Menu główne

Kino

Piła II

Piła II

(Saw II)

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Darren Lynn Bousman
 • Produkcja: USA
 • Czas trwania: 93 min.
 • Data premiery: 06-01-2005
 • Rok produkcji: 2005
 • Dystrybutor: Kino Świat International
 • Gatunek: Horror

Streszczenie

Okoliczności makabrycznego morderstwa, które bada detektyw Eric Mathews świadczą o jednym: genialny morderca "Jigsaw" powrócił. Pojmanie psychopaty jest jednak częścią jego makabrycznego planu. Osiem kolejnych ofiar już walczy o życie w śmiertelnej grze. Od ich decyzji zależeć będzie, kto z uwięzionych przeżyje, a kto umrze. Dla tych, którzy ocaleją, nic już nie będzie takie, jak przedtem. Również detektyw Mathews będzie musiał dołączyć do wyjątkowo okrutnej, nieprzewidywalnej śmiertelnej rozgrywki.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez Mirage, 03-01-2006

  Jedni mówią, że to "nowe" "Siedem", inni wyśmiewają się z tego i z samej serii "Piła". Zasadniczo i jedni i drudzy racji nie mają. Do klimatu wytworzonego przez Brada Pitta, Morgana Freemana i Kevina Spacey'a, bohaterom tej produkcji jest daleko. Jednocześnie w zalewie wszechobecnej kichy horroropodobnej w której grupa nastolatków ucieka przed nie-tak-bardzo-tajemniczymi-siłami, "Piła", jak i jej kontynuacja, wydaje się być powiewem świeżości. Osoby którym podobała się część pierwsza, nie powinni być zawiedzeni drugą, Ci których zażenował prequel, nie zmienią zdania po obejrzeniu sequelu. Film trzyma w napięciu, ciekawi i intryguje. Co najważniejsze nie zauważyłem u siebie syndromu nerwowego patrzenia na zegarek. Warto się wybrać do kina, tym bardziej, że nie jest to film do którego warto wracać wiele razy, ale na pewno dzieło którego powinno się chociaż raz skosztować, pod warunkiem, że w poprzedniej odsłonie Pan Układanka przypadł nam wystarczająco do gustu.

 • Dodany przez fire, 07-01-2006

  Piła 2 jest niemalże identyczna jak pierwszy film z serii. Fabuła w sumie również za bardzo się nie różni. Za nowe można uznać tylko i wyłącznie techniki zabijania wymyślone przez Jigsaw'a. Po zakończeniu możemy być pewni 3ciej części. Moja opinia na temat tego filmu jest neutralna - czyli nic specjalnego :). Pozdrawiam.

 • Dodany przez Klaudynka, 09-01-2006

  Film mnie troche przeraził. Nie widziałam pierwszej części ,ale do 2 mam mieszane odczucia. Fabuła nawet ciekawa, ale niektóre elementy są troche mało prawdopodobne. Można się doszukać paru błędów. Nie polecam oglądać filmu w piątek- cały weekend jest ponury i smutny.

 • Dodany przez Slimak, 10-01-2006

  Piła 2 jest niemalże identyczna jak pierwszy film z serii. Fabuła w sumie również za bardzo się nie różni. Za nowe można uznać tylko i wyłącznie techniki zabijania wymyślone przez Jigsaw'a. Po zakończeniu możemy być pewni 3ciej części. moja opinia na temat tego filmu kupcie sobie wiadro coli i pizze i ogladajcie:D

 • Dodany przez Elbieta N., 29-01-2006

  Nigdy nie kierowałam się recenzjami przed kupnem biletów, opierając się tylko i wyłącznie na mojej intuicji, która rzadko mnie zawodziła, więc również tym razem nie miałam początkowo najmniejszej ochoty na spędzenie wieczoru w towarzystwie p.Jigsawa. Moja niechęć była tym większa, że pierwsza część filmu, na którą wybrałam się za namową córki, nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia. Muszę, co prawda przyznać, że nie brakowało tam elementu zaskoczenia, który w tego typu filmach wydaje mi się jednym z najistotniejszych, jak również do ostatnich minut nie wiedziałam kto jest mordercą, ale mimo to nie był to film, który rzuciłby mnie na kolana. Tuż przed premierą sequela powiedziałam kategorycznie NIE na prośby córki, ale wkrótce potem, kiedy przeczytałam mnóstwo pochlebnych recenzji, wysłuchałam całą masę audycji radiowych i programów telewizyjnych, w których reporterzy wręcz rozpływali się nad nowym "dziełem" D.Bousmana zmieniłam zdanie. Postanowiłam jeszcze raz zaufać opinii ludzi, którzy (teoretycznie) znają się na filmie lepiej ode mnie. Kolejny raz zaufałam i po raz kolejny wyszłam z kina niezadowolona i znudzona do granic możliwości. Film wbrew wszelkim opisom niczym mnie nie zaskoczył, jego fabuła była oklepana i nieinteresująca, a zachowanie bohaterów było w pełni przewidywalne, a tym samym irytujące. Reżyser nakręcił kolejnego kinowego bubla, który poddaje się wszystkim możliwym schematom: stary, schorowany seryjny morderca, który nie boi się bólu i cierpienia; jego młoda i ładna następczyni, która wcześniej była jego ofiarą, a teraz pomaga mu doprowadzić do końca jego następną "grę"; do tego jeszcze policjant, którego dorastający syn padł ofiarą Jigsawa, a ojciec chce go uratować ze względu głównie na wcześniejszy brak porozumienia i ciągłe kłótnie. Jakby tego było mało morderca karze swoje ofiary za ich wcześniejsze postępowanie (np. dealer narkotykowy ma szukać lekarstwa w setkach strzykawek z igłami). To również nie jest niczym nowym. Tak samo postępował morderca z filmu ,,Siedem" z Bradem Pittem w roli głównej. W czasie spędzonym w sali kinowej mogłam obejrzeć dużo ambitniejsze propozycje filmowe, ale obejrzenie ,,Piły II" utwierdziło mnie tylko i wyłącznie, że NIE należy opierać się na opiniach innych i trzeba zawsze słuchać jedynie siebie. Zastanawia mnie tylko, dlaczego w polskich kinach tak rzadko pojawiają się ciekawe i oryginalne filmy, a dystrybutorzy kupują prawie same amerykańskie "śmieci"?!