Menu główne

Kino

Królestwo niebieskie

Królestwo niebieskie

(Kingdom of Heaven)

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Ridley Scott
 • Produkcja: USA/Hiszpania/Wielka Brytania
 • Czas trwania: 145 min.
 • Data premiery: 06-05-2005
 • Rok produkcji: 2005
 • Dystrybutor: Cinepix
 • Gatunek: Przygodowy

Streszczenie

Dla Baliana (Orlando Bloom), kowala, który stracił rodzinę i jest bliski utraty wiary, wojna religijna w odległej Ziemi Świętej nic nie znaczy, a mimo to wciągnięty zostaje w jej wir. We wstrząsanej intrygami średniowiecznej Jerozolimie zakochuje się w siostrze króla, wyrasta na przywódcę i staje na czele mieszkańców, którzy bronią miasta przed przeważającymi siłami wroga. Przeznaczenie dosięga Baliana, gdy w jego życie wkracza wielki rycerz Godfrey z Ibelin (Liam Neeson), krzyżowiec, który na krótko powraca do ojczystej Francji po walkach na Wschodzie. Godfrey wyznaje, że jest ojcem Baliana, pokazuje mu prawdziwe oblicze rycerskości i zabiera w długą podróż po mitycznej Ziemi Świętej. W Jerozolimie tamtych lat - między drugą a trzecią krucjatą - panuje chwiejna równowaga i względny pokój, a wszystko to za sprawą wysiłków chrześcijańskiego króla Baldwina IV (Edward Norton) i jego doradcy Tiberiasa (Jeremy Irons), którym udało się zawrzeć rozejm z Saladinem (Ghassan Massoud), niechętnym niepotrzebnemu przelewowi krwi legendarnym przywódcą muzułmanów. Dni Baldwina są jednak policzone, bo na przeszkodzie zawartemu rozejmowi coraz częściej stają fanatyzm, chciwość i zazdrość, które szerzą się wśród krzyżowców.


Nominacje:

Goya 2006 r.:
- nominacja w kategorii: najlepsze kostiumy (Janty Yates).

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez putatek, 12-05-2005

  fajne efekty,ale film troszke za "amerykański" już troszkę za dużo tych herosów,amerykański sen "od pucybuta do milionera"przeniesiony w czasy wojen krzyżowych.Film do się obejrzeć ale jest bardzo przewidywalny .

 • Dodany przez kasieka, 17-05-2005

  Piękny , piękny Orlando!!:-)Mądry , waleczny uczciwy...szkoda słów..i te jego oczy...ehhh..ale przez pół filmu ukrywałam się w rękawie..za dużo krwi.Ale widocznie takie musza byc filmy żeby przyciągnąc nas do kina ....

 • Dodany przez Adamo, 07-06-2005

  Film wart obejrzenia (jak każdy praktycznie) ale jeżeli chodzi o fabułę to tak jak każdy amerykański film dużo bitew i rozważań. Połączenie Joanny D`arc z Władcą Pierścieni. Nie zapowiada się ten film na hit roku ani żadną inną nominację. Ogólnie da się obejrzeć, natomiast wrażenia nie zbyt ciekawe. Prawie usnąłem. Miłego oglądania, ale nie oczekujcie zbyt wiele. DUŻO KRZYKU O NIC !!!

 • Dodany przez slimak, 09-01-2006

  hej. film jest calkiem fajny ale gladiator lepiej udal sie temu rezyserowi:) film jest godny obejrzenia, ale strasznie amerykanski jest ten film (od pucybuta po milonera:)ale glowna role gral orlando bloom hehehe

 • Dodany przez Klaudynka, 09-01-2006

  Film jest nudny. Byłam na nim ze szkołą i ciągle wychodziłam z moimi koleżankami z sali kinowej , bo nam się tak bardzo nudziło. Film bardziej dla płci męskiej. Chłopcom napewno się spodoba, za dziewczyny nie ręcze.

 • Dodany przez Slimak, 10-01-2006

  hej. film jest calkiem fajny ale gladiator lepiej udal sie temu rezyserowi:) film jest godny obejrzenia, ale strasznie amerykanski jest ten film (od pucybuta po milonera:)ale glowna role gral orlando bloom hehehe .Dziewczyna ten ilm sie niepodoba:P

 • Dodany przez Rusty, 01-12-2006

  Film jest bardzo dobry,świetna gra aktorska poszczególnych bochaterów,dużo krwi,świetne efekty ale królowa Salomea poprostu rozbrajająca.Ta kobieta jest nieprzyzwoicie piekna a charakteryzacja jeszcze podkreśliła jej walory.Po prostu marzenie.Pewnie gdyby nie ona ten film nie pozostał by az tak bardzo w mojej pamieci.