Menu główne

Kino

Impostor

Impostor

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Gary Fleder
 • Produkcja: USA
 • Czas trwania: 95 min.
 • Data premiery: 14-06-2002
 • Rok produkcji: 2002
 • Dystrybutor: SPI International Polska
 • Gatunek: Sci-Fi

Streszczenie

Jest rok 2079. Ziemianie od ponad dziesięciu lat toczą wojnę z wrogimi przybyszami z Kosmosu. Spencer Olham jest wybitnym naukowcem pracującym dla amerykańskiego rządu. Wszystko wskazuje na to, że jego dotychczasowe osiągnięcia i odkrycia mogą uratować planetę przed zagładą. Tymczasem niespodziewanie z dnia na dzień Olham sam staje się wrogiem publicznym numer jeden i przedmiotem pościgu. Zostaje oskarżony o szpiegostwo dla wrogiego pozaziemskiego wywiadu i o to, że nie człowiekiem, ale impostorem . Czy zdąży przekonać tajną policję, że tak nie jest i zapobiec zagładzie?

To futurystyczny thriller psychologiczny, w którym główny bohater budzi się pewnego ranka w epicentrum nieprawdopodobnego koszmaru: jest nie tylko ścigany przez prawo jako wróg ludzkości, ale nawet jego najbliższa rodzina i przyjaciele wątpią w jego prawdziwą tożsamość. To surrealistyczny dramat w najlepszym stylu Philipa K. Dicka, kultowego pisarza science-fiction, którego niepokojąco prawdopodobne wizje przyszłości zainspirowały reżyserów takich filmów jak: "Łowca Androidów" ("Blade Runner") czy "Pamięć Absolutna" ("Total Recall"). "Impostor" jest adaptacją opowiadania Dicka z 1952 roku, które wydano pod tym samym tytułem, uważanego od lat za klasykę science-fiction.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez Smash, 19-06-2002

  Poszedłem na ten film z mieszanymi uczuciami - przygotowany byłem na "hollywoodzką rąbankę" bez klimatu za to z setkami bezsensownych pościgów i bijatyk. Jakże byłem mile zaskoczony gdy ujrzałem naprawdę dobry film ze świetnym dickowskim klimatem, dobrą grą aktorską, muzyką i dobrze zrealizowanymi efektami specjalnymi.Atmosferę budują znakomicie fantastyczne plenery, poczucie osaczenia i braku mozliwości potwierdzenia własnej tożsamości. Mimo kilku niedociągnieć to dobry film. Najbardzie mnie ujęła wizja świata - trochę z Metropolis Langa, trochę z Bladerunnera (choć nazwanie tego filmu Bladerunerem 2 bym tego nie nazwał) Na wielki plus zasługuje finał . Nieprzewidywalny i budzący zaskoczenie. Film godny uwagi!

 • Dodany przez Sebik, 06-09-2002

  Opowiadanie Dicka może i dobre. Film natomiast to typowy przedstawiciel klasy B. Atmosfera futurystyczna przedstawiona na poziomie przyswajalnym przez 6-latków. Reżyser chyba nie chciał zbyt mocno angażować się w pracę z aktorami, a i oni chyba mieli kłopoty z motywacją. Mozna by z tego zrobić dobry film, a wyszły popłuczyny. Chyba lepiej przeczytać opowiadanie. Pojęcia nie mam jak ten film znalazł się w rankingu między "Władcami Pierścieni", "Pięknym umysłem" i "Shrekiem". Moja ocena: punkt poniżej minimum.