
Pokaz filmu braci Lumière 28 grudnia 1895 roku przez wielu historyków uważany jest za datę narodzin kina, a co za tym idzie, kinematografia francuska uważana jest za najstarszą na świecie i jedną z niewielu nieprzerwanie działającą od swych narodzin. Na przestrzeni 126 lat jej istnienia wydała wiele nurtów mających nieopisany wpływ na kinematografię światową. W związku z jedną z dzisiejszych premier postanowiliśmy przybliżyć nieco komedię francuską.

Koncerty Stingray Qello

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello, w którym pojawiły się najnowsze występy takich gwiazd muzyki jak: The Killers, AC/DC, Ozzy Osbourne, Rush, The Who i The Moody Blues.

W tym tygodniu polecamy:

„Wojna z dziadkiem” tytuł oryginalny „The War with Grandpa”, kategoria: komedia.

Biblioteka: VOD.

Życie Petera wywraca się do góry nogami. Nie dość, że zmienił szkołę, gdzie jako świeżak jest gnębiony, to okazuje się, że jego dziadek ma zająć jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomagają mu stary druh Jerry (Christopher Walken) oraz gotowa na wszystko Diane (Jane Seymour). Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, dziś wstąpili na wojenną ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w tym zaciętym starciu pokoleń?

Zdobywcy Oscarów i ikony kina Robert De Niro i Christopher Walken ponownie na planie jednego filmu. Tym razem jednak w dość zaskakujących rolach! To komedia familijna na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha.

„After. Ocal mnie” tytuł oryginalny „After We Fell”, kategoria: dramat.

Biblioteka: VOD.

Czasem nawet małe kłamstwo może zabić wielką miłość. Ekranizacja trzeciej części bestsellerowego cyklu, który rozpala wyobraźnię milionów na całym świecie.

Tessa staje przed najtrudniejszą decyzją w życiu. Gdy jej związek z Hardinem rozkwita na nowo, dziewczyna otrzymuje propozycję, która otworzy przed nią drzwi do wielkiej kariery. Warunkiem jest przeprowadzka na drugi koniec kraju. Hardin jest temu przeciwny, ale Tessa wie, że taka szansa może się nie powtórzyć. Jej decyzja o wyjeździe to cios dla ich uczucia. Gdy Hardin szaleje z zazdrości, Tessa znajduje oparcie w przystojnym nowym przyjacielu. Czy to na pewno tylko przyjaźń?

„Weselny toast” tytuł oryginalny „Le Discours”, kategoria: komedia, film z napisami.

Biblioteka: VOD.

Podczas rodzinnej kolacji Adrien, 35-letni neurotyk, dowiaduje się, że będzie musiał wygłosić przemówienie na weselu siostry. Dziewczyna, z którą właśnie się rozstał nie odpowiada na smsy, a bliscy skupiają się na absurdalnych rozmowach. Kto z Was nie chciałby uciec myślami z podobnego spotkania z bliskimi?

„Siostry” tytuł oryginalny „Soeurs”, kategoria: dramat.

Biblioteka: VOD.

Siostry Zorah, Nohra i Djamila od trzydziestu lat żyją z nadzieją na odnalezienie brata Rhedy, którego za młodu porwał i ukrył w Algierii ich własny ojciec. Relacja między rodzeństwem zmienia się diametralnie, gdy najstarsza z sióstr, Zorah, postanawia napisać sztukę teatralną o traumatycznych wydarzeniach z dzieciństwa. Wkrótce potem kobiety dowiadują się, że ich ojciec umiera. Mając świadomość, że prawdopodobnie jest to ostatnia szansa na jakikolwiek kontakt, wyruszają w podróż do Algierii z nadzieją na zdobycie informacji o zaginionym bracie. Pomimo różnic razem konfrontują się z tragiczną przeszłością, która od trzech dekad nie daje im spokoju.

Filmowa opowieść o sytuacji imigrantów we Francji, walce o swoje prawa i skomplikowanych relacjach francusko-algierskich. W jednej z głównych ról wystąpiła ikona francuskiego kina - Isabelle Adjani („Opętaniu” i „Królowej Margot”). Gwieździe partnerują na ekranie: laureatka Cezara – Rachida Brakni („Skate or Die – deska lub śmierć”), nagrodzona na festiwalu w Wenecji Hafsia Herzi („Tajemnica ziarna”) i Maïwenn („Poliss”). 

„W obliczu przeznaczenia” tytuł oryginalny „Personal Effects”, kategoria: dramat.

Biblioteka: VOD.

24-letni zapaśnik Walter, powraca do rodzinnego miasta po tragicznej śmierci swojej siostry. Podobnie jak jego matka, nie może pogodzić się z jej stratą. Podczas terapii poznaje Lindę - piękną, dojrzałą kobietę, której mąż został zamordowany w pijackiej awanturze. Oboje łączy splot tragicznych wydarzeń, z którymi nie mogą sobie poradzić. Znajomość wkrótce przeradza się w romans, a Walter staje się dla Lindy kimś więcej niż tylko powiernikiem.
 

„Metamorfoza ptaków” tytuł oryginalny „A Metamorfose dos Pássaros”, kategoria: biograficzny,dokumentalny, film z napisami.

Biblioteka: VOD.

Autobiograficzna, lecz nie stroniąca od fikcji opowieść jest wędrówką przez losy trzech pokoleń, a poza aktorami na ekranie pojawiają się członkowie rodziny odpowiedzialnej za reżyserię Catariny Vasconcelos i ona sama. W centrum zaś znajduje się figura matki-drzewa zapewniającej korzenie, ale i gałęzie, od których można się odbić, by odfrunąć. Ta międzygeneracyjna łączniczka godzi nas także z naturą, z jej cyklem narodzin i śmierci.  
 

„Prawnik z Lincolna”, kategoria: kryminał.

Biblioteka: Filmklub.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Michaela Connelly’ego. Mick Haller (Matthew McConaughey) jest sprytnym, pewnym siebie adwokatem z Los Angeles. To mistrz manipulacji, który marzy o dużych pieniądzach i ekskluzywnej kancelarii, ale na razie jego biuro mieści się… na tylnym siedzeniu Lincolna, gdzie spotyka się ze swoimi szemranymi klientami. Najczęściej są nimi dilerzy narkotykowi lub przyłapani na jeździe po pijanemu kierowcy. Nieoczekiwanie jednak los zsyła mu zlecenie, które wygląda na punkt zwrotny w karierze. Bogaty playboy z Beverly Hills (Ryan Phillippe) zostaje oskarżony o gwałt i usiłowanie morderstwa. Sprawa wygląda na prostą i bardzo dochodową. Jednak im Mick poznaje więcej faktów z życia swojego klienta, tym bardziej miejsce entuzjazmu zajmuje zdziwienie, niepewność, obawa… a potem strach. Strach o życie swoje i swoich najbliższych.

„Wielka II”, kategoria: serial.

Biblioteka: HBO OD.

W drugim sezonie Katarzyna (Elle Fanning) przejmuje rosyjski tron, ale szybko się przekonuje, że detronizacja męża to dopiero początek. Katarzyna musi teraz zmierzyć się z realiami "wyzwolenia" kraju, który nie chce być wolny. Jej walka o oświecenie Rosji będzie oznaczać walkę z własnym dworem i najbliższymi, włączając w to własną matkę (w tej roli gościnnie Gillian Anderson). Będzie też walczyła z własnym sercem, próbując ułożyć swoją relację z Piotrem (Nicholas Hoult). W końcu Katarzyna nauczy się, że aby zmienić kraj, musi pozwolić zmienić samą siebie. Dowie się również, że istnieje cienka granica między idealizmem a ułudą, a stanie się Wielką będzie wymagało od niej więcej, niż mogła sobie wyobrazić.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta”, kategoria: film, animacja.

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

Opus magnum Mariusza Wilczyńskiego, grafika, scenografa, twórcy animacji. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to jego pierwsza pełnometrażowa produkcja rysunkowa, uhonorowana w 2020 roku gdyńskimi Złotymi Lwami dla najlepszego filmu. Przed nami autobiograficzna opowieść – mroczna i melancholijna jak bluesowe kompozycje Tadeusza Nalepy, które stanowią muzyczne dopełnienie całości.

„Tarantino: bękart kina”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Ale Kino+.

Quentin Tarantino – twórca „Wściekłych psów”, „Pulp Fiction” i „Django”. Cham, erudyta i parweniusz, który wdarł się na czerwone dywany. Jeden z najbardziej wpływowych reżyserów ostatnich trzech dekad. Dokument Tary Wood opowiada o karierze tego jedynego w swoim rodzaju bękarta kina.

„Big Sky 2”, kategoria: serial.

Biblioteka: FOX.

Panie detektyw: Cassie Dewell i Jenny Hoyt spotykają się ponownie, by rozwiązać zagadkę wraku samochodu na obrzeżach miasta Helena w Montanie. Szybko okazuje się, że sprawa jest trudniejsza, niż myślały. Podczas swojego śledztwa spotykają grupę niczego niespodziewających się nastolatków, flirciarza znanego kiedyś Jenny oraz bezwzględną outsiderkę, szukającą odpowiedzi.
 

„Egipt: miejsce pełne tajemnic”, tytuł oryginalny „Lost Treasures of Egypt”, kategoria: seria.

Biblioteka: National Geographic.

Seria przedstawia kulisy pracy międzynarodowego zespołu archeologów, którzy za wszelką cenę chcą odnaleźć zaginione skarby starożytnego Egiptu.

„Ucztuj z Nadią”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.

Nadia Sawalha, Brytyjka o jordańskich korzeniach, jest aktorką i gospodynią programów kulinarnych. Od dziecka pasjonuje się gotowaniem, które w jej wielokulturowej rodzinie celebrowano z radością i pasją. W każdym odcinku Nadia wraz z zaproszonymi gośćmi przygotuje śniadanie, obiad, kolację i deser, typowe dla danej kuchni świata. Proste przepisy na egzotyczne potrawy urozmaicą codzienny jadłospis.

„Wynalazki, które zmieniły świat”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: History.

W 1870, grupa marzycieli i rywali, wpada na pomysł, który na zawsze odmieni oblicze rolnictwa i doprowadzi do powstania kultowej maszyny jaką jest traktor.

„Janet Jackson: Live at Glastonbury Festival”, kategoria: koncert.

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

Festiwal w Glastonbury to drugi co do wielkości festiwal na świeżym powietrzu na świecie. W festiwalu tym biorą udział różnorodni artyści, jednak od lat największe zainteresowanie wzbudzają największe gwiazdy muzyki. Tym razem widzom zaprezentuje się legenda muzyki pop - Janet Jackson.

„Remont w 48h 12”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Domo.

Znacie to uczucie, gdy remont ciągnie się w nieskończoność, a kolejne niespodzianki pożerają budżet? Tomasz Pągowski po raz kolejny udowodni, że może być inaczej – szybciej, taniej i bez stresu. W 48 godzin wyremontuje m.in. wymagające modernizacji sypialnię i łazienkę. Urządzi też wielofunkcyjny pokój dla pary i jej licznych zwierzaków – psów, kotów i świnek morskich. Stylowo i praktycznie.

„Kierunek - kosmos. Odkrycia i wyprawy”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Planete+.

Autorzy serii przedstawiają fascynującą historię badań i eksploracji kosmosu, począwszy od umieszczenia na orbicie pierwszego sztucznego satelity, przez loty załogowe, spacer po Księżycu i wyprawy o charakterze turystyczno-komercyjnym. Dziś dawny wyścig między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi zastąpiła rywalizacja miliarderów. Czy taka jest przyszłość eksploracji kosmosu?

„Dzieci skazane na dożywocie 2”, kategoria: seria.

Biblioteka: Crime + Investigation.

Historie osób skazanych na karę bezwzględnego dożywocia za zbrodnie, których dopuścili się jako małoletni. Obecnie, zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego USA, mogą się ubiegać o ponowne wydanie wyroku.

„9-1-1 s. 5”, kategoria: serial.

Biblioteka: FOX.

W piątym sezonie służby ratownicze ruszają do akcji, gdy celem ataków hakerskich stają się systemy komputerowe, wieże kontroli lotów oraz szpitale. Nagły brak prądu wywołuje chaos w całym Los Angeles. Tymczasem Athena mierzy się z nagłym zagrożeniem dla rodziny, depresja poporodowa Maddie pogarsza się, Eddie boi się o swoje zdrowie. Natomiast szefem dyspozytorów zostaje nowa osoba.

„Magazyn 13 s. 3” tytuł oryginalny „Warehouse 13”, kategoria: serial.

Biblioteka: SciFi.

Były agent ATF, Steven Jinks, bada wraz z Petem serię morderstw, które przypominają zgony bohaterów szekspirowskich tragedii.

„Historia horroru 3”, kategoria: seria.

Biblioteka: AMC.

Czasami sequele horrorów nie dorównują oryginałom, ale fani takich filmów jak „Koszmar z ulicy Wiązów 3” czy „Krzyk 2” uparcie twierdzą, że sequele mogą być równie dobre - jeśli nie lepsze.

„Mistrzowie sera”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

W czasach, kiedy żywność wytwarza się w warunkach przemysłowych, wciąż istnieją pasjonaci, którzy kultywują dawne sposoby serowarstwa, uzyskując dzięki temu oryginalny, bogaty smak. Poznajcie ludzi, dla których ser to coś więcej niż po prostu jedzenie.

,