Menu główne

TOYA - Informator VOD Nr 349

2021-09-23

Tydzień z wojną w tle.
Wojna to konflikt zbrojny między państwami, narodami, czy grupami etnicznymi pochłaniająca ofiary po każdej z walczących stron. W kinematografii to nie tylko filmy o czynnym udziale w walkach, ale także opowieści o ludziach. Tych, którym przyszło żyć w jej czasie, tych, którzy pomagali przywódcom, żołnierzom lub zwyczajnym jednostkom. To historie o bohaterach, szpiegach, agentach i zdrajcach.

„Inwersja” tytuł oryginalny „The Education of Fredrick Fitzell”, kategoria: thriller.

Biblioteka: VOD.

Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Christopher MacBride.

Fred, pozornie zwyczajny trzydziestolatek, pracuje w globalnej korporacji i planuje się ustatkować. Wszystko zmienia nieoczekiwane spotkanie dawnej znajomej Cindy, która przed laty zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Kiedy Freda zaczynają dręczyć flashbacki dotyczące zniknięcia dziewczyny, rozpoczyna obsesyjne poszukiwanie prawdy, do której ma go zbliżyć tajemnicza tabletka Merkury. Gdy po jej zażyciu granice między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością zdają się zacierać, przestaje być jasne, czy Fred utkwił w pętli czasu, czy stał się więźniem własnego umysłu.

W filmie wystąpił Dylan O’Brian (seria „Więzień labiryntu”), Hannah Gross (seriale „grzesznica” i „Mindhunter”) oraz Maika Monroe („Coś za mną chodzi”, „Gość” – oba dostępne w naszej bibliotece).

„Na zakręcie” tytuł oryginalny „Trading Paint”, kategoria: akcja.

Biblioteka: VOD.

Reżyserem filmu jest Karzan Kader twórca „Bekas”.

Sam Munroe to miejscowa legenda wyścigów samochodowych. Kiedyś był mistrzem toru, po zakończeniu kariery zmaga się z trudnościami codziennego życia. Problemy finansowe, bolesne wspomnienia i brak porozumienia z synem Camem... wydaje się, że wszystko obraca się przeciwko Samowi. Jego syn, którego pasją też są wyścigi samochodowe, pewnego dnia dostaje propozycję, aby startować w barwach Boba Linsky’ego – dawnego rywala Sama. Chcąc uwolnić się spod kurateli rodzica, chłopak przyjmuje propozycję Linsky’ego. Zostawia drużynę ojca, tym samym zmuszając go, aby po latach przerwy osobiście wziął udział w zbliżających się wyścigach. Czy Sam poradzi sobie z wyzwaniami stawianymi przez los? "Na zakręcie" to niezwykła historia o pasji, która pomaga przezwyciężać problemy i wznieść się ponad konflikty.

W filmie wystąpili John Travolta (jego poprzednie filmy „Fałszerz”, „Zatruta róża”, „Gotti” dostępne są w naszej bibliotece), Toby Sebastian („Muzyka ciszy” do obejrzenia w naszej bibliotece) oraz gwiazda muzyki Shania Twain.

„6ix9ine” tytuł oryginalny „69: The Saga of Danny Hernandez”, kategoria: dokumentalny, film z napisami

Biblioteka: VOD.

Daniel Hernandez znany pod pseudonimem 6ix9ine to kontrowersyjny raper, który karierę muzyczną rozpoczął w 2014 roku. Sławę zyskał dzięki mediom społecznościowym, gdy w 2017 roku zaczął publikować materiały na Instagramie. Szybko stał się bohaterem wielu internetowych memów ze względu na charakterystyczny wygląd – farbowane, kolorowe włosy i tatuaże na twarzy. Jego pojedyncze utwory zyskiwały coraz większą popularność, a wkrótce później wydał debiutancki album.

Vikram Gandhi pokazuje rozwój kariery muzycznej, a także historię przestępstw, działalności w gangu oraz kolejnych oskarżeń. Dokument pokazuje środowisko, w jakim wychował się przyszły raper. Skupia się na toksycznej męskości, sile mediów społecznościowych i amerykańskiej kulturze hip-hopowej.

„Szpieg który mnie rzucił” tytuł oryginalny „The Spy Who Dumped Me", kategoria: komedia.

Biblioteka: VOD.

Za reżyserię odpowiedzialna jest specjalistka od kobiecych bohaterek Susanna Fogel, która ma na swoim koncie scenariusze do „Szkola melanżu” i serialu „Stewardesa”.

Audrey jest uroczą, ale raczej zwyczajną dziewczyną. Nie w głowie jej szalone przygody, ryzykowne postępki, spontaniczne porywy. Jej największą ekstrawagancją jest przyjaźń ze zwariowaną i nieprzewidywalną Morgan. Życie obu dziewczyn zostanie wywrócone do góry nogami, gdy okaże się, że były chłopak Audrey jest tajnym superagentem, którego tropem podąża oddział zawodowych zabójców. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności Audrey i Morgan będą świadkami strzelaniny, po której zostaną im w mieszkaniu dwa trupy i pendrive z supertajnymi informacjami, których poszukują wszystkie wywiady świata. Żeby ratować skórę i świat, dziewczyny będą musiały z dnia na dzień zmienić tożsamość, zwiać do Europy i stanąć do walki z armią facetów, którzy już wkrótce poczują na własnej skórze, że nie ma sensu zgrywać Bonda w walce z zakochaną kobietą.

W rolach głównych wystąpiły Mila Kunis („Złe mamuśki”, „Skandal w hrabstwie Yuba” – oba filmy do obejrzenia w naszej bibliotece) i Kate McKinnon („Gorący temat”dostępny w naszej bibliotece).

„Hotel Mumbaj”, kategoria: thriller.

Biblioteka: VOD.

Trzymającą w napięciu historia wiernie relacjonująca zajęcie słynnego hotelu Taj Mahal przez grupę islamskich terrorystów. Ocalały po pierwszym ataku szef kuchni wraz z młodym kelnerem ryzykując własne życie, starają się ocalić gości hotelu.

W filmie wystąpili Dev Patel („Slumdog. Milioner z ulicy”), Armie Hammer („Tamte dni, tamte noce”) i Anupam Kher (serial „Szpital New Amsterdam”).

„Doom Patrol”, kategoria: serial.

Biblioteka: HBO OD.

Trzeci sezon czerpiącego garściami z komiksów serialu przedstawiającego perypetie nietypowej grupy superbohaterów – Doom Patrol.

„Szarlatan”, kategoria: dramat.

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

Film w reżyserii Agnieszki Holland.

Jan Mikolášek (1887-1973) dogłębnie poznał świat roślin i ich lecznicze właściwości. Z jego wiedzy czerpali biedacy i ludzie z wyższych sfer, z prezydentem powojennej Czechosłowacji na czele. „Szarlatan” to rozgrywająca się na przestrzeni kilku dziesięcioleci opowieść o życiu Mikoláška, próbach okiełznania sił natury i walce z osobistymi demonami

„Pokój 301”, kategoria: serial.

Biblioteka: Ale Kino+.

Skandynawski dramat kryminalny złożony z dwóch opowieści - pierwszej rozgrywającej się współcześnie, drugiej w przeszłości. Dwanaście lat po tragicznej śmierci wnuka Risto Kurtii otrzymuje tajemniczy list. Jego zawartość sprawia, że w ciągu jednej nocy zmieni się życie całej rodziny. Wychodzą na jaw ukrywane przez lata tajemnice.

„Obcy element” tytuł oryginalny „Debris”, kategoria: serial.

Biblioteka: FOX.

Dwoje agentów z różnych miejsc świata i o różnym podejściu do życia, musi podjąć wspólną pracę, żeby zbadać skutki działania na ludzi szczątków zniszczonego pojazdu kosmicznego obcych.

„Jimi Hendrix - Live at Monterey”, kategoria: koncert.

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

40 lat temu Jimi Hendrix powrócił do swojego ojczystego kraju i na zawsze odmienił oblicze muzyki. To był amerykański debiut The Jimi Hendrix Experience, dzięki któremu Hendrix znalazł się w czołówce międzynarodowej arystokracji rocka.

„River Cottage - Australia 3”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.

Zbliża się zima. Paul radzi sobie jak może, jednak niełatwo jest zapanować nad osiemnastką szybko rozwijających się prosiąt, ośmioma złośliwymi kozami, pięćdziesięcioma kurczętami, a także krowami, kaczkami i jak zawsze krnąbrnym psem Diggerem. Paul będzie musiał stawić czoło nowym wyzwaniom, a jego rolnicze umiejętności zostaną wystawione na prawdziwą próbę. Farmer będzie musiał się nauczyć, jak najlepiej zarządzać swoim bydłem i ogrodem warzywnym, przy ograniczonych zasobach i bardzo skromnej infrastrukturze.

„1000 lat historii: Rosja” tytuł oryginalny „Russia: 1000 Years of History”, kategoria: seria.

Biblioteka: National Geographic.

Wojna i pokój, śmiałe rewolucje i autorytarne rządy. Oto pełna dramatycznych zwrotów akcji historia, która ukształtowała współczesną Rosję.

„Wojny magazynowe 13”, kategoria: seria.

Biblioteka: History.

Po niedawnym rozstaniu Brandi i Jarrod wpadają na siebie na tej samej aukcji i dochodzi między nimi do spięcia. Żeby okiełznać Brandi, Jarrod ucieka się do nadzwyczajnych środków.

„Szybcy i twórczy 2”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Domo.

Kontynuacja reality show, które podbiło serca widzów ceniących dobre rzemiosło. Ośmioro zawodników wykona różnorodne zadania, by dowieść swojej kreatywności. W każdym odcinku zrealizują po dwa projekty: szybki „faster craft” i złożony „master craft”, polegający na stworzeniu kolekcji tematycznej. Efekt ich pracy oceni jury oraz dwoje energicznych prowadzących – Amy Poehler i Nick Offerman.

„Polska z góry. Zamki, dworki, pałace 2”, kategoria: seria.

Biblioteka: Planete+.

Drugi sezon przebojowej serii, pokazującej polskie zamki, dwory i pałace z lotu ptaka. Tym razem zobaczymy potężne warownie Mazowsza i Kujaw. Poszybujemy nad ziemią sieradzką, świętokrzyską i sandomierską, pełną szlacheckich i książęcych siedzib z różnych epok. Odwiedzimy magnackie rezydencje Wielkopolski i Podlasia i posłuchamy intrygujących opowieści o życiu ich dawnych właścicieli.

„Hitler: jak zostałem dyktatorem”, kategoria: seria.

Biblioteka: H2.

Światowej klasy eksperci analizują postać Hitlera, by dociec, co skrywał umysł tego potwora w ludzkiej skórze. Korzystając z ostatnich badań, przyglądają się życiu Hitlera i wskazują momenty, które doprowadziły do jego sukcesu i ostatecznego upadku.

„Kokainowi kowboje”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Filmbox.

W latach 80. bezwzględni kolumbijscy baroni narkotykowi zmienili na zawsze obraz pogrążonego w słońcu Miami. Sprowadzając na ulice falę przemocy widzianą tu ostatnio w czasach prohibicji gangsterzy przyczynili się wówczas do nadania miastu niesławnego tytułu narkotykowej i morderczej stolicy USA. Oto prawdziwa historia ukazująca tamte wydarzenia opowiedziana przez ludzi, którzy do nich dopuścili.

„Dzienniki motocyklowe”, kategoria: dramat.

Biblioteka: Sundance.

Ernesto, 23-letni student medycyny — późniejszy Che Guevara, ikona kubańskiej rewolucji - wyrusza w towarzystwie przyjaciela w podróż przez Amerykę Południową, która zmieni ich życie.