Menu główne

Kino

King Kong

King Kong

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Peter Jackson
 • Produkcja: Nowa Zelandia/USA
 • Czas trwania: 188 min.
 • Data premiery: 14-12-2005
 • Rok produkcji: 2005
 • Dystrybutor: UIP
 • Gatunek: Przygodowy

Streszczenie

Jest rok 1933. Aktorka wodewilowa Ann Darrow znajduje się-tak jak zresztą wielu nowojorczyków w czasach Wielkiego Kryzysu-bez środków do życia. Kiedy bardzo głodna, usiłuje ukraść jabłko z ulicznego straganu, zostaje-także w dosłownym znaczeniu-uratowana przez filmowca Carla Denhama. Carl, reżyser i poszukiwacz przygód, wykradł właśnie sprzed nosa grożącym obcięciem funduszy producentom, jedyną istniejącą kopię swojego nieukończonego filmu. Chociaż główna aktorka właśnie wycofała się z udziału w projekcie, Carl ma nadzieję, że właśnie Ann będzie skłonna ją zastąpić.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez Mirage, 03-01-2006

  Co się stanie gdy dostanie się mnóstwo pieniędzy na nakręcenie trzeci raz tego samego materiału przez reżysera który nakręci taki sam film jak każdy, ale ślepa wierność jego fanów pogoni ich do kina i każe zachwycać się nad jego jacksonizmami? No i właśnie zdradziłem o kogo i o co chodzi. Jest długo, nudno, przewidywalnie, a w wielu momentach niezamierzenie śmiesznie. Nie wątpię, że gdyby to był chiński film, nie zdziwiliby mnie ludzie biegnący szybciej od dinozaurów i samochodów, ale tutaj jednak patrzy się na to z żałością. Efekty komputerowe rażą oczy. Jedynymi plusami jakie można odszukać to bardzo dobra gra Naomi Watts (bo do gry nie można zaliczyć takich wpadek jak idealny makijaż i ułożenie fryzury po tym jak King Kong żongluje nią niczym cyrkowiec piłeczkami) i Jacka Blacka. Wszystkie negatywne strony nowej ekranizacji "King Konga" zmuszają mnie do refleksji-czy w momencie w którym Martin Scorsese zajmuje się kolejnymi próbami zdobycia Oscara, a Steven Spielberg mając już miano kultowego autora nie stara się już kręcić niczego ponad przeciętność, sprawiło że publika potrzebowała nowego obiektu zainteresowania? Jeśli nim właśnie ma być Peter Jackson, to kicz może być główną marką w kinie najbliższego czasu.

 • Dodany przez Slimak, 09-01-2006

  Elo. film moim zdaniem jest dobrze zrobiony jurrasic park ale przez pol filmu czekac jak beddzie pierwszy pocalunek i to jest nudne czekamy jak wielka malpa wejdzie na budynek w nowym jorku:P.i jest po prostu wielka kaszana