Menu główne

Kino

T-Rex. Powrót do okresu kredowego

T-Rex. Powrót do okresu kredowego

(T-Rex: Back to the Cretaceous)

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Brett Leonard
 • Produkcja: USA
 • Czas trwania: 44 min.
 • Data premiery:
 • Rok produkcji: 1998
 • Dystrybutor: IMAX Polska
 • Gatunek: Dokument

Streszczenie

W wyobraźni Ally Hayden (Liz Stauber) dinozaury nigdy nie wyginęły. Jako córka światowej sławy paleontologa Donald&Ally przebywając w muzeum oprowadza wycieczki oraz, w ramach swego programu badawczego, formułuje nowe teorie na temat przywracania dinozaurów do życia. Tymczasem wolałaby towarzyszyć ojcu w pracach wykopaliskowych. Kiedy Donald Hayden i jego asystentka Elizabeth (Kari Coleman) przywożą do muzeum nowoodkrytą skamielinę o opływowym kształcie, Ally przypuszcza, iż prawdopodobnie jest to jajo Tyranozaura. Skamielina może stanowić ostateczny dowód na potwierdzenie teorii, iż ten ogromny dinozaur był ewolucyjnym przodkiem dzisiejszych ptaków. Stąd niewykluczone, że występowały u niego zachowania rodzicielskie. Donald nie przychyla się tak szybko do tego stwierdzenia. Jednak zanim kończy rozmowę z córką, zostaje wywołany z gabinetu.Czekając na powrót ojca Ally pozostaje sama w muzeum. W laboratorium ma miejsce niesamowity wypadek &Świat Ally znowu ulega zmianie. Zostaje przeniesiona na początek dwudziestego wieku i włączona w skład paleontologicznej wyprawy. Ekspedycję naukową prowadzi Barnum Brown (Laurie Murdoch) - najsławniejszy w dziejach odkrywca szkieletów. Uczestnicząc nareszcie w prawdziwej wyprawie, Ally chce sprawdzić swoje teorie na temat ewolucji i przyczyn wyginięcia dinozaurów. Pomocą służy jej Brown. Gdy wydaje się jej, że zbliżyła się do swojej epoki, znowu zostaje przeniesiona miliony lat wstecz. Trafia do okresu kredowego. Ally zastyga w bezruchu, gdy nad jej głową przelatuje Pteranodon. Z ciekawością obserwuje, jak podobny do ostrygi Ornithomimus zjada jajko w ogromnym gnieździe. Najwyraźniej jednak i ona sama została zauważona. Stworzenie dostrzegając Ally, rusza do ataku. Dziewczynka zdaje sobie sprawę, że jej przygoda nie jest tylko fantazją. Wtedy w ziemię uderza ogromna stopa i na polanie pojawia się olbrzymi Tyranozaur. Rzuca się z impetem na Ornithomimusa w obronie swoich jaj. W połowie bitwy Ally staje oko w oko z jednym z najbardziej przerażających stworzeń wszechczasów.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez fleczer, 27-05-2006

  Popieram przedmowce, fabuła... raczej jej brak. Ale efekty 3D super. Szkoda ze projektor jeszcze źle ustawony ,prze co widoczny jest brak ostrości oraz ból głowy po seansie. Mam nadzieje ze bedzie lepiej. Trzeba jednak pochwalić wielkość ekrany 18mx24m to robi wrazenie.

 • Dodany przez Wojtek, 18-05-2006

  Fabuła kiepska i nikt by nie przełączył na to telewizora, ale efekty 3D są niesamowite- to zupełnie nowa jakość kina. Tego się nie da opowiedzieć to trzeba zobaczyć, chocby pod pretekstem obejrzenia T-rexa.