Menu główne

Kino

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Jerzy Stuhr
 • Produkcja: Polska
 • Czas trwania: 95 min.
 • Data premiery: 03-10-2003
 • Rok produkcji: 2003
 • Dystrybutor: ITI Cinema
 • Gatunek: Obyczajowy

Streszczenie

Józef Kozioł, pewnego dnia wyszedł z domu po papierowy i nie wrócił. Jak się okazuje schronił się w zakonie i od kilkunastu lat jest bratem Józefem. Pech chce, że mężczyzna zmuszony jest zastąpić chorego brata w zespole wokalno-muzycznym i wystąpić na festiwalu Sacrosong, który odbywa się poza murami klasztoru. Podczas występu zostaje rozpoznany przez żonę i córkę. Władze kościelne są wstrząśnięte. Brat Józef zostaje natychmiast wydalony z klasztoru. Żona z litości zabiera go do domu swojego nowego partnera. Tam mieszka w garażu. Nadal odkrywa rzeczy, które się zmieniły podczas jego nieobecności. Dowiaduje się chociażby, że jego córka jest uzależniona od internetu.


Nominacje:

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (od 2011 r. Gdynia Film Festiwal) 2003 r.:
- nominacja za udział w konkursie głównym (Jerzy Stuhr).

Orły 2004 r.:
- nominacja w kategorii: najlepsza główna rola męska (Jerzy Stuhr);
- nominacja w kategorii: najlepszy dźwięk (Nikodem Wołk-Łaniewski);
- nominacja w kategorii: najlepszy montaż (Elżbieta Kurkowska).

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez dorka, 12-11-2003

  Jerzy Stuhr jak zawsze świetny,film mimo mojej niechęci do polskich filmów bardzo mi się podobał.Słyszałam ,że to jest komedia i tak byłam nastawiona a po przyjściu do domu,pierwsze co zrobiłam to weszłam na onet i sprawdziłam Komedia/Dramat i tu się zgadzam.Powiem,że łezka w niektórych momentach mi się w oku zakręciła.I jeszcze jedno chyba polubię też Maćka Stuhra nie jest jak ojciec,ale tez zapowiada się całkiem dobrze.To jest oczywiście moje skromne zdanie:-).Myślę ,że film można śmiało polecić.

 • Dodany przez Arseniusz, 22-02-2007

  to nie Ola jako Claudia została obnażona publicznie i pozbawiona moralności i wstydu -to cały nasz kraj cały czas jest rozbierany i okradany ze złudzeń i postaw godnych człowieka-to nie rodzina Kozioła spotyka sie w szpitalu-wszyscy jesteśmy chorzy na materializm,znieczulicę i pęd ,,po trupach,, do kariery-to nie tylko ten jeden sztab wyborczy z mecenasem Marcinem okłamuje społeczeństwo-tak robią dziś wszyscy politycy obojętnie po czyjej stronie -wreszcie to nie narkotyki i internet są zmorą Kingi -zmora wspólczesnych nastolatków są media propagujące pornografię i demoralizację oraz brak perspektyw na przyszłość Ola mówi w którymś momencie TO JEST GRA O DUŻE PIENIĄDZE ale czy faktycznie to tylko gra ?