Menu główne

Informator VOD Nr 353

2021-10-22

Tydzień z Robertem De Niro.

Na ekranach gości od ponad pięćdziesięciu lat. Wszyscy kojarzą jego najgłośniejsze role w „Taksówkarzu”, „Wściekłym byku”, „łowcy jeleni” czy „Kasynie”. My przy okazji premiery filmu „Cwaniaki z Hollywood” przypominamy kilka tych spośród mniej znanych tytułów, w których wystąpił Robert De Niro.

„Cwaniaki z Hollywood” tytuł oryginalny „The Comeback Trial”, kategoria: komedia.

Biblioteka: VOD.

Reżyserem filmu jest George Gallo, którego poprzednie filmy „Uwikłana”, „Zatruta róża” można obejrzeć w naszej bibliotece.

Max Barber nie jest zbyt dobrym producentem filmowym, jego filmy nie przyciągają tłumów. Na dodatek zaciągnął dług u groźnego gangstera i musi go szybko spłacić jeśli nadal chce cieszyć się życiem. Barber wpada na diabelski pomysł. Chce nakręcić western, w którym zagra jeden z podstarzałych gwiazdorów filmowych. W trakcie filmu uśmierci aktora i zarobi wielkie pieniądze na jego ubezpieczeniu.

W roli głównej wystąpił dwukrotny laureat Oscara Robert De Niro. Na planie towarzyszą mu dwaj inni zdobywcy tej cennej statuetki: Tommy Lee Jones („Eskorta” – w naszej bibliotece) i Morgan Freeman („Londyn w ogniu”, „Zatruta róża”).

„Druga połowa”, kategoria: komedia romantyczna.

Biblioteka: VOD.

Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku zawisło fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko – kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” - i chcąc „Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?

To tchnąca lekkością i świeżością komedia romantyczna z Cezarym Pazurą („Listy do M. 4”, „Ajlawju” – w bibliotece), Maciejem Musiałem („Dzień dobry, kocham Cię!”), Marianną Zydek („Soyer”) i Jackiem Knapem („Miłość jest wszystkim”) w rolach głównych.

„Słudzy” tytuł oryginalny „Služobníci”, kategoria: dramat, film z napisami.

Biblioteka: VOD.

Reżyserem filmu jest Ivan Ostrochovský, reżyser filmów „Aksamitni terroryści”, „Koza”.

Rozgrywająca się w latach 80. XX wieku w Czechosłowacji, opowieść eksploruje szarą strefę politycznych gier, cynizmu i kompromisów, obnażając mechanizmy rządzące totalitarnymi strukturami. Krytyka państwa idzie pod rękę z krytyką kościoła, jako autorytarnej instytucji, która w imię długiego trwania nie zawaha się poświęcić życia najsłabszych.

Ten wciągający niczym mistrzowska rozgrywka pokera wschodnioeuropejski noir skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdając sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie. 

„10 dni z tatą” tytuł oryginalny „10 Jours sans maman”, kategoria: komedia.

Biblioteka: VOD.

Za kamerą produkcji stanął Ludovic Bernard – współreżyser popularnego serialu „Lupin”. Zobacz, do czego zdolne są dzieciaki, kiedy ich mamy nie ma w domu. Oraz do czego niezdolny jest tata, kiedy w pobliżu zabraknie kobiecej ręki! Jedna rodzina, tysiąc kłopotów i wielki ubaw gwarantowany.

Antoine (Franck Dubosc) jest dyrektorem HR w dużej, międzynarodowej firmie. Pewnego dnia jego żona – Isabelle (Aure Atika) postanawia wyjechać na wakacje i zostawić dom i czwórkę dzieci pod opieką męża. Antoine, dla którego zarządzanie ludźmi to bułka z masłem, godzi się bez wahania. Nie docenia jednak chaosu i bałaganu, jaki może spowodować gromadka psotnych dzieciaków. Czy zdany wyłącznie na siebie dyrektor korporacji zdoła przetrwać dziesięć dni w samym środku rodzinnego piekła?

„W pułapce zdrady” tytuł oryginalny „American Traitor: The Trial of Axis Sally”, kategoria: dramat.

Biblioteka: VOD.

Film w reżyserii twórcy „Big Sur” – Michaela Polisha.

Historia oparta na faktach. II Wojna Światowa. Amerykanka zdradza swój kraj na rzecz Nazistów. Nieoczekiwanie staje się ofiarą machiny propagandowej Trzeciej Rzeszy. Czy zdoła ocalić życie w procesie, którego wynik jest, wydaje się przesądzony?

W filmie zagrali: Al Pacino („Ojciec chrzestny”) i Meadow Williams („Poziom mistrza”, „Skok stulecia” – w bibliotece).

„Gunda”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: VOD.

Dokumentalny film o życiu zwierząt, który zawojował festiwal w Berlinie, za którego reżyserię odpowiedzialny jest Viktor Kosakovskiy, dokumentalista mający na koncie filmy „Akwarela”, „Niech żyją Antypody!”.

Świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Obserwujemy z bliska pierwsze tygodnie ich życia: niezgrabne wspinaczki po potężnym ciele matki, przepychanki przy śniadaniu i radosne taplaniny w błocie. Wszystko widzimy z poziomu zwierzęcych oczu, przyjmujemy perspektywę prosiaków, ich mamy, a z czasem także krów i kur. Każda z pokazanych tu istot ma swój charakter i temperament, swoją fascynującą historię.

„Brahms: The Boy II” tytuł oryginalny „Boy 2”, kategoria: horror.

Biblioteka: Filmklub.

Katie Holmes w kolejnej odsłonie historii o niewinnym wcieleniu bezgranicznego zła.

Traumatyczne przeżycie sprawia, że szczęśliwe dotąd życie Lisy, Seana i ich syna Jude’a pogrąża się w kryzysie. Rodzice oddalają się od siebie, a chłopiec przestaje mówić. Nowy dom w malowniczej okolicy daje nadzieję na nowy początek. Lisa i Sean nie podejrzewają jednak, że przeprowadzka to krok w stronę prawdziwego piekła. Gdy Jude odkryje w opuszczonej posiadłości lalkę – chłopca o uroczej twarzy, cała rodzina znajdzie się w mocy mrocznych sił, z których natury nie zdaje sobie sprawy.

„Sukcesja III” tytuł oryginalny „Succession”, kategoria: serial.

Biblioteka: HBO OD.

Logan Roy, z zaskoczenia zaatakowany w finale drugiego sezonu przez zbuntowanego Kendalla, znajduje się teraz w trudnym położeniu. Trzeci sezon rozpoczyna się, gdy Logan próbuje zabezpieczyć swoje rodzinne, polityczne oraz finansowe zaplecze i sojusze. Napięcie narasta, gdy zaciekła bitwa korporacyjna zaczyna przeradzać się w rodzinną wojnę domową.

„Rebel”, kategoria: serial.

Biblioteka: Fox.

Wzorowana na osobie Erin Brockovich, Annie Bello jest zwyczajną kobietą, która postanawia bronić przed sądami wszystkich potrzebujących, mimo braku wykształcenia prawniczego. Błyskotliwa i nieustraszona, choć nieco chaotyczna bohaterka walczy o sprawy, w które wierzy i o ludzi, których kocha. Kiedy postawi sobie cel, jest gotowa dążyć do zwycięstwa niezależnie od kosztów.

W roli głównej wystąpiła Katey Segal – serialowa Peggy z serialu „Świat według Bundych”.

„Your Honor”, kategoria: serial.

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

Nowoorleański sługa prawa, sędzia Michael Desatio, jest na zakręcie. Chcąc chronić swego syna, sprawcę tragicznego wypadku samochodowego, zadziera z mafijną rodziną, depcze paragrafy i sprzeniewierza się sumieniu. Amerykański remake izraelskiego serialu „Sędzia”. W głównej roli, znany z „Breaking Bad” - Bryan Cranston.

„Królowa kier”, kategoria: dramat.

Biblioteka: Ale Kino+.

Anne to kobieta dojrzała i stateczna, prawniczka, walcząca w sądzie o sprawiedliwość dla ofiar molestowania seksualnego. Pewnego razu niespodziewanie sprzeniewierza się swoim pryncypiom – uwodzi dorastającego pasierba, który przeprowadza się pod jej dach. Film z pogranicza dramatu i thrillera, odznaczający się zarazem formalnym chłodem i erotyczną śmiałością.

„Tajemnica bladego konia” tytuł oryginalny „The Pale Horse”, kategoria: seria.

Biblioteka: 13 Ulica.

Adaptacja powieści Agathy Christie w gwiazdorskiej obsadzie.

W bucie martwej kobiety zostaje znaleziona tajemnicza lista nazwisk. Jaki jest jej związek z angielską wioską znaną jako Much Deeping?

„Jamie gotuje po włosku”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.

To nowa seria, w której Jamie Oliver wyrusza na poszukiwanie najlepszych domorosłych, włoskich kucharzy. W programie zaprezentuje proste w wykonaniu przepisy - do łatwego odtworzenia przez widzów. Program pokazuje fantastyczne potrawy, ale także autorów wyjątkowych dań oraz malownicze krajobrazy Włoch. Kuchnia włoska to nie szefowie kuchni z gwiazdkami Michelina na koncie - tu największą wartość stanowią domowe przepisy, przekazywane z pokolenia na pokolenia. Jamie Oliver, wraz ze swoim przewodnikiem Gennaro Contaldo, przemierzają Włochy od Sycylii po zaśnieżone Alpy, zaglądając do kuchni włoskich mam i babć, by zdobyć receptury na dania podziwiane na całym świecie. W końcu kuchnia tego regionu to nie tylko pizza i makarony, chociaż te niewątpliwie podbiły podniebienia wielu.

„Wszystkie kolory świata 2”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+.

Odkryj bogactwo, magię i piękno najatrakcyjniejszych miejsc na świecie: ich cudów natury i wyjątkowych zabytków, rękodzieła i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Niezapomniana podróż po tradycji i historii krajów, o których odwiedzeniu każdy marzy.

„Superlotnisko LaGuardia” tytuł oryginalny „New York Super Airport”, kategoria: seria.

Biblioteka: National Geographic.

Modernizacja portu lotniczego LaGuardia to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w USA. Koszt przebudowy lotniska to ponad 8 mld dolarów.

„Wykute w ogniu 8”, kategoria: seria.

Biblioteka: History.

W Turnieju Drugiej Szansy pozostało czterech zawodników – zwycięzców wcześniejszych pojedynków. Teraz zmierzą się ze sobą w kolejnych rundach, a dwaj najlepsi powrócą do macierzystych kuźni, by wykonać broń ze skarbca 'Wykutych w ogniu'.

„Remont w 48h 11”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Domo.

W jedenastym sezonie Tomasz Pągowski przeprowadza szybkie remonty zgodnie z zasadą „zero waste”. Pokazuje, jak odnowić lub przerobić stare meble, zamiast je wyrzucać. Nadaje przedmiotom użytkowym nowe, często zaskakujące funkcje i tworzy oryginalne, designerskie dodatki. Dzięki twórczej inwencji niewielkim nakładem sił i środków można zrobić coś niepowtarzalnego i dodać wnętrzom charakteru.

„Złoto Hitlera” tytuł oryginalny „”, kategoria: seria.

Biblioteka: H2.

Monachium 12 września 1919 roku. Wkrótce losy świata odmieni ubogi kapral marzący o tym, by pomścić wojenną klęskę swojej przybranej ojczyzny. 13 lat później naród niemiecki odda mu hołd, uznając go za swojego wybawcę. Ten człowiek to Adolf Hitler.

„Historia Wielkiej Brytanii w kolorze”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Planete+.

Twórcy serii zgromadzili imponującą liczbę materiałów filmowych, z których najstarsze pochodzą z XIX wieku. Poddali je koloryzacji i zmontowali w spójną, epicką opowieść o kluczowych momentach w najnowszej historii Wielkiej Brytanii – od szczytowej fazy imperium, po jego schyłek. Zobaczymy królową Wiktorię, Edwarda VII i Jerzego VI. Prześledzimy też dzieje sukcesów i porażek Winstona Churchilla.

„Mieszkanie na pniu 7”, kategoria: seria.

Biblioteka: More Discovery.

Para ze stanu Maine prosi o niecodzienny domek na drzewie dla dorosłych. W Massachusetts, Pete tworzy domek imitujący teatr z czasów panowania Tudorów.

„Opowiem ci o zbrodni 4”, kategoria: seria.

Biblioteka: Crime + Investigation.

Wojciech Chmielarz wraca do sprawy zaginionej w 1998 roku Angeliki J. Jej mąż twierdził, że wyjechała zagranicę, zostawiając mu pod opieką roczną córkę. Ciało Angeliki odnaleziono po latach w piwnicy kamienicy, w której wspólnie mieszkali.

„Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo” tytuł oryginalny „Empire With Michael Portillo”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Viasat History.

Indie były brytyjskim 'klejnotem w koronie'. Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska stworzyła tu pierwszą na świecie międzynarodową korporację. Mała liczba kolonistów rządziła ogromnym krajem...

„Zabójczy miesiąc miodowy”, kategoria: kryminalny.

Biblioteka: FilmBox.

To był idealny ślub na Hawajach. Idealna para małżeńska, Lindsay i Trevor, wyrusza teraz statkiem w rejs - idealny miesiąc miodowy. Zaczął się on jak w bajce. Ale minęło parę dni i Lindsay i Trevor zniknęli. Na statku ogłoszono alarm. Znaleziono Lindsey, ranną, pokrwawioną, nie pamiętającą, co się stało poprzedniej nocy. Trevor zaginął. Na prośbę kapitana śledztwo rozpoczyna Gwen Merced, agentka FBI, która spędza na statku wakacje. Wkrótce dochodzi do wniosku, że zaginięcie Trevora to nie przypadek.