Menu główne

Kino

Epoka lodowcowa

Epoka lodowcowa

(Ice Age)

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Chris Wedge
 • Produkcja: USA
 • Czas trwania: 81 min.
 • Data premiery: 07-06-2002
 • Rok produkcji: 2002
 • Dystrybutor: Syrena Entertainment Group
 • Gatunek: Animowany

Streszczenie

"Epoka Lodowcowa” to animowana komedia przygodowa, której akcja toczy się 20.000 lat temu. Śledzimy w niej losy trzech niezwykłych bohaterów: Manny'ego, olbrzymiego mamuta obdarzonego ironicznym poczuciem humoru; Sida, ospałego, nietowarzyskiego leniwca i Diego, dwulicowego tygrysa szablozębego. Niedobrana trójka zmuszona jest wyruszyć w drogę, by zwrócić zagubione ludzkie dziecko jego prawdziwej rodzinie. Mamut i leniwiec nie przypuszczają nawet, że tygrys prowadzi ich w pułapkę, w której mogą stracić życie... Manny jest samotnikiem i w pojedynkę wędruje przez bezkresne, ośnieżone równiny. Los chce, że spotyka na swej drodze Sida, leniwca, który bez przerwy pakuje się w kłopoty. Sid zdaje sobie sprawę, że nie przetrwa bez pomocy silniejszego, dołącza więc do Manny'ego, który nie kryje niezadowolenia z takiego obrotu sprawy. Sid prosi Manny'ego, by pomógł mu odnaleźć rodzinę zagubionego ludzkiego dziecka, brzdąca o imieniu Roshan, którego przypadkowo znalazł. Manny niechętnie wyraża na to zgodę... Wkrótce do Sida i Manny'ego dołącza Diego, przebiegły tygrys szablozęby, który przekonuje wędrowców, że szybciej niż ktokolwiek inny wpadnie na trop ludzi. Mamut i leniwiec przyjmują go do swego grona... Wędrowcy nie wiedzą, że Diego ma ukryte zamiary. Niedawno zawiódł Soto, przywódcę tygrysiego stada i chce odzyskać jego względy wydając mu Manny'ego, Sida i Roshana jako zdobycz.


Nominacja:

Oscary 2003 r.:
- nominacja w kategorii: najlepszy film animowany (Chris Wedge).

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez Mr.Voytee, 11-06-2002

  Bardzo fajna kreskówka. Polecam nawet osobom, ktore trailery z wiewiora znaja na pamiec. Mnie film pomimo tego potrafil rozbawic innnymi scenami i dialogami. Fabula jest dosc prosta, ale nie nudna. Film oglada sie przyjemnie z ciaglym usmiechem (choc jest tez moment na smutna refleksje) od czasu do czasu wrecz wybuchajac smiechem. Film na pewno sweitny dla dzieci ale i starsi kinomani znajda tu zart dla siebie."Ice Age" to oczywiscie tylko kreskowka, o ktorej szybko sie zapomina po wyjsciu z kina, ale czasu tam spedzonego na pewno sie nie zaluje. Dobra rzecz na poprawe humoru. I wielki plus za motyw wiewiory !

 • Dodany przez Smash, 12-06-2002

  Dawno dawno temu, przed 20 tysiącami lat, pewna wiewiórka przyczyniła się do nadejścia epoki lodowcowej. Wszystkie zwierzęta duże i małe, w niezwykłym pośpiechu, migrowały na południe. Poza jednym mamutem Manfredem, idącym w zupełnie innymi kierunku. Spotkał on po drodze Sida, leniwca, którego podstępem pozbyli się krewni. Razem zaczęli iść naprzód. Gdy, idąc razem, znajdują osierocone przez matkę niemowlę, postanawiają dogonić ludzi, którzy również uciekają przed nadciągającym lodem. Szybko dołącza do nich Diego, podstępny tygrys szablozęby. I jak to w schematycznych opowieściach bywa, trójka początkowo sobie niechętnych indywidualistów znajduje wspólny język i stawia czoła wszelkim niebezpieczeństwom. Główni bohaterowie zostali znakomicie zbudowani, każdy z nich prezentuje konkretny typ charakteruBardzo dobrze zostały dobrane głosy aktorów. Najbardziej podobała mi się rola Piotra Fronczewskiego, który użyczał głosu Diego. Jego postać jest wiarygodna, pełna życia i wdzięku, co jest - moim zdaniem - głównie zasługą aktora. Świetny też jest Cezary Pazura, choć przez prawie cały film miałam uczucie pewnego niedosytu. Miałam wrażenie, że postaci Sida brakuje wyrazistości, jest za bardzo dyskretny w robieniu min. Piękny jest świat "Epoki lodowcowej" przede wszystkim w kategoriach estetycznych. Chwilami komputer tak dobrze naśladuje rzeczywistość, że trudno uwierzyć w jego sztuczność. Polecam opowieść o trzech zwierzakach i dziecku szczególnie wszystkim uczącym się, to znakomity odpoczynek od najróżniejszych twierdzeń, teorii i lektur. To jeden z niewielu filmów, jaki można obejrzeć z młodszym bratem, siostrą, z dziewczyną, chłopakiem, a nawet z rodzicami.

 • Dodany przez Szyderca, 23-06-2002

  Cała historia zaczyna się gdy "lekko irytujący" wszystkich leniwiec Sid budzi się i stwierdza że cała jego rodzina pozostawiła go samego na pastwę losu. Swoim cudownym usposobieniem udaję mu się do takiego stponia zdenerwować parę nosorożców że postanawiają go zabić. Cudem ratuję się za placami.. może raczej za nogami mamuta Manfreda (Zdrobniale Manny :>). Od tego czasu nie opuszcza już pesymistycznego Mannego. Wkrótce odnajduje ich przygoda.... odnajdują porzucone ludzkie dziecko i postanawiają oddać ję jego stadu. W międzyczasie dołącza do niech Tygrys Diego. Od tego momentu mamy do czynienia z komedią w stylu "trzech mężczyzn i niemowle" w wykonaniu przmiłych zwierzków, tryskającą dowcipnymi tekstami i sytuacjami. No i oczywiście moja ukochana postać wiewióra...... nie ma co - trzeba zobaczyć

 • Dodany przez ghost, 03-03-2004

  poprostu 81 minut swietnej zabawy w dobrym towarzystwie poczekajcie az zobaczycie wiewiore pełen wypas moje noty od 1 do 10 to 11 dobrze dobrane głosy Czarka Pazury i innych tylko dodają bajce polotu naprawde polecam warto obejrzec