Menu główne


KANAŁ BBC EARTH OD 7 DO 31 MAJA DOSTĘPNY JEST W PAŚMIE ODKODOWANYM DLA WSZYSTKICH ABONENTÓW PAKIETÓW CYFROWYCH POSIADAJĄCYCH ODBIORNIK HD, OD PAKIETU OSZCZĘDNEGO.


Kanał BBC Earth jest skierowany przede wszystkim do rodzin oraz ludzi ciekawych świata, którzy pragną go w pełni zrozumieć oraz czują się jego nieodłącznym elementem.
BBC Earth prezentuje piękno otaczającego nas wszechświata i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przybliża widzów do nieujarzmionej przyrody, poczynając od najmniejszych stworzeń, kończąc na nieograniczonych przestrzeniach kosmosu. Widzowie przeżyją z BBC Earth niezwykłe przygody, stawią czoła największym żywiołom naszej planety, a mając za przewodników najwybitniejszych twórców i odkrywców, zajrzą też za kulisy największych produkcji przyrodniczych BBC.

W każdy kolejny majowy czwartek nowy odcinek i nowa opowieść o....
Cała prawda o śnie
Czwartek 10 maja
Cierpiący na bezsenność dziennikarz medyczny Michael Mosley rozmawia ze światowej sławy ekspertami, analizuje wyniki badań naukowych i przeprowadza eksperymenty na… sobie, by ostatecznie ustalić, ile snu potrzebujemy, by dobrze funkcjonować. Przy okazji bada konsekwencje braku wystarczającej ilości snu i podpowiada, w jakich warunkach powinniśmy zasypiać.

Cała prawda o stresie
Czwartek 17 maja

Światowa Organizacja Zdrowia określiła stres „epidemią XXI wieku”. Brytyjska dziennikarka Fiona Phillips zastanawia się, dlaczego jesteśmy coraz bardziej zestresowani i jak możemy temu zapobiegać. Otwarcie przyznaje, że sama nie radzi sobie z problemem i chciałaby znaleźć pewne sposoby radzenia sobie ze stresem, a co za tym idzie, odnaleźć drogę prowadzącą do zdrowszego, harmonijnego życia. Fiona analizuje wyniki najnowszych badań naukowych, z których wynika, że niektóre rodzaje stresu mogą działać motywująco i podbudowywać naszą pewność siebie. Ponadto, zmieniając sposób, w jaki postrzegamy stres, możemy wykorzystać go na własną korzyść. Okazuje się także,
iż osoby otyłe lub cierpiące na cukrzycę mają w nim sprzymierzeńca podczas zrzucania wagi.

Cała prawda o mięsie
Czwartek 24 maja

Średnio raz w tygodniu zaskakuje nas kolejna informacja o zagrożeniach wynikających ze spożywania mięsa. Zdaniem Międzynarodowej Agencji Badania Raka (IARC), będącej agendą WHO, istnieją już wystarczająco mocne dowody naukowe, by stwierdzić związek między jedzeniem przetworzonego mięsa a chorobami nowotworowymi. Według Światowej Organizacji Zdrowia parówki i kiełbaski są na szczycie listy produktów rakotwórczych, spożywanie boczku tak samo źle wpływa na zdrowie jak palenie, a przetwarzane mięso to niemalże wyrok. Chris Bavin, brytyjski prezenter telewizyjny, sprawdza, ile prawdy jest w tych sensacyjnych doniesieniach. Rozmawia z wieloma ekspertami i przedstawicielami przemysłu mięsnego, którzy obalają mity takie jak na przykład teoria, że spożywanie tłustego mięsa jest wielkim grzechem. Analizuje także ostatnie badania naukowe, z których wynika, że mięso w diecie ma pozytywny wpływ na zdrowie. Wyjaśnia także różnicę między mięsem świeżym, a przetwarzanym.

Cała prawda o HIV
Czwartek 31 maja

Z powodu HIV / AIDS zmarło około 35 milionów ludzi na całym świecie. Mimo że piętno choroby pozostaje na zawsze, diagnoza nie jest już wyrokiem śmierci. Oto inspirujący dokument, w którym eksperci omawiają osiągnięcia medyczne, dzięki którym czasy paniki, lęku i odsyłania chorych na wieloletnią kwarantannę już nie wrócą. Doktor Chris van Tulleken sprawdza, czy dzięki najnowszym osiągnięciom nauki rzeczywiście możemy powstrzymać wirus, a nawet zapobiec infekcji. W programie rozmowy z wybitnymi osobistościami, wśród nich m,in. Sir Elton John oraz Lord Norman Fowler, polityk, który rozpoczął najbardziej udaną kampanię na rzecz zdrowia w Wielkiej Brytanii.

Przejdź do profilu na Facebooku
Skontaktuj się z BOA