Menu główne

LISTOPAD Z KANAŁEM CRIME+INVESTIGATION POLSAT I ZBRODNIĄ W TLE 

Już w listopadzie czołowi polscy pisarze kryminalni po raz trzeci powrócą na srebrne ekrany w nowym sezonie serii dokumentalnej „Opowiem ci o zbrodni”. Trzeci sezon programu liczy 7 odcinków, które będą emitowane w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat w piątki od 6 listopada o godz. 22:00. W najnowszym sezonie programu na plan powracają twórcy z pierwszych dwóch sezonów: Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Joanna Opiat-Bojarska. W nowej trzeciej odsłonie debiutuje Robert Małecki. Programowi towarzyszy także seria rozmów z pisarzami, przeprowadzona przez legendarnego dziennikarza kryminalnego Michała Fajbusiewicza.

W tym sezonie Katarzyna Bonda wraz z profilerem Bogdanem Lachem wraca do głośnej sprawy z Dąbrowy Górniczej, morderstwa starszej kobiety. Igor Brejdygant bada sprawę zabójstwa prowadzącej agroturystykę Beaty i dwóch córek. Wojciech Chmielarz trafia na historię, w której sprawczynią zbrodni jest kobieta, która pragnąc nowego życia dla siebie, odbiera je komuś innemu. Max Czornyj przygląda się głośnej sprawie morderstwa pary emerytowanych lekarzy i ich opiekuna z lat 90. Małgorzata i Michał Kuźmińscy analizują sprawę śląskiego seryjnego mordercy, którego nie bez przyczyny nazywano „Władcą Much”. W tym sezonie Joanna Opiat-Bojarska po latach wraca do makabrycznej sprawy śmierci dwunastoletniego Michała z Poznania. Robert Małecki debiutuje w „Opowiem ci o zbrodni” sprawą dziennikarki z Grudziądza, która nie wróciła do domu z urlopu. W jej porzuconym samochodzie znaleziono rzeczy kobiety, a na zewnątrz odciski kocich łap.

W nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” mistrzowie polskiego kryminału analizują siedem prawdziwych spraw o morderstwo, które poruszyły polską opinię publiczną. Każdy z pisarzy otrzymał dostęp do akt sądowych, dzięki którym mogli dogłębnie poznać szokujące zbrodnie. Podobnie jak w poprzedniej edycji programu, zdjęcia studyjne uzupełnione zostały rekonstrukcjami dramatycznych okoliczności, jakie doprowadziły do morderstw. Pisarze udali się także w miejsca kluczowe dla przebiegu zbrodni, rozmawiali z rodzinami ofiar i ekspertami zaangażowanymi w śledztwa.


Kanał Crime+Investigation Polsat dostępny jest w paśmie odkodowanym dla Abonentów cyfrowych od pakietu Naziemnego+, posiadających odbiorniki HD.

Przejdź do profilu na Facebooku
Skontaktuj się z BOA