Menu główne

TOYA - Informator VOD Nr 347

2021-09-10

W tym tygodniu proponujemy zapoznanie się z trzema odsłonami przygód Johna Wicka. Byłego płatnego zabójcy, który porzucił fach dla spokojnego życia u boku ukochanej kobiety. Gdy jego życie zostaje wywrócone do góry nogami, pchany chęcią zemsty wraca do gry, eliminując wszystkich przeciwników stojących mu na drodze.Te filmy akcji, często zaliczane do neo-noir, zyskały tak dużą popularność na całym świecie, że zapowiedziano już kolejne dwie części.

„Miłość po sąsiedzku” tytuł oryginalny „Wild Mountain Thyme”, kategoria: komedia romantyczna.

Biblioteka: VOD.

Irlandzko-brytyjsko-amerykański film w reżyserii Johna Patricka Shanleya, twórcy Oscarowego przeboju „Wątpliwość” oraz scenarzysty takich tytułów jak: „Wpływ księżyca”, „Kongo”, „Alive, dramat w Andach”.

Rosemary i Anthony nie mogą bez siebie żyć, a jednak ciągle coś staje na drodze ich szczęściu. Ona – rozważna i trochę romantyczna. On – niepewny siebie marzyciel o wielkim sercu. Co może pójść nie tak? Wśród pięknej zieleni irlandzkich krajobrazów Rosemary i Anthony na zmianę przyciągają się i odpychają, a paradoksalnie to wizyta przystojnego i bogatego rywala sprawi, że trzeba się będzie zadeklarować… czy coś w tym stylu. W końcu nie od dziś wiadomo, że czasami miłość czai się tuż za rogiem. Po sąsiedzku!

W rolach głównych wystąpili Emily Blunt („Sicario” – do obejrzenia w naszej bibliotece) oraz Jamie Dornan („Coś się kończy, coś zaczyna”, „Robin Hood: Początek” – oba dostępne w naszej bibliotece).

„WASP. Sieć szpiegów” tytuł oryginalny „WASP Network”, kategoria: thriller.

Biblioteka: VOD.

Oparty na prawdziwej historii, trzymający w napięciu thriller szpiegowski w reżyserii nagrodzonego Złotą Palmą Oliviera Assayasa – twórcy uznanych obrazów „Personal Shopper”, „Podwójne życie” i „Sils Maria”. W obsadzie filmu znalazły się najgorętsze nazwiska współczesnego kina: laureatka Oscara Penélope Cruz („Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, „Mama” – dostępne w naszej bibliotece), nagrodzony Cezarem Édgar Ramírez („Gold” – dostępny w bibliotece VOD), zdobywca Złotego Globa Gael García Bernal („Ema”, „Odrobina nieba” – w naszej bibliotece) i Ana De Armas („Na noże”, „Blade Runner 2049”).

René González jest pilotem, który na początku lat dziewięćdziesiątych kradnie samolot i ucieka z komunistycznej Kuby do USA, pozostawiając w kraju ukochaną żonę i córkę. René nie jest jednak zwykłym, marzącym o amerykańskiej karierze imigrantem, na którego z pozoru wygląda. Na miejscu dołącza do działającej na południu Florydy organizacji uciekinierów z Kuby, kierowanej przez tajnego agenta pod pseudonimem Gerardo Hernandez. Tym samym staje się częścią sieci szpiegów, zrzeszającej zwolenników reżimu Fidela Castro, której zadaniem jest obserwacja i infiltracja kubańsko-amerykańskich grup terrorystycznych, planujących zamachy na Kubie.

„Moja kochana Vivian” tytuł oryginalny „My darling Vivian”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: VOD.

Historia Vivian Liberto, pierwszej żony Johnny’ego Casha i matki czwórki jego dzieci. Reżyser Matt Riddlehoover zabiera widzów w romantyczną, ale również traumatyczną podróż do doświadczeń kobiety, która przez długi czas w świadomości wielu ludzi funkcjonowała jedynie jako dodatek do sławnego męża. Wyprodukowany przez Dustina Tittle’a, wnuka Vivian i Johnny’ego, film zawiera dużo nigdy wcześniej niepublikowanych materiałów archiwalnych – zdjęć oraz nagrań z życia rodziny. Cztery córki przedstawiają własną perspektywę na historię miłości, samotności, strachu i przetrwania.

„Miloš Forman: Co cię nie zabije...”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: HBO OD.

Filmy, sukces, rozczarowania, przyjaciele, rodzina, okrucieństwo, dzieciństwo, władza, bunt, wolność – to filary widowiskowo zrealizowanego w warstwie wizualnej dokumentu w reżyserii Miloslava Šmídmajera. Obraz szuka odpowiedzi na kilka kluczowych pytań: dlaczego Miloš Forman musiał kręcić niektóre filmy właśnie w taki sposób, jak to robił? Skąd bierze się jego wewnętrzna siła? Jaka jest historia jego życia? Nie jest to typowy portret, który tylko przypomina kamienie milowe w karierze artysty. To raczej historia o okrucieństwie, utracie rodziców i synów oraz sile pokonywania demonów. O chęci odniesienia sukcesu i znalezienia wolności…

„Gwiazdy muzyki w obiektywie”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

Rockowi herosi w błysku fleszy. Portrety Jimiego Hendrixa, The Rolling Stones, Lou Reeda i wielu innych. Zdjęcia z koncertów i te robione za kulisami. Autorzy fotografii oraz muzycy, m.in. Alice Cooper oraz Josh Homme, opowiadają o rock’n’rollowym cyrku utrwalonym na kliszy.

„Płacz”, kategoria: serial.

Biblioteka: Ale Kino+.

Joanna i jej mąż Alistair podróżują z kilkumiesięcznym synkiem, Noahem, do Australii. Pozostawiony na chwilę w samochodzie bez opieki chłopczyk zostaje porwany. Młoda matka będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze strachem o dziecko, ale także z oskarżeniami i zainteresowaniem mediów.

„Obcy element” tytuł oryginalny „Debris”, kategoria: serial.

Biblioteka: FOX.

Dwoje agentów z różnych miejsc świata i o różnym podejściu do życia, musi podjąć wspólną pracę, żeby zbadać skutki działania na ludzi szczątków zniszczonego pojazdu kosmicznego obcych.

„Metallica - Master of Puppets”, kategoria: koncert.

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.

„Master of Puppets” jest trzecim studyjnym albumem wydanym przez thrash metalowy/heavy metalowy zespół Metallica. Wydany 3 marca 1986 roku sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. W 2016 roku został dodany do listy National Recording Registry.

„Ainsley i śródziemnomorska potęga smaków”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.

Brytyjski szef kuchni Ainsley Harriott wsiada na pokład katamaranu i płynie w rejs wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego. Startuje na Korsyce, następnie zawija na Sardynię, do Marrakeszu, Sewilli, Granady i Jordanii. A wszystko to, by odkryć lokalne przysmaki i potrawy, przyrządzane w domach, na targowiskach i w lokalach dla miejscowych. Pokaże nam kuchnię śródziemnomorską, jakiej nie znamy.

„Narkowojny: mafia 2” tytuł oryginalny „Narco Wars”, kategoria: seria.

Biblioteka: National Geographic.

Od heroiny po ecstasy - mafia przemyci wszystko. W drugiej serii programu zobaczymy, w jaki sposób przestępcy kreowali popyt na narkotyki w USA.

John Gotti złamał święte zasady mafii, by chronić swoje imperium. A gdy poszedł na dno, pociągnął za sobą największych mafiosów Nowego Jorku.

„Polowanie na Bin Ladena”, kategoria: seria.

Biblioteka: History.

Historia trwającego dziesięć lat polowania na Osamę bin Ladena, przywódcę Al-Ka’idy odpowiedzialnego za atak terrorystyczny z 11 września. Film opowiada o działaniach Baracka Obamy, który wydał rozkaz zaatakowania tajemniczego budynku w Pakistanie.

„Cudotwórcy - kupno, sprzedaż 4”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Domo.

Słynni bliźniacy i specjaliści od nieruchomości, Jonathan i Drew Scott, już po raz czwarty pomogą uczestnikom programu odnowić ich stare mieszkania i sprzedać je z zyskiem. Zrobią to oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu. W każdym odcinku serii „Cudotwórcy - kupno, sprzedaż" założyciele Scott Real Estate Inc. wspierają bohaterów w przygotowaniu swojego starego mieszkania do sprzedaży za najlepszą możliwą cenę. Jednocześnie bracia szukają też nowej nieruchomości, którą mógłby nabyć bohater odcinka.

„Śladami wielkich kompozytorów”, kategoria: seria.

Biblioteka: Planete+.

Autorzy serii przemierzają Europę śladami sześciu kompozytorów, którzy odegrali wybitną rolę w dziejach muzyki. Zobaczymy miejsca, w których mieszkali, tworzyli i wypoczywali Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Georg Friedrich Händel, Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin i Ferenc Liszt. Przekonamy się, że życie geniusza nie jest usłane różami, a sława to kapryśna pani.

„Sekrety egipskich grobowców”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: H2.

Zahi nadzoruje odrestaurowywanie najstarszej piramidy schodkowej w Egipcie, w czym pomagają mu jego stypendyści.