Menu główne

Kino

Saga Zmierzch: Zaćmienie

Saga Zmierzch: Zaćmienie

(The Twilight Saga: Eclipse)

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: David Slade
 • Produkcja: USA
 • Czas trwania: 124 min.
 • Data premiery: 30-06-2010
 • Rok produkcji: 2010
 • Dystrybutor: Monolith Films
 • Gatunek: Fantasy

Streszczenie

Życie Belli wróciło do normy, normy sprzed odejścia Edwarda. Stali się praktycznie nierozłączni mimo, że Charlie stara się jak może by ograniczyć czas, który córka spędza z chłopakiem. Edward obiecał Belli, że nie opuści jej chyba, że sama będzie tego chciała. Chłopak zdaje sobie sprawę, że jego nieobecność sprawiła Belli wiele bólu, jednak jest w stanie odejść jeśli Bella wybierze Jacoba, choćby miał z tego powodu cierpieć. Niestety ich spokój burzą coraz częstsze wypadki, które wskazywać mogą na obecność wampirów, które nie potrafią pohamować żądzy krwi. Wkrótce okazuje się, że powraca Victoria i pragnie zemsty. Cullenowie i Quilleuci postanawiają połączyć siły.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez Justyna, 30-06-2010

  Byłam na premierze tego filmu dzis o godz.00:01 i powiem jest superrrrr.Co prawda ksiazka leprza ale wiadomo zaden film nie odda tego co jest w ksiazce ale tak pozatym polecam.:)Fajne sceny z walki z nowonarodzonymi,pare momentow nawet zabawnych,na ktorych cała sala w kinie sie smiała ale terz pare scen wzruzajacych.Kto lubi takie filmy to polecam.Ja napewno ta częsc jeczsze nie raz obijrze.:))

 • Dodany przez Marta, 30-06-2010

  Tak bardzo fajny film i oczywiście go polecam !! Najlepsze na końcu , gdy mają powiedzieć Charliemu , że biorą ślub , a Bella mówi Edwardowi , że dobrze , że jest kuloodporny . ;) Fajne !!! ;)

 • Dodany przez Darcy, 09-07-2010

  W przypadku tego filmu stwierdzenie, że kolejna część jest gorsza od poprzedniej nie ma prawa bytu. W tym przypadku jest odwrotnie. Rzadko zdarza się, żeby książka została tak dobrze przeniesiona na ekran. Poza pierwszymi scenami z udziałem Riley'a można powiedzieć, że film jest bezbłędnym odwzorowaniem książki. Oczywiście reżyser musiał zmieścić się w limicie czasowym więc, naturalnym jest, że nieco skrócił niektóre wydarzenia, ale zachował najważniejsze. W tej części poza powiększoną liczbą bohaterów mamy okazję poznać historię Jaspera i Rosalie co jest urozmaiceniem. Właściwie poza okropnymi wręcz w niektórych przypadkach fryzurami (perukami) i zmianą aktorki grającej Victorię (co rzuca się niestety w oczy) wszystko składa się na efektowny, dobry film. Godna polecenia – czego o poprzedniej części niestety nie można powiedzieć – jest ścieżka dźwiękowa.