Menu główne

Kino

Okrucieństwo nie do przyjęcia

Okrucieństwo nie do przyjęcia

(Intolerable Cruelty)

Powrót
Ocena
  • Reżyseria: Joel Coen, Ethan Coen
  • Produkcja: USA
  • Czas trwania: 100 min.
  • Data premiery: 24-10-2003
  • Rok produkcji: 2002
  • Dystrybutor: UIP
  • Gatunek: Komedia

Streszczenie

„Okrucieństwo nie do przyjęcia" to komedia romantyczna o mężczyźnie, który wygrywa sprawy w sądzie oraz o kobiecie, która używa swoich wdzięków żeby wygrywać.


W prezentowanym filmie George Clooney wcielił się w postać Milesa Massey'a, znanego adwokata z Los Angeles, specjalizującego się w sprawach rozwodowych. Massey ma wszystko, a czasami nawet więcej niż wszystko - imponującą klientelę, niespotykanie wysoki procent wygranych przez siebie spraw, szacunek środowiska prawniczego oraz sygnowany swoim nazwiskiem żelazny kontrakt przedślubny zwany "Intercyzą Massey'a". A jednak wszystko to nie daje mu prawdziwej życiowej satysfakcji - przesycony sukcesami, z nudy właściwie zaczyna poszukiwać dla siebie nowych wyzwań. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy Miles spotyka na swojej drodze kobietę idealnie dla niego stworzoną w osobie siejącej spustoszenie Marylin Rexroth (Zeta-Jones). Marylin ma wkrótce stać się byłą żoną klienta Massey'a Rexa Rexrotha (Edward Herrmann), bogatego inwestora na rynku nieruchomości i nieuleczalnego kobieciarza. Przy pomocy ściągającego za swoje usługi słone stawki prywatnego detektywa Gusa Petcha (Cedric The Entertainer) Marylin udaje się w końcu nakryć męża in flagranti. Teraz z niecierpliwością oczekuje niezależności finansowej, którą ma jej zapewnić sprawnie poprowadzony rozwód. Plany jej krzyżuje jednak jak zwykle błyszczący na sali sądowej i skuteczny Miles, co w efekcie pozostawia Marylin bez grosza po byłym mężu. Nie chcąc dać za wygraną Marylin planuje wkrótce wyrównać rachunki, a częścią jej planu jest kolejne małżeństwo, tym razem z potentatem naftowym Howardem Doylem (Billy Bob Thornton). Miles i jego twardo stąpający po ziemi partner biznesowy Wrigley (Paul Adelstein) nieświadomie coraz bardziej brną ku bezpośredniej konfrontacji z Marylin. Następuje eskalacja podstępnych taktyk, oszustw i nieodpartego zauroczenia, w miarę jak Marylin i Miles krzyżują szpady w jeszcze jednej odsłonie odwiecznej walki płci.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
  • Dodany przez Piotrek, 31-10-2003

    "Okrucieństwo Nie Do Przyjęcia" wydaje się być kolejną komedią romantyczną. Ostatnio mam wręcz wrażenie zalewu komedi, które mają być romantyczne, a w rzeczywistości są coraz bardziej głupawe...Szcześliwie ten film taki nie jest choć i w nim nie brakuje scen humorystycznych "na siłę". Przedewszytkim sama fabuła jest ciekawa i nieraz zaskakuje. Wszystko okazuje się być przemyslaną intrygą i choć widz stale podejrzewa co się święci to nie zawsze udaje się przewidzieć kolejne zwroty akcji. Myślę że jest to film godny polecenia, ktory spodoba sie chyba troche starszej widowni niz nastolatki kochajace komedie made in USA. Swietna kreacje stworzył G.Clooney, a obecnosc na ekranie C.Zety Jones dodaje filmowi niezbednego sexapelu. Mowiac krotko: polecam.