Menu główne

TOYA - Informator VOD Nr 348

2021-09-17

Tydzień z muzyką. Czy to muzyka pop, gospel, hip-hop, heavy metal czy muzyka poważna. Arie, operetki lub koncerty rewiowe, czy muzyka filmowa. W tym tygodniu przedstawiamy filmy o muzyce i muzykach. W katalogu znajdą się zarówno filmy dokumentalne i biograficzne o piosenkarkach, aktorkach, dyrygentach i zespołach, jak i filmy fabularne opowiadające o pasji do muzyki, dążeniu do spełnienia marzeń o karierze i kulisach sławy.

„Churchill”, kategoria: biograficzny.

Biblioteka: VOD.

Brytyjski film Jonathana Teplitzkyego twórcy „Droga do zapomnienia” oraz odcinków serialu „Księga czarownic”.

Dziewięćdziesiąt sześć godzin przed inwazją na Normandię brytyjski premier Winston Churchill zmaga się z poważnymi zastrzeżeniami związanymi z operacją Overlord i coraz bardziej marginalizowaną rolą w wojnie.

W roli tytułowej wystąpił doskonały Brian Cox („Uśmiech Etruska”, „Koriolan” – oba do zobaczenia w naszej bibliotece). Towarzyszą mu: Miranda Richardson (serial „Czarna Żmija”), James Purefoy (seriale „Księga czarownic”, „Altered Carbon”) oraz John Slattery („Avengers: Koniec gry”).

„Sami bez mamy” tytuł oryginalny „10 giorni senza mamma”, kategoria: komedia.

Biblioteka: VOD.

Włoska komedia familijna, której reżyserem jest Alessandro Genovesi, twórca np. „Szczęśliwy Lazarro”.

Co się dzieje, gdy dotychczasowy porządek rzeczy zostaje zakłócony i dzieci, które były pod opieką troskliwej mamy, trafiają pod skrzydła skoncentrowanego na pracy ojca? Wiadomo, katastrofa! W filmie „Sami bez mamy" jest ona nie tylko spektakularna, ale także strasznie śmieszna. Bo przecież trudno nie płakać ze śmiechu, gdy główny bohater, Carlo pojawia się na zebraniu zarządu swojej firmy z… króliczymi zębami. Ale ta komedia, która odniosła ogromny sukces we Włoszech, ma też drugie dno. Sprawia, że rodzice zaczynają się zastanawiać, czy aby na pewno poświęcają swoim dzieciom wystarczająco dużo czasu i uwagi…

W filmie wystąpili: Fabio De Luigi („Babcia w zamrażarce”) i Valentina Lodovini („Witaj na południu”).

„Palm Springs”, kategoria: komedia romantyczna.

Biblioteka: VOD.

Andy Samberg (serial „Brooklyn 9-9”) i Cristin Milioti (serial „Fargo”) oraz laureat Oscara J.K. Simmons („Whiplash”) w arcyzabawnej historii pary, która uwięziona w pętli czasu nieustannie przeżywa pewne wesele. „Dzień świstaka” w nowej odsłonie. Hit festiwalu Sundance.

Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza diametralnie się zmienia, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W tej pozornie beznadziejnej sytuacji Nyles i Sarah odkrywają niesamowite możliwości, jakie daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują wyjątkowo szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

„Voyagers”, kategoria: sci-fi.

Biblioteka: VOD.

Gwiazdorska obsada w thrillerze Neila Burgera, reżysera hitów „Jestem Bogiem” i „Niezgodnej”.

W głównych rolach jedne z najgorętszych nazwisk młodego pokolenia Hollywood - Tye Sheridan („Player One”) i Lily-Rose Depp (dostępny w naszej bibliotece „Planetarium”), a także genialny Colin Farrell („Zabicie świętego jelenia”, „7 psychopatów”, „Panna Julia” – wszystkie dostępne w naszej bibliotece).

Gdy przyszłość ludzkiego gatunku stoi pod znakiem zapytania, naukowcy odkrywają odległą planetę jako potencjalne miejsce do skolonizowania. Problem w tym, że dotarcie do niej zajmuje 86 lat. Jedynym sposobem na powodzenie tej wielopokoleniowej wyprawy jest wysłanie genialnych, młodych kadetów, aby ich potomkowie mogli tworzyć nowy wspaniały świat. Sprawy się komplikują, gdy pasażerowie odkrywają mroczne sekrety ich misji. Chaos na statku potęguje paranoja i strach, a astronauci nie wiedzą gdzie leży prawda, ani komu można zaufać.

„Sceny z życia małżeńskiego”, kategoria: serial.

Biblioteka: HBO OD.

W 1973 roku Ingmar Bergman nakręcił sześcioodcinkowy miniserial słodko-gorzkich perypetiach małżeństwa z kilkuletnim stażem, który wkrótce pojawił się także w wersji skróconej, jako film pełnometrażowy. Teraz do tematu powraca Hagai Levi, mający na swoim koncie seriale: „Terapia” i „The Affair”.


 

„Bąbelki - historia szampana”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

Ten alkohol jest symbolem luksusu i powodzenia. Jego produkcja to wielki biznes, a degustacja stanowi swoisty rytuał. Wszystkiego o szampanie dowiedzieć można się z dokumentalnej produkcji Franka Manniona. W głowie kręci się od wiadomości.

„Baptiste 2”, kategoria: serial.

Biblioteka: Ale Kino+.

Emerytowany detektyw zostaje wplątany w kolejną kryminalną intrygę. Tym razem Julien Baptiste wybiera się na Węgry, by tam pomóc brytyjskiej ambasador odnaleźć zaginioną rodzinę. Wkrótce odkrywa pierwsze ciało...


 

„Rebel”, kategoria: serial.

Biblioteka: FOX.

Zainspirowana życiem Erin Brockovich, Annie „Rebel” Bello jest adwokatem bez dyplomu prawniczego. Jest zabawną, błyskotliwą i nieustraszoną kobietą, która przejmuje się sprawami, o które walczy i ludźmi, których kocha. Kiedy Rebel przyłoży się do walki, w którą wierzy, wygra.

W roli tytułowej wystąpiła znana z serialu „Świat według Bundych” Katey Segal.

„Janet Jackson: Live at Glastonbury Festival”, kategoria: koncert.

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

Festiwal w Glastonbury to drugi co do wielkości festiwal na świeżym powietrzu na świecie. Rok rocznie biorą w nim udział różnorodni artyści, jednak od lat największe zainteresowanie wzbudzają największe gwiazdy muzyki. Tym razem widzom zaprezentuje się legenda muzyki pop - Janet Jackson.


 

„Podróż przez smaki Chin 2”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.

Kuchnia chińska ma niejedno oblicze. To, co Europejczycy uznają za tamtejsze przysmaki, bardzo często nimi nie jest. Niezwykle barwna i aromatyczna seria „Podróż przez smaki Chin" prezentuje prawdziwy charakter tej kuchni.

„Gordon Ramsay: świat na talerzu” tytuł oryginalny „Gordon Ramsay: Uncharted”, kategoria: seria.

Biblioteka: National Geographic.

Szkocki szef kuchni Gordon Ramsay nurkuje, wędkuje, skacze z helikoptera. Wszystko po to, by odnaleźć wyjątkowe perełki kulinarne z najodleglejszych zakątków globu.
Tym razem odwiedza półwysep Istria w Chorwacji, gdzie odkrywa kulinarne skarby adriatyckiego wybrzeża.

„World Trade Center: powstanie i upadek”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: History. 

Twórcy filmu przeprowadzili kilkadziesiąt wywiadów, które składają się na historię budynków World Trade Center. O bliźniaczych wieżach opowiedzą ich twórcy i budowniczowie, osoby w nich pracujące i ci, którzy przeżyli straszliwy atak z 9 września.

„Pokochaj swój ogród 9”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Domo.

Alan Titchmarsh i jego ekipa pomagają właścicielom ogródków, które z różnych, często losowych przyczyn, uległy zaniedbaniu. Wybierają osoby najbardziej potrzebujące fachowej pomocy i wsparcia, zmagające się z niepełnosprawnością, chorobą lub stratą kogoś bliskiego. Tworzą dla nich urokliwe, zielone oazy, które staną się miejscem relaksu i kontaktu z naturą, a także źródłem radości. 

„Diana - wywiad, który zmienił wszystko”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Planete+.

20 listopada 1995 roku stacja BBC wyemitowała wywiad, który stał się sensacją stulecia. Księżna Diana szczerze opowiedziała o swoich małżeńskich problemach i poczuciu wyobcowania w rodzinie królewskiej. Brytyjczycy ujrzeli doświadczoną przez życie kobietę, która jako dziewczyna myślała, że poślubia księcia z bajki. 25 lat później dziennikarze ujawniają kulisy przygotowań do rozmowy z księżną.

„Klątwa gór złota”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: H2.

Poszukiwania zaginionej kopalni złota Lost Dutchman to zwykle wyprawy samotników. Wayne Tuttle jednoczy siły z zespołem ekspertów i podąża tropem najnowszej wskazówki, która w końcu pomoże odkryć liczącą 500 lat tajemnicę Ameryki.