Menu główne

Kino

American Pie 2

American Pie 2

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: James B. Rogers
 • Produkcja: USA
 • Czas trwania: 112 min.
 • Data premiery: 05-10-2001
 • Rok produkcji: 2001
 • Dystrybutor: UIP
 • Gatunek: Komedia

Streszczenie

Tym razem stojąca na progu dojrzałości grupa młodych przyjaciół dzielnie stara się stawić czoła swojej dorosłej niezależności. Po pomyślnym zakończeniu pierwszego roku collegu i pierwszym praktycznie roku "rozłąki" młodzi mężczyźni (Kevin, Jim, Oz, Finch i Stifler) postanawiają wspólnie spędzić wakacje, mające umocnić ich licealną przyjaźń i dostarczyć jednocześnie niezapomnianych letnich wrażeń. To czy plan się powiedzie, a marzenia nabiorą realnego wymiaru uzależnione jest jak zwykle od udziału pań - Vicky, Michelle, Heather i Jessiki. To pełne emocjonujących wydarzeń i głośnych balang lato przypomina młodym bohaterom, że czas płynie nieubłaganie, ludzie się zmieniają, przyjaźń jednak pozostaje na zawsze.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez Anusia, 23-10-2001

  Cześć! American Pie 2 jest kontynuacja wielkiego przeboju z 1999 roku. Akcja filmu dzieje się rok po pierwszej części. Nasi dawni znajomi mają zasobą już rok studiów. Zbliżają się wakacje i chcą urządzić wielką imprezkę w wynajętym domu. Oczywiści przyżywają wiele przygód (zgadnijcie jakich). W filmie występuje bardzo wiele zabawnych i "sprośnych" sytuacji, jednak twórcy filmu nie mieli tak dobrych i oryginalnych pomysłów jak w pierwszej części. Każdy kto spadał z krzesła oglądając pierwszą część American Pie stwierdzi, że była śmieszniejsza i ciekawsza. Ta jest momentami nudnawa. Co do gry aktorów to bez komentarza... Polecam film ludzią lubiącym się pośmiać choć ostrzegam, że ani film, ani humor w nim zawarty nie zawierają grosza ambicji. U osób słabszych i delikatnych może wywołać zgorszenie (podobnie jak pierwsza część) ale reszta bedzie się świetie bawić ! Mimo wszystko bardzo miło się go ogląda. Narazie !

 • Dodany przez paulina, 16-11-2001

  moja recenzja bedzie krótka i na temat. Film jest po prostu niesamowicie smieszny , nie jest moze zbyt inteligentny , ale na komedie wybieramy sie przedewszystkim po to , by sie smiac , a tego w przypadku American Pie 2 nie brakuje. Warto wybrac się do kina na ten film , duza dawna swietnej zabawy gwarantowana , a jak wiadomo smiech wydłuza zycie...

 • Dodany przez Mirage, 21-03-2002

  Uwaga przygotujcie się na kolejną porcję pysznej, ciepłej szarlotki, czyli sprawy dowcipnej ciąg dalszy (apropos ciekawe czemu tłumacze zrezygnowali z tego podtytułu w sequelu ;)). Grupa przyjaciół z liceum czyli Jim, Heather, Nadia, Stifler, Sherman i inni spotykają się po roku collegu. Część z nich się zmieniła, częśc pozostała tak samo dziecinna i rozwydrzona, ale wszyscy pamiętają wspólne wesołe przygody ze szkoły średniej. Szczególnie dla Jima jest to interesujące spotkanie, zwłaszcza, że nigdy nie zapomniał swojej przygody z piękną Czeszką, Nadią. Teraz o rok starszy, choć nadal nie za bardzo doświadczony postanawia odnowić ich znajomość. Jak zwykle wynika wiele gagów, a ojciec Jima, czyli klasyczna postać z części pierwszej nie zawodzi. Ogólnie rzecz biorąc obie części są porównywalne pod wieloma względami. Tyle samo prześmiewczych gagów, ździebko romantyzmu (takie malutkie) i... niezbyt wyszukane zakończenie. Jest jednak coś co przykuwa do oglądania, odważność reżysera jest duża jednak mieści się w granicach dobrego smaku. Podobna jest również ścieżka dźwiękowa. Po raz kolejny mamy do czynienia z alternatywnymi zespołami pokroju: The Offspring, Alien Ant Farm, Green Day, Blink182, Sum41 i innymi. Porcja dobrej zabawy gwarantowana.